Spoločný šampionát prehliadkou slovenskej a českej elity

SITA 19.06.2012 1 722   Majstrovstva Slovenska Cestna Cyklistika Puchov Peter Sagan Peter Velits Martin Velits

Spoločný šampionát prehliadkou slovenskej a českej elity Jediným slovenským cyklistickým podujatím, na ktorom fanúšikovia uvidia v jednom pelotóne Petra a Juraja Saganovcov či Petra a Martina Velitsovcov, budú víkendové majstrovstvá Slovenska a Česka v Púchove a v jeho okolí. Preteky sa konajú len týždeň pred začiatkom Tour de France, na ktorej sa predstavia Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale a Peter Velits z tímu Omega Pharma-QuickStep. Budeme pri tom!

Sagana doterajší priebeh sezóny prekvapil. Ako jediný na OH

1 komentár

SITA 19.06.2012 1 353   Peter Sagan Olympijske Hry Uci Cestna Cyklistika

Sagana doterajší priebeh sezóny prekvapil. Ako jediný na OH S dvanástimi víťazstvami je Peter Sagan v súčasnosti najúspešnejším cyklistom v roku 2012. V rebríčku úspechov vedie o jeden triumf pred Nemcom Andrém Greipelom. Počas minulého týždňa sa Saganovi darilo na pretekoch Okolo Švajčiarska, kde vyhral štyri etapy. Nadviazal na päť etapových úspechov na Okolo Kalifornie. Tento rok už vyhral aj etapy Okolo Ománu, Tirreno - Adriatico, Tri dni De Panne, na jednorazových klasikách bol štvrtý na Miláno - San Remo, druhý na Gent - Wevelgem, piaty na Okolo Flámska a tretí na Amstel Gold Race.

Sagan sa v rebríčku UCI posunul na 5. miesto

SITA 18.06.2012 1 029   Cestna Cyklistika Peter Sagan Uci Rebricek

Sagan sa v rebríčku UCI posunul na 5. miesto Slovenský cyklista Peter Sagan si v najnovšom vydaní svetového rebríčka UCI polepšil o jednu priečku a po štyroch etapových víťazstvách na Okolo Švajčiarska mu patrí 5. pozícia. Dvadsaťdvaročný Žilinčan o bod predstihol Španiela Samuela Sáncheza. Sagan si vo Švajčiarsku vybojoval celkovo 24 bodov a momentálne ich má na svojom konte celkovo 253.

Víťazom Okolo Švajčiarska Da Costa, Sagan najaktívnejší

1 komentár

SITA 18.06.2012 861   Cestna Cyklistika Okolo Svajciarska Peter Sagan Peter Velits

Víťazom Okolo Švajčiarska Da Costa, Sagan najaktívnejší Estónsky cyklista Tanel Kangert z tímu Astana sa v čase 5:54:22 h stal víťazom nedeľňajšej záverečnej 9. etapy pretekov Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Näfels-Linthareny do Sörenbergu a merala 215,8 km. O dve sekundy druhý skončil Francúz Jérémy Roy (FDJ-Big Mat) a tretí o ďalších 298 sekúnd späť bol Talian Mateo Montaguti (AG2R Mondiale).

Víťazom 7. etapy Švéd Kessiakoff, P. Velits 9., Sagan 52.

SITA 16.06.2012 504   Cestna Cyklistika Peter Velits Peter Sagan Okolo Svajciarska

Švédsky cyklista Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff sa stal víťazom piatkovej 7. etapy pretekov Okolo Švajčiarska, ktorou bola časovka na 34,3 km v meste Gossau. Člen tímu Astana zdolal o dve sekundy švajčiarskeho špecialistu Fabiana Cancellaru, tretí skončil s 20-sekundovým mankom Belgičan Maxime Monfort. Lídrom pretekov zostal Portugalčan Rui Alberto Faria Da Costa.

Albasini víťazom 8. etapy Okolo Švajčiarska, P. Velits 32.

SITA 16.06.2012 483   Peter Sagan Peter Velits Okolo Svajciarska Cestna Cyklistika

Švajčiarsky cyklista Michael Albasini z tímu Orica GreenEdge sa v čase 3:45:39 h stal víťazom sobotňajšej predposlednej 8. etapy pretekov Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Bischofszellu do Arosy a merala 148,2 km. Druhý skončil s odstupom 1:15 min Španiel Mikel Nieve Ituralde, ako tretieho klasifikovali v cieli Američana Leviho Leipheimera s rovnakým mankom na víťaza.