Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (511 - 520 z 1185 článkov)

Peter Velits na Paríž - Nice na celkovom 10. mieste

SITA 10.03.2013 984   Cestna Cyklistika Paris Nice Vysledky Peter Velits

Richie Porte sa stal prvým Austrálčanom, ktorý vyhral cyklistické preteky Paríž - Nice. Definitívne potvrdil prvenstvo v nedeľňajšej záverečnej časovke do vrchu na 9,6 km na Col d´Éze. Cyklista tímu Sky triumfoval v 7. etape s náskokom 23 sekúnd pred Američanom Andrewom Talanským, tretí skončil Kolumbijčan Nairo Alexander Quintana Rojas s odstupom 27 sekúnd.

Froome víťazom 4. etapy na Tirreno - Adriatico

SITA 09.03.2013 1 052   Vysledky Tirreno Adriatico Cestna Cyklistika

Brit Christopher Froome zvíťazil v sobotňajšej 4. etape na cyklistických pretekoch Tirreno - Adriatico z Narni do Prati di Tivo. Jazdec tímu Sky zvládol trať dlhú 173 km za 4:41:31 h a finišoval o šesť sekúnd pred druhým Maurom Santambrogiom zo zoskupenia Vini Fantini-Selle Italia. Na treťom mieste skončil Vincenzo Nibali (Astana) s 11-sekundovým mankom na víťaza. Slovák Peter Sagan z tímu Cannondale obsadil 98. miesto (+17:16 min), jeho krajan Martin Velits z Omega Pharma-Quick Step prišiel do cieľa na 158. pozícii (+19:51).
Článok bol doplnený 09.03.2013 o 23:35.

Peter Velits si na Paríž - Nice polepšil na 7. priečku

SITA 09.03.2013 951   Cestna Cyklistika Paris Nice Vysledky Peter Velits

Francúz Sylvain Chavanel sa stal víťazom sobotňajšej 6. etapy cyklistických pretekov Paríž - Nice, ktorá viedla z Manosque do Nice a merala 220 km. Tímový kolega Petra Velitsa v Omega Pharma-Quick Step sa presadil v cieľovej rovinke, v ktorej odsunul na ďalšie priečky Belgičana Philippa Gilberta a Španiela Josého Joaquína Rojasa.

Peter Sagan vyhral 3. etapu Tirreno - Adriatico

2 komentáre

SITA 08.03.2013 1 856   Tirreno-adriatico Vysledky Peter Sagan Cestna Cyklistika

Peter Sagan vyhral 3. etapu Tirreno - Adriatico Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom piatkovej 3. etapy pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Indicatore do Narni Scalo a merala 190 km. Dvadsaťtriročný Žilinčan zvládol skvele v daždivom počasí finiš, vyviezol sa za súpermi a nastúpil 100 m pred cieľom. V šprinte odsunul Sagan na ďalšie priečky Marka Cavendisha z Veľkej Británie a Andrého Greipela z Nemecka. Lídrom Tirreno - Adriatico zostal naďalej Cavendish z tímu Omega Pharma-Quick Step.
Článok bol doplnený 08.03.2013 o 18:50.

Porte novým lídrom Paríž - Nice, P. Velits 10.

SITA 08.03.2013 853   Cestna Cyklistika Peter Velits Paris Nice Vysledky

Austrálčan Richie Porte zvíťazil v piatkovej 5. etape cyklistických pretekov Paríž - Nice a vďaka skvelému nástupu v cieľovom stúpaní sa stal aj novým držiteľom žltého dresu lídra. Jazdec tímu Sky sa presadil v koncovke 176 km dlhej etapy z Chateauneuf du Pape na zasnežený vrchol La Montagne de Lure.