Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (1 - 10 z 1122 článkov)

Tour de Flanders alias ako sme boli kuknúť Flandry

9 komentárov

Tesak 23.04.2015 43 fotografií 1 209   Belgicko Cestna Cyklistika Tip Na Vylet

Tour de Flanders alias ako sme boli kuknúť Flandry Naša cesta sa začala na Zelený štvrtok okolo 23:00, kedy sme sa s Anthonym (Belgičan žijúci v Častej) pohli v ústrety dobrodružstvu. Cestou sme ešte vyzdvihli v Hainburgu ďalšieho člena tímu Andrewa (Angličan, byvalý cyklista). Ja ako nováčik, oni dvaja už vo Flandroch boli viackrát, ale nikdy nie bajkovať, takže v tomto smere boli novici aj oni. Aby som ozrejmil účel cesty, Ronde van Vlaanderen pozná asi každý bajker. Je to 264 km dlhý pretek Pro Tour po kockách - mačacích hlavách. Tento pretek sa dá ísť aj ako amatér deň pred hlavným pretekom. Na výber sú tri trasy, a to: 71 km, 142 km a 264 km. Keďže sme namakaní, vybrali sme si tú 71 km dlhú. Síce málo kilometrov, ale všetky známe kopce, kde sa láme chlieb, sú práve na tejto trase.
Čítajte viac »

Peter Sagan prišiel na tlačovú konferenciu usmiaty, na záver už nad novinármi krútil hlavou

9 komentárov

SITA 21.04.2015 3 577   Video Klasika Peter Sagan Cestna Cyklistika

Peter Sagan prišiel na tlačovú konferenciu usmiaty, na záver už nad novinármi krútil hlavou "Ja si nemyslím, že je úplne negatívna táto sezóna," povedal po sérii otázok o jeho umiestneniach od začiatku sezóny aj o kritike majiteľa klubu Tinkoff Saxo Olega Tiňkova. Pozrite si video, ako sa naši novinári činili...
Čítajte viac »

GURU Fit System už aj na Slovensku

9 komentárov

PR článok 20.04.2015 2 206   Slovensko Ride Horska Cyklistika Cestna Cyklistika

GURU Fit System už aj na Slovensku Každý človek má rôzne telesné proporcie, dvaja rovnako vysokí ľudia môžu mať rozdielne dlhé končatiny, trup a krk. Taktiež má každý človek iný štýl jazdy a požiadavky na ňu. Preto klasické metódy vyberania veľkosti rámu nie sú vhodné pre každého. V bežnom bicyklovom obchode máte možnosť posadiť sa na bicykel a možno sa na ňom trochu v interiéri povoziť.
Čítajte viac »

Časopis Cyklistická doprava: Apríl 2015

ozMulica 19.04.2015 681   Cestna Cyklistika Slovensko Cyklisticka Doprava

Časopis Cyklistická doprava: Apríl 2015 Viete, ktoré mesto si trúfa stať sa do roku 2020 hlavným mestom cyklistiky? Narastá alebo klesá počet predaných bicyklov? Na čo sa všetko sa prihliada pri navrhovaní dopravnej infraštruktúry pre cyklistov? Tak na tieto aj iné otázky nájdete odpovede v novom čísle časopisu Cyklistická doprava.
Čítajte viac »

Paríž - Roubaix: Sagan doplatil na problém so svojim bicyklom tesne pred cieľom

SITA 12.04.2015 2 058   Cestna Cyklistika Peter Sagan Paris Roubaix

Paríž - Roubaix: Sagan doplatil na problém so svojim bicyklom tesne pred cieľom Slovenský cyklista Peter Sagan doplatil v závere nedeľňajších pretekov WorldTour Paríž - Roubaix na technické problémy, ktoré mu znemožnili dosiahnuť lepší výsledok. Dvadsaťpäťročný Žilinčan musel 5 km pred cieľom meniť bicykel a definitívne stratil šance na atakovanie popredných priečok, napokon prišiel do cieľa na 23. mieste.
Čítajte viac »

Nový cyklo-projekt: BIKE&MOTION - zažite Dolný Liptov naplno

25 komentárov

PR článok 08.04.2015 12 fotografií 3 145   Relax Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Liptov Bike&motion

Nový cyklo-projekt: BIKE&MOTION - zažite Dolný Liptov naplno Na prelome minulého roka ma oslovil s myšlienkou BIKE&MOTION kamarát Michal Kudlička. Tento nápad nosil v hlave už skoro dva roky v rôznych podobách. Po jeho predstavení ma projekt oslovil, neváhal som teda a šiel do toho hneď, pretože návštevník spoznáva krásy Liptova z inej perspektívy, čo by inak nezažil (neskôr vysvetlím).
Čítajte viac »

Okolo Flámska: Sprievodné vozidlá spôsobili vážne kolízie s jazdcami, ktorí po pádoch už nemohli ďalej pokračovať, Sagan skončil štvrtý

SITA 05.04.2015 2 460   Peter Sagan Pad Okolo Flamska Cestna Cyklistika

Okolo Flámska: Sprievodné vozidlá spôsobili vážne kolízie s jazdcami, ktorí po pádoch už nemohli ďalej pokračovať, Sagan skončil štvrtý Peter Sagan si musí na prvé víťazstvo na veľkých klasikách ešte počkať, na nedeľňajších pretekoch Okolo Flámska obsadil 4. miesto. Víťazom pretekov na 264 km medzi Bruggami a Oudenaarde sa stal Alexander Kristoff, ktorý je prvým nórskym víťazom tohto monumentu.
Čítajte viac »

Muž, ktorý žije na biku alebo čo všetko sa dá robiť na biku?

slavo 04.04.2015 2 167   Cestna Cyklistika Kanada Video

Muž, ktorý žije na biku alebo čo všetko sa dá robiť na biku? Koľko z týchto činností by ste dokázali na biku spraviť? Autor videa miluje bicyklovanie a hovorí, že mu pomáha cítiť voľnosť. Po mnohých dňoch bikovania v uliciach Montrealu mu prišlo na um, spraviť toto netradičné video.
Čítajte viac »

U Velitsovcov je lazaret, Peter je po operácii artérie

1 komentár

SITA 04.04.2015 1 139   Cestna Cyklistika Martin Velits Peter Velits

U Velitsovcov je lazaret, Peter je po operácii artérie Peter Velits sa podrobil v Londýne operácii artérie ľavej nohy. Člen tímu BMC Racing sa pre zdravotné problémy musí v tejto sezóne rozlúčiť aj s účasťou na Tour de France. Pri operačnom zákroku mu lekári upravili artériu. "Operácia prebehla bez komplikácii, všetko ide podľa plánov. V utorok mám ďalšiu kontrolu, ak bude všetko v poriadku, na budúci týždeň v stredu by som mohol ísť domov," informoval z Britských ostrovov agentúru SITA Peter Velits.
Čítajte viac »

Fotogaléria: For Bikes 2015

13 komentárov

GaliPe54 02.04.2015 53 fotografií 3 523   Sezona 2015 Cestna Cyklistika Vystava Praha For Bikes

Fotogaléria: For Bikes 2015 V dňoch 27.-29.3.2015 sa na v Prahe Letňanoch uskutočnil 6. ročník cyklistického veľtrhu pod názvom FOR BIKES. Jednalo sa prezentáciu predajcov ale aj výrobcov bicyklov a všetkého ostatného, čo k cyklistike patrí. Výstavná plocha bola natoľko veľká a husto obsadená, že ak by niekto chcel všetko poctivo prezrieť, nestačil by mu na to jeden deň.
Čítajte viac »