Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (1341 článkov)

Cebra-Bowden – čistenie a mazanie zo Slovenska

PR článok 25.05.2016 5 fotografií 555   Cestna Cyklistika Servis Udrzba Horska Cyklistika

Cebra-Bowden – čistenie a mazanie zo Slovenska Slovenská spoločnosť Cebra-Bowden pôsobí v oblasti predaja káblových pohonov, bowdenov, oceľových lán, priemyselných reťazí, atď. No okrem iného, ponúka aj široké spektrum produktov pre cyklistiku. Jedná sa hlavne o čistiace a mazacie prostriedky. Navyše, popri tom všetkom nezabúda ani na podporu našej mládeže, čo sa v dnešnej dobe skutočne cení...
Čítajte viac »

Giro d´Italia: Víťazom 16. etapy Valverde, Kruijswijk zvýšil náskok

SITA 24.05.2016 950   Vysledky Taliansko Giro D Italia Cestna Cyklistika

Giro d´Italia: Víťazom 16. etapy Valverde, Kruijswijk zvýšil náskok Triumfom Španiela Alejandra Valverdeho z tímu Movistar sa skončila 16. etapa cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorá mala štart v Bressanone a po 132 km vrcholila v Andale. Po takmer troch hodinách v sedle bicykla (2:58:54 h) 36-ročný univerzál Valverde zdolal svojich súperov v úniku Holanďana Stevena Kruijswijka (LottoNL-Jumbo) a Rusa Ilnura Zakarina (Kaťuša) a tešil sa vôbec z prvého etapového triumfu na Giro d´Italia v kariére.
Čítajte viac »

Peťo Sagan a jeho MTB intermezzo

2 komentáre

slavo 24.05.2016 6 406   Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Peter Sagan Video

Peťo Sagan a jeho MTB intermezzo Ďaľšie podarené video o našom slovenskom klenote - Peťovi Saganovi. Tento raz sa bližšie pozriete na jeho bláznivý návrat k bikovým koreňom. Veľa ľudí stále nechápe, čo tým vlastne sleduje a vynorili sa rôzne špekulácie. Všetko nám ale aspoň trochu priblíži pohľad do "zákulisia" a ako inak opäť je na čo pozerať...
Čítajte viac »

Peter Sagan úspešný aj na Okolo Kalifornie 2016

1 komentár

SITA 23.05.2016 2 678   Tinkoff Vysledky Cestna Cyklistika Okolo Kalifornie Peter Sagan

Peter Sagan úspešný aj na Okolo Kalifornie 2016 Sagan vyhral v práve skončenom ročníku pretekov Okolo Kalifornie dve etapy a dvakrát skončil druhý. Zároveň suverénne ovládol bodovaciu súťaž, keď druhého v celkovom poradí Nóra Kristoffa zdolal o 35 bodov. Zelený dres jej lídra nosil na sebe takmer počas celých pretekov.
Čítajte viac »

Úspešný slovenský paralympionik Jozef Metelka dvakrát víťazne v Oostende

SITA 23.05.2016 1 337   Cestna Cyklistika Jozef Metelka

Úspešný slovenský paralympionik Jozef Metelka dvakrát víťazne v Oostende Metelka vo svojej kategórii MC4 najprv dominoval v časovke na 25,05 km a neskôr ovládol aj preteky s hromadným štartom na 83,5 km. V časovke Metelka zvíťazil s obrovským náskokom 1:17 min pred Francúzom Jérémym Crepelierom. Druhý slovenský reprezentant Patrik Kuril obsadil 7. miesto. V pretekoch jednotlivcov Slováci boli ešte suverénnejší, keď za Metelkom na druhom mieste skončil Kuril s odstupom 2:08 min.
Čítajte viac »

Test: Uvex Ultrasonic Race - veľmi ľahká prilba za rozumnú cenu

10 komentárov

Imroman 22.05.2016 20 fotografií 3 576   Bezpecnost Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Prilba Test Aspire

Test: Uvex Ultrasonic Race - veľmi ľahká prilba za rozumnú cenu Uvex je nemecký výrobca, ktorý sa špecializuje hlavne na prilby a okuliare pre cyklistov, zimné športy a dokonca aj pre jazdectvo na koni – áno aj tam treba nosiť prilbu na hlave :-). Z jeho širokej ponuky sa mi do rúk dostal model Ultrasonic Race, ktorý už nejakú dobu nosím na všetky svoje výjazdy, či už na ceste, alebo na MTB.
Čítajte viac »

Peter Sagan druhý len o niekoľko centimetrov v 7. etape, predtým mal veľké sólo

SITA 22.05.2016 2 891   Peter Sagan Cestna Cyklistika Okolo Kalifornie Tinkoff

Peter Sagan druhý len o niekoľko centimetrov v 7. etape, predtým mal veľké sólo Slovenský cyklista Peter Sagan (Tinkoff) obsadil druhé miesto v 7. etape pretekov Okolo Kalifornie, ktorá mala štart aj cieľ v Santa Rose a merala 175 km. Sagan v šprintérskej koncovke len o niekoľko centimetrov podľahol Nórovi Alexandrovi Kristoffovi z tímu Kaťuša.
Čítajte viac »

Neprehliadnite: Sekcia ukradnuté bicykle

13 komentárov

papatulo 21.05.2016 5 fotografií 5 426   Ukradnute Biky Bazar Horska Cyklistika Cestna Cyklistika

Neprehliadnite: Sekcia ukradnuté bicykle Za posledné roky sa ceny nie len top modelov vyšplhali do závratných výšok, ale aj ukradnutý starší bicykel za 500 eur vie majiteľa riadne nahnevať. Už dávno neplatí, že vám bicykel ukradnú len spred obľúbeného pohostinstva počas výjazdu, zlodeji zachádzajú ďalej a nemajú problém odcudziť bicykle z domu, bytu, pivnice či dokonca z balkóna.
Čítajte viac »

Čo je rýchlejšie? Jazda autom, v MHD alebo na bicykli?

PR článok 20.05.2016 2 289   Ebike Cestna Cyklistika Bicykle Zilina

Čo je rýchlejšie? Jazda autom, v MHD alebo na bicykli? Pre niekoho je ťažké porovnávať neporovnateľné, no v konečnom dôsledku má každý dopravný prostriedok vo väčšom meste svoj význam a výhody. Ak pozeráme na úsporu času v plnej premávke, bicykel víťazí na plnej čiare. Elektrobicykle sú následne ešte lepší level, ako ušetriť sily aj čas.
Čítajte viac »

Sagan zdolal Van Avermaeta a má 15. triumf v Kalifornii

2 komentáre

SITA 19.05.2016 3 501   Vysledky Okolo Kalifornie Tinkoff Saxo Cestna Cyklistika Peter Sagan

Sagan zdolal Van Avermaeta a má 15. triumf v Kalifornii Peter Sagan ovládol šprintérsky záver a stal sa víťazom 4. etapy pretekov Okolo Kalifornie S 217 km najdlhšia etapa aktuálneho ročníka tradičného podujatia na Západnom pobreží USA vrcholila na motoristickom okruhu Laguna Seca a líder tímu Tinkoff Sagan si v závere po vyše päť a štvrťhodine v sedle bicykla poradil so svojím tradičným rivalom Belgičanom Gregom van Avermaetom (BMC Racing) a Austrálčanom Nathanom Haasom (Dimension Data).
Čítajte viac »