Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (1417 článkov)

Test: Science in Sport (SiS) – produkty anglického špecialistu na vlastnej koži

16 komentárov

Imroman 24.08.2016 20 fotografií 3 108   Strava Trening Horska Cyklistika Vyziva Test Cestna Cyklistika

Test: Science in Sport (SiS) – produkty anglického špecialistu na vlastnej koži Výrobcovia športovej výživy sa vždy zamerajú na to základné, teda na dopĺňanie tekutín, energie a na regeneráciu. Každý kvalitný výrobca má svoje tak trochu špecifické produkty. Na praktické vyskúšanie sa mi tento raz dostali tie od anglického Science in Sport, u nás viac známeho pod skratkou SiS.
Čítajte viac »

HorSa do Ríma: Bratislava – Rím na bicykloch

14 komentárov

HorSa 22.08.2016 40 fotografií 4 641   Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Vylet Taliansko

HorSa do Ríma: Bratislava – Rím na bicykloch Všetko sa začalo ako nevinný nápad. Nápad dvoch gymnazistov, Tomáša a Sama. Týmto dvom ešte v roku 2014 napadlo, že by mohli ísť na bicykloch niekam ďaleko. Po krátkej a nie príliš hlbokej úvahe prišli na to, že by mohli ísť do Ríma. Ako nápad všetko vyzeralo výborne, veď predsa, ísť sa pozrieť do tak vzdialeného mesta a v podstate zadarmo, tak to je paráda. Všetko im prišlo super, a tak ideu nechali driemať do doby, kým nepríde jej čas.
Čítajte viac »

Odolné cestné plášte pre každodenné výjazdy a tréningy

PR článok 20.08.2016 4 398   Cesta Vybava Cestna Cyklistika Plaste Pp

Odolné cestné plášte pre každodenné výjazdy a tréningy V množstve rôznych modelov je výber vhodného plášťa taká malá veda. V dnešnom predstavení produktov sa stručne pozrieme na niektoré zaujímavé cestné plášte určené hlavne na každodenný tréning a hltanie kilometrov.
Čítajte viac »

Martin Velits pôjde na Vueltu v zostave Etixxu

SITA 18.08.2016 1 765   Vuelta Martin Velits Quickstep Spanielsko Cestna Cyklistika

Martin Velits pôjde na Vueltu v zostave Etixxu Slovenský cyklista Martin Velits figuruje v 9-člennej zostave tímu Etixx-Quick Step na nadchádzajúce preteky Okolo Španielska. Martin Velits by mal byť jediným Slovákom v pelotóne. Populárna Vuelta sa začne v sobotu 20. augusta a potrvá do nedele 11. septembra. Prvou etapou bude tímová časovka na 27,8 km z Ourense Termal / Balneario de Laias -do Parque Náutico Castrelo de Miňo.
Čítajte viac »

Sagan priletel do Ria, berie to ako výzvu

SITA 15.08.2016 4 556   Rio 2016 Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Rio 2016 Peter Sagan

Sagan priletel do Ria, berie to ako výzvu Do dejiska Hier XXXI. olympiády dorazil v nedeľu popoludní - presne týždeň pred pretekmi horských cyklistov, ktoré sa budú konať v záverečný súťažný deň. Sagan priletel z USA, kde absolvoval vysokohorskú prípravu na olympijskú súťaž.
Čítajte viac »

Rady a tipy pri výbere cestného bicykla 2. časť – radenie a brzdy

22 komentárov

Imroman 14.08.2016 10 fotografií 4 895   Ako Nakupovat Cestny Bike Cesta Cestna Cyklistika

Rady a tipy pri výbere cestného bicykla 2. časť – radenie a brzdy Ak si trochu spomínate, tak na našom webe bol publikovaný článok - Rady a tipy pri výbere cestného bicykla. Jeho autorom bol Donny a v načrtol v ňom základnú filozofiu pri samotnom výbere najmä z pohľadu vhodného rámu, teda veľkosť, vplyv geometrie a zopár základných tipov. Mojím cieľom je na neho trochu nadviazať a pozrieť sa postupne bližšie na jednotlivé časti.
Čítajte viac »

Zápis do histórie: Wiggins má piate zlato, ale už je po všetkom

1 komentár

SITA 13.08.2016 4 066   Cestna Cyklistika Bradley Wiggins Rio 2016 Olympijske Hry

Zápis do histórie: Wiggins má piate zlato, ale už je po všetkom O poriadny zápis do histórie sa postarali britskí dráhoví cyklisti a najmä ich líder Bradley Wiggins v piatkovom vyvrcholení súťaže v tímovej stíhačke na olympijských hrách v Riu de Janeiro.
Čítajte viac »

Tímy World Tour budú bojkotovať tímovú časovku na októbrových majstrovstvách sveta

2 komentáre

SITA 10.08.2016 3 346   Cestna Cyklistika Uci Majstrovstva Sveta Casovka Peter Velits

Tímy World Tour budú bojkotovať tímovú časovku na októbrových majstrovstvách sveta Asociácia profesionálnych cyklistických tímov (AIGCP) v stredu pred začiatkom individuálnych časoviek na olympijských hrách v Riu de Janeiro oznámila, že jej členovia sa rozhodli protestovať proti Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), ktorá odštartovala konflikt rozšírením kalendára World Tour od budúcej sezóny o desať nových podujatí.
Čítajte viac »

Padá sa aj v dráhovej cyklistke: Hoskinsovú prepustili z nemocnice bez zlomenín

2 komentáre

SITA 09.08.2016 3 987   Rio 2016 Cestna Cyklistika Drahova Cyklistika Pad

Padá sa aj v dráhovej cyklistke: Hoskinsovú prepustili z nemocnice bez zlomenín Austrálsku dráhovú cyklistku Melissu Hoskinsovú už prepustili z nemocnice a napriek ťažkému pádu počas pondelkového tréningu na velodróme v Riu de Janeiro verí, že ešte pomôže svojmu družstvu v olympijských stíhacích pretekoch. Po kolízii v rýchlosti takmer 60 km/h sa ocitli na zemi aj jej kolegyne z tímu Ashlee Ankudinoffová, Georgia Bakerová a Amy Cureová, na kolesách sa uzdržala iba Annette Edmondsonová.
Čítajte viac »

Praxis Works – špecialista na pohon

PR článok 08.08.2016 15 fotografií 2 062   Protocycles Praxisworks Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Kluky

Praxis Works – špecialista na pohon Praxis Works je v našich končinách ešte relatívne nepoznaná, no veľmi kvalitná značka s jednoduchými, ale zato výborne fungujúcimi technológiami. Americká firma z Kalifornie má len niečo málo cez 10 rokov a za tú dobu sa špecializovala na pohon, a to hlavne na stredové zloženia, kľuky a prevodníky. Svoje portfólium však už po novom rozširuje aj na zapletané kolesá.
Čítajte viac »