Všetky články (31 - 40 z 3797 článkov)

Pozvánka: Ghost a Lapierre – Už zajtra v sobotu 16.7 testovací deň v MTBIKER centre na Považí

redakcia 15.07.2016 2 922   Ghost Lapierre Horska Cyklistika Pozvanka

Pozvánka: Ghost a Lapierre – Už zajtra v sobotu 16.7 testovací deň v MTBIKER centre na Považí Nemecký výrobca Ghost a francúzsky Lapierre patria medzi značky, ktoré naozaj majú čo ponúknuť. Ghost v poslednom čase zbiera úspechy za svoj pretekársky HT Lector a celoodpružený AM model RIOT. Lapierre zase ponúka už rokmi overenú a postupne zdokonalovanú enduro klasiku - model Spicy. To ale zďaleka nie je všetko a na výber sú samozrejme aj ďalšie modely pokrývajúce takmer všetky jazdecké chúťky. Príďte si preto ku nám zajazdiť a vyskúšať na vlastnej koži.
Čítajte viac »

Felt road 2016 – cestná kolekcia amerického elegána

PR článok 15.07.2016 1 873   Felt Cestna Cyklistika Cestny Bike

Felt road 2016 – cestná kolekcia amerického elegána V dnešnom článku sa trochu bližšie pozrieme na cestnú kolekciu amerického výrobcu Felt. Bicykle tejto značky sa dostávajú do povedomia stále viac vďaka kvalite a elegantnému designu. V tomto duchu sa nesie aj modelový rad 2016.
Čítajte viac »

Málo vídaná dráma na TdF, kde Froome bežal do cieľa bez bicykla a napokon zostal v žltom

8 komentárov

SITA 14.07.2016 6 857   Cestna Cyklistika Peter Sagan Christopher Froome Tour De France

Málo vídaná dráma na TdF, kde Froome bežal do cieľa bez bicykla a napokon zostal v žltom Malo ísť o typickú vrchársku cyklistickú etapu, v ktorej zvíťazí jazdec z úniku a vzadu sa uskutoční súboj favoritov o cenné sekundy. Napokon sa v závere štvrtkovej 12. etapy na najslávnejších pretekoch na svete Tour de France z Montpellieru na Mont Ventoux odohrala málo vídaná dráma, akú cyklistický svet na takomto fóre dlho nezažil.
Čítajte viac »

Reportáž: Salzkammergut Trophy 2016 – každoročný pokus o prekonanie samého seba

12 komentárov

Imroman 14.07.2016 35 fotografií 5 101   Horska Cyklistika Preteky Maraton Trophy Salzkammergut Reportaz

Reportáž: Salzkammergut Trophy 2016 – každoročný pokus o prekonanie samého seba Salzkammergut Trophy a legendárnych 214 km je ideálny príklad trate, kde je možné súperiť najmä so sebou samým. Pre niekoho stačí stihnúť naozaj prísny limit a neprísť po tme, niekto si nájde svoj vytúžený čas, pod ktorý sa chce konečne dostať. V mojom prípade je momentálne touto métou 12-hodinová hranica, ktorú som sa opäť raz pokúsil prekonať. Pri tom všetkom čaká každý rok kopec skvelých zážitkov...
Čítajte viac »

Ohlasy osobností a víťazstvo - Sagan je Merckxov vnuk

4 komentáre

SITA 14.07.2016 3 864   Tinkoff Tour De France Peter Sagan Cestna Cyklistika

Ohlasy osobností a víťazstvo - Sagan je Merckxov vnuk Záverečné kilometre 11. etapy Tour de France priniesli málo vídané cyklistické divadlo s víťaznou koncovkou pre Petra Sagana. Slovenský rýchlik v službách tímu Tinkoff opäť ukázal svetu, že nikdy ho neprejde chuť na víťazstvá. V mierne zvlnenej etape z Carcassonne do Montpellieru, v ktorej cyklistom strpčoval život nepríjemný bočný vietor, prišiel rozhodujúci moment 12 km pred koncom.
Čítajte viac »

Triumf Sagana pred Froomom: "Šialené, čo sa stalo"

6 komentárov

SITA 13.07.2016 9 871   Peter Sagan Cestna Cyklistika Tour De France Christopher Froome Tinkoff

Triumf Sagana pred Froomom: Jedenásta etapa Tour de France z Carcassonne do Montpellieru (162,5 km) sa skončila skvelým víťazstvom Sagana z tímu Tinkoff. Muž jazdiaci v zelenom drese lídra bodovacej súťaže si pripísal druhú víťaznú etapovú koncovku v aktuálnej edícii Tour de France a celkovo šiestu v kariére. Sagan zdolal v záverečnom šprinte lídra celkového poradia Brita Christophera Frooma, tretí skončil Poliak v drese Tinkoffu Maciej Bodnar, ktorý bol strojcom rozhodujúceho a veľmi nečakaného úniku.
Čítajte viac »

Univerzálne AM/Enduro plášte

PR článok 13.07.2016 3 462   Plaste Horska Cyklistika Allmountain Enduro Pp

Univerzálne AM/Enduro plášte Kategória all mountain a enduro zažíva v poslednom čase skutočný boom. Tomu sa samozrejme prispôsobujú aj výrobcovia, ktorí pre potreby užívateľov ponúkajú široký segment produktov a medzi tie hlavné patria najmä plášte.
Čítajte viac »

Reportáž: 24h SLOVAKIA RING Cycling Race 2016 - opäť rekordný

5 komentárov

donny 13.07.2016 55 fotografií 3 205   Cestna Cyklistika 24h 24 Hodinovka Slovakia Ring Reportaz

Reportáž: 24h SLOVAKIA RING Cycling Race 2016 - opäť rekordný Na prelome mesiacov jún a júl sa uskutočnil tretí ročník 24-hodinovky, ktorá u nás nemá obdoby. Zajazdiť si na perfektnom asfalte motoristického okruhu v Orechovej Potôni láka každým rokom stále viac cyklistov zo Slovenska a okolitých krajín. Tretí ročník (spolu s nultým v poradí už štvrtý) mal opäť prívlastok rekordný hneď v niekoľkých ohľadoch, čo do počtu prihlásených pretekárov, no hlavne kilometrážou víťazného tímu, ale pekne po poriadku.
Čítajte viac »

Sagan druhý v 10. etape TdF, ale vyhral ďalšiu prémiu a je späť v zelenom

SITA 12.07.2016 3 002   Tinkoff Tour De France Peter Sagan Cestna Cyklistika

Sagan druhý v 10. etape TdF, ale vyhral ďalšiu prémiu a je späť v zelenom Austrálčan Michael Matthews z tímu Orica-BikeExchange sa stal víťazom 10. etapy na 103. ročníku Tour de France, ktorá štartovala v Escaldes-Engordany a po 197 kilometroch finišovala v Reveli. Peter Sagan v dramtickom špurte šestice cyklistov skončil druhý. Mimoriadne úspešný deň šprintérsky líder tímu Tinkoff Sagan zvýraznil aj triumfom na šprintérskej prémii, čo ho posunulo do pozície lídra bodovacej súťaže pred Marka Cavendisha a do stredajšej etapy vyrazí oblečený v obľúbenom zelenom drese.
Čítajte viac »

Test: chrániče kolien a lakťov Amplifi MKII - nezabúdajte na svoju bezpečnosť

3 komentáre

mondzo 12.07.2016 40 fotografií 2 252   Vybavenie Enduro Made4bike Test Amplifi Horska Cyklistika

Test: chrániče kolien a lakťov Amplifi MKII - nezabúdajte na svoju bezpečnosť Keďže vývoj v oblasti cyklistiky ide dopredu priam míľovými krokmi, v obľube sú all-mountain bicykle, ktoré bez problémov zvládajú technickejší terén, a tak by sme nemali zabúdať na svoju bezpečnosť - tým nemyslím len cyklistickú prilbu na hlave. A o to viac, ak zabŕdame do kategórie AM, enduro alebo DH.
Čítajte viac »