Všetky články (11 - 20 z 3736 článkov)

Slovenský titul v zjazde pre Jozefa Ondiča

1 komentár

SITA 26.06.2016 3 993   Majstrovstva Slovenska Horska Cyklistika Downhill Jasna

Slovenský titul v zjazde pre Jozefa Ondiča Majstrom Slovenska v zjazde horských cyklistov sa v stredisku Jasná stal Jozef Ondič. Ten ovládol kategóriu muži - elite pred Čechom Martinom Leblom, tretí skončil Rastislav Baránek. Medzi ženami triumfovala Češka Jana Bártová, slovenský titul si vyjazdila Jana Krajčovičová.
Čítajte viac »

Krátke nohavice pre dlhé a náročné výjazdy

PR článok 26.06.2016 4 861   Pp Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Oblecenie

Krátke nohavice pre dlhé a náročné výjazdy Dobrých cyklistických nohavíc nie je nikdy dosť. V súčasnej dobe je na trhu skutočne obrovská ponuka určená pre všetky výkonnostné kategórie cyklistov. V dnešnom malom predstavení sa pozrieme na niektoré produkty, ktoré sú určené na dlhšie a náročné výjazdy a ktorých vlastnosti ocenia najmä cyklisti tráviaci v sedle väčšie množstvo času.  
Čítajte viac »

Juraj Sagan majstrom SR, prerušil bratovu sériu

11 komentárov

SITA 26.06.2016 5 468   Tinkoff Roman Kreuziger Peter Sagan Juraj Sagan Majstrovstva Slovenska Cestna Cyklistika

Juraj Sagan majstrom SR, prerušil bratovu sériu Peter Sagan sa nestal šiestykrát v sérii majstrom Slovenska v cestnej cyklistike v pretekoch s hromadným štartom. Na spoločnom šampionáte Čechov a Slovákov na juhu Moravy v Kyjove bol v nedeľňajších pretekoch mužskej kategórie elite spomedzi Slovákov najlepší Juraj Sagan, ktorý skončil na druhom mieste. Úradujúci majster sveta Peter Sagan prišiel do cieľa štvrtý s odstupom 46 sekúnd.
Čítajte viac »

Príhody a skúsenosti: Víkend na e-bajku Haibike Sduro HardSeven SL

79 komentárov

quidoo 26.06.2016 15 fotografií 4 210   Male Karpaty Horska Cyklistika Ebike

Príhody a skúsenosti: Víkend na e-bajku Haibike Sduro HardSeven SL Quidoo túto sezónu úplne vypustil. Mám najazdených presne 187 km. Aj nemám čas, aj mi posledný tlmič RockShox Monarch RL v akcii niekto z eshopu MTBIKERa vyfúkol, a tak môj bajk stojí v kúte bez potrebných náhradných dielov pre spojazdnenie.
Čítajte viac »

Test: Lapierre Spicy 327 – krikľavý hrbáč

7 komentárov

warzone 24.06.2016 15 fotografií 3 551   Schindler Enduro Allmountain Horska Cyklistika Test Lapierre

Test: Lapierre Spicy 327 – krikľavý hrbáč LP Spicy bol v testoch už viackrát a nikdy neskončil zle. Možno si preto poviete, že „zase Spajsy...“, no snažili sme sa na tento bike nahliadnuť z vlastných skúseností z jazdenia rôznych bikov. Z rôznych geometrií, prepákovaní, výbav, veľkostí kolies, zdvihov 140-170 mm, atď. Spolu sme si potom vymieňali pocity z jazdenia a vlastností biku, aby to neostalo len na subjektívnom názore jednotlivca.
Čítajte viac »

Reportáž: International MTB marathon Malevil cup: blato, štrk, piesok a ihličie

siso33 24.06.2016 7 fotografií 1 699   Cup Malevil Maraton Preteky Horska Cyklistika Reportaz

Reportáž: International MTB marathon Malevil cup: blato, štrk, piesok a ihličie Malevil Cup v Jablonnom v Podještědí je jedným z najtradičnejších maratónov v Českej republike a v roku 2016 sa koná už po sedemnástykrát.
Čítajte viac »

Slovenský titul v časovke pre Čaneckého a Valachovú

SITA 23.06.2016 2 649   Majstrovstva Slovenska Casovka Cestna Cyklistika

Slovenský titul v časovke pre Čaneckého a Valachovú Majstrom Slovenska v cyklistickej časovke sa vo štvrtok v Hodoníne stal Marek Čanecký z tímu Amplatz-BMC. Päťdesiatkilometrovú trať zvládol za 1:12:08 h a o 1:25 min predstihol druhého Maroša Kováča z Dukly Banská Bystrica. Tretí skončil najstarší muž v štartovom poli Roman Broniš (CK Příbram) s odstupom 2:23 min. Na štarte chýbali obaja bratia Saganovci aj bratia Velitsovci, absentoval aj kolega Saganovcov z tímu Tinkoff Erik Baška. Súťaž Slovákov do 23 rokov vyhral Ľuboš Malovec pred Jurajom Lajchom a Tomášom Haragom.
Čítajte viac »

Reportáž: Sella Ronda Hero - slnko, dážď, blato, krúpy, kosa a nečakané víťazstvo

18 komentárov

Imroman 23.06.2016 25 fotografií 5 866   Reportaz Taliansko Selleitalia Ronda Maraton Horska Cyklistika

Reportáž: Sella Ronda Hero - slnko, dážď, blato, krúpy, kosa a nečakané víťazstvo Sella Ronda Hero je doslova kultové podujatie, a to má len 7 rokov. Ak máte radi kopce, určite vás zaujme hodnota prevýšenia 4 200 m na 86 km trase, čo už je tak trochu aj horolezectvo. Po 5 rokoch som sa sem opäť vrátil obrusovať najľahšie prevody. A to som vôbec nepredpokladal, ako to celé nakoniec dopadne...
Čítajte viac »

Elektrobicykle môžu dobíjať baterky v prvej sieti nabíjacích staníc

PR článok 23.06.2016 5 fotografií 1 624   Male Karpaty Horska Cyklistika Technika Ebike Ebajk

Elektrobicykle môžu dobíjať baterky v prvej sieti nabíjacích staníc Občianske združenie e-DNA (elektromobilita v krvi) začiatkom júna slávnostne uviedlo do života sieť nabíjacích staníc pre elektrobicykle - ebajk connect. Ide o sieť vybraných reštauračných a bufetových zariadení, ktorá podporuje elektromobilitu a cyklistiku v jednom a bude slúžiť ako zázemie pre majiteľov ebajkov v danom regióne.
Čítajte viac »

Pozvánka: Deviaty ročník Oravského cyklomaratónu v sebe nesie určitú symboliku

1 komentár

redakcia 22.06.2016 1 920   Horska Cyklistika Preteky Orava Cyklomaraton Oravsky Pozvanka

Pozvánka: Deviaty ročník Oravského cyklomaratónu v sebe nesie určitú symboliku Pozývame vás na 9. ročník vytrvalostného preteku horských bicyklov v oblasti Oravských kopcov. Oravský cyklomaratón je jedným z pretekov série SLOVAK XCM TOUR 2016 a aj série Žilinská župa TOUR 2016. Súčasťou Oravského cyklomaratónu je aj Slovenský pohár XCM a Detská tour Petra Sagana - 6. kolo.
Čítajte viac »