Zdroj: mathosh

Peter Velits na záver USA Pro Challenge štvrtý v časovke

1 komentár

SITA 27.08.2012 (naposledy upravený 29.08.2012)   Peter Velits Casovka Vysledky Usa Pro Cycling Challenge Cestna Cyklistika

Slovenský cyklista Peter Velits obsadil 4. miesto v záverečnej časovke na 15,3 km v Denveri na pretekoch USA Pro Cycling Challenge. Majster Slovenska v jazde proti chronometru potvrdil, že na etapových pretekoch patrí v časovke do svetovej špičky. V uliciach Denveru zaostal za Američanom Taylorom Phinneym, štvrtým mužom londýnskej olympijskej časovky, o 21 sekúnd. Pred Velitsa sa dostali aj ďalší dvaja Američania Christian Vande Velde a Tejay van Garderen. Druhý z bratov Velitsovcov Martin obsadil 14. priečku.

Vande Velde sa vďaka 2. miestu v časovke stal aj celkovým víťazom pretekov kategórie HC kalendára UCI. Tridsaťšesťročný Američan mal v konečnom účtovaní sedemetapových pretekov pred druhým Tejayom van Garderenom náskok 21 sekúnd. Tretí skončil s odstupom 24 sekúnd líder po šiestich etapách a tímový kolega Velitsovcov v Omega Pharma-QuickStep Levi Leipheimer. Petra Velitsa klasifikovali na 48. priečke (+27:47 min), Martin Velits obsadil v celkovom poradí 64. priečku (+45:23 min).

Výsledky - cyklistické preteky USA Pro Cycling Challenge:

7. etapa (Denver - Denver, časovka na 15,3 km): 1. Taylor Phinney (USA) BMC Racing 17:25 min, 2. Christian Vande Velde (USA) Garmin - Sharp +10 s, 3. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing +19, 4. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +21, 5. Thomas Danielson (USA) Garmin - Sharp +29, 6. Tom Zirbel (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies +31, ... 14. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +50

Konečné poradie: 1. Christian Vande Velde (USA) Garmin - Sharp 25:57:34 h, 2. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing +21 s, 3. Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quick Step +24, 4. Andreas Klöden (Nem.) RadioShack-Nissan +1:08 min, 5. Janez Brajkovič (Slovin.) Astana +1:14, 6. Jakob Fuglsang (Dán.) RadioShack-Nissan +1:24, ... 48. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +27:47, 64. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +45:23

[Foto na úvode: mathosh]

Páči sa ti tento článok?

Tvoje hodnotenie:

Zďieľaj ho:
Staň sa naším fanúšikom:
SITA

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Danox 27.08.2012 (21:32) Odpovedať