Zdroj: Facebook - Peter Sagan podpisuje.

Sagan zatiaľ zarobil najviac, čaká ho Porsche

SITA 18.07.2012   Peter Sagan Tour De France Cestna Cyklistika

Slovenský cyklista Peter Sagan zarobil v doterajšom priebehu Tour de France 47 790 eur. Je to najviac zo všetkých jazdcov na 99. ročníku. Jeho tím Liquigas-Cannondale zatiaľ získal 57 200 eur. Viac si vybojovali len jazdci družstva Sky Procycling, na konto ktorých pribudlo 77 920 eur.

 

Slovenský cyklista Peter Sagan zarobil v doterajšom priebehu Tour de France 47 790 eur. Je to najviac zo všetkých jazdcov na 99. ročníku. Jeho tím Liquigas-Cannondale zatiaľ získal 57 200 eur. Viac si vybojovali len jazdci družstva Sky Procycling, na konto ktorých pribudlo 77 920 eur. Ak by bol Sagan samostatný tím, v rebríčku zárobkov by bol tretí. Tím Europcar zatiaľ na finančných prémiách získal 42 390 eur, čo je tretí najlepší finančný výsledok. Dvadsaťdvaročný Žilinčan si vybojoval viac financií ako 20 tímov. Menej ako 10-tisíc eur na Tour 2012 zarobili Cofidis (9120), Argos Oil-Shimano (7220), Kaťuša (6090), Saur-Sojasun (5200), Vacansoleil (5190) a Movistar (3610).

Sagan bral finančné prémie s výnimkou prológu v každej etape. Za etapové víťazstvo je odmena 8000 eur, za každý deň v zelenom tričku 300 eur. Ďalšie financie vybojoval za rýchlostné a horské prémie, ako najlepší mladý jazdec v etape či ako najbojovnejší jazdec v 14. etape, za čo získal 2000 eur.

Slušný príjem do tímového banku dosiahol aj Peter Velits. Najviac dostal za 3. miesto v 3. etape (2000 eur), celkovo zarobil 6430 eur. Jeho brat Martin pridal v tíme Omega Pharma-QuickStep do banku 670 eur.

Najväčšie prémie sa budú rozdávať v cieli v Paríži. Celkový víťaz si odvezie 450-tisíc eur, druhý muž 200-tisíc a tretí 100-tisíc. Za umiestnenie v celkovom poradí rozdelia organizátori celkovo 1,002 milióna eur. Každý, kto dokončí preteky, dostane minimálne 400 eur. Za víťazstvo v bodovacej súťaži získa jazdec 25 000 eur.

Peter Sagan bojuje aj o automobil Porsche
Slovenský cyklista Peter Sagan má o motiváciu navyše prísť do Paríža v zelenom drese pre najlepšieho v bodovacej súťaži. So šéfom tímu Liquigas-Cannondale Paolom Zanim sa pred začiatkom pretekov Tour de France stavil o automobil Porsche. Sagan sa Zaniho opýtal, či mu dá auto, ak získa na starej dáme zelený dres. Talian mu ho prisľúbil, ale s podmienkou, že vyhrá navyše aj dve etapy. Prvú časť stávky už Sagan naplnil, keď vyhral tri etapy. Od druhej jazdí v zelenom drese lídra bodovacej súťaže a v jej hodnotení má pred Andrém Greipelom náskok 102 bodov. Má tak veľkú šancu odviezť sa z Paríža na novom Porsche.

"Do Paríža je ešte ďaleko, nič nie je rozhodnuté. V porovnaní s Andrém Greipelom mám však veľkú výhodu. Do konca je však ešte päť náročných etáp a v najbližších dňoch sa môže udiať čokoľvek," povedal v rozhovore pre španielsku tlačovú agentúru EFE, na ktorú sa odvoláva web cyclingnews.com, Sagan.

Dvadsaťdvaročný Žilinčan je jedným z najpríjemnejších prekvapení doterajšieho priebehu Tour de France. Aj naďalej však ostáva pri zemi. "Táto Tour je jedným veľkým snom. Stále však môžem zlepšovať množstvo vecí. Musím si zvyknúť, že teraz každý bojuje proti mne a bude sa snažiť využiť moje zaváhanie, ako to urobil pri svojom víťazstve v nedeľu Luis León Sánchez. Urobil som veľkú chybu, keď Španiel zaútočil v čase, keď som jedol," povedal pre cyclingnews.com Sagan.

Slovenský cyklista tímu Liquigas-Cannondale potrebuje na príchod do Paríža ešte zdolať náročné pyrenejské kopce. "Ak sa dostanem cez ne, bude to ok, potom môžem priviezť zelený dres až do Paríža. V sobotňajšej časovke budem šetriť energiu na záverečný deň," dodal Sagan.


[Foto na úvode: Facebook - Peter Sagan podpisuje.]

Páči sa ti tento článok?

Tvoje hodnotenie:

Zďieľaj ho:
Staň sa naším fanúšikom:
SITA

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžete však zanechať Váš komentár...

Pridaj komentár

Súvisiace články

Dobrí chlapci nosia zelenú (1 452)

Dobrí chlapci nosia zelenú Po 21 etapách, 3403km a 3 týždňoch pretekania sa Tour de France presunula do Paríža kde nasledovala posledná etapa a zároveň obrovská svetová show. Nazrite spoločne s tímom Cannondale do zákulisia tejto záverečnej oslavy stého ročníka Tour
Čítajte viac »

Froome celkovým víťazom, záver pre Kittela (686)

Froome celkovým víťazom, záver pre Kittela Brit Christopher Froome napodobnil vlaňajší úspech krajana i tímového kolegu v Sky Bradleyho Wigginsa a stal sa víťazom cyklistických pretekov Tour de France. Jubilejný 100. ročník slávnych pretekov bol úspešný aj pre slovenskú cyklistiku - Peter Sagan sa stal držiteľom druhého najcennejšieho dresu, na Elyzejských poliach v Paríži ho v nedeľu definitívne obliekli do zeleného dresu víťaza bodovacej súťaže. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale obhájil vlaňajšie prvenstvo. "Mojím cieľom bolo obhájiť zelený dres, čo sa mi aj podarilo. Som rád, že táto Tour je už na konci, bola úplne iná ako vlaňajšia," uviedol
Článok bol doplnený 22.07.2013 o 14:35.
Čítajte viac »

Wheelie na Alpe d'Huez (1 631)

Wheelie na Alpe d'Huez Peter Sagan znova a znova...tento krát vyburcovaný davom divákov opäť ukázal že si Tour náležite užíva.
Čítajte viac »