Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (31 - 40 z 1367 článkov)

Test: Uvex Ultrasonic Race - veľmi ľahká prilba za rozumnú cenu

10 komentárov

Imroman 22.05.2016 20 fotografií 4 145   Aspire Test Prilba Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Bezpecnost Uvex

Test: Uvex Ultrasonic Race - veľmi ľahká prilba za rozumnú cenu Uvex je nemecký výrobca, ktorý sa špecializuje hlavne na prilby a okuliare pre cyklistov, zimné športy a dokonca aj pre jazdectvo na koni – áno aj tam treba nosiť prilbu na hlave :-). Z jeho širokej ponuky sa mi do rúk dostal model Ultrasonic Race, ktorý už nejakú dobu nosím na všetky svoje výjazdy, či už na ceste, alebo na MTB.
Čítajte viac »

Peter Sagan druhý len o niekoľko centimetrov v 7. etape, predtým mal veľké sólo

SITA 22.05.2016 3 048   Peter Sagan Cestna Cyklistika Okolo Kalifornie Tinkoff

Peter Sagan druhý len o niekoľko centimetrov v 7. etape, predtým mal veľké sólo Slovenský cyklista Peter Sagan (Tinkoff) obsadil druhé miesto v 7. etape pretekov Okolo Kalifornie, ktorá mala štart aj cieľ v Santa Rose a merala 175 km. Sagan v šprintérskej koncovke len o niekoľko centimetrov podľahol Nórovi Alexandrovi Kristoffovi z tímu Kaťuša.
Čítajte viac »

Neprehliadnite: Sekcia ukradnuté bicykle

13 komentárov

papatulo 21.05.2016 5 fotografií 6 256   Ukradnute Biky Bazar Horska Cyklistika Cestna Cyklistika

Neprehliadnite: Sekcia ukradnuté bicykle Za posledné roky sa ceny nie len top modelov vyšplhali do závratných výšok, ale aj ukradnutý starší bicykel za 500 eur vie majiteľa riadne nahnevať. Už dávno neplatí, že vám bicykel ukradnú len spred obľúbeného pohostinstva počas výjazdu, zlodeji zachádzajú ďalej a nemajú problém odcudziť bicykle z domu, bytu, pivnice či dokonca z balkóna.
Čítajte viac »

Čo je rýchlejšie? Jazda autom, v MHD alebo na bicykli?

PR článok 20.05.2016 2 414   Ebike Cestna Cyklistika Bicykle Zilina

Čo je rýchlejšie? Jazda autom, v MHD alebo na bicykli? Pre niekoho je ťažké porovnávať neporovnateľné, no v konečnom dôsledku má každý dopravný prostriedok vo väčšom meste svoj význam a výhody. Ak pozeráme na úsporu času v plnej premávke, bicykel víťazí na plnej čiare. Elektrobicykle sú následne ešte lepší level, ako ušetriť sily aj čas.
Čítajte viac »

Sagan zdolal Van Avermaeta a má 15. triumf v Kalifornii

2 komentáre

SITA 19.05.2016 3 659   Vysledky Okolo Kalifornie Tinkoff Saxo Cestna Cyklistika Peter Sagan

Sagan zdolal Van Avermaeta a má 15. triumf v Kalifornii Peter Sagan ovládol šprintérsky záver a stal sa víťazom 4. etapy pretekov Okolo Kalifornie S 217 km najdlhšia etapa aktuálneho ročníka tradičného podujatia na Západnom pobreží USA vrcholila na motoristickom okruhu Laguna Seca a líder tímu Tinkoff Sagan si v závere po vyše päť a štvrťhodine v sedle bicykla poradil so svojím tradičným rivalom Belgičanom Gregom van Avermaetom (BMC Racing) a Austrálčanom Nathanom Haasom (Dimension Data).
Čítajte viac »

Peter Sagan štvrtý v 2. etape na Okolo Kalifornie a celkovo tretí

SITA 17.05.2016 2 895   Peter Sagan Cestna Cyklistika Okolo Kalifornie Tinkoff

Peter Sagan štvrtý v 2. etape na Okolo Kalifornie a celkovo tretí Sagan obsadil štvrté miesto v druhej etape cyklistických pretekov Okolo Kalifornie, ktorá mala štart v South Pasadene a po 148 km vrcholila v Santa Clarite. Líder tímu Tinkoff, jazdiaci v žltom drese lídra priebežného celkového poradia, zaostal o 8 sekúnd za domácim víťazom etapy Benom Kingom (Cannondale) a prišiel o pozíciu vedúceho muža pretekov.
Čítajte viac »

Víťazný finiš Petra Sagana v San Diegu na prvej etape cyklistických pretekov Okolo Kalifornie

4 komentáre

SITA 16.05.2016 4 442   Cestna Cyklistika Vysledky Okolo Kalifornie Peter Sagan

Víťazný finiš Petra Sagana v San Diegu na prvej etape cyklistických pretekov Okolo Kalifornie Líder tímu Tinkoff, jazdiaci v dúhovom drese majstra sveta, predviedol skvelý finiš z tretej pozície, keď zdolal Holanďanov Woutera Wipperta (Cannondale) a Dylana Groenewegena (LottoNL-Jumbo) a od roku 2010 si pripísal už štrnásty etapový triumf na svojich obľúbených pretekoch na západnom pobreží USA. V záverečných troch kilometroch Saganovi aktivitou na čele pelotónu pomáhali dostať sa na výhodnú pozíciu dopredu jeho tímoví kolegovia, medzi nimi aj Slováci.
Čítajte viac »

Pozvánka: Testovacie dni CANYON, 21. - 22. 5 v MTBIKER centre na Považí

17 komentárov

slavo 14.05.2016 6 873   Pozvanka Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Testovaci Den Canyon

Pozvánka: Testovacie dni CANYON, 21. - 22. 5 v MTBIKER centre na Považí V sobotu a v nedeľu bude celkovo k dispozícii až 18 testovacích bikov CANYON rôznych typov a veľkostí. Prídite si zajazdiť a bližšie spoznať aktuálnu kolekciu 2016. Počas oboch dní tu budú aj zástupcovia značky CANYON, ktorí radi zodpovedajú vaše otázky, alebo prípadne poradia s výberom biku.
Čítajte viac »

Uniknuté info o novej sade Dura-Ace 2017

6 komentárov

bimjeam 13.05.2016 4 900   Kluky Shimano Cestna Cyklistika Prevody Radenie Technika

Uniknuté info o novej sade Dura-Ace 2017 Ako je tomu u japonského giganta dobrým zvykom, svoje komponentové sady inovuje v pravidelných intervaloch. Nie je tomu inak ani pri cestnej top-sade Dura-Ace, ktorej 4-ročný životný cyklus sa pomaly chýli ku koncu. Táto sada zatiaľ oficiálne predstavená nebola, no na svetlo sveta sa už pomaly predierajú informácie o novinkách a vylepšeniach, ktoré so sebou druhá generácia priekopníckej elektro-sady prinesie.
Čítajte viac »

60. ročník Okolo Slovenska vyvrcholí v Piešťanoch

6 komentárov

SITA 13.05.2016 2 512   Piestany Okolo Slovenska Slovensko Cestna Cyklistika

60. ročník Okolo Slovenska vyvrcholí v Piešťanoch Cyklistické preteky Okolo Slovenska napíšu o necelý mesiac od utorka 7. júna do nedele 12. júna jubilejnú 60. kapitolu. Na najstaršom a najvýznamnejšom podujatí na Slovensku sa bude bojovať nielen o celkové prémie v hodnote 20 000 eur, ale aj o 226 bodov do rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI).
Čítajte viac »