Zdroj: mathosh

P. Sagan v Hamburgu na 14. mieste, zvíťazil Démare

2 komentáre

SITA 19.08.2012   Peter Sagan Vysledky Vattenfall Cyclassics Cestna Cyklistika

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľňajších jednodňových pretekoch Vattenfall Cyclassics v nemeckom Hamburgu štrnáste miesto. Na podujatí UCI WorldTour 2012 sa z víťazstva tešil Arnaud Démare z tímu FDJ časom 6:03:20 h, druhú pozíciu obsadil Nemec André Greipel a tretí skončil Talian Giacomo Nizzolo, obaja dosiahli rovnaký čas ako víťaz.

Dvadsaťročný Francúz Démare sa presadil v záverečnom špurte pelotónu, keď pred seba nepustil viacero favoritov, medzi ktorými bol aj víťaz troch etáp z tohotorčonej Tour de France P. Sagan. Cyklisti absolvovali v okolí Hamburgu 245,9 km.

Výsledky - Vattenfall Cyclassics (245,9 km):

1. Arnaud Démare (Fr.) FDJ 6:03:20 h, 2. André Greipel (Nem.) Lotto-Belisol, 3. Giacomo Nizzolo (Tal.) RadioShack-Nissan, 4. Tom Boonen (Belg.) Omega Pharma - Quick-Step, 5. Edvald Boasson Hagen (Nór.) Team Sky, 6. Mark Renshaw (Aus.) Rabobank, ... 14. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale - všetci rovnaký čas ako víťaz

[Foto na úvode: mathosh]

Páči sa ti tento článok?

Tvoje hodnotenie:

Zďieľaj ho:
Staň sa naším fanúšikom:
SITA

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Danox 19.08.2012 (22:01) Odpovedať

Keby nemal Peter poruchu na biku tak to skončí možno inak. A na druhej strane dojazd bol zas úzky a nebezpečný. Škoda že Hamburg je malé mestečko nemajú tam poriadny bulvár na ktorom by bol dôstojný dojazd... :/

markoss 20.08.2012 (20:25) Odpovedať

Dojazd jasne vypustil,ci bude 6, 10 alebo 14
mal evidentne na haku.

Súvisiace články

Séria World Tour: Umiestnenie Petera Velitsa a Sagana a jednoznačné víťazstvo pre Španiela Valverdeho (722)

Séria World Tour: Umiestnenie Petera Velitsa a Sagana a jednoznačné víťazstvo pre Španiela Valverdeho Španiel Alejandro Valverde je koncoročnou svetovou jednotkou podľa rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) a tým pádom sa stal aj celkovým víťazom série World Tour. Na pretekoch elitného kalendára, na ktorých jazdci získavajú body do svetového renkingu World Tour, nazbieral pretekár tímu Movistar 686 bodov, o 66 viac ako jeho krajan Alberto Contador. O triumfe Valverdeho bolo rozhodnuté už pred posledným podujatím roka Okolo Pekingu, na ktorom neštartoval. Tridsaťštyriročný El Imbatido (Nezdolateľný) vyhral hodnotenie už v rokoch 2006 a 2008, vtedy ešte pod názvom Pro Tour. Súčasnú sériu a svetový rebríček zaviedli v roku 2009.

Sagan vo veku 24 rokov dovŕšil víťazný hetrik v bodovacej súťaži na Tour de France (1 792)

Sagan vo veku 24 rokov dovŕšil víťazný hetrik v bodovacej súťaži na Tour de France Stoprvý ročník najväčšej cyklistickej etapovej klasiky Tour de France je minulosťou. Skončil sa suverénnym triumfom Taliana Vincenza Nibaliho z tímu Astana, ktorý počas troch týždňov len dva dni nemal na sebe žlté tričko pre lídra celkovej klasifikácie. Nibali zvíťazil s náskokom 7:37 min pred Francúzom Jeanom-Christophom Péraudom (Ag2r La Mondiale) a 8:15 min pred ďalším domácim jazdcom Thibautom Pinotom (FDJ.fr).
Článok bol doplnený 28.07.2014.

Peter Sagan spadol približne 20km pred cieľom, ale aj tak skončil v cieli štvrtý (1 971)

Peter Sagan spadol približne 20km pred cieľom, ale aj tak skončil v cieli štvrtý Sagan finišoval na 4. mieste a potvrdil vedúce pozície v bodovacej súťaži o zelený dres a súťaži jazdcov do 25 rokov o biele tričko. Dvadsaťštyriročného jazdca Cannondale nepripravili o druhú 4. priečku na tohtoročnej edícii ani problémy necelých 20 km pred cieľom.