Všetky články (3796 článkov)

Datatag a jeho aplikácia – jednoduchý spôsob označenia vášho biku (majetku)

10 komentárov

Imroman 26.07.2016 15 fotografií 3 914   Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Technika

Datatag a jeho aplikácia – jednoduchý spôsob označenia vášho biku (majetku) Datatag a jeho princíp sme si už dávnejšie predstavili. Jeho základom je skutočnosť, že profesionálni zlodeji dávajú prednosť veciam, ktoré sa dajú ťažko identifikovať. A práve na identifikácii je celý tento systém postavený. Samozrejme to nemusí zabrániť krádeži, ale môže znížiť riziko a tiež pomôcť v prípade, že na bike niekto po čase narazí. Vtedy je možné jednoducho a efektívne vrátiť majetok svojmu pôvodnému majiteľovi - teda vám.


Čítajte viac »

Pozvánka: Stupava Trophy 2016 – 4. kolo ŠKODA BIKE OPEN TOUR

redakcia 26.07.2016 1 871   Stupava Trophy Horska Cyklistika Pozvanka Preteky Maraton Skoda Bike Open Tour

Pozvánka: Stupava Trophy 2016 – 4. kolo ŠKODA BIKE OPEN TOUR Zatiaľ to vyzerá tak, že počasie bude priať a zo Stupava Trophy budeme mať opäť skôr Stupava trópy. Každopádne, po minulom kole ŠKODA BIKE OPEN TOUR a Súľovskom výpeku už to asi nemôže byť horšie. Preto neváhajte, zoberte so sebou pár litrov vody naviac a príďte v sobotu pojazdiť na niektorú trať do Stupavy.
Čítajte viac »

Kniha: Najkrajšie cyklotrasy Košice a okolie

PR článok 26.07.2016 15 fotografií 1 427   Horska Cyklistika Kniha Kosice Cyklotrasy Slovensko

Kniha: Najkrajšie cyklotrasy Košice a okolie Vo vydavateľstve Dajama v úspešnej edícii Po Slovensku vyšiel v máji 2016 ďalší cykloturistický sprievodca, ktorý mapuje cyklotrasy juhovýchodného Slovenska.
Čítajte viac »

Prejazd cyklotrasy Eurovelo6 z Ostrihomu do Bratislavy na cargo bicykli

2 komentáre

tr3mp 26.07.2016 20 fotografií 1 745   Slovensko Madarsko Cyklotrasy Bike Bratislava

Prejazd cyklotrasy Eurovelo6 z Ostrihomu do Bratislavy na cargo bicykli Predĺžený víkend na začiatku júla som strávil v dedinke kúsok severne od Budapešti, na pravom brehu Dunaja. Keďže môj bicykel Yuba Mundo bol práve v servise, požičal som si na otestovanie nákladnú trojkolku Fanotec FT-9005. Cestou tam sa odviezla v kufri 9-miestneho auta (keďže je to skladačka), no cestou späť táto možnosť nebola. Preto som sa rozhodol, že odskúšam "cargo bike touring" a do Bratislavy dôjdem po vlastnej osi po medzinárodnej cyklotrase Eurovelo 6.
Čítajte viac »

Test: Batoh HAVEN Luminite - akoby na chrbte ani nebol

1 komentár

warzone 25.07.2016 25 fotografií 3 539   Horska Cyklistika Batoh Test Voda Allmountain

Test: Batoh HAVEN Luminite - akoby na chrbte ani nebol Sympatická česká značka HAVEN prišla pre rok 2016 s novým prepracovaným bikovým batohom Luminite. Ponúka ho až v piatich farbách, dokonca aj s ružovými popruhmi, takže si vyberie aj nežnejšie pohlavie. Batoh je svojím objemom 11 l vhodný na jednodňové výjazdy. Môžete ho mať s 2-litrovým rezervoárom alebo si ho objednáte bez neho.
Čítajte viac »

Froome žltý a Sagan zelený aj v Paríži, pričom Sagan takmer vyhral aj poslednú 21. etapu

6 komentárov

SITA 24.07.2016 7 690   Christopher Froome Cestna Cyklistika Peter Sagan Tour De France

Froome žltý a Sagan zelený aj v Paríži, pričom Sagan takmer vyhral aj poslednú 21. etapu Britský cyklista Christopher Froome s veľkou suverenitou ovládol 103. ročník Tour de France. Lídrovi tímu Sky by sa v záverečnej nedeľňajšej etape neprihodilo žiadne fatálne zlyhanie a krátko po pol ôsmej večer na slávnom bulvári na Elyzejských poliach mohol bez stresu zamávať tisíckam divákov na znak svojho tretieho triumfu v kariére na najslávnejšom cyklistickom podujatí na svete.
Čítajte viac »

Tip na výlet: Skalica party - výjazd na parádu

4 komentáre

astro 24.07.2016 50 fotografií 1 799   Horska Cyklistika Myjava Skalica Tip Na Vylet

Tip na výlet: Skalica party - výjazd na parádu Tento výjazd je už trochu bradatý, ale kraj, do ktorého vás dnes pozývam, je krásny stále. Do Bielych Karpát a na myjavské kopanice chodím jazdiť veľmi rád. Prírodná scenéria je tam úžasná, to je jedna vec, ale druhá, pre mňa oveľa podstatnejšia, je minimum ľudí pohybujúcich sa v lese – či už na bicykli alebo pešo. Preto vždy keď sa dá, utekám z Bratislavy a Malých Karpát trošku ďalej, a to do oblasti okolo Skalice a Myjavy.
Čítajte viac »

Prehľad prilieb v štýle All Mountain

PR článok 24.07.2016 1 166   Pp Allmountain Horska Cyklistika Prilba Vybava

Prehľad prilieb v štýle All Mountain V dnešnom prehľade produktov sa trochu bližšie pozrieme na niektoré modely prilieb určených pre MTB, resp. All Mountain. Ich spoločným znakom je najmä zvýšená ochrana zadnej časti hlavy, ktorá pri cestných prilbách chýba. Daňou za zvýšenú ochranu je nepatrne vyššia hmotnosť, ktorá ale pri pohodových výletoch v horách nebude na obtiaž. Taktiež pri väčšine nechýba špeciálny port na uchytenie kamery a o čosi väčší a nastaviteľný šilt.
Čítajte viac »

Froome s veľkou parádou ovládne 103. ročník pretekov Tour de France

SITA 23.07.2016 2 823   Peter Sagan Christopher Froome Tinkoff

Froome s veľkou parádou ovládne 103. ročník pretekov Tour de France Jazdcovi tímu Sky by sa musela v nedeľňajšej záverečnej 21. etape na parížske Elyzejské polia prihodiť fatálna porucha alebo vážny pád, aby na slávnom bulvári nemohol mávať na znak svojho tretieho triumfu v kariére na najslávnejšom cyklistickom podujatí na svete.
Čítajte viac »

Peter Sagan sa stal najbojovnejším jazdcom Tour de France 2016

5 komentárov

SITA 23.07.2016 9 590   Peter Sagan Tour De France Zeleny Dres Tinkoff

Peter Sagan sa stal najbojovnejším jazdcom Tour de France 2016 Úradujúci majster sveta z tímu Tinkoff po troch víťazných etapách a niekoľkých účastiach v úniku aj v sobotu pomáhal tímovým kolegom, asistoval Romanovi Kreuzigerovi útočiacemu na elitnú desiatku. Sagan absolvoval v čelnej skupine zhruba polovicu etapy, po dvoch kategorizovaných stúpaniach z úniku vystúpil a zaradil sa do pelotónu.
Čítajte viac »