Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (1450 článkov)

Ako na servis: Výmena kazety / viackolečka

14 komentárov

Henry33 26.09.2016 3 393   Video Servis Horska Cyklistika Cestna Cyklistika

Ako na servis: Výmena kazety / viackolečka Sezóna sa pomaly končí a aspoň raz za rok sa hodí dopriať biku dôkladnejší servis, aj keď sa zdá, že všetko funguje ako má. Nie je dobré nechávať veci a prípadné problémy dôjsť až tak ďaleko, kedy sa problém zhorší a môže sa ohlásiť nepojazdným bikom, alebo väčším poškodením. Do tejto kategórie patrí aj starostlivosť o kazetu. Za pozornosť stoja aj dávnejšie videá ako na servis/výmenu stredového zloženia, prípadne ako na servis vidlice - spodné nohy.
Čítajte viac »

Specialized Roubaix a Ruby 2017 – ďalší posun v kombinácii pohodlia a rýchlosti

PR článok 25.09.2016 10 fotografií 3 748   Cestna Cyklistika Novinky Specialized Sezona 2017

Specialized Roubaix a Ruby 2017 – ďalší posun v kombinácii pohodlia a rýchlosti Kolekcia Roubaix nie je určená len výhradne pre tento slávny pretek. Odtiaľ prišla hlavne prvotná myšlienka - priniesť na trh bicykel pre ľudí, ktorý zvládne s prehľadom aj tie najťažšie cesty. Práve v nej sa už od začiatku Specialized snaží kombinovať dve tak trochu protichodné charakteristiky – rýchlosť a pohodlie. V roku 2017 posúva túto kombináciu opäť o čosi ďalej a vďaka modelu Ruby nepríde nakrátko ani nežnejšie pohlavie.
Čítajte viac »

Peter Sagan krôčik od triumfu v rebríčku UCI World Tour

SITA 25.09.2016 3 600   Peter Sagan Vitaz Cestna Cyklistika Tinkoff

Peter Sagan krôčik od triumfu v rebríčku UCI World Tour Celkovým víťazom Eneco Tour sa stal Terpstra s náskokom 31 sekúnd pred Naesenom. Pódium víťazov doplnil tretí Sagan s mankom jednej minúty. Veľkú smolu mal Austrálčan Rohan Dennis z BMC Racing, ktorý v etape spadol a prišiel o vedenie. Dvadsaťšesťročný Žilinčan si vďaka svojmu umiestneniu pripísal do rebríčka World Tour 70 bodov, čo znamená, že sa opäť dostal na čelo renkingu.
Článok bol doplnený 25.09.2016 o 19:55.
Čítajte viac »

Eneco Tour: Šiesta etapa pre Pibernika a Sagan stále bojuje o prvé miesto v rebríčku World Tour

SITA 24.09.2016 2 144   Tinkoff Vitaz Cestna Cyklistika Peter Sagan

Eneco Tour: Šiesta etapa pre Pibernika a Sagan stále bojuje o prvé miesto v rebríčku World Tour Slovinec Luka Pibernik sa stal víťazom sobotňajšej 6. etapy Eneco Tour zaradených do kategórie World Tour. Dvadsaťdvaročný člen tímu Lampre-Merida triumfoval v špurte šesťčlennej skupiny, ktorá sa sformovala krátko po úvode 185 km dlhej etapy z Riemstu do Lanakenu. Na druhom mieste skončil Brit Mark McNally z družstva Wanty-Groupe Gobert, tretieho klasifikovali v cieli Belgičana Berta van Lerberghera zo zoskupenia Topsport Vlaanderen-Baloise.
Čítajte viac »

Keď cestovať, tak na bicykli

3 komentáre

Cycle2Inspire 24.09.2016 20 fotografií 3 582   Bicykli Cestovat Sveta Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Vylet

Keď cestovať, tak na bicykli Cestovať a spoznávať svet (širšie okolie) sa dá skutočne veľa spôsobmi. Tými konvenčnými ako napríklad autom, vlakom, autobusom... ale taktiež aj možno trochu nekonvenčne ako v našom prípade, na bicykli. Tento typ prepravy si vyberá len menšie percento ľudí a preto by sme chceli aj týmto článkom povzbudiť a inšpirovať aj teba(vás), aby ste to skúsili a vybrali sa na svoj budúci výlet či dovolenku na bicykli. Je to skutočne pre každého a vôbec tu nezáleží na veku, ani na kondičke.
Čítajte viac »

Sagan opäť víťazom etapy na Eneco Tour a už je lídrom celkovej klasifikácie

7 komentárov

SITA 22.09.2016 3 854   Cestna Cyklistika Peter Sagan Vitaz

Sagan opäť víťazom etapy na Eneco Tour a už je lídrom celkovej klasifikácie Sagan sa stal tesným víťazom štvrtkovej štvrtej etapy na etapových pretekoch Eneco Tour zaradených do kalendára World Tour. Úradujúci majster sveta i Európy sa presadil v záverečnom finiši klasikárskej 201 km dlhej etapy z Aalteru do Sint-Pieters-Leeuw, keď po stúpaní do mierneho kopca po dlažobných kockách zdolal iba o centimetre nemeckého šprintéra Andrého Greipela z tímu Lotto Soudal.
Čítajte viac »

Saganov víťazný finiš: Nakoniec sa to predo mnou otvorilo ako more pred Mojžišom

slavo 22.09.2016 2 139   Video Peter Sagan Vitaz Cestna Cyklistika

Saganov víťazný finiš: Nakoniec sa to predo mnou otvorilo ako more pred Mojžišom "Či to bolo dnes pekné? Pre mňa áno, pre ostatných asi nie. Nakoniec sa to predo mnou otvorilo ako more pred Mojžišom. Som veľmi šťastný a chcem sa poďakovať celému tímu najmä za prácu v záverečných okruhoch. Beriem to deň po dni, do nedele je ešte veľa času," uviedol Peter Sagan v prvej reakcii po víťazstve 3. etapy Eneco Tour.
Čítajte viac »

Skvelý taktik Sagan víťazom 3. etapy, celkovo už druhý

3 komentáre

SITA 21.09.2016 4 742   Peter Sagan Vitaz Cestna Cyklistika

Skvelý taktik Sagan víťazom 3. etapy, celkovo už druhý Slovenský cyklista Peter Sagan (Tinkoff) sa stal víťazom tretej etapy na cyklistických pretekoch Eneco Tour odohrávajúcich sa v Beneluxe a zaradených do seriálu WorldTour. Na trase Blankenberge - Ardooie (186 km) Sagan v šprintérskom závere takticky vystihol správny moment na záverečný špurt, o dĺžku bicykla zdolal Holanďana Dannyho van Poppela (Sky) a Francúza Nacera Bouhanniho (Cofidis) a pripísal si aj 10 bonusových sekúnd. Vďaka nim sa v celkovej klasifikácii posunul z tretieho na druhé miesto s minimálnym odstupom 3 sekúnd za víťazom utorkovej časovky Austrálčanom Rohanom Dennisom z tímu BMC Racing. Tretí je Holanďan Jos van Emden (LottoNL-Jumbo) s mankom 5 sekúnd.
Čítajte viac »

Prečo nosím prilbu...

26 komentárov

warzone 21.09.2016 15 fotografií 8 409   Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Zdravie Prilba

Prečo nosím prilbu... Tento článok je krátkym zamyslením sa nad tým, prečo si automaticky pred každým sadnutím na bike nasadzujeme prilbu. Jej dôležitú funkciu si (aj) v cyklistike treba z času na čas pripomenúť, aby sa z toho nestala len bezvýznamná rutina, ale aby si každý uvedomoval jej dôležitú funkciu. Vlastne, mne jej funkciu pripomenula nedávna skúsenosť.
Čítajte viac »

Slováci majú za sebou úspešné Rio s 11 medailami, pričom Metelka vybojoval 3 a Kuril 1

2 komentáre

SITA 19.09.2016 1 646   Cestna Cyklistika Jozef Metelka Rio 2016

Slováci majú za sebou úspešné Rio s 11 medailami, pričom Metelka vybojoval 3 a Kuril 1 Z pohľadu Slovenska sa v nedeľu končia mimoriadne úspešné XV. paralympijské hry v Riu de Janeiro, kde dvadsaťdeväť reprezentantov SR bojovalo o čo najlepšie umiestnenia a cenné kovy. Z mesta karnevalov spod sochy Krista si slovenská výprava odvezie dovedna až jedenásť medailí, z toho päť zlatých a po tri strieborné aj bronzové.
Čítajte viac »