Všetky články (31 - 40 z 3174 článkov)

Okolo Flámska: Sprievodné vozidlá spôsobili vážne kolízie s jazdcami, ktorí po pádoch už nemohli ďalej pokračovať, Sagan skončil štvrtý

SITA 05.04.2015 2 498   Peter Sagan Pad Okolo Flamska Cestna Cyklistika

Okolo Flámska: Sprievodné vozidlá spôsobili vážne kolízie s jazdcami, ktorí po pádoch už nemohli ďalej pokračovať, Sagan skončil štvrtý Peter Sagan si musí na prvé víťazstvo na veľkých klasikách ešte počkať, na nedeľňajších pretekoch Okolo Flámska obsadil 4. miesto. Víťazom pretekov na 264 km medzi Bruggami a Oudenaarde sa stal Alexander Kristoff, ktorý je prvým nórskym víťazom tohto monumentu.
Čítajte viac »

U Velitsovcov je lazaret, Peter je po operácii artérie

1 komentár

SITA 04.04.2015 1 175   Cestna Cyklistika Martin Velits Peter Velits

U Velitsovcov je lazaret, Peter je po operácii artérie Peter Velits sa podrobil v Londýne operácii artérie ľavej nohy. Člen tímu BMC Racing sa pre zdravotné problémy musí v tejto sezóne rozlúčiť aj s účasťou na Tour de France. Pri operačnom zákroku mu lekári upravili artériu. "Operácia prebehla bez komplikácii, všetko ide podľa plánov. V utorok mám ďalšiu kontrolu, ak bude všetko v poriadku, na budúci týždeň v stredu by som mohol ísť domov," informoval z Britských ostrovov agentúru SITA Peter Velits.
Čítajte viac »

Fotogaléria: For Bikes 2015

13 komentárov

GaliPe54 02.04.2015 53 fotografií 3 571   Sezona 2015 Cestna Cyklistika Vystava Praha For Bikes

Fotogaléria: For Bikes 2015 V dňoch 27.-29.3.2015 sa na v Prahe Letňanoch uskutočnil 6. ročník cyklistického veľtrhu pod názvom FOR BIKES. Jednalo sa prezentáciu predajcov ale aj výrobcov bicyklov a všetkého ostatného, čo k cyklistike patrí. Výstavná plocha bola natoľko veľká a husto obsadená, že ak by niekto chcel všetko poctivo prezrieť, nestačil by mu na to jeden deň.
Čítajte viac »

Rok v MTBIKER Výjazdoch: Prešli sme 845 156 kilometrov

29 komentárov

stink 01.04.2015 1 723   Vyjazd TRM Mtbiker.sk Cyklotrasy

Rok v MTBIKER Výjazdoch: Prešli sme 845 156 kilometrov Uplynul presne rok odkedy sme spustili Výjazdy umožňujúce viesť si detailné záznamy o vlastnom jazdení, inšpirovať sa výjazdami ostatných, porovnávať sa v rebríčkoch, či napr. evidovať servisný stav svojich bicyklov. Prečítajte si aké zaujímavé dáta sa vo Výjazdoch počas roka nazbierali, ako sa menil samotný systém a aké novinky chystáme v najbližšej budúcnosti.
Článok bol doplnený 01.04.2015 o 23:10.
Čítajte viac »

BikePark Považský Inovec - Od plánov až po realizáciu

23 komentárov

misto 31.03.2015 5 093   Povazsky Inovec Bikepark Cyklotrasy

BikePark Považský Inovec - Od plánov až po realizáciu Časopis Cykloturistické novinky sa venuje hlavne značeniu cyklotrás v Považskom Inovci, kde je naplánovaných až 504 km trás, z ktorých je už vyznačených 415 km. Pozrite sa, ako vznikal tento zaujímavý projekt a ako sa postupne dostával do dnešnej podoby.
Čítajte viac »

Saganovi nešla karta v posledných dvoch pretekoch, veľkú smolu mal Martin Velits, ktorý si v pretekoch Gent - Wevelgem po páde zlomil kľúčnu kosť

slavo 29.03.2015 2 053   Martin Velits Peter Sagan Cestna Cyklistika Gent Wevelgem E3

Saganovi nešla karta v posledných dvoch pretekoch, veľkú smolu mal Martin Velits, ktorý si v pretekoch Gent - Wevelgem po páde zlomil kľúčnu kosť Počas veternej a daždivej klasiky Gent - Wevelgem mali problémy viacerí jazdci a doplatil na to aj Martin Velits, pre ktorého sa pravdepodobne skončila sezóna kvôli zlomenine kľúčnej kosti. Geraint Thomas spravil kotrmelec pri páde a Jackovi Bauerovi sa zamotala taška s občerstvením do kolesa.
Čítajte viac »

Kúpa veci z bazáru: Rady a tipy ako nakupovať bezpečne

16 komentárov

Boo_boo 26.03.2015 4 583   Rady Info Mtbiker.sk Bazar Ako Nakupovat

Kúpa veci z bazáru: Rady a tipy ako nakupovať bezpečne Mnohí z nás už na bazároch hľadali či nakupovali bicykle alebo komponenty. Mnohí z nás sa už aj doma tešia z „nového“ biku alebo „nového“ komponentu. Bohužiaľ, nie každý má to šťastie a tak sa z času na čas niekto stane obeťou väčšieho či menšieho podvodu. Pripomíname teda zopár rád, ako minimalizovať riziko a vyhnúť sa podvodníkom.
Čítajte viac »

Časopis Cyklistická doprava: Marec 2015

ozMulica 26.03.2015 1 045   Cyklotrasa Slovensko Cyklisticka Doprava

Časopis Cyklistická doprava: Marec 2015 V marcovom čísle Cyklistickej dopravy, si okrem iného môžete prečítať: ako občania hodnotia samotných cyklokoordinátorov, aké sú ďalšie návrhy v chýbajúcom značení pre cyklistov, cyklonovinky z domova a zo sveta, pozvánku na konferenciu Mesta s dobrou adresou, nový seriál Navrhovanie cyklistickej infraštruktúry, fotoreport Dráždany.
Čítajte viac »

Pozvánka a reportáž: Kamil Tatarkovič vyhral 1.kolo série závodov WBS

adamoliva89 25.03.2015 19 fotografií 1 580   Pozvanka Ceska Republika Downhill Wbs

Pozvánka a reportáž: Kamil Tatarkovič vyhral 1.kolo série závodov WBS Koniec nudy, začala sa po období zimy downhillová sezóna! Tí, ktorí nepoznáte seriál pretekov WBS (Wood Bike Series) by ste mali vedieť, že ide o menšie downhillové podujatia, ktoré sa konajú spravidla v oblasti Zlína alebo Brna. Trate týchto pretekov nie sú tak náročné ako trate slovenského a českého pohára, takže na svoje si prídu začiatočníci, ktorí si chcú vyskúšať po prvý raz pretekanie, ale aj profi pretekári, ktorí si môžu pomeriť sily s mladými talentami. Princípom pretekania vo WBS je tzv. RZ (rychlostní zkouška/rýchlostná skúška). Väčšinou sa idú 4 RZ na dvoch tratiach, čiže každú trať idete dvakrát, časy sa pri týchto pretekoch sčítavajú, takže si to vyžaduje stále plnú koncentráciu a nechybovať.
Čítajte viac »

ŠKODA je novým oficiálnym partnerom zeleného dresu na Tour de France a Vuelte

2 komentáre

PR článok 25.03.2015 1 114   Vuelta Tour De France Dres Zeleny Skoda Skoda Bike Open Tour

ŠKODA je novým oficiálnym partnerom zeleného dresu na Tour de France a Vuelte ŠKODA sa stala novým oficiálnym partnerom zeleného dresu pre najlepších šprintérov Tour de France a pretekov okolo Španielska La Vuelta. ŠKODA doteraz sponzorovala biely dres pre najlepšieho juniora na Tour de France, na Vuelte ŠKODA dosiaľ nebola partnerom žiadneho dresu. Sponzoringom zeleného dresu v oboch pretekoch posilnila automobilka svoj rozsiahly medzinárodný cyklistický angažmán.
Čítajte viac »