Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (31 - 40 z 1476 článkov)

Keď cestovať, tak na bicykli

3 komentáre

Cycle2Inspire 24.09.2016 20 fotografií 4 107   Bicykli Cestovat Sveta Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Vylet

Keď cestovať, tak na bicykli Cestovať a spoznávať svet (širšie okolie) sa dá skutočne veľa spôsobmi. Tými konvenčnými ako napríklad autom, vlakom, autobusom... ale taktiež aj možno trochu nekonvenčne ako v našom prípade, na bicykli. Tento typ prepravy si vyberá len menšie percento ľudí a preto by sme chceli aj týmto článkom povzbudiť a inšpirovať aj teba(vás), aby ste to skúsili a vybrali sa na svoj budúci výlet či dovolenku na bicykli. Je to skutočne pre každého a vôbec tu nezáleží na veku, ani na kondičke.
Čítajte viac »

Sagan opäť víťazom etapy na Eneco Tour a už je lídrom celkovej klasifikácie

7 komentárov

SITA 22.09.2016 4 080   Cestna Cyklistika Peter Sagan Vitaz

Sagan opäť víťazom etapy na Eneco Tour a už je lídrom celkovej klasifikácie Sagan sa stal tesným víťazom štvrtkovej štvrtej etapy na etapových pretekoch Eneco Tour zaradených do kalendára World Tour. Úradujúci majster sveta i Európy sa presadil v záverečnom finiši klasikárskej 201 km dlhej etapy z Aalteru do Sint-Pieters-Leeuw, keď po stúpaní do mierneho kopca po dlažobných kockách zdolal iba o centimetre nemeckého šprintéra Andrého Greipela z tímu Lotto Soudal.
Čítajte viac »

Saganov víťazný finiš: Nakoniec sa to predo mnou otvorilo ako more pred Mojžišom

slavo 22.09.2016 2 710   Video Peter Sagan Vitaz Cestna Cyklistika

Saganov víťazný finiš: Nakoniec sa to predo mnou otvorilo ako more pred Mojžišom "Či to bolo dnes pekné? Pre mňa áno, pre ostatných asi nie. Nakoniec sa to predo mnou otvorilo ako more pred Mojžišom. Som veľmi šťastný a chcem sa poďakovať celému tímu najmä za prácu v záverečných okruhoch. Beriem to deň po dni, do nedele je ešte veľa času," uviedol Peter Sagan v prvej reakcii po víťazstve 3. etapy Eneco Tour.
Čítajte viac »

Skvelý taktik Sagan víťazom 3. etapy, celkovo už druhý

3 komentáre

SITA 21.09.2016 5 036   Peter Sagan Vitaz Cestna Cyklistika

Skvelý taktik Sagan víťazom 3. etapy, celkovo už druhý Slovenský cyklista Peter Sagan (Tinkoff) sa stal víťazom tretej etapy na cyklistických pretekoch Eneco Tour odohrávajúcich sa v Beneluxe a zaradených do seriálu WorldTour. Na trase Blankenberge - Ardooie (186 km) Sagan v šprintérskom závere takticky vystihol správny moment na záverečný špurt, o dĺžku bicykla zdolal Holanďana Dannyho van Poppela (Sky) a Francúza Nacera Bouhanniho (Cofidis) a pripísal si aj 10 bonusových sekúnd. Vďaka nim sa v celkovej klasifikácii posunul z tretieho na druhé miesto s minimálnym odstupom 3 sekúnd za víťazom utorkovej časovky Austrálčanom Rohanom Dennisom z tímu BMC Racing. Tretí je Holanďan Jos van Emden (LottoNL-Jumbo) s mankom 5 sekúnd.
Čítajte viac »

Prečo nosím prilbu...

26 komentárov

warzone 21.09.2016 15 fotografií 9 569   Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Zdravie Prilba

Prečo nosím prilbu... Tento článok je krátkym zamyslením sa nad tým, prečo si automaticky pred každým sadnutím na bike nasadzujeme prilbu. Jej dôležitú funkciu si (aj) v cyklistike treba z času na čas pripomenúť, aby sa z toho nestala len bezvýznamná rutina, ale aby si každý uvedomoval jej dôležitú funkciu. Vlastne, mne jej funkciu pripomenula nedávna skúsenosť.
Čítajte viac »

Slováci majú za sebou úspešné Rio s 11 medailami, pričom Metelka vybojoval 3 a Kuril 1

2 komentáre

SITA 19.09.2016 1 775   Cestna Cyklistika Jozef Metelka Rio 2016

Slováci majú za sebou úspešné Rio s 11 medailami, pričom Metelka vybojoval 3 a Kuril 1 Z pohľadu Slovenska sa v nedeľu končia mimoriadne úspešné XV. paralympijské hry v Riu de Janeiro, kde dvadsaťdeväť reprezentantov SR bojovalo o čo najlepšie umiestnenia a cenné kovy. Z mesta karnevalov spod sochy Krista si slovenská výprava odvezie dovedna až jedenásť medailí, z toho päť zlatých a po tri strieborné aj bronzové.
Čítajte viac »

Sagan do svojej rozrastajúcej sa zbierky cenných triumfov pridal víťazstvo na majstrovstvách Európy

SITA 18.09.2016 5 039   Peter Sagan Cestna Cyklistika Vitaz Vysledky Majstrovstva Europy

Sagan do svojej rozrastajúcej sa zbierky cenných triumfov pridal víťazstvo na majstrovstvách Európy Sagan ovládol šprintérsku koncovku v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom vo francúzskom Plumelci. Na trati dlhej 236,3 km dosiahol slovenský rýchlik výsledný čas 5:34:23 h. Druhý skončil v rovnakom čase Francúz Julian Alaphilippe a na treťom mieste prišiel do cieľa Španiel Daniel Moreno.
Čítajte viac »

Mazivá vhodné do blata, ale aj suchého a prašného prostredia

PR článok 17.09.2016 5 567   Pp Servis Mazanie Horska Cyklistika Cestna Cyklistika

Mazivá vhodné do blata, ale aj suchého a prašného prostredia Správane zvolené a aplikované mazivo je základný faktor úspešného výjazdu. Suchá a škrípajúca reťaz nikdy na nálade nepridá, čo s pribúdajúcimi kilometrami platí dvojnásobne. Na druhej strane, kompletne čierny pohon od oleja a nalepené nečistoty len zbytočne znižujú životnosť komponentov. V dnešnom článku si priblížime zopár olejov určených do mokrého, ale aj prašného prostredia. Stačí si len dobre vybrať...
Čítajte viac »

Skvelý Jozef Metelka pokračuje v medailových výsledkoch a v časovke vybojoval zlato

3 komentáre

SITA 14.09.2016 4 137   Casovka Cestna Cyklistika Vysledky Vitaz Rio 2016 Jozef Metelka

Skvelý Jozef Metelka pokračuje v medailových výsledkoch a v časovke vybojoval zlato Až dve medaily získalo Slovensko v stredajšej cyklistickej časovke na XV. paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro. V kategórii C4 sa o ne postarali Jozef Metelka a Patrik Kuril. Tridsaťročný Jozef Metelka si na 30 km vybojoval zlato a 36-ročný rodák z Partizánskeho Kuril získal bronz. Slováci majú v Riu už 5 zlatých, 2 strieborné a 1 bronzovú medailu.
Čítajte viac »

Test: Darčekové balenie Brunox - sada mazania na údržbu v praktickom kufríku

3 komentáre

papatulo 14.09.2016 10 fotografií 2 961   Cestna Cyklistika Test Brunox Mazanie Horska Cyklistika Odpruzenie

Test: Darčekové balenie Brunox - sada mazania na údržbu v praktickom kufríku Brunox sa zaoberá výrobou mazacích prostriedkov a olejov, ponúka mnoho kvalitných a overených prostriedkov. V tomto teste sa bližšie pozrieme na darčekový set Brunox, ktorý obsahuje tri najpoužívanejšie produkty, ktoré sme si doteraz mohli kúpiť iba samostatne. Všetky produkty v kufríku majú svoje miesto a spolu s elegantným obalom vytvárajú celok vhodný pre každého bikera. Poďme sa detailnejšie pozrieť na obsah kufríka.
Čítajte viac »