Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (511 - 520 z 1399 článkov)

V profesionálnom pelotóne aj tri slovenské tímy

2 komentáre

SITA 29.01.2014 1 917   Cestna Cyklistika Peter Velits Martin Velits Dukla Trencin

V profesionálnom pelotóne aj tri slovenské tímy Slovensko bude mať v sezóne 2014 tri kontinentálne cyklistické tímy. Po Dukle Trenčín Trek, ktorá už s licenciou Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) jazdí niekoľko rokov, získali štatút kontinentálneho družstva aj CK Banská Bystrica a Epic Janom Greenway so sídlom v Dohňanoch.
Čítajte viac »

Sagan možno pôjde k Alonsovi, zatiaľ to nepotvrdili

4 komentáre

SITA 28.01.2014 1 946   Zmeny Fernando Alonso Cestna Cyklistika Peter Sagan

Sagan možno pôjde k Alonsovi, zatiaľ to nepotvrdili Slovenského cyklistu Petra Sagana možno čaká zaujímavá budúcnosť spojená s novým Teamom Alonso. Od sezóny 2015 by sa mal podľa špekulácií médií čerstvo 24-ročný Sagan stať členom tohto tímu s gážou 3,3 mil. eur v rokoch 2015 a 2016. Informuje o tom špecializovaný server cyclingnews.com na základe informácií zo stránky Tuttobiciweb. Či ide o pravdivú informáciu alebo len neoverené dohady, ukáže čas.
Čítajte viac »

Rozhovor: Kolář má za sebou úspešnú premiéru a teší sa do Kataru

SITA 28.01.2014 1 241   Michael Kolar Rozhovor Cestna Cyklistika Tour Down Under

Rozhovor: Kolář má za sebou úspešnú premiéru a teší sa do Kataru Dvadsaťjedenročný slovenský cyklista Michael Kolář v službách tímu Tinkoff-Saxobank má za sebou premiéru na pretekoch Tour Down Under, ba dokonca v poslednej etape sa prvýkrát v profesionálnej kariére WorldTour dostal do elitnej desiatky, keď si to v závere rozdal s poprednými špurtérmi a skončil deviaty.
Čítajte viac »

Ako sa stať cestným cyklistom

7 komentárov

mathosh 28.01.2014 3 045   Video Cestna Cyklistika Zabava

Ako sa stať cestným cyklistom Video Ako sa stať horským cyklistom sa dočkalo pokračovania! Tento krát sa dozvieme niekoľko rád z oblasti cestnej cyklistiky. Ktorá Vás zaujala najviac?
Čítajte viac »

Peter Sagan v deň narodenín druhý na Tour de San Luis

3 komentáre

SITA 27.01.2014 1 138   Cestna Cyklistika Peter Sagan Tour De San Luis Vysledky

Peter Sagan v deň narodenín druhý na Tour de San Luis Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľňajšej záverečnej 7. etape pretekov Tour de San Luis v Argentíne skvelé druhé miesto. Jazdec tímu Cannondale, ktorý v nedeľu oslavuje svoje 24. narodeniny, prehral v záverečnom špurte len s Talianom Sachom Modolom z Lampre-Merida.
Čítajte viac »

Michael Kolář sa prvýkrát dostal vo WorldTour do desiatky

1 komentár

SITA 26.01.2014 1 467   Michael Kolar Tour Down Under Vysledky Cestna Cyklistika

Michael Kolář sa prvýkrát dostal vo WorldTour do desiatky Slovenský cyklista Michael Kolář sa prvýkrát v profesionálnej kariére dostal na pretekoch WorldTour do elitnej desiatky, v nedeľu finišoval v záverečnej šiestej etape Tour Down Under v uliciach austrálskeho Adelaide na 9. mieste. Kolář si to v závere rozdal s poprednými špurtérmi. V celkovom poradí Tour Down Under obsadil 100. priečku.
Článok bol doplnený 26.01.2014 o 14:15.
Čítajte viac »

Tour de Pologne na Slovensku!

PR článok 22.01.2014 5 530   Cestna Cyklistika Okolo Polska Info

Tour de Pologne na Slovensku! 7.8.2014 zažije Slovensko veľkú poctu. Po prvý raz v histórii sa dostane sever našej krajiny na obrazovky desiatok televízií z celého sveta pri priamom prenose z cyklistických pretekov Tour de Pologne.
Čítajte viac »

Prezentácia OPQS v Gente, Belgicko

1 komentár

PR článok 22.01.2014 1 133   Cestna Cyklistika Omega Pharma Quickstep 2014 Protour Prezentacia Info

Prezentácia OPQS v Gente, Belgicko Aj v roku 2014 privítal velodrom Eddyho Merckxa v belgickom Gente cyklistov, sponzorov a tisíce fanúšikov tímu OPQS. Mediálne a spoločensky veľmi atraktívneho otvorenia sezóny 2014 sa zúčastnili aj zástupcovia slovenskej spoločnosti Janom, ktorá je jediným slovenským sponzorom v profi cyklistike. Svojou účasťou potvrdili pokračovanie partnerstva aj v roku 2014, čím vyjadrujú stabilný záujem o podporu svetovej ale aj domácej cyklistiky.
Čítajte viac »

Sagan má ďalšie ocenenie, získal Krištáľové krídlo

2 komentáre

SITA 20.01.2014 2 561   Peter Sagan Cestna Cyklistika Vyhra

Sagan má ďalšie ocenenie, získal Krištáľové krídlo Cyklista Peter Sagan získal ďalšie individuálne ocenenie. Dvadsaťtriročnému Žilinčanovi pribudne do vitríny Krištáľové krídlo, cena, ktorú každoročne odovzdávajú ľuďom za ich prácu a výsledky, ktorými zviditeľnili nielen seba, svoj odbor, ale aj rodné Slovensko. Cenu za Petra Sagana v kategórii šport prevzal jeho otec Ľubomír na nedeľňajšom slávnostnom galavečere v bratislavskom Slovenskom národnom divadle
Čítajte viac »

Sagan sa teší z konca prezentácií a začiatku sezóny

SITA 18.01.2014 1 538   Peter Sagan Cestna Cyklistika Cannondale Tour De San Luis

Sagan sa teší z konca prezentácií a začiatku sezóny Pre najlepšieho slovenského cyklistu, ale aj športovca Petra Sagana z tímu Cannondale Pro Cycling sa v pondelok začína sezóna 2014. Podobne ako vlani aj teraz štartuje rok na pretekoch Tour de San Luis v Argentíne, kde ho čaká šesť etáp a jedna časovka. Žilinský odchovanec vlani na tomto podujatí nezískal v okolí San Luis žiadny triumf, raz bol druhý a dvakrát piaty. Pre Sagana to však bol výborný odrazový mostík do sezóny.
Čítajte viac »