Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (511 - 520 z 1342 článkov)

V časovke ženských družstiev obhájil titul Specialized

SITA 22.09.2013 743   Cestna Cyklistika Majstrovstva Sveta Casovka Vysledky

V časovke ženských družstiev obhájil titul Specialized Americký tím Specialized - Lululemon sa stal víťazom úvodnej disciplíny na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v talianskej Florencii - časovky ženských družstiev.
Čítajte viac »

Tip na cyklovýlet - Šachtičky a krásy v okolí Banskej Bystrice

9 komentárov

donny 21.09.2013 2 304   Info Reportaz Tip Na Vylet Cestna Cyklistika

Tip na cyklovýlet - Šachtičky a krásy v okolí Banskej Bystrice ...alebo malý výlet na najťažší kopec široko-ďaleko. Tip pre kohokoľvek zainteresovaného do tajov cyklistiky. Upozornenie: Pocit vystúpať hore a potom nebezpečne rýchlo klesať dole je silne návykový!
Čítajte viac »

Sagan v časovke družstiev za Cannondale

kor 21.09.2013 972   Cestna Cyklistika Majstrovstva Sveta Casovka Peter Sagan Rozhovor

Sagan v časovke družstiev za Cannondale Bratislava (kor) - Úvodnou časovkou družstiev sa v nedeľu 22. 9. začnú vo Florencii 86. majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike. Šampionát na toskánskych cestách potrvá do 29. septembra, keď bude vrchol podujatia súťaž Elite o titul majstra.
Slovenský cyklista Peter Sagan nastúpi ešte v drese Cannondale Pro Cycling práve teraz v nedeľu na štart tímovej časovky, potom si už na seba oblečie modrý dres s národnou trikolórou a o týždeň neskôr absolvuje individuálne preteky jednotlivcov s hromadným štartom o svetový primát.
Čítajte viac »

Tímový kolega P. Sagana mal nepriaznivý dopingový nález

1 komentár

SITA 20.09.2013 1 522   Cestna Cyklistika Doping

Tímový kolega P. Sagana mal nepriaznivý dopingový nález Medzinárodná cyklistická únia (UCI) dočasne suspendovala talianskeho kolegu Petra Sagana v tíme Cannondale Stefana Agostiniho, ktorý mal nepriaznivý analytický nález na zakázaný klostebol. Cyklista sa podrobil dopingovému mimosúťažnému testu 21. augusta. Klostebol je syntetický androgénny steroid a derivát hormónu testosterónu.
Čítajte viac »

Slováci s početnou výpravou i s dobrými výhliadkami

SITA 20.09.2013 1 060   Cestna Cyklistika Majstrovstva Sveta Reprezentacia Program Rozhovor

Slováci s početnou výpravou i s dobrými výhliadkami Úvodnou časovkou družstiev sa v nedeľu začnú vo Florencii majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike. Šampionát na toskánskych cestách, ktorý potrvá do 29. septembra, bude pútať pozornosť slovenských fanúšikov.
Čítajte viac »

Dogma 65.1 Hydro a Dogma K Hydro: nástup kotúčoviek u Pinarella

7 komentárov

mathosh 18.09.2013 3 210   2014 Novinky Technika Pinarello Cestna Cyklistika

Dogma 65.1 Hydro a Dogma K Hydro: nástup kotúčoviek u Pinarella Diskové brzdy sú dnes samozrejmosťou u automobilov, motocyklov ale aj na horských bicykloch. Svoje miesto si pomaly nachádzajú aj vo svete cestnej cyklistiky. Konzistentný brzdný výkon bez ohľadu na poveternostné podmienky, dávkovateľnosť ale tiež odstránenie opotrebovania ráfikov, je len niekoľko argumentov, ktoré hovoria v prospech kotúčov.
Čítajte viac »

Vodič vletel medzi pelotón, ťažko sa zranil aj Schwabik

4 komentáre

SITA 17.09.2013 2 238   Cestna Cyklistika Nehoda

Vodič vletel medzi pelotón, ťažko sa zranil aj Schwabik Slovenský cyklista Johann Schwabik a Rakúšan Tobias Derler sa nepríjemne zranili pri zrážke s autom počas pretekov Okolo Lassnitzhöhe, ktoré boli záverečným dielom rakúskeho Tchibo Cupu. Vodič automobilu nebral ohľad na pokyny usporiadateľov a vletel do cesty cyklistom, ktorí sa rútili dole kopcom.
Čítajte viac »

Posledné dve elite miestenky na MS pre Tybora a Jurča

SITA 17.09.2013 775   Cestna Cyklistika Majstrovstva Sveta Slovenska Reprezentacia

Posledné dve elite miestenky na MS pre Tybora a Jurča Posledné dve voľné miesta v slovenskom tíme pre preteky s hromadným štartom kategórie mužov - elite na majstrovstvá sveta v cyklistike v talianskej Florencii, ktoré sa budú jazdiť v nedeľu 29. septembra, budú patriť Matejovi Jurčovi a Patrikovi Tyborovi.
Čítajte viac »

Dopingoví komisári nenašli Hornera, boli na zlej adrese

SITA 17.09.2013 1 059   Cestna Cyklistika Doping

Dopingoví komisári nenašli Hornera, boli na zlej adrese Americký cyklista Christopher Horner sa deň po celkovom víťazstve na etapových pretekoch Vuelta a Espaňa vyhol náhlej mimosúťažnej dopingovej kontrole. Podľa jeho tímu RadioShack nastala chyba na strane antidopingových komisárov, ktorí ho hľadali v nesprávnom madridskom hoteli.
Čítajte viac »

Haute Route Alps 2013, II. časť

14 komentárov

matt 16.09.2013 43 fotografií 3 317   Maraton Cestna Cyklistika 2013 Haute Route Alps Reportaz

Haute Route Alps 2013, II. časť Pokračovanie reportáže z cestných etapových pretekov Haute Route Alps 2013. Prvú časť nájdete TU
Čítajte viac »