Zdroj: root

Varga dosiahol v Štokholme historický výsledok

SITA 25.08.2012   Triatlon Majstrovstva Sveta Vysledky Richard Varga

Olympionik Richard Varga dosiahol v sobotňajších pretekoch 7. kola majstrovstiev sveta v triatlone vo švédskom Štokholme najlepší výsledok slovenského reprezentanta v histórii, keď finišoval na 9. mieste. Trať šprintu s objemami 750 m plávanie, 20 km jazda na bicykli a 5 km beh zvládol za 55:21 min.

 

Varga už tradične najlepšie zo všetkých pretekárov absolvoval plaveckú časť a potvrdil, že v tejto disciplíne je medzi triatlonistami najlepším. Doteraz bolo jeho maximom v pretekoch MS 21. miesto z júlového podujatia v Hamburgu, na Hrách XXX. olympiády skončil na 22. priečke. Varga si pripísal tretíkrát v kariére body do seriálu MS, v ktorom poskočil na 28. miesto.

Víťazom 7. pretekov MS v triatlone sa stal Brit Jonathan Brownlee. Bronzový medailista z OH 2012 v Londýne zdolal o 7 sekúnd druhého muža z britskej metropoly Javiera Gómeza. Tretí finišoval Francúz Vincent Luis. Olympijský víťaz Alistair Brownlee v Štokholme neštartoval. Jonathan Brownlee sa dostal na čelo celkovej klasifikácie MS.

V kategórii žien triumfovala Lisa Nordenová zo Švédska pred Holanďankou Maaike Caelersovou, bronz brala Barbara Riverosová-Diazová z Čile.

Výsledky - preteky 7. kola MS v triatlone v Štokholme:

Šprint (750 m plávanie, 20 km cyklistika, 5 km beh):

Muži: 1. Jonathan Brownlee (V. Brit.) 54:24 min, 2. Javier Gomez (Šp.) 54:31, 3. Vincent Luis (Fr.) 54:35, ... 9. Richard Varga (SR) 55:21

ŽENY: 1. Lisa Nordenová (Švéd.) 1:00:36 h, 2. Maaike Caelersová (Hol.) 1:00:45, 3. Barbara Riverosová-Diazová (Čile) 1:00:55

Poradie v seriáli MS po 7. kole:

MUŽI: 1. Jonathan Brownlee (V. Brit.) 3825 bodov, 2. Alexander Briuchankov (Rus.) 3285, 3. Javier Gomez (Šp.) 2905, ... 28. Richard Varga (SR) 909

ŽENY: 1. Erin Denshamová (Aus.) 3611, 2. Andrea Hewittová (N.Zél.) 3141, 3. Nicola Spirigová (Švaj.) 3109


[Foto na úvode: root]

Páči sa ti tento článok?

Tvoje hodnotenie:

Zďieľaj ho:
Staň sa naším fanúšikom:
SITA

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžete však zanechať Váš komentár...

Pridaj komentár

Súvisiace články

Vargovi sa v Štokholme opäť darilo (583)

Vargovi sa v Štokholme opäť darilo Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil 7. miesto v siedmych pretekoch osemdielneho seriálu majstrovstiev sveta v triatlone v Štokholme. Vo švédskej metropole sa slovenskej jednotke darí, pred rokom sa tam dostal prvýkrát v seriáli MS do elitnej desiatky (9. miesto), teraz toto umiestnenie ešte vylepšil. Tento rok už bol Varga aj šiesty v rakúskom Kitzbüheli.
Čítajte viac »

Martin Kostelničák sa stal majstrom sveta v kros-triatlone na Havajských ostrovoch (2 567)

Martin Kostelničák sa stal majstrom sveta v kros-triatlone na Havajských ostrovoch Na 19. ročníku známeho podujatia X-terra v Maui zvíťazil v kategórii 25-29 ročných a v celkovom hodnotení medzi mužmi - amatérmi mu patrí tretie miesto. V mužskej kategórii "elite" sa ako prvý Slovák v histórii predstavil Tomáš Kubek a obsadil 17. miesto.
Článok bol doplnený 30.10.2014.
Čítajte viac »

Janíčková obhájila titul majsterky sveta (1 408)

Janíčková obhájila titul majsterky sveta Slovenská cyklotrialistka Tatiana Janíčková obhájila v nórskom Lillehammeri titul majsterky sveta. V dejisku olympijských súťaží bola dvadsaťročná Slovenka na jednotlivých sekciách suverénna, v troch kolách jej vždy robila menšie problémy len prvá sekcia. Janíčková napokon nazbierala 4 trestné body, o jedenásť menej ako strieborná Nemka Nina Reichenbachová.
Čítajte viac »