Všetky články (1 - 10 z 3139 článkov)

Saganovi nešla karta v posledných dvoch pretekoch, veľkú smolu mal Martin Velits, ktorý si v pretekoch Gent - Wevelgem po páde zlomil kľúčnu kosť

slavo 29.03.2015 610   Martin Velits Peter Sagan Cestna Cyklistika Gent Wevelgem E3

Saganovi nešla karta v posledných dvoch pretekoch, veľkú smolu mal Martin Velits, ktorý si v pretekoch Gent - Wevelgem po páde zlomil kľúčnu kosť Počas veternej a daždivej klasiky Gent - Wevelgem mali problémy viacerí jazdci a doplatil na to aj Martin Velits, pre ktorého sa pravdepodobne skončila sezóna kvôli zlomenine kľúčnej kosti. Geraint Thomas spravil kotrmelec pri páde a Jackovi Bauerovi sa zamotala taška s občerstvením do kolesa.
Čítajte viac »

Kúpa veci z bazáru: Rady a tipy ako nakupovať bezpečne

14 komentárov

Boo_boo 26.03.2015 3 221   Bazar Mtbiker.sk Info Rady

Kúpa veci z bazáru: Rady a tipy ako nakupovať bezpečne Mnohí z nás už na bazároch hľadali či nakupovali bicykle alebo komponenty. Mnohí z nás sa už aj doma tešia z „nového“ biku alebo „nového“ komponentu. Bohužiaľ, nie každý má to šťastie a tak sa z času na čas niekto stane obeťou väčšieho či menšieho podvodu. Pripomíname teda zopár rád, ako minimalizovať riziko a vyhnúť sa podvodníkom.
Čítajte viac »

Časopis Cyklistická doprava: Marec 2015

ozMulica 26.03.2015 688   Cyklotrasa Slovensko Cyklisticka Doprava

Časopis Cyklistická doprava: Marec 2015 V marcovom čísle Cyklistickej dopravy, si okrem iného môžete prečítať: ako občania hodnotia samotných cyklokoordinátorov, aké sú ďalšie návrhy v chýbajúcom značení pre cyklistov, cyklonovinky z domova a zo sveta, pozvánku na konferenciu Mesta s dobrou adresou, nový seriál Navrhovanie cyklistickej infraštruktúry, fotoreport Dráždany.
Čítajte viac »

Pozvánka a reportáž: Kamil Tatarkovič vyhral 1.kolo série závodov WBS

adamoliva89 25.03.2015 19 fotografií 1 116   Pozvanka Ceska Republika Downhill Wbs

Pozvánka a reportáž: Kamil Tatarkovič vyhral 1.kolo série závodov WBS Koniec nudy, začala sa po období zimy downhillová sezóna! Tí, ktorí nepoznáte seriál pretekov WBS (Wood Bike Series) by ste mali vedieť, že ide o menšie downhillové podujatia, ktoré sa konajú spravidla v oblasti Zlína alebo Brna. Trate týchto pretekov nie sú tak náročné ako trate slovenského a českého pohára, takže na svoje si prídu začiatočníci, ktorí si chcú vyskúšať po prvý raz pretekanie, ale aj profi pretekári, ktorí si môžu pomeriť sily s mladými talentami. Princípom pretekania vo WBS je tzv. RZ (rychlostní zkouška/rýchlostná skúška). Väčšinou sa idú 4 RZ na dvoch tratiach, čiže každú trať idete dvakrát, časy sa pri týchto pretekoch sčítavajú, takže si to vyžaduje stále plnú koncentráciu a nechybovať.
Čítajte viac »

ŠKODA je novým oficiálnym partnerom zeleného dresu na Tour de France a Vuelte

2 komentáre

PR článok 25.03.2015 783   Vuelta Tour De France Dres Zeleny Skoda Skoda Bike Open Tour

ŠKODA je novým oficiálnym partnerom zeleného dresu na Tour de France a Vuelte ŠKODA sa stala novým oficiálnym partnerom zeleného dresu pre najlepších šprintérov Tour de France a pretekov okolo Španielska La Vuelta. ŠKODA doteraz sponzorovala biely dres pre najlepšieho juniora na Tour de France, na Vuelte ŠKODA dosiaľ nebola partnerom žiadneho dresu. Sponzoringom zeleného dresu v oboch pretekoch posilnila automobilka svoj rozsiahly medzinárodný cyklistický angažmán.
Čítajte viac »

Test: Canyon Nerve AL 9.9 SL - Skvelý trail-bike s luxusnou výbavou

73 komentárov

adamoliva89 23.03.2015 29 fotografií 4 212   Horska Cyklistika Sezona 2015 Canyon 29tky Bike Test

Test: Canyon Nerve AL 9.9 SL - Skvelý trail-bike s luxusnou výbavou Po obdržaní balíka od kuriéra som bike začal skladať a treba uznať, že Canyon to má vychytané, stačilo nahodiť predné koleso, sedlovku a bike bol pripravený na jazdenie. V balíku sa taktiež nachádzalo potrebné náradie, ako momentový kľúč, či dokonca pumpička na tlmič a vidlicu. Prvý dojem bol skvelý, pekný dizajn rámu v klasickom čierno-bielom prevedení s komponentami vyššej triedy.
Čítajte viac »

Sagan finišoval na Miláno - San Remo štvrtý

4 komentáre

SITA 22.03.2015 1 208   Peter Sagan Cestna Cyklistika Milano San Remo

Sagan finišoval na Miláno - San Remo štvrtý Peter Sagan absolvoval v nedeľu piaty štart na Miláno - San Remo v kariére. Jeho maximom zostáva 2. miesto z roku 2013, vlani bol desiaty, predtým štvrtý a sedemnásty. Do rebríčka UCI si v nedeľu pripísal 60 bodov a v kategórii jednotlivcov sa posunul na 12. miesto.
Čítajte viac »

Pozvánka: ŠKODA Svätojurský MTB maratón

slavo 21.03.2015 1 646   Pozvanka Svatojursky Maraton Horska Cyklistika Skoda Bike Open Tour

Pozvánka: ŠKODA Svätojurský MTB maratón Už 18. apríla začína 1. kolo ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2015 v podobe výbornej akcie ŠKODA Svätojurský MTB maratón. Pozrite sa na propozície a nezabudnite sa prihlásiť do 2.4.2015, pretože dovtedy je štartovné iba za €15 aj so suvenírom.
Čítajte viac »

Fotovýber mesiaca: Jar prichádza

slavo 19.03.2015 2 169   Jar Fotovyber Mesiaca Horska Cyklistika Slovensko

Fotovýber mesiaca: Jar prichádza Po výdatnej a dlhej zime konečne prichádza teplejšie počasie a s ním aj lepšie podmienky na výjazdy. Pekné počasie sa prejavilo aj na fóre v rôznych témach, ako napríklad Fotky z výjazdov, pekne pokope, Malé Karpaty alebo výjazdy v okolí KE. Pozrite si výber zaujímavých záberov z výjazdov, ktoré nás najviac zaujali.
Čítajte viac »

Dlhoročné skúsenosti: Funkčné prádlo - neviditeľný základ

23 komentárov

Imroman 17.03.2015 10 fotografií 3 796   Sport Horska Cyklistika Oblecenie Vybava Zima

Dlhoročné skúsenosti: Funkčné prádlo - neviditeľný základ Celá myšlienka na článok mi napadla, keď som si robil poriadok v skrini (čo teda nebýva veľmi často) a zistil, že mám viacej funkčného prádla ako menší kontinentálny team :). Za tie roky sa to postupne nabalilo vďaka faktu, že ma vždy viac fascinovali funkčné materiály, ako veci na bežné nosenie do spoločnosti :).
Čítajte viac »