Zdroj: Facebook - Peter Sagan

Peter Sagan vyhral kritérium v Aalste

3 komentáre

SITA 24.07.2012   Peter Sagan Cestna Cyklistika

Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom kritéria v belgickom Aalste, keď v záverečnom súboji o prvenstvo zdolal domáceho jazdca Thomasa De Gendta a Španiela Haimara Zubeldiu. Na kritériu štartovali viacerí cyklisti, ktorí sa v predchádzajúcich týždňoch predstavili na Tour de France. Sagan absolvoval preteky v zelenom drese, ktorý získal za prvenstvo v bodovacej súťaži na Tour.

"Moje nohy boli po dojazde na Elyzejské polia do Paríža veľmi ťažké. Išiel som však dostatočne rýchlo. Vedel som, že musím v závere nasadiť k dlhému špurtu, posledných 300 m som išiel naozaj dobre," povedal v rozhovore pre Sporza Sagan. Dvadsaťdvaročný jazdec tímu Liquigas vybojoval 19. víťazstvo v roku 2012.

Výsledky - kritérium v Aalste:

1. Peter Sagan (SR), 2. Thomas De Gendt (Belg.), 3. Haimar Zubeldia (Šp.), 4. Kris Boeckmans (Belg.), 5. Fredrik Kessiakoff (Švéd.), 6. Dries Devenyns (Belg.)

[Foto na úvode: Facebook - Peter Sagan]

Páči sa ti tento článok?

Tvoje hodnotenie:

Zďieľaj ho:
Staň sa naším fanúšikom:
SITA

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Súvisiace články

Sagan vo veku 24 rokov dovŕšil víťazný hetrik v bodovacej súťaži na Tour de France (1 352)

Sagan vo veku 24 rokov dovŕšil víťazný hetrik v bodovacej súťaži na Tour de France Stoprvý ročník najväčšej cyklistickej etapovej klasiky Tour de France je minulosťou. Skončil sa suverénnym triumfom Taliana Vincenza Nibaliho z tímu Astana, ktorý počas troch týždňov len dva dni nemal na sebe žlté tričko pre lídra celkovej klasifikácie. Nibali zvíťazil s náskokom 7:37 min pred Francúzom Jeanom-Christophom Péraudom (Ag2r La Mondiale) a 8:15 min pred ďalším domácim jazdcom Thibautom Pinotom (FDJ.fr).
Článok bol doplnený 28.07.2014.

Peter Velits podal veľmi dobrý výkon v časovke a skončil na 16. priečke (646)

Peter Velits podal veľmi dobrý výkon v časovke a skončil na 16. priečke Nemec Tony Martin potvrdil pozíciu najväčšieho favorita sobotňajšej predposlednej 20. etapy cyklistických pretekov Tour de France a vyhral časovku na 54 km z Bergeracu do Périguexu. Talian Vincenzo Nibali je po sobote už takmer istým víťazom 101. ročníka TdF. V sobotu síce zaostal za Martinom a obsadil 4. miesto, ale žltý dres mu nevzal žiadny zo súperov a v nedeľu ho čaká oslavná jazda z Evry do Paríža.

Sagan v závere 19. etapy spadol (950)

Sagan v závere 19. etapy spadol Slovenský cyklista Peter Sagan bol opäť pripravený útočiť na etapové víťazstvo, ale mal smolu, keď sa necelé tri kilometre pred cieľom ocitol v hromadnom páde. Ten sa odohral už v tzv. ochrannej zóne, čiže nemal vplyv na celkové umiestnenia pretekárov doň zapletených. Okrem Sagana na mokrej dažďom kropenej ceste spadol aj piaty muž Tour de France 2014 Francúz Romain Bardet.
Článok bol doplnený 25.07.2014 o 20:30.