Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (511 - 520 z 1364 článkov)

Pavlendová bola druhá v scratchi vo Viedni

SITA 05.10.2013 1 009   Cestna Cyklistika Alzbeta Pavlendova Drahova Cyklistika Vysledky

Pavlendová bola druhá v scratchi vo Viedni Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila 2. miesto v scratchi na pretekoch I. kategórie UCI vo Viedni. Na dráhe v rakúskej metropole obhájila umiestnenie z vlaňajška. V pretekoch na 500 m s pevným štartom skončila Pavlendová piata.
Čítajte viac »

Tímu Europcar ukradli na pretekoch osemnásť bicyklov

1 komentár

SITA 05.10.2013 1 164   Cestna Cyklistika Protour Kradez

Tímu Europcar ukradli na pretekoch osemnásť bicyklov V cyklistickom svete sa množia krádeže bicyklov. Na majstrovstvách sveta vo Florencii zmizlo pred týždňom ruskej výprave šestnásť pretekárskych bicyklov, teraz sa zlodeji zamerali na výbavu jazdcov francúzskeho kontinentálneho tímu Europcar. Na pretekoch EuroMétropole Tour ukradli 18 bicyklov, podľa Het Laatste Nieuws cena jedného bola 10-tisíc eur. Kamión s kompletnou výbavou tímu parkoval v hoteli v Mont Saint Aubert. Za Europcar jazdí aj známy Francúz Thomas Voeckler.
Čítajte viac »

P. Sagan medzi favoritmi Okolo Lombardie

SITA 04.10.2013 1 451   Cestna Cyklistika Peter Sagan

P. Sagan medzi favoritmi Okolo Lombardie Slovenský cyklista Peter Sagan môže v nedeľu zaútočiť na prvé miesto svetového rebríčka UCI. Na pretekoch Okolo Lombardie bude patriť medzi favoritov. Tradičné podujatie, ktoré sa 6. októbra uskutoční už 107. raz, odštartujú v Bergame, cieľ bude po 242 km v Lecce. Pre mnohých cyklistov bude lombardské podujatie možnosťou napraviť si chuť po svetovom šampionáte vo Florencii. Organizátori z RCS Sport sa rozhodli zmeniť tradičný sobotňajší termín na nedeľňajší, aby zvýšili televíznu sledovanosť.
Čítajte viac »

Poprední jazdci zavítajú na budúci rok aj na Slovensko

SITA 04.10.2013 1 664   Cestna Cyklistika Okolo Polsko Okolo Polska 2014

Poprední jazdci zavítajú na budúci rok aj na Slovensko Poprední svetoví cyklisti na budúci rok prvýkrát zavítajú aj na Slovensko. Po slovenských cestách sa pôjde jedna z etáp pretekov Okolo Poľska, ktoré sú súčasťou elitného kalendára World Tour. Na podujatí štartujú všetky elitné tímy. Okolo Poľska by sa podľa čerstvo zverejneného kalendára WorldTour mali uskutočniť od 3. do 9. augusta. Pre mnohých cyklistov budú generálkou na Vueltu a Espaňa (23. augusta - 14. septembra). Detaily slovenskej časti pretekov ešte organizátori dolaďujú.
Čítajte viac »

Devinci shortcut

mathosh 03.10.2013 1 488   Video Cestna Cyklistika Trial Zabava

Devinci shortcut Zopár ďalších trialových kúskov na cestnom bicykli
Čítajte viac »

Tip na cyklovýlet - V samotnom srdci Európy

2 komentáre

donny 02.10.2013 2 585   Cyklotrasy Slovensko 2013 Tip Na Vylet Cestna Cyklistika

Tip na cyklovýlet - V samotnom srdci Európy Jeden deň, dve kolesá, dva vysielače, tri banské mestá a 240 slnečných kilometrov. "Dnes je pekný deň, niekam vybehnem slnko páli, skúsim bicykel" Hexáci to teda vystihli.
Čítajte viac »

Slováci majú za sebou najúspešnejší šampionát

SITA 30.09.2013 1 083   Cestna Cyklistika Majstrovstva Sveta Peter Privara Rozhovor Slovenska Reprezentacia 2013

Slováci majú za sebou najúspešnejší šampionát Prezident Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) Peter Privara dúfal v medailu z elitných pretekov mužov, z majstrovstiev sveta vo Florencii však napriek tomu odchádza spokojný.
Čítajte viac »

Majstrom sveta Rui Costa, Peter Sagan šiesty

2 komentáre

SITA 29.09.2013 2 757   Vysledky Peter Sagan Majstrovstva Sveta Cestna Cyklistika

Majstrom sveta Rui Costa, Peter Sagan šiesty Majstrom sveta v cyklistike v pretekoch elite mužov sa na šampionáte v talianskej Florencii v nedeľu stal Portugalčan Rui Costa, Peter Sagan skončil šiesty. Costa na nesmierne náročnej 272,26 km dlhej trati z Luccy do Florencie zvíťazil v čase 7:25:44 h, v záverečnom súboji zdolal Španiela Joaquima Rodrígueza. Tretí skončil so odstupom 15 sekúnd ďalší Španiel Alejandro Valverde, ktorý obhájil bronzovú medailu z vlaňajších MS v Holandsku. Až štvrté miesto zostalo pre domáceho favorita Vincenza Nibaliho.
Čítajte viac »

Rusom ukradli šestnásť bicyklov

4 komentáre

SITA 28.09.2013 2 161   Cestna Cyklistika Majstrovstva Sveta Kradez Protour

Rusom ukradli šestnásť bicyklov Ruská výprava na majstrovstvách sveta v cyklistike v talianskej Florencii prišla o šestnásť bicyklov. Zlodeji ich ukradli z automobilov zaparkovaných pred hotelom. Dva odcudzené bicykle patrili tímu Rusvelo, zvyšných štrnásť zoskupeniu Kaťuša.
Čítajte viac »

Juniorka Medveďová milo prekvapila 6. miestom

3 komentáre

SITA 27.09.2013 2 232   Cestna Cyklistika Majstrovstva Sveta Juniorky Tereza Medvedova Vysledky

Juniorka Medveďová milo prekvapila 6. miestom Dánka Amalie Dideriksenová sa stala juniorskou majsterkou sveta v cyklistike. V pretekoch dievčenských nádejí na 82,85 km zdolala v špurte trojčlennej skupiny Rusku Anastasiu Jakovenkovú a Ukrajinku Olenu Demydovovú. Skvelý výsledok dosiahla Slovenka Tereza Medveďová, ktorá pri premiére na MS prišla do cieľa na 6. mieste.
Článok bol doplnený 27.09.2013 o 12:10.
Čítajte viac »