Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (31 - 40 z 1247 článkov)

Reakcie cyklistických osobností, tímov a médií na víťazstvo Petra Sagana v pretekoch "elite" na majstrovstvách sveta v Richmonde

2 komentáre

SITA 28.09.2015 6 723   Cestna Cyklistika Majstrovstva Sveta Peter Sagan

Reakcie cyklistických osobností, tímov a médií na víťazstvo Petra Sagana v pretekoch Majstrovskú trať s dĺžkou 259,2 km zvládol za 6:14:37 h. Záverečné 2 km kilometre boli jeho sólojazdou za víťazstvom, ktorým sa postaral o historický úspech pre slovenskú cyklistiku. Celý svet a nie len ten športový, nešetrí chválou na Sagana, veď si prečítajte výber z reakcií na jeho vynikajúci výkon.
Čítajte viac »

Video: Peter Sagan sa stal majstrom sveta na ceste

23 komentárov

slavo 27.09.2015 6 883   Video Peter Sagan Cestna Cyklistika

Video: Peter Sagan sa stal majstrom sveta na ceste Sagan podal vynikajúci výkon, v závere unikol pelotónu a prišiel do cieľa dokonca s miernym náskokom. Prejazd cieľovej pásky si patrične vychutnal a opäť raz potešil celé Slovensko. Ďakujeme!
Čítajte viac »

Novinky na Eurobiku: Oblečenie, komponenty aj rôzne doplnky

5 komentárov

slavo 27.09.2015 63 fotografií 3 649   Bbb Eurobike Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Vybava Prilba

Novinky na Eurobiku: Oblečenie, komponenty aj rôzne doplnky Pred mesiacom sme boli pozrieť na Eurobiku v nemeckom meste Friedrichshafen a do hľadáčika fotoaparátu nám padli aj rôzne novinky. Napríklad zadné brzdové svetlo Sigma aj oveľa väčšie rozšírenie prilieb s MIPS.
Čítajte viac »

Zaujímavá novinka: Tlačené svetlo

adamoliva89 25.09.2015 3 140   Novinky Svetlo Cestna Cyklistika Horska Cyklistika

Zaujímavá novinka: Tlačené svetlo Tlačené svetlo je nezávislé aktívne svetlo na podporu viditeľnosti jazdca na rozdiel od pasívnej reflexnej technológie, ktorá sa používa vo väčšine cyklistického oblečenia. Tento materiál je len 0,3 mm tenký, ľahký, umývateľný vodou a dokonca odolný voči mechanickému poškodeniu a tak je vhodný do väčšiny športového oblečenia.
Čítajte viac »

Slovák Michael Kolář vybojoval pekné 2. miesto na 69. ročníku klasických pretekov Grand Prix Isbergues - Pas de Calais (204 km) vo Francúzsku

SITA 21.09.2015 867   Vysledky Michael Kolar Tinkoff Saxo Cestna Cyklistika

Slovák Michael Kolář vybojoval pekné 2. miesto na 69. ročníku klasických pretekov Grand Prix Isbergues - Pas de Calais (204 km) vo Francúzsku Rýchlejšie ako 22-ročný člen tímu Tinkoff-Saxo špurtoval iba francúzsky favorit Nacer Bouhanni z tímu Cofidis. Tretí skončil Novozélanďan Shane Archbold (Bora-Argon 18). Pre Kolářa boli preteky prípravou na svetový šampionát v Richmonde, kde by v nedeľu spoločne s bratmi Saganovcami nemal chýbať v pretekoch jednotlivcov s hromadným štartom.
Čítajte viac »

BMC obhájil titul, Tinkoff Saxo skončil kvôli pádu dvoch jazdcov na poslednom mieste aj so Saganom

SITA 20.09.2015 1 643   Vysledky Majstrovstva Sveta Bmc Tinkoff Saxo Peter Sagan Cestna Cyklistika

BMC obhájil titul, Tinkoff Saxo skončil kvôli pádu dvoch jazdcov na poslednom mieste aj so Saganom Cyklistický tím BMC Racing obhájil v nedeľu v americkom Richmonde titul majstrov sveta v časovke družstiev. Tinkoff-Saxo so Slovákom Petrom Saganom skončil v poli porazených, keď obsadil posledné 27. miesto s odstupom 8:11 min za víťazmi. Rusko-dánsky tím majiteľa Olega Tiňkova mal smolu v tom, že dvaja jeho členovia Michael Rogers a Michael Valgren spadli (video v článku) a tím vtedy prišiel o dôležité sekundy. Do cieľa prišli jazdci Tinkoff-Saxo v pokojnom tempe.
Čítajte viac »

Peter Velits zostáva v BMC, zmluvu predĺžil o rok

SITA 17.09.2015 892   Peter Velits Cestna Cyklistika Bmc

Peter Velits zostáva v BMC, zmluvu predĺžil o rok Tridsaťročný Púchovčan a štvornásobný cyklistický majster sveta Peter Velits bude aj v roku 2016 jazdiť za tím BMC. Peter je jazdcom BMC od januára 2014, predtým účinkoval v tíme Omega Pharma-Quick Step.
Čítajte viac »

Shimano novinky pre sezónu 2016 - Elektropohon STEPS, Deore XT, XTR a ďalšie vychytávky

14 komentárov

slavo 17.09.2015 33 fotografií 4 003   Shimano Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Eurobike

Shimano novinky pre sezónu 2016 - Elektropohon STEPS, Deore XT, XTR a ďalšie vychytávky Na Eurobiku Shimano predviedlo v plnej paráde vlastné riešenie elektropohonu STEPS, Deore XT 1x11 (2x11, 3x11), vylepšené elektronické radenie XTR a veľa ďalšieho. Všetko sa dalo nie len vidieť či chytiť, ale niektoré novinky sa dali rovno aj vyskúšať.
Čítajte viac »

Na cestných bicykloch v Taliansku - Passo Giau, Passo dello Stelvio, Passo di Gavia či Mortirolo

7 komentárov

hojko 14.09.2015 28 fotografií 2 812   Cestna Cyklistika Taliansko Tip Na Vylet

Na cestných bicykloch v Taliansku - Passo Giau, Passo dello Stelvio, Passo di Gavia či Mortirolo Rok ubehol ako víno a ja som po roku opäť zavítal s kamarátmi do Talianska, aby sme si prešli pár cyklistických mohykánov. Passo Giau, Passo dello Stelvio, Passo di Gavia či Mortirolo, tak tieto kopce, okrem iných, si môžem škrtať z cyklistickej mapy.
Čítajte viac »

V Madride najrýchlejší Degenkolb, celkovým víťazom Vuelta a Espaňa sa stal Talian Aru

SITA 14.09.2015 771   Vuelta Cestna Cyklistika Spanielsko Vitaz Martin Velits

V Madride najrýchlejší Degenkolb, celkovým víťazom Vuelta a Espaňa sa stal Talian Aru Nemecký šprintér John Degenkolb z tímu Giant - Alpecin bol najrýchlejší v nedeľnej poslednej 21. etape pretekov Vuelta a Espaňa, záverečného tretieho podujatia rangu Grand Tour v cyklistickej sezóne. Martin Velits (Etixx - Quick Step) sa s tohtoročnou Vueltou rozlúčil solídnym 22. miestom, v konečnom poradí bol 117.
Čítajte viac »