Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (31 - 40 z 1102 článkov)

Nová kolekcia cestných bicyklov Rock Machine Raceride 2015 aj s kotúčovými brzdami

3 komentáre

P.R. 13.12.2014 6 fotografií 2 262   Cestna Cyklistika Bicykle Brzdy Novinky Sezona 2015 Rock Machine

Nová kolekcia cestných bicyklov Rock Machine Raceride 2015 aj s kotúčovými brzdami V novej modelovej rade cestných bicyklov Rock Machine Raceride zaujme niekoľko noviniek. To, že cestné bicykle Rock Machine sú koncipované ako pretekárske špeciály s dôrazom na presné ovládanie a pretekársky ušitú geometriu bolo zrejmé už v predošlej kolekcii. Od sezóny 2015 sú extrémne tuhé, zároveň však pohodlné karbónové modely vybavené aj kotúčovými brzdami, vďaka ktorým budete mať zjazdy pod kontrolou ako nikdy pred tým.
Čítajte viac »

Astana má licenciu, ale len podmienečne

SITA 11.12.2014 1 425   Protour Licencia Astana Vincenzo Nibali Doping Cestna Cyklistika

Astana má licenciu, ale len podmienečne Tím Astana na čele s úradujúcim víťazom Tour de France Vincenzom Nibalim predsa len dostal licenciu Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) pre účasť v elitnom seriáli World Tour, ale iba podmienečne. Licenčná komisia na zoskupenie poznačené sériou dopingových prípadov uvalila skúšobnú dobu.
Čítajte viac »

Až sedemnásť cyklistov v službách Astany je namočených do podvodu s dopingom

8 komentárov

SITA 10.12.2014 1 913   Doping Astana Cestna Cyklistika

Až sedemnásť cyklistov v službách Astany je namočených do podvodu s dopingom Denník Gazzetta dello Sport zverejnil zoznam, na ktorom figuruje dovedna 38 jazdcov - profesionálov aj športovcov do 23 rokov. Pochádza údajne z 550-stranovej správy padovskej polície a sú na ňom klienti neslávne známeho lekára Michela Ferrariho. Vyšetrovatelia mali k dispozícii 220 strán záznamov odpočúvaných telefonátov, výpisy z bankových účtov a urobili aj domové prehliadky.
Čítajte viac »

Nórsko má prvý eskalátor pre cyklistov na svete

15 komentárov

slavo 08.12.2014 6 fotografií 2 908   Norsko Cestna Cyklistika

Nórsko má prvý eskalátor pre cyklistov na svete V meste Trondheim si poradili naozaj originálnym spôsobom, ako zlepšiť výstup v strmej ulici. Eskalátor má síce iba 150 metrov, ale stihol už prepraviť viac ako 200 000 cyklistov a stala sa z neho vyhľadávaná turistická atrakcia. Použitie je úplne jednoduché, stačí dať iba jednu nohu na podložku a môžete sa začať viesť hore.
Čítajte viac »

Alžbeta Pavlendová skončila šestnásta v bodovačke na treťom podujatí Svetového pohára v Londýne

4 komentáre

SITA 07.12.2014 (naposledy upravený 08.12.2014) 1 063   Cestna Cyklistika Londyn Drahova Cyklistika Alzbeta Pavlendova

Alžbeta Pavlendová skončila šestnásta v bodovačke na treťom podujatí Svetového pohára v Londýne Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila 16. miesto v bodovacích pretekoch žien na treťom podujatí Svetového pohára v Londýne. Na olympijskej dráhe v britskej metropole triumfovala Amy Cureová.
Článok bol doplnený 08.12.2014.
Čítajte viac »

Namakané video od tímu Cannondale pre Petra Sagana: Od malého odrážadla až po zelený dres na TdF

3 komentáre

slavo 05.12.2014 3 523   Video Cestna Cyklistika Peter Sagan Cannondale

Namakané video od tímu Cannondale pre Petra Sagana: Od malého odrážadla až po zelený dres na TdF Viacero starších záberov, ktoré ste pravdepodobne ešte nevideli, doplnené o aktuálne momenty sú dobre zostrihané do krátkeho bike príbehu Peťa Sagana. Je vidieť, že už od detstva ho to na kolesách bavilo. Peťo na svojej Facebook stránke napísal: "Som milo prekvapený, čo vymysleli v mojom bývalom tíme Cannondale. Krátke video, kde zostrihali viaceré skvelé momenty z môjho života a 5-ročného pôsobenia u nich, sú peknou nostalgiou..."
Čítajte viac »

Cyklistický tím Astana, za ktorý jazdí aj víťaz Tour de France Nibali, zatiaľ nedostal po dopingových prípadoch licenciu ProTour

SITA 05.12.2014 1 025   Cestna Cyklistika Tour De France Protour Astana Epo Doping

Cyklistický tím Astana, za ktorý jazdí aj víťaz Tour de France Nibali, zatiaľ nedostal po dopingových prípadoch licenciu ProTour Medzinárodná cyklistická únia (UCI) vo štvrtok potvrdila licenciu na rok 2015 šestnástim z osemnástich žiadateľov, okrem Astany zatiaľ neuspel ani francúzsky Europcar, ktorý nenaplnil rozpočet do požadovanej výšky. Astana po posledných piatich dopingových prípadoch musí vysvetliť celú záležitosť. Finálne rozhodnutie má byť známe do budúcej stredy.
Čítajte viac »

Aké je to nechať vysokú školu a vydať sa na bajku zistiť, kam sa dá až ísť?

36 komentárov

slavo 03.12.2014 8 979   Video Expedicia Cestna Cyklistika Chorvatsko Madarsko Turecko Zabava

Aké je to nechať vysokú školu a vydať sa na bajku zistiť, kam sa dá až ísť? Autor a zároveň aj jazdec do popisu videa doslova napísal: "Sekl jsem s vysokou školou. Neměl jsme však téměř žádné peníze a rodiče mi řekli, že mě nebudou peněžně podporovat, když nestuduju. S osmi stovkama na účtu a dalšíma osmi v peněžence jsem si našel nějaké brigády v Brně a začal vydělávat na vysněnou cestu na kole." Slušne spravené video je o tom, aká bola cesta, kam až prišiel a čo všetko sa mu na ceste prihodilo.
Čítajte viac »

Pokračovanie až do cieľa: Z Bratislavy do Benátok. Sám.

46 komentárov

MisoPO 30.11.2014 3 912   Cestna Cyklistika Taliansko Rakusko Tip Na Vylet

Pokračovanie až do cieľa: Z Bratislavy do Benátok. Sám. V prvom rade by som chcel vyjadriť vďaku všetkým čitateľom, či už tu na MTBiker, alebo na Facebook–u, ktorí ma svojimi pozitívnymi komentármi povzbudzujú aj do ďalších podobných expedícií. Ešte by som rád upresnil, že to bola moja prvá cyklocesta dlhšia ako 3 dni. Preto bolo aj viac batožiny (z neskúsenosti, radšej viac ako menej). Avšak to, že som všetko z už spomínaných 60kg využil, dokážem práve v tomto článku. Nasledujúce riadky opíšem posledné 4 dni svojej prvej veľkej sólo cesty.
Čítajte viac »

Peter Sagan tvárou a ambasádorom nového izraelského tímu

1 komentár

SITA 26.11.2014 1 386   Peter Sagan Izrael Cestna Cyklistika

Peter Sagan tvárou a ambasádorom nového izraelského tímu Peter Sagan sa stal tvárou, ambasádorom a podporovateľom nového cyklistického zoskupenia, ktoré ponesie jeho meno. Cycling Academy Team by Peter Sagan bude mať základňu v Izraeli a získal licenciu kontinentálneho družstva. V zoskupení budú jazdiť aj Slováci Ľuboš Malovec a Mário Daško, ktorí boli doteraz členmi Dukly Trenčín Trek.
Čítajte viac »