Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (1515 článkov)

Cestná kolekcia CUBE 2017 – pohodlie, aerodynamika aj preteky

PR článok 23.01.2017 10 fotografií 2 167   Sezona 2017 Cestna Cyklistika Cube Novinky

Cestná kolekcia CUBE 2017 – pohodlie, aerodynamika aj preteky CUBE patrí medzi výrobcov, ktorí dokážu vďaka svojej širokej ponuke cieliť na jednotlivé preferencie jazdcov. Či už túžite hlavne po pohodlí a komforte alebo naopak, hľadáte športovo zameraný bicykel schopný zvládnuť aj preteky na najvyššej úrovni. Navyše, v kombinácii s veľmi dobrým pomerom ceny a ponúkaných vlastností. No a nie je tomu inak ani v kolekcii 2017.
Čítajte viac »

Svetový rekord a Canyon Speedmax

PR článok 22.01.2017 2 488   Cestna Cyklistika Video Triatlon Canyon Rekord

Svetový rekord a Canyon Speedmax Najlepší čas v dlhom triatlone (Ironman) drží momentálne Jan Frodeno a má hodnotu 7:35 hod. Tento skvelý výkon dosiahol v úžasnej atmosfére pri preteku Challange Roth a svoju zásluhu na ňom má aj vylepšený triatlonový model Canyon Speedmax. Viac o tomto unikátnom koncepte sa môžete dočítať TU.
Čítajte viac »

Test: Zimné rukavice v prevedení Sportful Fiandre

6 komentárov

slavo 18.01.2017 3 053   Davorin Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Zima Rukavice Test

Test: Zimné rukavice v prevedení Sportful Fiandre O rukaviciach sme v poslednej dobe publikovali viacero článkov a správna odpoveď na problematiku udržania prstov v teple, nie je vôbec jednoduchá. Každý z nás vníma chlad rozlične, pričom jazdíme v rôznych intenzitách, ktoré ovplyvňujú faktory tepla a potenia. Na začiatku zimy sa mi dostali do dlhodobého testovania dva zaujímavé páry rukavíc, jedny určené do miernejšej zimy a prechodného obdobia jeseň/zima/jar a druhé skôr do mínusových teplôt. A práve odolnejšie rukavice Sportful Fiandre si bližšie predstavíme v nasledujúcich riadkoch.
Čítajte viac »

Gravel a endurance – synonymá pre novú vlnu cesťákov

PR článok 15.01.2017 4 919   Sezona 2017 Gravel Karbon Pp Cestna Cyklistika Novinky

Gravel a endurance – synonymá pre novú vlnu cesťákov Kategória gravel, prípadne špeciálne konštruovaných cestných bicyklov pre maximálne pohodlie, naberá na popularite. Nie je sa čomu diviť, keďže dokážu ponúknuť niečo takpovediac z oboch svetov a pre mnohým môžu byť skutočne ideálnym spoločníkom.
Čítajte viac »

Lezyne - dôraz na funkčný dizajn

PR článok 09.01.2017 2 928   Sloger Eu Video Lezyne Doplnky Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Svetlo

Lezyne - dôraz na funkčný dizajn Kalifornská značka doplnkov Lezyne ma jasné poslanie: ponúknuť jednoduchý funkčný dizajn, kvalitu, a to všetko za rozumnú cenu. Na vývoji produktov sa podieľa široký medzinárodný tím ľudí pod vedením zakladateľa a už doslova „industriálnej“ ikony - Mickiho Kozuscheka. Kompletný sortiment produktov si môžete pozrieť na lezyne.com.
Čítajte viac »

Z Rotterdamu do Banskej Bystrice za 38 dní - 1. časť

8 komentárov

dhark 08.01.2017 70 fotografií 4 091   Cestna Cyklistika Holandsko Slovensko Vylet

Z Rotterdamu do Banskej Bystrice za 38 dní - 1. časť Možno aj vy máte aktivitu, pri ktorej sa dokážete tak zamyslieť, že svet okolo akoby prestal existovať. Ja mám také dve: bicyklovanie a skialpinizmus. Keďže som trávil veľa času v holandskom Rotterdame, to druhé veľmi do úvahy neprichádzalo. A ja som potreboval veľa rozmýšľať. Vytiahol som teda svoj bicykel, trochu ho upravil, nakúpil potrebné a 1.9.2016 o 11:00 som sa rozlúčil s kolegami pred kanceláriou. Vyhradil som si dva mesiace, za ktoré som sa chcel dostať do Švédska, cez Pobaltie až domov, do Banskej Bystrice. To som ešte netušil, že na ceste okrem mostov a lodí, stretnem mnoho iných prekvapení.
Čítajte viac »

Keď je vek skutočne len číslo

10 komentárov

Imroman 05.01.2017 5 826   Rekord Francuzsko Drahova Cyklistika Cestna Cyklistika

Keď je vek skutočne len číslo Človek si občas v duchu hovorí, ako dlho ešte vydrží robiť svoj milovaný koníček. Keď vás prepadnú takéto myšlienky, spomeňte si na borca menom Robert Marchand, ktorý vo veku 105 rokov túžil prekonať svoj vlastný rekord v kategórii nad 100 rokov.
Článok bol doplnený 05.01.2017 o 14:35.
Čítajte viac »

Reportáž: Peklo Moravy 2016 - nie sú to preteky, tak sa netreba báť a skúsiť si tento extrém na vlastnej koži

3 komentáre

Felip 03.01.2017 35 fotografií 5 067   Reportaz Morava Preteky Maraton Ceska Republika Cestna Cyklistika

Reportáž: Peklo Moravy 2016 - nie sú to preteky, tak sa netreba báť a skúsiť si tento extrém na vlastnej koži Ani by mi nenapadlo, že presne 11 mesiacov po mojom prvom výlete na žiletke do Tatier sa dostanem na najlepšiu bike akciu, na akej som kedy bol.
Čítajte viac »

Zlatý pedál 2016 pre Petra Sagana

9 komentárov

SITA 22.12.2016 3 929   Peter Sagan Jozef Metelka Zlaty Pedal 2016 Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Cyklokros Drahova Cyklistika Salova Cyklistika

Zlatý pedál 2016 pre Petra Sagana Najlepším cyklistom Slovenska za rok 2016 sa podľa predpokladov stal Peter Sagan. Už dvojnásobný majster sveta z cestných pretekov s hromadným štartom triumfoval v tradičnom výročnom bilancovaní Slovenského zväzu cyklistiky pred dvojnásobným paralympijským víťazom Jozefom Metelkom a Patrikom Tyborom, ktorý sa 45. miestom v pretekoch na ceste na olympijských hrách v Riu de Janeiro postaral o druhý najlepší výsledok Slováka na OH v modernej histórii.
Čítajte viac »

Team Sagan, čiže väčšia voľnosť aj tímová podpora

SITA 20.12.2016 6 482   Peter Sagan Cestna Cyklistika Bora

Team Sagan, čiže väčšia voľnosť aj tímová podpora Keď sa v lete rozchýrilo, že Peter Sagan bude pokračovať v kariére vo vtedy druhodivíznom nemeckom tíme Bora-Hansgrohe, v prvom momente viacerým napadlo, či nejde o nemiestny žart. "Na prvý pohľad mi to vôbec nedávalo zmysel. Veď predsa Sagan je momentálne marketingovo najžiadanejší cyklista a logicky sa núka jeho spojenie so silným a dlhé roky etablovaným tímom. V takom by mu predsa najlepšie zaplatili a a jeho hviezda by mohla zažiariť ešte jasnejšie v spojení s overenou značkou," uviedol v úvode svojej analýzy, prečo je Bora správnou voľbou pre dvojnásobného majstra sveta či premiérového majstra Európy, redaktor Velonews Andrew Hood.
Čítajte viac »