Všetky články (3855 článkov)

Návšteva Pinarello - dokonca striekajú bicykle priamo v Taliansku

2 komentáre

slavo 29.08.2016 20 fotografií 3 533   Taliansko Pinarello Giro D Italia Davorin Cestna Cyklistika

Návšteva Pinarello - dokonca striekajú bicykle priamo v Taliansku Pôvodne táto návšteva nebola ani v pláne a pozvánka bola “iba” na pozrenie si jednej z etáp na Giro d'Italia, ale našťastie sa mi podarilo aj nahliadnúť do výroby v centrále a továrni Pinarello, ktorá sa nachádza na severe Talianska v meste Treviso. Pinarello, tak to je značka so svojskou filozofiou a prístupom, ktorým sa značne odlišuje od ostatných.
Čítajte viac »

Nový model Specialized Enduro - máme sa na čo tešiť

PR článok 27.08.2016 25 fotografií 6 040   Specialized Enduro Horska Cyklistika

Nový model Specialized Enduro - máme sa na čo tešiť Pozrite sa na najnovší model Enduro od firmy Specialized pre rok 2017. Najnovšie Enduro dostane novinky v odpružení a pár zmien, ktoré sa tykajú rámu, najmä tuhosti a spoľahlivosti. Avšak najväčšou zmenou je, že tento model je dostupný pre všetky veľkosti pneumatík. Áno, uhádli ste, aj pre 27,5+.
Čítajte viac »

Tip na výlet: Deň 2.2 – Praděd a pravdepodobnosť zrážok len 2%

1 komentár

astro 26.08.2016 25 fotografií 3 532   Tip Na Vylet Ceska Republika Horska Cyklistika

Tip na výlet: Deň 2.2 – Praděd a pravdepodobnosť zrážok len 2% Po dni strávenom vo výpeku na Rychlebách som si chcel dopriať nejaký okruh. Vybral som si trasu okolo Praděda so štartom aj cieľom na Hvězde/Karlovej Studánke.
Čítajte viac »

Test: Trailová prilba Hummvee a rukavice SingleTrack Plus od škótskej značky Endura

11 komentárov

Zubko1 26.08.2016 35 fotografií 2 552   Oblecenie Endura Test Prilba Horska Cyklistika

Test: Trailová prilba Hummvee a rukavice SingleTrack Plus od škótskej značky Endura Endura bola založená v roku 1992 a preslávila sa na začiatku najmä radou MT500, ktorú dnes pozná takmer každý biker. Niet sa čomu čudovať, Endura naozaj ponúka široký a kvalitný sortiment cyklooblečnia, chráničov a ďalších doplnkov. Dostal som na jazdenie prilbu za dostupnú cenu, prepracované rukavice a jednoduché zadanie, spísať dojmy z ich používania. Ako sa mi s nimi jazdilo, podrobnejšie rozpíšem v nasledovných riadkoch.
Čítajte viac »

Ebiky FELT – aj pre milovníkov trailov a dobrodruhov

PR článok 25.08.2016 20 fotografií 3 004   Horska Cyklistika Fatbike Felt Ebike

Ebiky FELT – aj pre milovníkov trailov a dobrodruhov Elektrobicykle sa postupne stávajú bežnou súčasťou každodenného života. Či už napríklad ako spoločníci do mesta, na výlety po okolí, alebo na dochádzanie do práce. Ich využitie je ďaleko širšie a ukazujú to aj novinky amerického FELTu pre rok 2017.
Čítajte viac »

Reportáž: Kráľovský maratón 2016 – maratón, ktorý naozaj preverí vašu techniku

17 komentárov

Imroman 25.08.2016 15 fotografií 4 436   Reportaz Preteky Horska Cyklistika Maraton Kralovsky

Reportáž: Kráľovský maratón 2016 – maratón, ktorý naozaj preverí vašu techniku Tento pretek išiel vždy tak trochu proti prúdu. Len málokto sa snaží každoročne preverovať technické schopnosti bikerov a posúvať hranice práve tak ako partia okolo Kráľovského maratónu. Najmä z toho dôvodu sa vždy teším, čo nového opäť vymysleli...
Čítajte viac »

Test: Science in Sport (SiS) – produkty anglického špecialistu na vlastnej koži

16 komentárov

Imroman 24.08.2016 20 fotografií 3 248   Strava Trening Horska Cyklistika Vyziva Test Cestna Cyklistika

Test: Science in Sport (SiS) – produkty anglického špecialistu na vlastnej koži Výrobcovia športovej výživy sa vždy zamerajú na to základné, teda na dopĺňanie tekutín, energie a na regeneráciu. Každý kvalitný výrobca má svoje tak trochu špecifické produkty. Na praktické vyskúšanie sa mi tento raz dostali tie od anglického Science in Sport, u nás viac známeho pod skratkou SiS.
Čítajte viac »

Downhill race Banská Štiavnica 2016

kuco_DH 24.08.2016 5 fotografií 2 253   Horska Cyklistika Preteky Full Hardtail Banska Stiavnica Downhill

Downhill race Banská Štiavnica 2016 Už tretí rok sa schádzajú priaznivci zjazdu na horských bicykloch v Banskej Štiavnici, aby si zmerali sily v tejto kráľovskej disciplíne. Tento rok sa organizátori rozhodli usporiadať pretek v  auguste z dôvodu výstavby novej trati. Nová trať sa nachádza v kameňolome Šobov, je dlhá približne 2 km a v porovnaní s predchádzajúcou sa dá hovoriť o zjazdovej trati, ktorá obsahuje 2 rockgardeny, 14 skokov a viacero klopených a neodklopených zákrut.
Čítajte viac »

Reportáž: 4. kolo Považsko-Strážovského pohára - Maratón Horné Srnie

1 komentár

bimjeam 23.08.2016 20 fotografií 4 347   Reportaz Povazsko Strazovsky Pohar Horska Cyklistika

Reportáž: 4. kolo Považsko-Strážovského pohára - Maratón Horné Srnie Po krásnej slnečnej sobote sa prebúdzam do zamračenej nedele a vôbec sa mi na bike nechce. Po hodine autosugescie a zavrhnutí cesty autom sa vyberám aspoň na krátky tréning po vlastnej osi smer Ilava, pričom okrem mobilu, multikľúča a kľúčov od domu so sebou prakticky nič nemám.
Čítajte viac »

HorSa do Ríma: Bratislava – Rím na bicykloch

14 komentárov

HorSa 22.08.2016 40 fotografií 4 751   Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Vylet Taliansko

HorSa do Ríma: Bratislava – Rím na bicykloch Všetko sa začalo ako nevinný nápad. Nápad dvoch gymnazistov, Tomáša a Sama. Týmto dvom ešte v roku 2014 napadlo, že by mohli ísť na bicykloch niekam ďaleko. Po krátkej a nie príliš hlbokej úvahe prišli na to, že by mohli ísť do Ríma. Ako nápad všetko vyzeralo výborne, veď predsa, ísť sa pozrieť do tak vzdialeného mesta a v podstate zadarmo, tak to je paráda. Všetko im prišlo super, a tak ideu nechali driemať do doby, kým nepríde jej čas.
Čítajte viac »