Všetky články (3955 článkov)

Príbeh o tom, ako sme postavili unikátny 20" detský bicykel (1. časť): Zaľúbili sme sa do ocele

20 komentárov

mondzo 27.10.2016 35 fotografií 2 902   Detsky Horska Cyklistika Deti Slovensko

Príbeh o tom, ako sme postavili unikátny 20 Písal sa koniec roka 2014. Po letnej sezóne prišiel čas na výber 20” detského bicykla. A tu začína náš, viac ako dvojročný príbeh o tom, kam sme to dotiahli. V prvej časti sa zameriam na to, ako to celé začalo a ako sme prišli k vlastnému rámu a zaľúbili sa do ocele.
Čítajte viac »

Nový Ghost SLAMR 29er

PR článok 27.10.2016 10 fotografií 2 739   Sezona 2017 Bicykle Horska Cyklistika Novinky Ghost

Nový Ghost SLAMR 29er K dlhoočakávaným novinkám nemeckého Ghostu patrí nesporne model SLAMR 29, ktorý sa pre rok 2017 dočkal kompletného prepracovania. Kto sleduje novinky z dielne „duchov“, určite vie, že koncept 29-palcovej modelovej rady SLAMR absentoval v ponuke výrobcu, a tak logickým krokom bola úplne nová modelová rada s modernou trailovou geometriou postavená na obľúbenej dizajnovej platforme prevzatej z dvadsaťsedmičiek.
Čítajte viac »

Test: Polaris bunda a dres ako stvorené pre únik od všedného života

4 komentáre

warzone 26.10.2016 20 fotografií 3 295   Enduro Jesen Test Oblecenie Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Polaris Made4bike

Test: Polaris bunda a dres ako stvorené pre únik od všedného života Oblečenie anglickej značky Polaris je u nás stále málo známe, aj keď táto firma funguje už 26 rokov. Odkedy má distribútora aj na Slovensku, bolo na MTBIKRI napísaných pár PR článkov s predstavením ich výrobkov.
Čítajte viac »

Zaujímavé doplnky a tuning

PR článok 25.10.2016 4 712   Pp Horska Cyklistika Technika Servis Zima Jesen

Zaujímavé doplnky a tuning Tohtoročná sezóna sa nám pomaly neúprosne končí a so skracovaním dĺžky slnečného svitu a poklesu vonkajšej teploty tak máme viac času na nekonečný bikerský kolobeh - a to servisovanie a vylepšovanie bicyklov počas dlhých zimných mesiacov. Ako inšpiráciu vám ponúkame drobnú ochutnávku vybraných dielov a vychytávok stojacich za povšimnutie.
Čítajte viac »

Tinkoff je minulosť, ale sme hrdí, nie smutní

SITA 25.10.2016 3 935   Peter Sagan Tinkoff

Tinkoff je minulosť, ale sme hrdí, nie smutní Preteky Okolo Abú Zabí dali definitívnu bodku za účinkovaním tímu Tinkoff v profesionálnom cyklistickom pelotóne. Desiate miesto Michaela Kolářa v špurtérskom závere 4. etapy na motoristickom okruhu Yas Marina v Abú Zabí a celková štvrtá priečka Španiela Alberta Contadora sú tým posledným, čo súťažne predviedli jazdci Tinkoffu.
Čítajte viac »

Moja (prvá) TCL

5 komentárov

Bikejoring 25.10.2016 10 fotografií 2 830   Tcl Trnava Cestna Cyklistika Slovensko Preteky

Moja (prvá) TCL Nedávno skončenú pretekársku sezónu som absolvoval premiérovo v drese klubu Cyklisti Trnava. Tento klub mimo iné organizuje aj tradičnú Trnavskú cyklistickú ligu, ktorú väčšine ľudí “od fachu” predstavovať netreba. Cyklistická liga je v našich zemepisných šírkach veľmi vzácny a ojedinelý formát cyklistických pretekov, kedy sa na známych okruhoch, či kratších časovkách preteká uprostred pracovného týždňa.
Čítajte viac »

Výmena ložísk Hollowtech II

13 komentárov

cici 24.10.2016 4 190   Servis Horska Cyklistika Info Hollowtech Technika

Výmena ložísk Hollowtech II Kdže sa Turbi vo svojom článku zameral na servis stredového zloženia a časť výmeny ložísk celkom skrátil, rozhodol som sa práve túto časť doplniť. Dôvodov na výmenu ložísk v stredovom zložení môže byť viacero, no najčastejším spravidla býva nepríjemné pukanie alebo „zadrhávanie“, resp. neplynulosť chodu kľúk.
Čítajte viac »

Test: Castelli Alpha – pravá zimná bunda so zaujímavou konštrukciou

12 komentárov

Imroman 23.10.2016 35 fotografií 6 520   Test Oblecenie Castelli Bundy Zima Jesen Horska Cyklistika Cestna Cyklistika

Test: Castelli Alpha – pravá zimná bunda so zaujímavou konštrukciou Väčšina výrobcov zimného oblečenia sa pri navrhovaní svojich modelov určených do zimy a chladu spolieha hlavne na použitý materiál. Lenže v súčasnej dobe stále nemáme k dispozícii materiál, ktorý by dokázal „udýchať“ náročnejšiu záťaž, napr. v dlhšom stúpaní.
Čítajte viac »

Tip na výlet: Návrat do Soľnej komory

Milan_eS 21.10.2016 15 fotografií 3 470   Rakusko Cestna Cyklistika Tip Na Vylet

Tip na výlet: Návrat do Soľnej komory Po vlaňajšej odmlke sa nám s Maťom opäť podarilo zladiť termíny a vydať sa na predĺžený víkend do Rakúska. Zhodou okolností padol výber opäť do oblasti Salzkammergut. Nešli sme na známy „Trophy“ - pretek horských bicyklov, ale schuti si zajazdiť na cesťákoch.
Čítajte viac »

Prešovský velodróm sa ešte v tomto roku dočká čiastočnej obnovy

7 komentárov

SITA 21.10.2016 2 922   Slovensko Cestna Cyklistika Presov Velodrom

Prešovský velodróm sa ešte v tomto roku dočká čiastočnej obnovy Mesto Prešov sa napriek tomu, že mu začiatkom roka ministerstvo školstva neschválilo dotáciu na jeho rekonštrukciu, rozhodlo vyčleniť potrebné prostriedky z vlastných zdrojov a začať s opravou.
Čítajte viac »