Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (31 - 40 z 1497 článkov)

Ohlasy médií: Belgičania dominovali, ale ďalší titul má Sagan

SITA 17.10.2016 5 484   Cestna Cyklistika Peter Sagan Mark Cavendish Majstrovstva Sveta

Ohlasy médií: Belgičania dominovali, ale ďalší titul má Sagan Ohlasy médií na víťazstvo Petra Sagana v pretekoch s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v cyklistike v katarskej Dauhe:
Čítajte viac »

Vychutnajte si perfektný finiš, ako Peter Sagan obhájil titul majstra sveta

22 komentárov

slavo 16.10.2016 22 042   Video Majstrovstva Sveta Peter Sagan Vitaz Cestna Cyklistika

Vychutnajte si perfektný finiš, ako Peter Sagan obhájil titul majstra sveta Majstrom sveta v cyklistických pretekoch s hromadným štartom mužov sa v katarskej Dauhe stal Peter Sagan, ktorý obhájil svoj titul z vlaňajšieho šampionátu v americkom Richmonde. Skvelým finišom Sagan predstihol všetkých papierových favoritov spomedzi klasických šprintérov vrátane Brita Marka Cavendisha, ktorý získal striebro.
Čítajte viac »

Sagan si tlak nepripúšťa, nemám čo stratiť, tvrdí

2 komentáre

SITA 15.10.2016 3 406   Cestna Cyklistika Majstrovstva Sveta Peter Sagan Reprezentacia

Sagan si tlak nepripúšťa, nemám čo stratiť, tvrdí Petra Sagana čaká v nedeľu v katarskej Dauhe jedna z najväčších výziev jeho čoraz úspešnejšej kariéry. Získať v cestnej cyklistike titul majstra sveta je veľký počin, ale obhájiť ho je takmer rarita. V histórii majstrovských bojov kategórie mužov, ktorá siaha až do roku 1927, sa stalo len päťkrát, aby cyklista hneď o rok získal znova dúhový dres. Zatiaľ naposledy to dokázal Talian Paolo Bettini v sezónach 2006 a 2007. Petra Sagana však tieto reči príliš nezaujímajú a tlak si nepripúšťa.
Čítajte viac »

Z východu na západ, aneb bicyklom do Trenčianskej Turnej

13 komentárov

Makovn1k 14.10.2016 35 fotografií 4 133   Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Bicyklom Po Slovensku

Z východu na západ, aneb bicyklom do Trenčianskej Turnej Áno. Aj toto je jeden z tých príbehov, kedy človeku niečo podobné napadne len pri konzumácii alkoholických nápojov. Po úspešných štátniciach, užívajúc si posledné dni na intráku, popíjaním piva na balkóne a debatovaním s kamarátom Ivanom, padlo zopár slov aj na tému bicykle. Hneď mi napadlo, že by bolo treba čosi vyparatiť cez tie začínajúce sa prázdniny. Z Iva vyšlo: „Veď ma dôjdi kuknúť z východu ku mne do Trenčianskej Turnej“.
Čítajte viac »

Doplnky k bicyklu – základný servis a starostlivosť

PR článok 08.10.2016 7 833   Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Mazanie Servis Pp

Doplnky k bicyklu – základný servis a starostlivosť Kúpou samotného bicykla to samozrejme nekončí. Aby všetko fungovalo, je potrebné si zaobstarať aj nejaké základné príslušenstvo. Či už také, ktoré potrebujeme so sebou pri výjazde alebo ako súčasť domáceho servisu. V dnešnom predstavení sa pozrieme na zopár tipov.
Čítajte viac »

Test: Cyklotrenažér Elite Novo Mag Force - nenudí, udržiava a aj rozvíja kondíciu

16 komentárov

makro 05.10.2016 5 fotografií 5 384   Jesen Zima Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Trening Elite Test

Test: Cyklotrenažér Elite Novo Mag Force - nenudí, udržiava a aj rozvíja kondíciu Tento test vznikol ešte začiatkom roka, kedy prešlo niekoľko týždňov od Vianoc a konečne som si našiel čas napísať zopár riadkov k vianočnému darčeku, ktorý ma neskutočne potešil. Aby som bol častejšie doma, s rodinou a zároveň rozvíjal moje hobby – cestnú cyklistiku, na ktorú nemám stále rovnako čas, dostal som od mojej milovanej manželky trenažér Elite Novo Mag Force.
Čítajte viac »

Oleg Tiňkov opúšťa definitívne svet cyklistiky

1 komentár

SITA 04.10.2016 4 984   Tinkoff Peter Sagan Cestna Cyklistika

Oleg Tiňkov opúšťa definitívne svet cyklistiky Ruský veľkopodnikateľ s milionárskym portfóliom už dávnejšie ohlásil odchod z vrcholovej cyklistiky na konci tejto sezóny a rozpustenie svojho tímu Tinkoff. Teraz to už je definitívne. Po skončení záverečnej monumentálnej klasiky Okolo Lombardska všetkých členov svojho tímu pozval na rozlúčkovú večeru v Miláne, kde im poďakoval za niekoľko rokov trvajúce a v mnohých aspektoch úspešné spoločné cyklistické dobrodružstvo.
Čítajte viac »

Databáza kradnutých bicyklov – skúste ju občas otvoriť a možno niekomu pomôžete

10 komentárov

Imroman 04.10.2016 7 258   Ukradnute Kradez Horska Cyklistika Cestna Cyklistika

Databáza kradnutých bicyklov – skúste ju občas otvoriť a možno niekomu pomôžete Jednou z najviac nepríjemných vecí, ktoré vedia poriadne otráviť život cyklistu, je krádež bicykla. V poslednej dobe ich počet zase o čosi narástol, čo vidno z množstva príspevkov v databáze ukradnutých bicyklov. Nezabudnite si ju preto občas otvoriť a prezrieť - veď človek nikdy nevie, kde na tieto bicykle môže naraziť...
Čítajte viac »

Keď máte požičaný bike na pretek a rupnú nervy

15 komentárov

slavo 03.10.2016 8 705   Video Cestna Cyklistika Nehoda

Keď máte požičaný bike na pretek a rupnú nervy Presne toto cez víkend zažil Jeremi Santucci, ktorý to má aj pekne zdokumentované v klipe, na ktorom ešte aj chváli bike. Tipujem však, že slová chvály museli zaznieť ešte pred inkriminovanou jazdou :).
Čítajte viac »

Test: Výber vhodného maziva pre rozličné podmienky od sucha až po vlhko a blato

10 komentárov

Imroman 02.10.2016 25 fotografií 4 104   Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Technika Mazanie Test Made4bike

Test: Výber vhodného maziva pre rozličné podmienky od sucha až po vlhko a blato Samozrejme, mazanie nie je žiadna veľká veda a nerád by som ju z toho robil. Každopádne, výber vhodného maziva podľa podmienok nám vie ušetriť starosti a energiu pri výjazde, ale tiež aj následnú údržbu. O to viac, ak máme obmedzené možnosti – napr. v byte - kde si asi ťažko vytiahneme kýbel a hadicu po každej jazde...
Článok bol doplnený 02.10.2016 o 18:45.
Čítajte viac »