Všetky články (3914 článkov)

Športové nápoje pre kratšie, ale aj dlho trvajúce výkony

PR článok 01.10.2016 385   Regeneracia Trening Pp Voda Pitny Rezim

Športové nápoje pre kratšie, ale aj dlho trvajúce výkony Pitný režim je jednoducho základ a platí to najmä pri každom dlhšie trvajúcom športovom výkone. Navyše, cyklistika patrí svojou dĺžkou a aj energetickým výdajom medzi tie najnáročnejšie a tomu sa snažia výrobcovia prispôsobiť svoje produkty. Na niektoré z nich sa pozrieme v dnešnom prehľade.
Čítajte viac »

Polaris – kompletná ponuka oblečenia od špecialistu na MTB

PR článok 30.09.2016 2 118   Made4bike Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Oblecenie

Polaris – kompletná ponuka oblečenia od špecialistu na MTB Polaris nie je na našom trhu veľmi dlho, určite si ale zaslúži pozornosť, pretože táto Anglická značka má vo svojej ponuke zaujímavé kúsky, v ktorých sa spája výborná kvalita a rozumná cena. Aj keď dôvodom vzniku bolo špecifické oblečenie pre MTB, v súčasnosti môže zaujať aj bohatá cestná kolekcia.
Čítajte viac »

Lechnica - ďalšia trailová nádej

14 komentárov

warzone 30.09.2016 30 fotografií 3 872   Singletrail Horska Cyklistika Slovensko

Lechnica - ďalšia trailová nádej Nedávno sme s manželkou a dcérkou využili slnečný septembrový víkend a zašli sa s bikami pozrieť na prebiehajúcu výstavbu trailu v obci Lechnica. Je to neveľká obec s 250-timi obyvateľmi na severe Slovenska obklopená Pieninským národným parkom.
Čítajte viac »

Lombardsko bez Naira Quintanu, takže Sagan ovládne WorldTour

11 komentárov

SITA 29.09.2016 2 572   Reprezentacia Cestna Cyklistika Peter Sagan

Lombardsko bez Naira Quintanu, takže Sagan ovládne WorldTour Kolumbijčan Nairo Quintana nefiguruje v zostave tímu Movistar na posledné preteky WorldTour v tejto sezóne, sobotňajší záverečný cyklistický monument Okolo Lombardska. Znamená to, že Peter Sagan už je, resp. po skončení pretekov bude istým víťazom hodnotenia WorldTour, lebo nikto ďalší ho už nemôže v tomto prestížnom celoročnom rebríčku predstihnúť.
Čítajte viac »

Recenzia: Kniha Najkrajšie cyklotrasy - Tatry a okolie

7 komentárov

warzone 28.09.2016 10 fotografií 2 864   Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Vysoke Tatry Kniha

Recenzia: Kniha Najkrajšie cyklotrasy - Tatry a okolie Máme tu ďalšiu knižku z edície Po Slovensku z vydavateľstva DAJAMA, určenú cykloturistom, zameranú na azda turisticky najatraktívnejšiu časť Slovenska - Tatry a okolie. Samozrejme, trasy nie sú vedené po z väčšej časti bikom neschodných kamenných Tatranských magistrálach. Kniha na 158 stranách ponúka už tradične 25 cyklistických trás - okruhov krásnymi vysokotatranskými dolinkami, údoliami a ich okolím.
Čítajte viac »

Prenosné párty stany s nožnicovou konštrukciou

PR článok 28.09.2016 1 923   Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Maraton

Prenosné párty stany s nožnicovou konštrukciou Pri výjazdoch na preteky ste určite zažili aj nepriaznivé počasie. Ako ochrana pred nepríjemným počasím poslúži nožnicový párty stan. Stan sa dá využiť ako servisné zázemie pre country cross či downhill, alebo na after party celého tímu :-).
Čítajte viac »

Finále: Detská tour Petra Sagana 2016 aj s dresmi pre troch najlepších vo všetkých súťažných kategóriách

4 komentáre

Peter Zanicky 28.09.2016 10 fotografií 1 390   Detska Tour Deti Horska Cyklistika

Finále: Detská tour Petra Sagana 2016 aj s dresmi pre troch najlepších vo všetkých súťažných kategóriách Tento ročník počasie organizátorov Detskej tour nesklamalo alebo mali šťastnú voľbu na výber termínov súťaže. Ani raz v 9 kolách nepršalo, nefúkalo a nebola zima. Skôr naopak tour sprevádzalo slnečné a miestami (Prešov, Dolný Kubín) až horúce počasie. Ale poďme k finálovému kolu, ktoré sa konalo 25. septembra v Súľove.
Čítajte viac »

V nominácii Slovenského zväzu cyklistiky na majstrovstvá sveta na ceste v katarskej Dauhe figuruje 11 pretekárov

2 komentáre

SITA 27.09.2016 3 417   Cestna Cyklistika Peter Sagan Juraj Sagan Reprezentacia Slovenska Majstrovstva Sveta

V nominácii Slovenského zväzu cyklistiky na majstrovstvá sveta na ceste v katarskej Dauhe figuruje 11 pretekárov Lídrom je Peter Sagan, ktorý bude na Strednom východe obhajovať titul majstra sveta v pretekoch s hromadným štartom. Okrem Sagana sa v mužskej kategórii elite predstavia Juraj Sagan a Michael Kolář (rovnaká zostava ako vlani v Richmonde), náhradníkom je Patrik Tybor.
Čítajte viac »

Specialized Roubaix a Ruby 2017 – ďalší posun v kombinácii pohodlia a rýchlosti

PR článok 25.09.2016 10 fotografií 4 275   Cestna Cyklistika Novinky Specialized Sezona 2017

Specialized Roubaix a Ruby 2017 – ďalší posun v kombinácii pohodlia a rýchlosti Kolekcia Roubaix nie je určená len výhradne pre tento slávny pretek. Odtiaľ prišla hlavne prvotná myšlienka - priniesť na trh bicykel pre ľudí, ktorý zvládne s prehľadom aj tie najťažšie cesty. Práve v nej sa už od začiatku Specialized snaží kombinovať dve tak trochu protichodné charakteristiky – rýchlosť a pohodlie. V roku 2017 posúva túto kombináciu opäť o čosi ďalej a vďaka modelu Ruby nepríde nakrátko ani nežnejšie pohlavie.
Čítajte viac »

Peter Sagan krôčik od triumfu v rebríčku UCI World Tour

SITA 25.09.2016 3 882   Peter Sagan Vitaz Cestna Cyklistika Tinkoff

Peter Sagan krôčik od triumfu v rebríčku UCI World Tour Celkovým víťazom Eneco Tour sa stal Terpstra s náskokom 31 sekúnd pred Naesenom. Pódium víťazov doplnil tretí Sagan s mankom jednej minúty. Veľkú smolu mal Austrálčan Rohan Dennis z BMC Racing, ktorý v etape spadol a prišiel o vedenie. Dvadsaťšesťročný Žilinčan si vďaka svojmu umiestneniu pripísal do rebríčka World Tour 70 bodov, čo znamená, že sa opäť dostal na čelo renkingu.
Článok bol doplnený 25.09.2016 o 19:55.
Čítajte viac »