Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (511 - 520 z 1121 článkov)

Slagter vyhral 3. etapu Tour Down Under

SITA 24.01.2013 614   Cestna Cyklistika Tour Down Under Vysledky Peter Velits Juraj Sagan

Holanďan Tom Jelte Slagter sa stal víťazom 3. etapy cyklistických pretekov Tour Down Under, ktorý viedla z Unley do Stirlingu a merala 139 km. Jazdec tímu Blanco sa presadil v súboji 27-člennej skupiny pred Austrálčanom Mattom Gossom a Belgičanom Philippom Gilbertom. Peter Velits prišiel do cieľa na 30. mieste, Juraj Sagan na 121. V celkovom poradí si vedenie na úvodnom podujatí WorldTour v roku 2013 udržal Geraint Thomas z Veľkej Británie. Cyklista zoskupenia Sky vedie o 5 sekúnd pred Slagterom, tretí je Španiel Javier Moreno Bazan. Z dvojice Slovákov je na tom lepšie Peter Velits, ktorému patrí s odstupom 1:32 min 24. pozícia.


Čítajte viac »

Peter Sagan i Martin Velits stratili, lídrom Diniz

SITA 24.01.2013 767   Cestna Cyklistika Vysledky Peter Sagan Martin Velits Tour De San Luis

Brazílčan Alex Diniz z tímu Funvic Brasilinvest vyhral vďaka nástupu v cieľovom stúpaní 3. etapu cyklistických pretekov Tour de San Luis, ktorá merala 173,1 km a viedla z La Punty do Mirador del Potrera. Dvadsaťsedemročný cyklista, ktorý si v rokoch 2009 až 2011 odpykával dištanc za užívanie EPO, je aj novým lídrom podujatia. Diniz vyhral s náskokom 24 sekúnd pred Talianom Maurom Santambrogiom a Poliakom Michalom Kwiatkowským. Rovnaké je aj celkové poradie.

Čítajte viac »

Dopingový hriešnik Dekker prezradí mená

SITA 23.01.2013 811   Cestna Cyklistika Thomas Dekker Doping

Cyklistom s dopingovou minulosťou sa začínajú rozväzovať jazyky, Thomas Dekker však na rozdiel od Lancea Armstronga ponúka detailnú schému svojho podvodu. Holanďan si v rokoch 2009 - 2011 odpykal dištanc za pozitívny nález na erytropoetín (EPO) z roku 2007 a po odhalení neskrýval, že ho užíval. Naopak, pridal aj priznanie ku krvným transfúziám v čase, keď jazdil za Rabobank. Teraz sľubuje, že Holandskej antidopingovej agentúre prezradí mená všetkých osôb, ktoré mu pri tom asistovali.


Čítajte viac »

Peter Sagan v Argentíne aj v utorok piaty

SITA 22.01.2013 838   Tour De San Luis Vysledky Worldtour Peter Sagan Cestna Cyklistika Martin Velits

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil aj v 2. etape pretekov Tour de San Luis v Argentíne na 5. mieste. Po 171,4 km vyhral súboj z Tilisaraoy do Terraza del Portezuelo Talian Sacha Modolo, ktorý v cieľovej rovinke v menšom stúpaní zdolal Brita Marka Cavendisha. Na 3. mieste finišoval Austrálčan Howard, pred Sagana sa dostal ešte Belgičan Jens Debusschere.


Čítajte viac »

Peter Sagan začal rok 5. miestom, triumf Cavendisha

2 komentáre

SITA 21.01.2013 937   Cestna Cyklistika Peter Sagan Tour De San Luis Vysledky

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval v pondelkovej prvej etape pretekov Tour de San Luis v Argentíne na 5. mieste. V hromadnom špurte 164 km dlhej etapy zo San Luis do Villa Mercedes sa presadil britský šprintér v službách Omega Pharma-QuickStep Mark Cavendish. Sagana zdolali aj Taliani Sacha Modolo a Alessandro Petacchi a Austrálčan Leigh Howard. V pelotóne prišiel do cieľa aj Martin Velits, ktorý v etape pomáhal Cavendishovi.


Čítajte viac »

Knihy o Armstrongovi chcel knihovník preklasifikovať

SITA 21.01.2013 817   Lance Armstrong Zabava Cestna Cyklistika

Pracovník miestnej knižnice v austrálskom Manly neďaleko Sydney odkázal návštevníkom, že všetky knihy Lancea Armstronga presunú z oddelenia literatúry faktu medzi beletriu. Odkaz sa objavil na recepcii čitárne počas víkendu.
Čítajte viac »

Úvod v Adelaide pre Greipela, Slováci v pelotóne

SITA 20.01.2013 864   Vysledky Worldtour Andre Greipel Cestna Cyklistika Rozhovor Juraj Sagan Peter Velits

Nemec André Greipel vyhral predohru cyklistických pretekov Tour Down Under v okolí austrálskeho Adelaide. Dvojnásobný víťaz úvodného podujatia svetového kalendára WorldTour prešprintoval v cieli nedeľňajšieho kritéria domáceho Matthewa Gossa a Novozélanďana Gregoryho Hendersona. Preteky Tour Down Under majú úvodnú etapu na programe v utorok.


Článok bol doplnený 20.01.2013 o 17:40.
Čítajte viac »

Pavlendová skončila 16. v omniu

SITA 20.01.2013 789   Vysledky Alzbeta Pavlendova Cestna Cyklistika Drahova Cyklistika Svetovy Pohar

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila 16. miesto v omniu na záverečnom treťom podujatí Svetového pohára 2012/13 v mexickom Aguascalientes. V nadmorskej výške 1770 m dosiahla v šiestich disciplínach omnia Pavlendová najlepší výsledok vo vylučovacích pretekoch, v ktorých bola štvrtá. V ďalších disciplínach sa už do popredia nedostala a v celkovom hodnotení sa musela uspokojiť so 16. priečkou. Umiestnením v Aguascalientes si zabezpečila účasť na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku.
Čítajte viac »

Priznaním sa skončil Armstrongov perfektný príbeh

13 komentárov

SITA 18.01.2013 3 770   Priznanie Doping Lance Armstrong Cestna Cyklistika

Priznaním sa skončil Armstrongov perfektný príbeh Bývalý americký cyklista Lance Armstrong sa v rozhovore s Oprah Winfreyovou priznal k dopingovým praktikám. V dlhoočakávanom televíznom programe uviedol, že podvádzal aj pri všetkých siedmich triumfoch na slávnej Tour de France. Armstrongovo priznanie prišlo po dlhých rokoch, počas ktorých užívanie dopingu odmietal.
Článok bol doplnený 18.01.2013 o 19:40.
Čítajte viac »

Pre Slovákov sa začne sezóna v Argentíne a v Austrálii

SITA 18.01.2013 784   Cestna Cyklistika Sezona 2013 Peter Sagan Peter Velits Martin Velits Juraj Sagan

Pre slovenských profesionálnych cyklistov sa začína súťažná sezóna. Peter Velits z tímu Omega Pharma-QuickStep a Juraj Sagan z Cannondale sa od nedele predstavia na Tour Down Under v Austrálii, ktoré sú zaradené do seriálu World Tour, ich bratia a tímoví kolegovia Martin Velits a Peter Sagan zasa od pondelka na Tour de San Luis v Argentíne. Austrálske podujatie má špeciálny prológ v nedeľu a od utorka do nedele 27. januára šesť etáp, v Argentíne čaká na pelotón celkovo sedem pokračovaní.


Čítajte viac »