Všetky články (11 - 20 z 3798 článkov)

Froome s veľkou parádou ovládne 103. ročník pretekov Tour de France

SITA 23.07.2016 2 855   Peter Sagan Christopher Froome Tinkoff

Froome s veľkou parádou ovládne 103. ročník pretekov Tour de France Jazdcovi tímu Sky by sa musela v nedeľňajšej záverečnej 21. etape na parížske Elyzejské polia prihodiť fatálna porucha alebo vážny pád, aby na slávnom bulvári nemohol mávať na znak svojho tretieho triumfu v kariére na najslávnejšom cyklistickom podujatí na svete.
Čítajte viac »

Peter Sagan sa stal najbojovnejším jazdcom Tour de France 2016

5 komentárov

SITA 23.07.2016 9 653   Peter Sagan Tour De France Zeleny Dres Tinkoff

Peter Sagan sa stal najbojovnejším jazdcom Tour de France 2016 Úradujúci majster sveta z tímu Tinkoff po troch víťazných etapách a niekoľkých účastiach v úniku aj v sobotu pomáhal tímovým kolegom, asistoval Romanovi Kreuzigerovi útočiacemu na elitnú desiatku. Sagan absolvoval v čelnej skupine zhruba polovicu etapy, po dvoch kategorizovaných stúpaniach z úniku vystúpil a zaradil sa do pelotónu.
Čítajte viac »

Ako som zdolal Everest na bicykli

17 komentárov

King Martin 23.07.2016 5 fotografií 6 556   Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Expedicia

Ako som zdolal Everest na bicykli Je 5 minút pred piatou ráno. Slnko už pomaly vychádza a pre mňa jeden z najdlhších dní sa začína. Sadnem do sedla, zapnem tretry do pedálov a stúpam svoj kopec prvýkrát. Celkovo ho musím vyšliapať 19-krát, aby som zdolal výzvu, ktorá sa nazýva Everesting.
Čítajte viac »

Dizajn trofejí pre víťazov Tour de France opäť nesie slovenský rukopis

PR článok 23.07.2016 2 845   Skoda Bike Open Tour Cestna Cyklistika Skoda Tour De France Cena Vyroba

Dizajn trofejí pre víťazov Tour de France opäť nesie slovenský rukopis ŠKODA je tento rok už po trinástykrát oficiálnym partnerom aj automobilom pravdepodobne najťažších cyklistických pretekov na svete. Spoluautorom dizajnu trofejí, ktoré 24. júla v Paríži prevezmú víťazi tohtoročnej Tour, je slovenský dizajnér značky ŠKODA - Peter Olah.
Čítajte viac »

Answer – rukavice a doplnky, jednoducho a účelne

PR článok 22.07.2016 5 fotografií 2 480   Cross Country Enduro Vybava Horska Cyklistika Pro Cycling

Answer – rukavice a doplnky, jednoducho a účelne Answer je spoločnosť, ktorá sa zameriava v prvom rade na MTB doplnky a najvýraznejšie v segmente gravity disciplín. V ponuke nechýbajú riadítka, predstavce, gripy, pedále a taktiež sa veľmi výrazne zameriavajú na bikové rukavice.
Čítajte viac »

Pod Mont Blancom prvý Bardet, Froome na požičanom bicykli

SITA 22.07.2016 1 831   Tour De France Peter Sagan Cestna Cyklistika Christopher Froome

Pod Mont Blancom prvý Bardet, Froome na požičanom bicykli Ďalší náročný horský dojazd na Tour de France sa stal v piatok korisťou Francúza Romaina Bardeta z tímu AG2r La Mondiale. V 19. etape so štartom v Albertville a cieľom v Saint-Gervais Mont Blanc (146 km) v pravom alpskom pekle v závere cyklistov schladili kvapky dažďa. Bardet dotiahol svoje niekoľkokilomerové sólo do víťazného kopca a v čase 4:14:08 h sa stal prvým francúzskym víťazom na 103. ročníku Tour de France. S odstupom 23 sekúnd skončil na druhom mieste skúsený Španiel Joaquín Rodríguez (Kaťuša) a tretí jeho krajan Alejandro Valverde (Movistar). Líder celkového poradia Christopher Froome sa objavil v cieli na konci prvej desiatky na požičanom bicykli od jedného zo svojich tímových kolegov, ktorý musel využiť po páde v zjazde z Montée de Bisanne. Bez problémov si však udržal dostatočný náskok pred svojimi konkurentmi. "Veľmi si užívam toto víťazstvo.
Čítajte viac »

Froome ovládol časovku a zvýšil vedenie

SITA 21.07.2016 2 496   Christopher Froome Cestna Cyklistika Tour De France

Froome ovládol časovku a zvýšil vedenie Líder priebežnej celkovej klasifikácie Tour de France Christopher Froome sa stal víťazom štvrtkovej 18. etapy, ktorou bola individuálna horská časovka na 17 km zo Sallanches do Megéve. Jeden z favoritov na celkové prvenstvo, Kolumbijčan Nairo Quintana v službách Movistaru, bol desiaty, zaostal o 1:10 min.
Čítajte viac »

Pozvánka: Testovací deň SCOTT – príďte pojazdiť a dozvedieť sa niečo zaujímavé priamo na traili

4 komentáre

redakcia 21.07.2016 20 fotografií 2 236   Horska Cyklistika Mtbiker Centrum Mtbiker.sk Testovaci Den Test Scott Pozvanka

Pozvánka: Testovací deň SCOTT – príďte pojazdiť a dozvedieť sa niečo zaujímavé priamo na traili Medzi bikermi je len málo takých, ktorým pri slove génius nenapadne ako prvé model od SCOTTu. Práve tento legendárny all-moutain prieskumník v rôznych špecifikáciách vrátane „tučnejšej“ verzie 27,5 plus je pre vás pripravený na testovanie už túto sobotu. A to nie je všetko...
Čítajte viac »

Pozvánka: Kráľovský MTB maratón a Kráľovské enduro 2016

1 komentár

redakcia 21.07.2016 1 904   Pozvanka Kralovsky Maraton Enduro Slovensko

Pozvánka: Kráľovský MTB maratón a Kráľovské enduro 2016 Až dva kráľovské tituly možno získať počas víkendového bicyklového podujatia 20. – 21. augusta v obci Granč Petrovce na východe Slovenska.
Čítajte viac »

Test: Turner RFX V4-0 - Výborne jazdí dolu poriadnym terénom alebo hore, navyše s hravosťou v žilách

22 komentárov

warzone 20.07.2016 50 fotografií 4 803   Protocycles Enduro MTB Horska Cyklistika Test

Test: Turner RFX V4-0 - Výborne jazdí dolu poriadnym terénom alebo hore, navyše s hravosťou v žilách RFXko som prvýkrát videl naživo okolo roku 2006 v jednom bikeshope v Nemecku, kde som sa vtedy pracovne ocitol. Hoci nebol najlacnejší, už vtedy ma zaujal a seriózne som o ňom uvažoval. Nakoniec to skončilo inak, ale ani by sa mi vtedy nesnívalo, že o desať rokov budem sedlať jeho mladšieho karbónoveho bráchu, hoci len na testovanie.

Čítajte viac »