Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (1 - 10 z 1083 článkov)

Roman Kreuziger bojuje za svoje dobré meno a prešiel úspešne detektorom lži

SITA 24.01.2015 1 316   Cestna Cyklistika Doping Roman Kreuziger

Roman Kreuziger bojuje za svoje dobré meno a prešiel úspešne detektorom lži Český cyklista Roman Kreuziger prešiel v snahe očistiť svoje meno detektorom lži. Jazdec tímu Tinkoff-Saxo, ktorého Medzinárodná cyklistická únia (UCI) viní z dopingu, odmieta všetky obvinenia. Na detektore sa nechal otestovať dobrovoľne.
Čítajte viac »

Fetiše socializmu: Bicyklom k lepším zajtrajškom

17 komentárov

slavo 22.01.2015 3 795   Video Historia Favorit Slovensko Cestna Cyklistika

Fetiše socializmu: Bicyklom k lepším zajtrajškom Ako sa zrodila legendárna značka Favorit a Sobi 20? Vedeli ste, že favoritov sa vyrábalo až 200 000 ročne? Pozrite sa na dobu, kedy cestní cyklisti počas tréningu stretli niekedy iba dve či tri autá. A ešte jedna z mnohých perličiek z videa: Tkáč sa stal v roku 1974 majstrom sveta na biku, ktorý mal vyrobený z vodovodných rúrok...
Čítajte viac »

Načo sú dobré kotúčové brzdy na cestnom bicykli?

51 komentárov

P.R. 19.01.2015 3 919   Technika Brzdy Cestna Cyklistika Rock Machine

Načo sú dobré kotúčové brzdy na cestnom bicykli? Túto otázku som si sám položil a počul som ju z mnohých úst. Kotúčové brzdy sa objavili u niektorých značiek už na minuloročných kolekciách. Väčšina reakcií bola, že je to haluz a výrobcovia už nemajú čo vymyslieť. Až tento rok, pri predstavovaní novej kolekcie bicyklov Rock Machine nám výhody kotúčových bŕzd na cestnom bicykli osvetlil produkt manager BFI Peter Lavička.
Čítajte viac »

Jarné cyklistické kempy

6 komentárov

P.R. 05.01.2015 5 fotografií 2 863   Chorvatsko Cestna Cyklistika Sardinia

Jarné cyklistické kempy Radi bicyklujete a chceli by ste čo najskôr jazdiť, len zima je moc dlhá? Pridajte sa k nám do teplejších zemepisných šírok a najazdite prvé kilometre ešte predtým, než začne letná sezóna. Pre rok 2015 máme v ponuke viaceré možnosti.
Čítajte viac »

Bikuješ sa na cesťáku a zrazu z ničoho nič salto aj s bikom

17 komentárov

slavo 05.01.2015 5 069   Pad Cestna Cyklistika Video

Bikuješ sa na cesťáku a zrazu z ničoho nič salto aj s bikom Na krajniciach ciest číha mnoho nástrah a práve jednu z nich trafil tento nešťastník v dosť vysokej rýchlosti. Trubka ležiaca na ceste hneď zablokovala koleso a nechcený prelet cez riadítka sa mohol začať... Celkom šťastie, že jeho bike netrafil ďalšieho cyklistu.
Čítajte viac »

Peter Sagan a Specialized: Znovu spolu a opäť s parádičkami

6 komentárov

P.R. 04.01.2015 (naposledy upravený 05.01.2015) 3 657   Peter Sagan Tinkoff-saxo Zabava Trik Specialized Cestna Cyklistika

Peter Sagan a Specialized: Znovu spolu a opäť s parádičkami "Je skvelé vrátiť sa ku Specialized, spolu sme vyhrali juniorský titul majstra sveta v horskej cyklistike, tým viac sa teším na novú sezónu" - Peter Sagan. To bolo v roku 2008 v talianskom Val di Sole. Pozrite si Petrove parádičky a prečítajte si aj niečo o jeho príprave a cieľoch na sezónu 2015.
Článok bol doplnený 05.01.2015.
Čítajte viac »

Peter Sagan je už oficiálne členom Tinkoff-Saxo - čo o ňom hovoria jeho kolegovia a úspešní cyklisti?

1 komentár

SITA 01.01.2015 2 749   Peter Sagan Tinkoff-saxo Cestna Cyklistika

Peter Sagan je už oficiálne členom Tinkoff-Saxo - čo o ňom hovoria jeho kolegovia a úspešní cyklisti? Od prvého januárového dňa si už môže definitívne obliekať žlto-modré farby zoskupenia Tinkoff-Saxo. Zmluva platí na tri roky. Spoločným cieľmi Slováka a družstva ruského milionára Olega Tiňkova je posilnenie tímu a posunutie kariéry trojnásobného víťaza bodovacej súťaže na Tour de France na vyššiu úroveň. Sagan už absolvoval s Tinkoff-Saxo viaceré akcie, všetky len vďaka špeciálnemu povoleniu, keďže podľa pravidiel UCI si jazdec nemôže po dobu platnosti zmluvy obliekať iné tímové farby. V prvý januárový deň sa už Sagan na rôznych sociálnych sieťach predstavil prvýkrát nielen v drese Tinkoff-Saxo, ale aj v tréningovej verzii oblečenia tohto tímu.
Čítajte viac »

Kompletné výsledky ankety Zlatý pedál 2014: Peter Sagan získal Zlatý pedál a Peter Velits Cenu fair-play

7 komentárov

SITA 29.12.2014 1 533   Peter Velits Tatiana Janickova Vysledky Zlaty Pedal Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Anketa

Kompletné výsledky ankety Zlatý pedál 2014: Peter Sagan získal Zlatý pedál a Peter Velits Cenu fair-play Peter Sagan sa stal najlepším slovenským cyklistom roka a získal Zlatý pedál 2014. Dvadsaťštyriročný Žilinčan Sagan obhájil vo výročnom hodnotení Slovenského zväzu cyklistiky vlaňajšie prvenstvo a celkovo piatykrát ovládol Zlatý pedál. Predtým dostal ocenenie aj v roku 2008, keď sa stal takisto ako rok predtým aj talentom sezóny, a tiež v rokoch 2011 a 2012. Aj na ďalších priečkach ankety bolo poradie rovnaké ako vlani. Strieborný skončil majster sveta v tímovej časovke Peter Velits, tretiu priečku obsadila ženská svetová jednotka v cyklotriale Tatiana Janíčková. Za Talent roka 2014 vyhlásili Mateja Ulíka.
Článok bol doplnený 29.12.2014 o 14:00.
Čítajte viac »

Sankcie voči Rusku môžu zapríčiniť veľké problémy tímu Tinkoff-Saxo a aj nášmu Saganovi

1 komentár

SITA 29.12.2014 1 593   Rusko Tinkoff-saxo Cestna Cyklistika Peter Sagan

Sankcie voči Rusku môžu zapríčiniť veľké problémy tímu Tinkoff-Saxo a aj nášmu Saganovi Oleg Tiňkov upozornil, že ekonomické sankcie namierené proti Ruskej federácii môžu zapríčiniť jeho koniec ako majiteľa tímu aj sponzora cyklistiky. Ruský biznismen je majiteľom stajne Tinkoff-Saxo a jeho Tinkoff Credit Systems Bank jedným zo sponzorov spomenutého zoskupenia, ktorého novým členom je aj Peter Sagan.
Čítajte viac »

Michael Kolář pôjde na svoju druhú Tour Down Under, lídrom tímu Rogers

SITA 23.12.2014 1 091   Cestna Cyklistika Tour Down Under Michael Kolar Tinkoff-saxo

Michael Kolář pôjde na svoju druhú Tour Down Under, lídrom tímu Rogers Bez Petra a Juraja Saganovcov, ale s ďalším Slovákom Michaelom Kolářom sa predstaví cyklistický tím Tinkoff-Saxo na januárových pretekoch Tour Down Under. Lídrom sedemčlennej zostavy pre austrálsku ouvertúru seriálu WorldTour bude domáci Michael Rogers. "Teším sa na návrat do Adelaide na svoju jedenástu Tour Down Under. Privediem nabudený tím odhodlaný dobre začať sezónu," uviedol víťaz dvoch individuálnych etáp na Gire d'Italia a jednej na Tour de France z uplynulého ročníka pre oficiálny web tímu.
Čítajte viac »