Otvorenie stredoeurópskej pretekárskej sezóny v cross-country

janten 04.04.2014 806   Michal Lami Klassik Kamptal Trophy Langenlois Horska Cyklistika

Otvorenie stredoeurópskej pretekárskej sezóny v cross-country Už 23. ročník pretekov Klassik Kamptal Trophy – Langenlois/Zöbing prilákal do rakúskej vinárskej dediny Zöbing množstvo pretekárov z 15 krajín na kvalitne obsadené preteky kategórie UCI C1.
Čítajte viac »

Novinka: Výjazdy, teamy a rebríčky v sekcii bikeri na MTBiker.sk

4 komentáre

stink 04.04.2014 934   Zmeny Mtbiker.sk TRM Trening Team

Novinka: Výjazdy, teamy a rebríčky v sekcii bikeri na MTBiker.sk Od 1. apríla rozširujeme sekciu bikeri o nové možnosti evidencie výjazdov, teamov a porovnávania bikerov v rebríčkoch. Radi by sme Ti ich v stručnosti predstavili.
Čítajte viac »

Výherci súťaže o štartovné na LAPIERRE Enduro Warm Up v Kálnici

P.R. 03.04.2014 483   Startovne Enduro Warm Up Horska Cyklistika

Výherci súťaže o štartovné na LAPIERRE Enduro Warm Up v Kálnici Ako zvyčajne stačilo odpovedať na jednoduchú otázku a boli ste v hre.

Čítajte viac »

Pozvánka: Beskidy MTB Trophy 2014

Imroman 03.04.2014 844   Pozvanka Beskidy Mtb Trophy Mtb

Pozvánka: Beskidy MTB Trophy 2014 Sezóna pomaly ale isto začína a s ňou sa blíži aj 8. ročník už pomaly kultového etapového preteku Beskidy MTB Trophy. Tento rok sú pripravené opäť 4 etapy ktoré vedú tým najlepsím čo Beskydy ponúkajú na území Poľska, Česka a Slovenska.
Čítajte viac »

Mať len bicykel nestačí. Na tie ostatné veci je tu forbike.sk

6 komentárov

P.R. 03.04.2014 1 386   Babboe For Bike Deti Horska Cyklistika

Mať len bicykel nestačí. Na tie ostatné veci je tu forbike.sk Málokto z nás sa ráno pohne z domu bez mobilu, peňaženky, kľúčov. Podobné je to aj u cyklistov. Sadnúť na sedlo bez poriadneho oblečenia, prilby či osvetlenia môže byť ozaj riskantné.
Čítajte viac »

Marcové číslo Cyklistickej dopravy

3 komentáre

P.R. 02.04.2014 528   Novinky Info Slovensko Cyklisticka Doprava

Marcové číslo Cyklistickej dopravy Prinášame veľa zaujímavých noviniek, najmä zo Slovenska ako aj sveta.
Čítajte viac »

Rozhovor s Petrom Zánickým - organizátorom Detskej Tour Petra Sagana

1 komentár

slavo 01.04.2014 876   Peter Zanicky Peter Sagan Detska Tour Horska Cyklistika Rozhovor

Rozhovor s Petrom Zánickým - organizátorom Detskej Tour Petra Sagana V tejto sezóne štartuje nová séria zameraná na deti a mládež do 16 rokov. Pre jej bližšie predstavenie sme spravili rozhovor, v ktorom sa dozviete viac podrobností a ako aj informácie o prípadnej účasti Petra Sagana. Podobné aktivity sú určite pozitívnym prínosom a MTBiker sa s radosťou stal mediálnym partnerom Detskej Tour.
Čítajte viac »

Pozvánka: Jarný špirnt

P.R. 31.03.2014 1 192   Jarny Sprint Pozvanka Horska Cyklistika

Pozvánka: Jarný špirnt Koncom apríla sa uskutoční pri Martine MTB časovka do vrchu pre amatérskych cyklistov. V spolupráci s organizátorom beer inside team, o. z. prinášame zároveň aj súťaž o 2x štartovné.
Čítajte viac »

Športová fotografia - Panning

eriino 31.03.2014 1 135   Horska Cyklistika Info Rady

Športová fotografia - Panning Fotenie panningu. Na dosiahnutie výborných výsledkov nie je treba ani profi fotoaparát, stačí trocha cviku a základné strobist vybavenie. Pri tomto fotení som konkrétne použil fotoaparát Canon 450D so seťákom + rádiové opalovanie bleskov cactus V4 a dva externé blesky.

Čítajte viac »

Výhercami súťaže o štartovné na Okolo Domaše a MTB maratón Cannondale Kráľ Záhoria sa stávajú...

slavo 30.03.2014 527   Mtb Sutaz Startovne Horska Cyklistika

Výhercami súťaže o štartovné na Okolo Domaše a MTB maratón Cannondale Kráľ Záhoria sa stávajú... Dve zaujímavé súťaže, do ktorých ste sa mohli zapojiť takmer celý týždeň od 24. do 30.3 (12:00) poznajú svojich víťazov.
Čítajte viac »

Najčítanejšie články za 30 dní

Nastavenie pedálov a kufrov na tretrách (3 527)

Nastavenie pedálov a kufrov na tretrách V tomto článku sa budem venovať nastaveniu kufrov na tretrách a okrajovo aj pedálom. Na rozdiel od nastavenia správneho posedu je toto tá jednoduchšia časť. Nastavenie kufrov by malo predchádzať nastaveniu posedu, ktoré sa navzájom trochu ovplyvňujú. Dúfam, že vám tento návod pomôže k príjemnejšej a pohodlnejšej jazde.
Čítajte viac »

Biky fóristov: Dano5 a Yeti (2 925)

Biky fóristov: Dano5 a Yeti Medzi návštevníkmi MTBiker.sk a hlavne aj medzi fóristami sa nájde množstvo zaujímavých a krásnych bikov. Určite stojí za to dozvedieť sa o nich viac. V tomto článku predstavuje Dano5 svoj čierny Yeti.
Čítajte viac »

Fotogaléria - Specialized Svätojurský MTB maratón (2 673)

Fotogaléria - Specialized Svätojurský MTB maratón Fotogaléria z vydareného sobotného maratónu, ktorému vyšlo na výbornú aj počasie. Pozrite si fotogalériu, ktorá obsahuje až 148 fotografií.
Čítajte viac »

Ako sa pripraviť na dlhší výjazd - stravovanie (2 671)

Ako sa pripraviť na dlhší výjazd - stravovanie Pri príprave a plánovaní dlhšieho výjazdu, alebo výletu nesmieme zabudnúť na najdôležitejší nástroj, ktorí budeme potrebovať. Tým nástrojom je naše telo, ktoré musíme správne nastaviť a pripraviť, aby sme mali s výletu len príjemné zážitky.
Čítajte viac »

Klasické Malokarpatské Cross Country (2 515)

Klasické Malokarpatské Cross Country Po zime, plnej nosenia bajku v snehových závejoch a celodenných výletov po západnom Slovensku, som dostal chuť na také to klasické nenáročné cross country, kde výškové kilometre nie sú dôležité, ale dostať sa z bodu A do bodu B najzmysluplnejšou trasou a poprípade stihnúť vlak naspäť domov.
Čítajte viac »

Ako sa pripraviť na dlhší výjazd – pitný režim (2 293)

Ako sa pripraviť na dlhší výjazd – pitný režim Pokiaľ sa chystáme na dlhší výjazd na bicykli, ktorý bude trvať viac hodín, alebo aj celý deň, je veľa faktorov, ktoré nám môžu znepríjemniť zážitok z naplánovaného výletu. Netreba podceniť kvalitnú prípravu zo žiadnej stránky. Naplánovanie vhodnej trasy, technická príprava bicykla a nachystanie náhradných súčiastok to sú veci na ktoré sa nezabúda.
Čítajte viac »

Dunajská cyklocesta z Passau do Viedne (2 101)

Dunajská cyklocesta z Passau do Viedne Dunajská cyklocesta patrí medzi najkrajšie cyklistické trasy v celej Európe a každoročne je veľmi hojne navštevovaná. Celá má asi 1 200 kilometrov a vedie z Nemeckého Donaueschingenu do Budapešti a je súčasťou väčšej európskej trasy Eurovelo 6 (aspoň tak mi to prezradil Google ?). My sme s priateľkou minulé leto absolvovali asi 350-kilometrový úsek z Passau do Viedne. Dosť bolo zemepisu a poďme k veci...
Čítajte viac »

Reportáž: Svätojurský MTB maratón 2014 (2 089)

Reportáž: Svätojurský MTB maratón 2014 Ak nerátam zimný maratón tak práve Svätý Jur je už tradičným úvodom do maratónskej sezóny. Rýchla a relatívne nenáročná trať je svojou dĺžkou tak akurát na začiatok - ani krátka, ani dlhá. Dobrým zvykom je aj pekné počasie, a tak tých 200 km zo Žiliny opäť rád obetujem...
Čítajte viac »

V máji sa uskutoční nový poloorientačný nesúťažný MTB maratón Rajecké Teplice (2 050)

V máji sa uskutoční nový poloorientačný nesúťažný MTB maratón Rajecké Teplice Celodenný výlet na bicykli krásnym prostredím Rajeckej doliny, Súľovskej kotliny a pohorím Lúčanskej Malej Fatry od 30km do 130km, so siedmymi kontrolnými stanovišťami. Oficiálny názov je LAPIERRE PEDÁLovník Rajecká dolina.
Čítajte viac »

Test kamery Liquid Image Ego Full HD (1 890)

Test kamery Liquid Image Ego Full HD V oblasti malých športových kamier, ktoré ponúkajú skvelý pomer cena/výkon konkurencia veru obrovská nie je. O to viac nás teší, že sa nám do rúk na test dostal v skutku zaujímavý kúsok v podobe kamery Liquid Image Ego Full HD za 129,- EUR. Zaujme najmä skvelou cenou, no po výkonnostnej stránke sa nemá taktiež začo hanbiť.
Čítajte viac »