Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (31 - 40 z 1118 článkov)

Sagan aj v druhej etape Okolo Kataru finišoval štvrtý

1 komentár

SITA 09.02.2015 1 361   Cestna Cyklistika Peter Sagan Peter Velits Martin Velits Okolo Kataru

Sagan aj v druhej etape Okolo Kataru finišoval štvrtý Peter Sagan bojoval v závere o etapový úspech v konkurencii ďalších štrnástich jazdcov. Etapu z Al Wakry do Al Khor Corniche, ktorá merala 194,5 km, vyhral v šprintérskej koncovke Nór Alexander Kristoff pred Talianom Andreom Guardinim a Gregom van Avermaetom z Belgicka. Sagan nezvolil v koncovke výhodnejšiu stranu, súperi ho zavreli a musel sa predierať pomedzi nich. Celkovo patrí 25-ročnému Žilinčanovi 7. priečka s odstupom 10 sekúnd na Kristoffa.


Čítajte viac »

Vítanie sezóny 2015 v podobe vydareného zostrihu z disciplín pod záštitou UCI

1 komentár

slavo 08.02.2015 1 692   Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Video Uci Sezona 2015

Vítanie sezóny 2015 v podobe vydareného zostrihu z disciplín pod záštitou UCI Na biku sa preteká v množstve rôznych disciplín, pričom každá z nich má niečo do seba. Pozrite sa na zostrih, kde je zachytená aspoň časť z toho najlepšieho, čo sa v roku 2014 udialo na akciách UCI.
Čítajte viac »

Sagan finišoval pri premiére v Katare na 4. mieste

1 komentár

SITA 08.02.2015 1 515   Martin Velits Peter Velits Vysledky Okolo Kataru Peter Sagan Cestna Cyklistika

Sagan finišoval pri premiére v Katare na 4. mieste Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval vo svojej pretekárskej premiére v drese tímu Tinkoff-Saxo v úvodnej etape Okolo Kataru na 4. mieste. Pred úradujúceho majstra Slovenska sa dostali Španiel José Joaquin Rojas, Belgičan Tom Boonen i Francúz Arnaud Démare. Sagan mal počas etapy kolíziu s Tomom Boonenom, po ktorej sa obaja ocitli na zemi. Rýchlo sa však zdvihli a pokračovali v pretekoch.
Článok bol doplnený 08.02.2015 o 17:00.
Čítajte viac »

Okolo Dubaja: V celkovom poradí skončil Michael Kolář 76. a Juraj Sagan 88.

SITA 08.02.2015 892   Mark Cavendish Cestna Cyklistika Okolo Dubaja Tinkoff-saxo Juraj Sagan Michael Kolar

Okolo Dubaja: V celkovom poradí skončil Michael Kolář 76. a Juraj Sagan 88. Brit Mark Cavendish sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Dubaja, ktoré vyvrcholili sobotňajšou záverečnou etapou s dĺžkou 128 km a cieľom pod najvyššou budovou na svet Burj Khalifa. Jazdec tímu Etixx - Quick-Step bol pred sobotou na 2. mieste so štvorsekundovou stratou na Johna Degenkolba, vďaka triumfu v 4. etape získal aj desaťsekundový bonus a posunul sa pred nemeckého jazdca. Cavendish v závere etapy vyťažil z výbornej práce tímových kolegov.
Čítajte viac »

Juraj Sagan a Michael Kolář sa predstavia v drese Tinkoff-Saxo na cyklistických pretekoch Okolo Dubaja

1 komentár

SITA 29.01.2015 1 287   Juraj Sagan Cestna Cyklistika Michael Kolar Okolo Dubaja

Juraj Sagan a Michael Kolář sa predstavia v drese Tinkoff-Saxo na cyklistických pretekoch Okolo Dubaja Preteky Okolo Dubaja sa sa uskutočnia od 4. do 7. februára a Peter Sagan bude od 8. februára štartovať na Okolo Kataru. Pozrite sa na to, čo ich čaká v Dubaji.
Čítajte viac »

Roman Kreuziger bojuje za svoje dobré meno a prešiel úspešne detektorom lži

SITA 24.01.2015 1 572   Cestna Cyklistika Doping Roman Kreuziger

Roman Kreuziger bojuje za svoje dobré meno a prešiel úspešne detektorom lži Český cyklista Roman Kreuziger prešiel v snahe očistiť svoje meno detektorom lži. Jazdec tímu Tinkoff-Saxo, ktorého Medzinárodná cyklistická únia (UCI) viní z dopingu, odmieta všetky obvinenia. Na detektore sa nechal otestovať dobrovoľne.
Čítajte viac »

Fetiše socializmu: Bicyklom k lepším zajtrajškom

17 komentárov

slavo 22.01.2015 5 067   Video Historia Favorit Slovensko Cestna Cyklistika

Fetiše socializmu: Bicyklom k lepším zajtrajškom Ako sa zrodila legendárna značka Favorit a Sobi 20? Vedeli ste, že favoritov sa vyrábalo až 200 000 ročne? Pozrite sa na dobu, kedy cestní cyklisti počas tréningu stretli niekedy iba dve či tri autá. A ešte jedna z mnohých perličiek z videa: Tkáč sa stal v roku 1974 majstrom sveta na biku, ktorý mal vyrobený z vodovodných rúrok...
Čítajte viac »

Načo sú dobré kotúčové brzdy na cestnom bicykli?

51 komentárov

PR článok 19.01.2015 4 823   Technika Brzdy Cestna Cyklistika Rock Machine

Načo sú dobré kotúčové brzdy na cestnom bicykli? Túto otázku som si sám položil a počul som ju z mnohých úst. Kotúčové brzdy sa objavili u niektorých značiek už na minuloročných kolekciách. Väčšina reakcií bola, že je to haluz a výrobcovia už nemajú čo vymyslieť. Až tento rok, pri predstavovaní novej kolekcie bicyklov Rock Machine nám výhody kotúčových bŕzd na cestnom bicykli osvetlil produkt manager BFI Peter Lavička.
Čítajte viac »

Jarné cyklistické kempy

6 komentárov

PR článok 05.01.2015 5 fotografií 3 119   Chorvatsko Cestna Cyklistika Sardinia

Jarné cyklistické kempy Radi bicyklujete a chceli by ste čo najskôr jazdiť, len zima je moc dlhá? Pridajte sa k nám do teplejších zemepisných šírok a najazdite prvé kilometre ešte predtým, než začne letná sezóna. Pre rok 2015 máme v ponuke viaceré možnosti.
Čítajte viac »

Bikuješ sa na cesťáku a zrazu z ničoho nič salto aj s bikom

21 komentárov

slavo 05.01.2015 5 804   Pad Cestna Cyklistika Video

Bikuješ sa na cesťáku a zrazu z ničoho nič salto aj s bikom Na krajniciach ciest číha mnoho nástrah a práve jednu z nich trafil tento nešťastník v dosť vysokej rýchlosti. Trubka ležiaca na ceste hneď zablokovala koleso a nechcený prelet cez riadítka sa mohol začať... Celkom šťastie, že jeho bike netrafil ďalšieho cyklistu.
Čítajte viac »