Všetky články (1 - 10 z 3082 článkov)

Časopis Cyklistická doprava: Zaujímavosti a inšpirácia zo Slovenska aj zahraničia

ozMulica 30.01.2015 535   Slovensko Zima Cyklisticka Doprava

Časopis Cyklistická doprava: Zaujímavosti a inšpirácia zo Slovenska aj zahraničia Januárové číslo Cyklistickej dopravy 2015 prináša informácie o novýchcyklo trasách v Piešťanoch, Trnave, Nitre, pripomienkovaní siete cyklotrás v Košiciach a ďalšie domáce zaujímavosti. Priestor majú aj správy zo zahraničia a to konkrétne zo Sydney a Berlína...
Čítajte viac »

Cyklosvetlá Lupine - Užite si jazdu v noci naplno

23 komentárov

P.R. 29.01.2015 4 fotografií 2 083   Horska Cyklistika Svetlo Noc Osvetlenie

Cyklosvetlá Lupine - Užite si jazdu v noci naplno Cyklosvetlá sa v posledných rokoch vyvíjajú rýchlo. Tradičné žiarovky nahradili LEDky a HID systémy. Batérie, šošovky a reflektory prešli vývojom, ktorého výsledkom je jasnejšie a dlhšie svietiace svetlo. Ceny svetiel sa pohybujú od 5€ po astronomických 1000€ a varírujú vo výkone, kvalite a výdrži batérií. Malé LED svetlá sú vhodné najmä na to, aby sme boli na ceste videní. Svetlá s nabíjacími batériami a vyšším výkonom sú predurčené na nočné jazdenie, kde poskytnú dostatok svetla na osvetlenie cesty pred jazdcom.
Čítajte viac »

Cyklokrosová reprezentácia odcestovala na Majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať už tento víkend v českom Tábore

2 komentáre

slavo 29.01.2015 699   Cyklokros Slovenska Reprezentacia Ceska Republika

Cyklokrosová reprezentácia odcestovala na Majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať už tento víkend v českom Tábore Slovenský zväz cyklistiky nominoval na víkendové Majstrovstvá sveta v cyklokrose až 13 pretekárov. "Keďže Tábor je blízko, rozhodli sme sa nominovať skoro maximálny počet štartujúcich," uviedol Martin Fraňo, predseda cyklokrosovej komisie.
Čítajte viac »

Juraj Sagan a Michael Kolář sa predstavia v drese Tinkoff-Saxo na cyklistických pretekoch Okolo Dubaja

1 komentár

SITA 29.01.2015 749   Juraj Sagan Cestna Cyklistika Michael Kolar Okolo Dubaja

Juraj Sagan a Michael Kolář sa predstavia v drese Tinkoff-Saxo na cyklistických pretekoch Okolo Dubaja Preteky Okolo Dubaja sa sa uskutočnia od 4. do 7. februára a Peter Sagan bude od 8. februára štartovať na Okolo Kataru. Pozrite sa na to, čo ich čaká v Dubaji.
Čítajte viac »

Bikovanie v zime: 2. časť - Oblečenie ako základ

57 komentárov

Imroman 28.01.2015 3 875   Zima Oblecenie Trening Horska Cyklistika

Bikovanie v zime: 2. časť - Oblečenie ako základ Ak by som mal začať od najdôležitejšej veci, ktorá sa týka jazdy v zime/nečase, tak minulý prvý diel (zimný bike setup) by bola asi chyba. Jazdiť sa dá s trochou nadhľadu aj na „ukrajine“, ale práve vhodne zvolené oblečenie je často ten kľúčový faktor, ktorý rozhodne o tom, či vás to bude baviť alebo nie. Práve znalosť tejto problematiky odlišuje zimných jazdcov od bláznov, ktorí idú dobrovoľne vonku klepať kosu :).
Článok bol doplnený 28.01.2015 o 21:10.
Čítajte viac »

Zjazdárska súťaž v nákupnom centre: Tomáš Slavík vyhral prvé dve podujatia Downmall Tour 2015

9 komentárov

slavo 27.01.2015 17 fotografií 1 990   Ceska Republika Downhill Downmall Tomas Slavik Ghost Nemecko Polsko

Zjazdárska súťaž v nákupnom centre: Tomáš Slavík vyhral prvé dve podujatia Downmall Tour 2015 Pozrite si ako sa má jazdiť na biku v nákupných centrách. Zaujímavá disciplína, ktorej tento rok dominuje jednoznačne Tomáš Slavík. Obe finálové jazdy si aj natočil na video a spolu s fotkami dávajú bežným nákupným centrám nový rozmer.
Čítajte viac »

Pozvánka: Čergovská stopa 2015

slavo 27.01.2015 75 fotografií 1 273   Horska Cyklistika Zima Pozvanka Cergovska Stopa

Pozvánka: Čergovská stopa 2015 Tradičná zimná bike akcia, ktorá sa tento rok uskutoční 14.2 v Raslaviciach. Zvýhodnené štartovné môžete získať do konca januára za €8. Cieľom bude opäť Chata Čergov a závodníci majú na výber z dvoch trás (krátkej 18km a dlhej 28km).
Čítajte viac »

Biky fóristov: Moje prvé skúsenosti na fatbiku Salsa Beargrease

21 komentárov

maros1974 26.01.2015 17 fotografií 2 837   Fatbike Foristov Biky Zima Horska Cyklistika

Biky fóristov: Moje prvé skúsenosti na fatbiku Salsa Beargrease Fatbike som si prvýkrat vyskúšal minulý rok v lete. Požičal som si český Duratec Snowdoor a obehol som s ním Cerovú dráhu v Bratislave (ako obyčajne - oboma smermi). Komfort a jazdné vlastnosti ma prekvapili. Vzhľadom k jeho výzoru by som čakal oveľa ťažkopádnejší bicykel a namáhavejšie šliapanie. Musím povedať, že okrem toho, že sa to „dalo“, som bol aj nadšený. Široké plášte samé spracujú mnohé nerovnosti terénu, pri ktorých je na trail alebo AMEN biku potrebné situáciu už „riešiť“.
Čítajte viac »

Cyklokros: V Hoogerheide stratil Martin Haring 2 kolá na víťaza Van der Poela

SITA 26.01.2015 805   Cyklokros Martin Haring Vysledky

Cyklokros: V Hoogerheide stratil Martin Haring 2 kolá na víťaza Van der Poela Holanďan Mathieu van der Poel vyhral záverečné šieste preteky Svetového pohára v cyklokrose. V domácom prostredí v Hoogerheide bol týždeň pred majstrovstvami sveta v Tábore suverénny a jasne triumfoval s náskokom 1:04 min pred Woutom Van Aertom z Belgicka. Slováci výrazne zaostali, Martin Haring stratil na 43. mieste dve a Václav Metlička na 57. pozícii štyri kolá.
Čítajte viac »

Nedeľná snehová bikovačka na vašich fotografiách

3 komentáre

slavo 25.01.2015 (naposledy upravený 26.01.2015) 2 515   Zima Sneh Horska Cyklistika Slovensko Fotogaleria

Nedeľná snehová bikovačka na vašich fotografiách V nedeľu sa ocitlo takmer celé Slovensko pod snehom a mnohí z nás si nenechali utiecť príležitosť vyraziť do hôr a poriadne si zamakať. Pri pohľade na pridané fotky na fóre som neodolal a musel spraviť aspoň malý výber tých najlepších záberov...
Článok bol doplnený 26.01.2015.
Čítajte viac »