Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (31 - 40 z 1417 článkov)

Málo vídaná dráma na TdF, kde Froome bežal do cieľa bez bicykla a napokon zostal v žltom

8 komentárov

SITA 14.07.2016 6 988   Cestna Cyklistika Peter Sagan Christopher Froome Tour De France

Málo vídaná dráma na TdF, kde Froome bežal do cieľa bez bicykla a napokon zostal v žltom Malo ísť o typickú vrchársku cyklistickú etapu, v ktorej zvíťazí jazdec z úniku a vzadu sa uskutoční súboj favoritov o cenné sekundy. Napokon sa v závere štvrtkovej 12. etapy na najslávnejších pretekoch na svete Tour de France z Montpellieru na Mont Ventoux odohrala málo vídaná dráma, akú cyklistický svet na takomto fóre dlho nezažil.
Čítajte viac »

Ohlasy osobností a víťazstvo - Sagan je Merckxov vnuk

4 komentáre

SITA 14.07.2016 3 997   Tinkoff Tour De France Peter Sagan Cestna Cyklistika

Ohlasy osobností a víťazstvo - Sagan je Merckxov vnuk Záverečné kilometre 11. etapy Tour de France priniesli málo vídané cyklistické divadlo s víťaznou koncovkou pre Petra Sagana. Slovenský rýchlik v službách tímu Tinkoff opäť ukázal svetu, že nikdy ho neprejde chuť na víťazstvá. V mierne zvlnenej etape z Carcassonne do Montpellieru, v ktorej cyklistom strpčoval život nepríjemný bočný vietor, prišiel rozhodujúci moment 12 km pred koncom.
Čítajte viac »

Triumf Sagana pred Froomom: "Šialené, čo sa stalo"

6 komentárov

SITA 13.07.2016 10 245   Peter Sagan Cestna Cyklistika Tour De France Christopher Froome Tinkoff

Triumf Sagana pred Froomom: Jedenásta etapa Tour de France z Carcassonne do Montpellieru (162,5 km) sa skončila skvelým víťazstvom Sagana z tímu Tinkoff. Muž jazdiaci v zelenom drese lídra bodovacej súťaže si pripísal druhú víťaznú etapovú koncovku v aktuálnej edícii Tour de France a celkovo šiestu v kariére. Sagan zdolal v záverečnom šprinte lídra celkového poradia Brita Christophera Frooma, tretí skončil Poliak v drese Tinkoffu Maciej Bodnar, ktorý bol strojcom rozhodujúceho a veľmi nečakaného úniku.
Čítajte viac »

Peter Sagan hodnotí 10. etapu TdF, na ktorej vybojoval späť zelený dres a červené číslo

slavo 13.07.2016 2 147   Video Cestna Cyklistika Peter Sagan Tour De France

Peter Sagan hodnotí 10. etapu TdF, na ktorej vybojoval späť zelený dres a červené číslo Šprintérsky líder tímu Tinkoff za svoju ohromnú aktivitu dostal aj ďalšiu odmenu. V stredajšej etape na sebe ponesie červené číslo určené pre najagresívnejšieho jazdca pelotónu. Na začiatku utorkového diania po dni voľna však žilinský rodák poriadne trpel.
Čítajte viac »

Reportáž: 24h SLOVAKIA RING Cycling Race 2016 - opäť rekordný

5 komentárov

donny 13.07.2016 55 fotografií 3 350   Cestna Cyklistika 24h 24 Hodinovka Slovakia Ring Reportaz

Reportáž: 24h SLOVAKIA RING Cycling Race 2016 - opäť rekordný Na prelome mesiacov jún a júl sa uskutočnil tretí ročník 24-hodinovky, ktorá u nás nemá obdoby. Zajazdiť si na perfektnom asfalte motoristického okruhu v Orechovej Potôni láka každým rokom stále viac cyklistov zo Slovenska a okolitých krajín. Tretí ročník (spolu s nultým v poradí už štvrtý) mal opäť prívlastok rekordný hneď v niekoľkých ohľadoch, čo do počtu prihlásených pretekárov, no hlavne kilometrážou víťazného tímu, ale pekne po poriadku.
Čítajte viac »

Sagan druhý v 10. etape TdF, ale vyhral ďalšiu prémiu a je späť v zelenom

SITA 12.07.2016 3 053   Tinkoff Tour De France Peter Sagan Cestna Cyklistika

Sagan druhý v 10. etape TdF, ale vyhral ďalšiu prémiu a je späť v zelenom Austrálčan Michael Matthews z tímu Orica-BikeExchange sa stal víťazom 10. etapy na 103. ročníku Tour de France, ktorá štartovala v Escaldes-Engordany a po 197 kilometroch finišovala v Reveli. Peter Sagan v dramtickom špurte šestice cyklistov skončil druhý. Mimoriadne úspešný deň šprintérsky líder tímu Tinkoff Sagan zvýraznil aj triumfom na šprintérskej prémii, čo ho posunulo do pozície lídra bodovacej súťaže pred Marka Cavendisha a do stredajšej etapy vyrazí oblečený v obľúbenom zelenom drese.
Čítajte viac »

Okolo Poľska aj s Jurajom Saganom a Petrom Velitsom

SITA 11.07.2016 2 697   Tinkoff Juraj Sagan Peter Velits Okolo Polska Cestna Cyklistika

Okolo Poľska aj s Jurajom Saganom a Petrom Velitsom Na blížiacich sa pretekoch kategórie WorldTour Okolo Poľska (12. - 18. júla) sa predstavia dvaja slovenskí cyklisti - Juraj Sagan z tímu Tinkoff a Peter Velits zo zoskupenia BMC Racing. Úradujúci majster Slovenska Juraj Sagan naposledy jazdil na podujatí Okolo Švajčiarska, na poľských cestách bude podporovať tímového kapitána Jespera Hansena.
Čítajte viac »

Záver piatkovej 7. etapy na Tour de France poznačila kuriózna situácia - na jazdcov spadla nafukovacia brána

3 komentáre

slavo 11.07.2016 3 719   Video Pad Tour De France Cestna Cyklistika

Záver piatkovej 7. etapy na Tour de France poznačila kuriózna situácia - na jazdcov spadla nafukovacia brána Na jazdcov padla nafukovacia reklamná brána označujúca posledný kilometer a zdržala skupinu hlavných favoritov, kde sa nachádzal aj Christopher Froome. Zariadenie zrejme zranilo britského cyklistu Adama Yatesa z tímu Orica-BikeExchange, ktorý prišiel do cieľa s krvavou bradou.
Čítajte viac »

Sagan vyhral šprint a znížil stratu v boji o zelený dres, Alberto Contador odstúpil

1 komentár

SITA 10.07.2016 4 236   Cestna Cyklistika Tinkoff Alberto Contador Peter Sagan

Sagan vyhral šprint a znížil stratu v boji o zelený dres, Alberto Contador odstúpil Prvý zo štyroch dojazdov do kopca na 103. ročníku cyklistickej Tour de France ovládol Holanďan Tom Dumoulin z tímu Giant-Alpecin. Dumoulin v záverečnom zmoknutom stúpaní 9. etapy predviedol parádne vyše 10 km dlhé sólo a zvíťazil s náskokom 38 sekúnd pred portugalsko-poľským duom Rui Costa (Lampre-Merida) - Rafal Majka (Tinkoff). Štvrtý prišiel do cieľa Španiel Daniel Navarro z Cofidisu (+1:39 min). Peter Sagan skončil na 61. mieste s odstupom 21:01 min, ale vyhral šprintérsku prémiu a výrazne si polepšil v boji o zelený dres.
Čítajte viac »

Ako (ne)vypustiť dušu pri nasadzovaní bezdušových plášťov

17 komentárov

bimjeam 09.07.2016 4 854   Dusa Bezdusove Plaste Horska Cyklistika Cestna Cyklistika

Ako (ne)vypustiť dušu pri nasadzovaní bezdušových plášťov Nahadzovanie bezdušových plášťov, najmä pokiaľ sa na tento úkon odhodlávate po prvýkrát, môže byť hotová alchýmia. Rôznych tém, návodov, tipov a zaručených rád, ktoré sa dajú vyhľadať na internete je určite viac než dosť a zorientovať sa v siahodlhých vláknach nemusí byť vždy jednoduché. Napriek tomu by som sa v tomto článku pokúsil o priblíženie niektorých jednoduchých rád, tipov, postrehov a vlastných dlhoročných skúseností, ktoré vám konverziu na bezdušový systém môžu uľahčiť a naučíte sa zopár „trikov“, bez toho, aby ste k nim museli krvopotne dopracovať na základe vlastných chýb.
Čítajte viac »