Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (511 - 520 z 1163 článkov)

Rusko spriada plány s velodrómom a etapovými pretekmi

SITA 27.02.2013 514   Cestna Cyklistika Rusko Velodrom

Ruská cyklistika má veľké plány do budúcna, ich súčasťou je výstavba velodrómu svetových parametrov, tréningové centrum a etapové podujatie s cieľom na moskovskom Červenom námestí. Projekt s podporou vlády a zameraním najmä na obnovu zanedbanej infraštruktúry odvetia predstavil v stredu prezident Ruskej cyklistickej federácie Igor Makarov.
Čítajte viac »

Peter Sagan sa doliečil a čakajú ho prvé európske štarty

SITA 27.02.2013 664   Cestna Cyklistika Peter Sagan

Slovenský cyklista Peter Sagan si už doliečil zápal priedušiek z Ománu a vo štvrtok ho čaká prvý súťažný štart v sezóne 2013 v Európe, keď nastúpi na preteky GP di Camaiore v Taliansku. Sagan vyhral v Ománe dve etapy, bol silný v koncovkách a nemal problém ani v kopcoch. O sily ho však oberala choroba. Na GP di Camaiore povedie tím Cannondale, v ktorom nechýbajú ani Moreno Moser a Damiano Caruso.
Čítajte viac »

Pavlendová nedokončila omnium, skončila 17.

SITA 24.02.2013 805   Cestna Cyklistika Drahova Cyklistika Majstrovstva Sveta Vysledky Alzbeta Pavlendova

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila v omniu na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku konečné 17. miesto. Dvadsaťtriročná Slovenka síce neabsolvovala celú súťaž, ale napokon ju klasifikovali na poslednej priečke. Po štvrtej disciplíne, nedeľňajšej prvej - individuálnej stíhačke - z pretekov odstúpila. Najvšestrannejšou cyklistkou súčasnosti je Američanka Sarah Hammerová.
Čítajte viac »

Sir Chris Hoy & Science in Sport

1 komentár

mathosh 24.02.2013 1 165   Video Chris Hoy Cestna Cyklistika Drahova Cyklistika

Sir Chris Hoy & Science in Sport Žiadne prevody, odpruženie ani brzdy...len čistá ľudská sila a jej spojenie s bicyklom.
Čítajte viac »

V bodovacích pretekoch titul pre Češku Macháčovú

SITA 24.02.2013 683   Cestna Cyklistika Majstrovstva Sveta Drahova Cyklistika Vysledky

Slovenská dráhová cyklistka Alžbeta Pavlendová je po úvodných troch disciplínach viacbojárskeho omnia na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku na 17. mieste. Slovenka skončila v letmom kole i bodovacích pretekoch na 16. mieste, vo vyraďovacích pretekoch bola trinásta.
Čítajte viac »

Pavlendová skončila v scratchi na 8. mieste

1 komentár

SITA 22.02.2013 726   Vysledky Majstrovstva Sveta Alzbeta Pavlendova Drahova Cyklistika Cestna Cyklistika

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila 8. miesto v disciplíne scratch na MS v bieloruskom Minsku. Pre 23-ročnú Slovenku je to najlepší výsledok kariéry na svetových šampionátoch.
Čítajte viac »

Proti Armstrongovi vraj aj americké vládne orgány

SITA 22.02.2013 778   Cestna Cyklistika Lance Armstrong Doping

Do súdnej kauzy voči niekdajšiemu cyklistovi Lanceovi Armstrongovi v súvislosti s jeho dopingovými previneniami sa údajne zapoja aj americké vlády orgány.
Čítajte viac »

Zlato v tímovom šprinte putuje do Nemecka

SITA 21.02.2013 662   Cestna Cyklistika Drahova Cyklistika Vysledky Majstrovstva Sveta

Reprezentanti Nemecka v dráhovej cyklistike Rene Enders, Stefan Botticher a Maximilian Levy sa stali v bieloruskom Minsku majstrami sveta v tímovom šprinte. Na šampionáte zdolali vo finále tím Nového Zélandu. Nemci dosiahli v súboji o zlato čas 43,495 s, družstvo z Oceánie bolo o 49 tisícin sekundy pomalšie. Bronz si vybojovali Francúzi. Zlato v scratchi patrí Írovi Martynovi Irvinovi.
Čítajte viac »

Giro 2014 sa nezačne na Slovensku, ale v Belfaste

2 komentáre

SITA 21.02.2013 933   2014 Giro D Italia Cestna Cyklistika

Cyklistické preteky Giro d´Italia sa nebudú v roku 2014 začínať na Slovensku, ako o tom v minulosti uvažovali viacerí členovia vlády SR. Jedno z troch podujatí Grand Tour odštartuje v roku 2014 v severoírskom Belfaste, etapovými mestami počas prvých troch dní budú aj Armagh a írska metropola Dublin. Niektoré z tria slávnych pretekov navštívili túto časť Európy v naposledy v roku 1998, keď sa tam konala časť Tour de France.
Čítajte viac »