Všetky články (4067 článkov)

Slovák Tomáš Višňovský na Absa Cape Epic bude bojovať o popredné priečky

1 komentár

Imroman 22.02.2017 3 722   Afrika Horska Cyklistika Sezona 2017 Absa Cape Epic

Slovák Tomáš Višňovský na Absa Cape Epic bude bojovať o popredné priečky Už len necelý mesiac ostáva do štartu najsledovanejšieho MTB preteku dvojíc Absa Cape Epic, ktorý sa každým rokom ide v okolí Kapského mesta v Juhoafrickej republike.
Čítajte viac »

Mullerová zvládla na bicykli rekordných vyše 1 800 km

5 komentárov

SITA 22.02.2017 2 623   Rekord Cyklistika Velka Britania

Mullerová zvládla na bicykli rekordných vyše 1 800 km Britská ultracyklistka Jasmijn Mullerová je novou svetovou rekordérkou v dĺžke najazdených kilometrov na bicykli. Mullerová za vyše dva dni šliapania do pedálov zvládla už 1 800 km a ešte ďalej pokračuje. Predchádzajúce rekordné číslo z decembra minulého roka v podaní Chrisa Hopkinsona malo hodnotu 1 626 km. Mullerová sa o prekonanie Hopkinsona postarala bez toho, aby opustila svoj byt v juhozápadnom Londýne, keďže kilometre v jej podaní na stacionárnom bicykli zaznamenával computerový softvér Zwift. Ten umožňuje virtuálne si merať sily s cyklistami z celého sveta.
Čítajte viac »

SMS Santini – skutočné Made in Italy

PR článok 21.02.2017 2 610   Reprezentacia Slovenska Taliansko Oblecenie Dres

SMS Santini – skutočné Made in Italy Zrejme ste si všimli dres v slovenskej trikolóre, ktorý mal na sebe náš Peter Sagan pri zisku svojho prvého majstrovského titulu a tiež pri jeho úspešnej obhajobe. Rovnako ten, ktorý na seba následne slávnsotne „obliekol“ pri vyhlasovaní. Jedno mali tieto dresy spoločné – výrobcu, ktorým je talianska spoločnosť SMS Santini.
Čítajte viac »

Môže cvičenie zlepšiť váš výkon na biku? Myslím, že áno...

54 komentárov

Imroman 20.02.2017 7 359   Trening Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Sezona Cvicenie

Môže cvičenie zlepšiť váš výkon na biku? Myslím, že áno... Na konci minulej sezóny som sa trochu zamyslel a skúsil pozrieť, kde sú moje najväčšie rezervy. Myslím, že jednou z vecí bolo podcenenie silovej zložky – najmä čo sa týka zimnej „prípravy“. Cvičeniu sa nevyhýbam, ale doteraz tomu chýbal ten správny smer, lepšie povedané špecifickosť. Nemôžem predsa cvičiť ako kulturista a očakávať zlepšenie na biku...
Čítajte viac »

Pozvánka: ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017 – pomaly sa treba začať zobúdzať zo spánku

2 komentáre

Imroman 19.02.2017 5 fotografií 4 317   Maraton Skoda Skoda Bike Open Tour Pozvanka Horska Cyklistika

Pozvánka: ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017 – pomaly sa treba začať zobúdzať zo spánku Síce je ešte stále zima, no kalendár na budúcu sezónu už praská vo švíkoch. Pomaly nastáva čas začať sa trochu viac hýbať a potrebnú motiváciu vám možno dodá 3.ročník série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017, ktorý začína prvým kolom koncom apríla.
Čítajte viac »

Cez Japonsko na bicykli

13 komentárov

Cycle2Inspire 18.02.2017 50 fotografií 3 348   Japonsko Cestna Cyklistika Vylet

Cez Japonsko na bicykli Čo sa vám premietne, keď sa spomenie Japonsko, alebo aké asociácie máte spojené s touto krajinou? Nám sa ani nesnívalo, že niekedy zavítame práve sem a k tomu ešte na bicykloch. To, čo sme si zafixovali ešte zo základnej školy, plus to, čo sa na nás nalepilo z iných zdrojov, by sa dalo zhrnúť do pár viet.
Čítajte viac »

Netrénuj sám, staň sa súčasťou úspešného tímu

redakcia 16.02.2017 10 fotografií 3 728   Cestna Cyklistika Triatlon Beh Cyklistika Plavanie Tim

Netrénuj sám, staň sa súčasťou úspešného tímu Triatlon. Krásny, moderný a stále populárnejší. Aj napriek tomu, že je to olympijský šport, mnoho ľudí stále krúti hlavou a nevie presne o aký šport ide. A ide rovno o tri. Plávanie, cyklistiku a beh.
Čítajte viac »

Krátky cyklistický slovník: Geometria rámu a hĺbkový výklad pojmov

17 komentárov

bimjeam 15.02.2017 5 fotografií 6 772   Horska Cyklistika Technika Ram Pojem

Krátky cyklistický slovník: Geometria rámu a hĺbkový výklad pojmov Určite ste sa aspoň raz stretli s anglickými pojmami ako wheelbase, offset, reach. Napriek tomu, že väčšinu týchto pojmov si zdatní bikeri preložia sami (alebo s pomocou translatora), často aj po samotnom preklade nie je úplne zjavné, čo toto označenie presne znamená a čo táto hodnota vyjadruje. V tomto článku by som preto rád priblížil a vysvetlil najčastejšie používané anglické označenia rôznych rozmerov, geometrií a pojmov. Dnešná časť je zameraná na geometriu rámu, nakoľko rám je srdcom a základom každého bicykla. Ak sa chcete dozvedieť viac, čítajte ďalej.
Čítajte viac »

Bachledka a Filip Polc pozývajú na Snowparade 2017

1 komentár

redakcia 14.02.2017 5 fotografií 3 004   Pozvanka Zima Dh Snow Bachledova Dolina Bachledova Preteky

Bachledka a Filip Polc pozývajú na Snowparade 2017 Väčšina bikerov zimu veľmi neobľubuje a netrpezlivo vyčkáva na príchod jari, aby vytiahla bike z pivnice a vyrazila na traily. Tí, ktorí v zime menia bike za snowscoot, nečakajú na leto a valcujú prašan na horách. Či už patríte k jedným alebo druhým, sobota 25. februára 2017 bude v Bachledke patriť vám. V tento deň sa lyžiari budú deliť o svah s bikermi, snowscootmi a skki trikke.
Čítajte viac »

Dainese posúva limity

PR článok 13.02.2017 5 fotografií 4 140   Dainese Rekord Horska Cyklistika

Dainese posúva limity Tirolský muž Marcus Max Stöckl sa vo svojich 42 rokoch postavil tvárou v tvár novej výzve – prekonať rýchlostný rekord na bicykli. Aby sme boli presní, prekonať svoj vlastný rekord, ktorého hodnota bola 164,95 km/h. Zobral svoj dvadsaťčlenný tím a vyrazili do púšte Atacama v Čile. Holá krajina, ktorá toho okrem skál a štrku moc bežnému turistovi neponúka, je ideálnym miestom na realizáciu Maxovho cieľa, pretože je tu dokonalý svah, priaznivý tlak vzduchu a dosažiteľné miesto štartu.
Čítajte viac »