Všetky články (3731 článkov)

Fotogaléria: Majstrovstvá SR v zjazde a 3. kolo Slovenského pohára v zjazde horských cyklistov

salavtufa 28.06.2016 45 fotografií 833   Majstrovstva Slovenska Fotogaleria Horska Cyklistika Downhill

Fotogaléria: Majstrovstvá SR v zjazde a 3. kolo Slovenského pohára v zjazde horských cyklistov Pozrite sa, aké to bolo na trati v Jasnej, na ktorej vybojoval majstrovskú titul v kategórii muži - elite Jozef Ondič. Medzi ženami triumfovala Češka Jana Bártová a slovenský titul si vyjazdila Jana Krajčovičová.
Čítajte viac »

Test: Canyon Spectral AL 8.0 EX - s rozvahou do poriadneho terénu

6 komentárov

slavo 28.06.2016 40 fotografií 3 276   Canyon Horska Cyklistika Test Full Singletrail Allmountain

Test: Canyon Spectral AL 8.0 EX - s rozvahou do poriadneho terénu Rozmýšľate nad prechodom z hardatilu k niečomu pohodlnejšiemu alebo chcete spoľahlivý celoodpružený bike, s ktorým si užijete dosýtosti v Malých Karpatoch, ale zvládne aj poriadne divočiny v kamenisto-korenistých Fatrách? Potom oceníte odpruženie 150/140, bezdušáky 27,5”, teleskopickú sedlovku a čo je najhlavnejšie - poriadny rám, do ktorého sa môžete pri zjazdoch v zákrutách poriadne oprieť.
Čítajte viac »

Cannondale 2016 – Nové SuperSix Evo-Hi Mod a SuperSix Evo

PR článok 28.06.2016 1 162   Karbon Modely 2016 Cannondale Cestna Cyklistika

Cannondale 2016  – Nové SuperSix Evo-Hi Mod a SuperSix Evo Tou najväčšou novinkou je fakt, že pre rok 2016 si Cannondale prichystal úplne nové spracovanie úspešného modelu SuperSix Evo. Už predchádzajúci model bol víťazom mnohých testov a rôznych porovnávaní. Veľkou nevýhodou tejto situácie je následne vymyslieť stroj, ktorý by v podstate prekonal sám seba a posunul hranice ešte ďalej. Teda opäť čo najlepšie skĺbiť tuhosť, komfort, hmotnosť a aerodynamiku do nekompromisného pretekárskeho celku. V každom z týchto aspektov je podľa vyjadrení Cannondalu nové Evo lepšie ako predchodca.
Čítajte viac »

Reportáž: AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly – ešte stále máte radi teplo?

17 komentárov

Imroman 27.06.2016 35 fotografií 6 340   Reportaz Skoda Bike Open Tour Sulovske Vrchy Maraton Preteky Horska Cyklistika

Reportáž: AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly – ešte stále máte radi teplo? Minuloročný Súľov bol jeden z mojich najväčších maratónskych trápení. Tento rok som chcel spraviť v domácich podmienkach reparát, ale teploty nad 30°C sľubovali ďalší „nezabudnuteľný“ ročník. Kompletne prerobená trať privítala 3. kolo ŠKODA BIKE OPEN TOUR a bol to skutočne riadny masaker...
Čítajte viac »

Pozvánka: Testovacie dni Cannondale a GT 2-3.7. v MTBIKER centre na Považí aj s novinkou Slate

redakcia 25.06.2016 (naposledy upravený 27.06.2016) 2 216   Cannondale Gt Pozvanka Mtbiker Centrum Horska Cyklistika Cestna Cyklistika

Pozvánka: Testovacie dni Cannondale a GT 2-3.7. v MTBIKER centre na Považí aj s novinkou Slate V sobotu a v nedeľu bude celkovo k dispozícii až 25 testovacích bikov Cannondale a GT rôznych typov a veľkostí. Prídite si zajazdiť a bližšie spoznať aktuálnu kolekciu 2016. Na svoje si prídu vyznávači cestných ako aj MTB výjazdov.
Článok bol doplnený 27.06.2016.
Čítajte viac »

Slovenský titul v zjazde pre Jozefa Ondiča

1 komentár

SITA 26.06.2016 3 829   Majstrovstva Slovenska Horska Cyklistika Downhill Jasna

Slovenský titul v zjazde pre Jozefa Ondiča Majstrom Slovenska v zjazde horských cyklistov sa v stredisku Jasná stal Jozef Ondič. Ten ovládol kategóriu muži - elite pred Čechom Martinom Leblom, tretí skončil Rastislav Baránek. Medzi ženami triumfovala Češka Jana Bártová, slovenský titul si vyjazdila Jana Krajčovičová.
Čítajte viac »

Krátke nohavice pre dlhé a náročné výjazdy

PR článok 26.06.2016 4 642   Pp Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Oblecenie

Krátke nohavice pre dlhé a náročné výjazdy Dobrých cyklistických nohavíc nie je nikdy dosť. V súčasnej dobe je na trhu skutočne obrovská ponuka určená pre všetky výkonnostné kategórie cyklistov. V dnešnom malom predstavení sa pozrieme na niektoré produkty, ktoré sú určené na dlhšie a náročné výjazdy a ktorých vlastnosti ocenia najmä cyklisti tráviaci v sedle väčšie množstvo času.  
Čítajte viac »

Juraj Sagan majstrom SR, prerušil bratovu sériu

7 komentárov

SITA 26.06.2016 5 317   Tinkoff Roman Kreuziger Peter Sagan Juraj Sagan Majstrovstva Slovenska Cestna Cyklistika

Juraj Sagan majstrom SR, prerušil bratovu sériu Peter Sagan sa nestal šiestykrát v sérii majstrom Slovenska v cestnej cyklistike v pretekoch s hromadným štartom. Na spoločnom šampionáte Čechov a Slovákov na juhu Moravy v Kyjove bol v nedeľňajších pretekoch mužskej kategórie elite spomedzi Slovákov najlepší Juraj Sagan, ktorý skončil na druhom mieste. Úradujúci majster sveta Peter Sagan prišiel do cieľa štvrtý s odstupom 46 sekúnd.
Čítajte viac »

Príhody a skúsenosti: Víkend na e-bajku Haibike Sduro HardSeven SL

76 komentárov

quidoo 26.06.2016 15 fotografií 4 000   Male Karpaty Horska Cyklistika Ebike

Príhody a skúsenosti: Víkend na e-bajku Haibike Sduro HardSeven SL Quidoo túto sezónu úplne vypustil. Mám najazdených presne 187 km. Aj nemám čas, aj mi posledný tlmič RockShox Monarch RL v akcii niekto z eshopu MTBIKERa vyfúkol, a tak môj bajk stojí v kúte bez potrebných náhradných dielov pre spojazdnenie.
Čítajte viac »

Test: Lapierre Spicy 327 – krikľavý hrbáč

6 komentárov

warzone 24.06.2016 15 fotografií 3 413   Schindler Enduro Allmountain Horska Cyklistika Test Lapierre

Test: Lapierre Spicy 327 – krikľavý hrbáč LP Spicy bol v testoch už viackrát a nikdy neskončil zle. Možno si preto poviete, že „zase Spajsy...“, no snažili sme sa na tento bike nahliadnuť z vlastných skúseností z jazdenia rôznych bikov. Z rôznych geometrií, prepákovaní, výbav, veľkostí kolies, zdvihov 140-170 mm, atď. Spolu sme si potom vymieňali pocity z jazdenia a vlastností biku, aby to neostalo len na subjektívnom názore jednotlivca.
Čítajte viac »