Zdroj: @TrackWorldCup

Metelka premiérovo na SP v Glasgowe na 14. mieste

1 komentár

SITA 06.11.2016   Jozef Metelka Drahova Cyklistika Cestna Cyklistika

Jozef Metelka vo svojej premiére na pretekoch Svetového pohára cyklistov-dráharov medzi "zdravými" pretekármi v Glasgowe skončil v kvalifikácii stíhačky jednotlivcov na 14. mieste.

 

Tridsaťročný rodák z Piešťan, ktorý dlhodobo žije v Anglicku, dosiahol na glasgowskej dráhe v pretekoch na 4000 m výsledný čas 4:30,329 min. Najlepším časom postúpil do finále Poliak Daniel Staniszewski (4:18,217), v ňom však dominoval Francúz Sylvain Chavanel (4:20,567) známy aj z cestného pelotónu Tour de France. Staniszewski vybojoval striebro a Holanďan Dion Beukeboom bronz. Klasifikovaných bolo 20 cyklistov. Najúspešnejší slovenský paracyklista cestoval do Škótska s ambíciou skončiť v prvej desiatke.

"Úplná bomba, plná hala, skvelá atmosféra! Chvíľu to vyzeralo, že budem posledný. Potom zasa, že sa do tej desiatky zmestím. Tak či onak, nie je to zlé na to, že som jeden a pol mesiaca nerobil nič a tento štart sa vďaka trénerovi Mannersovi podarilo vybaviť na poslednú chvíľu. A mimochodom, ja to jazdím tri roky, ostatní od svojich pätnástich. Prijali ma však dobre, teším sa z toho. Hádam som sa priblížil k účasti na budúcoročných MS v Hongkongu,“ prezradil pre Šport24.sk z glasgowského velodrómu Chrisa Hoya Jozef Metelka.

Metelka je niekoľkonásobným majstrom sveta, ale aj dvojnásobným paralympijským víťazom z Ria de Janeiro. Jeho cieľom je nominovať sa na majstrovstvá sveta "zdravých" dráharov do Hongkongu. V novembri čaká na Metelku štart na exhibičnom šesťdňovom podujatí v belgickom Gente.

Výsledky - SP v dráhovej cyklistike - Glasgow (Škót.)


Muži - stíhacie preteky jednotlivcov na 4000 m: 1. Sylvain Chavanel (Fr.) 4:20,567 min, 2. Daniel Staniszewski (Poľ.) 4:22,875, 3. Dion Beukeboom (Hol.) 4:20,742,...14. Jozef Metelka (SR) 4:30,329 v kvalifikácii


[Foto na úvode: @TrackWorldCup]

Páči sa ti tento článok?

Zďieľaj ho:
Buď naším fanúšikom:
SITA

© 2017, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné články

MTBIKER shop (Výber z produktov v kategórii Oblečenie a batohy ~ Rukavice):

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy ~ Rukavice)

Komentáre

Obree 06.11.2016 (18:57)

Fantázia tlieskam

 
Pridaj komentár