Watts Zap- BEST of CYCLING 2012

mathosh 02.11.2012 2 052   Cestna Cyklistika Video

Watts Zap- BEST of CYCLING 2012 Výživný zostrih "najlepších" momentov sezóny 2012.
Čítajte viac »

Armstronga si vzal na mušku aj seriál Mestečko South Park

SITA 30.10.2012 1 143   Cestna Cyklistika Lance Armstrong Video

Tvorcovia populárneho amerického animovaného seriálu Mestečko South Park si zobrali do parády cyklistu Lancea Armstronga, ktorého nedávno zbavili pre užívanie dopingu všetkých siedmich titulov z Tour de France. V známom satirickom titule sa objaví aj scénka, v ktorej hlavné postavy stoja v rade a dávajú im z rúk dole žlté náramky. Práve tie sú symbolom charitatívnej organizácie Livestrong, ktorú založil bývalý cyklista Armstrong.


Čítajte viac »

Wiggins získal Velo d´Or, P. Sagan skončil piaty

SITA 30.10.2012 1 386   Cestna Cyklistika Peter Sagan Uci Rebricek

Wiggins získal Velo d´Or, P. Sagan skončil piaty Brit Bradley Wiggins sa stal držiteľom ocenenia pre najlepšieho svetového cyklistu roka 2012 Vélo d´Or, Slovák Peter Sagan skončil v hlasovaní na 5. mieste. Prestížne ocenenie udeľuje na základe hlasovania novinárov z celého sveta francúzsky cyklistický magazín Vélo od roku 1992.
Čítajte viac »

LOW Bicycles

mathosh 25.10.2012 1 171   Video Cestna Cyklistika

Promo video malej firmy sídliacej v San Franciscu ktorá sa zaoberá ručnou výrobou hliníkových dráhových/fixie rámov . Design je odrazom vášne pre šport, kultúry a reakciou na potreby jazdcov.
Čítajte viac »

Tím Velitsovcov prišiel o jedného z hlavných sponzorov

1 komentár

SITA 24.10.2012 1 072   Protour Martin Velits Peter Velits Cestna Cyklistika

Cyklistický tím Omega Pharma-QuickStep, za ktorý jazdia aj slovenské dvojičky Peter a Martin Velitsovci, prišiel o jedného z hlavných sponzorov. Kuvajtská petrolejová spoločnosť Q8 sa rozhodla ukončiť svoju podporu cyklistiky cez značku QuickStep. Podľa belgického denníka Sporza nemá tento rok nič spoločné s posledným škandálom okolo dopingu Lancea Armstronga.
Článok bol doplnený 24.10.2012 o 16:35.
Čítajte viac »

Jubilejná Tour de France z Korziky do nočného Paríža

SITA 24.10.2012 1 742   Cestna Cyklistika Tour De France Propozicie Info

Jubilejná Tour de France z Korziky do nočného Paríža Jubilejný 100. ročník cyklistických pretekov Tour de France sa začne 29. júna na ostrove Korzika a vyvrcholí 21. júla etapou od zámku Versailles na už tradičné miesto na známom parížskom bulvári Champs-Élysées, kde sa bude prvýkrát v histórii finišovať za súmraku. Trasu s dĺžkou 3360 km predstavili v tieni škandálu okolo Lancea Armstronga organizátori v stredu v Paríži. Na cesty ostrova Korzika zavítajú najlepší cyklisti Tour prvýkrát.
Čítajte viac »

UCI potvrdila doživotný zákaz pre Armstronga

SITA 22.10.2012 1 717   Cestna Cyklistika Lance Armstrong Doping

UCI potvrdila doživotný zákaz pre Armstronga Americký cyklista Lance Armstrong prišiel o sedem titulov na pretekoch Tour de France a dostal doživotný dištanc. Medzinárodná cyklistická únia (UCI) potvrdila sankcie, ktoré po vyšetrovaní uložila Armstrongovi Antidopingová agentúra USA (USADA). UCI rozhodnutie oznámila na pondelkovej tlačovej besede. Texasanovi anulovali všetky výsledky od 1. augusta 1998.
Článok bol doplnený 22.10.2012 o 22:00.
Čítajte viac »

Martyn Ashton - Road Bike Party

1 komentár

mathosh 19.10.2012 1 186   Cestna Cyklistika Video Martyn Ashton

Nepodarené zábery a zopár pádov - treba uznať že Dogma dostala poriadne zabrať !
Čítajte viac »

Armstronga opustil ďalší dlhoročný partner

1 komentár

SITA 18.10.2012 3 065   Lance Armstrong Cestna Cyklistika Doping

Výrobca bicyklov Trek sa pridal k spoločnostiam Nike a Anheuser-Busch a ukončil po dopingovom škandále spoluprácu so sedemnásobným víťazom Tour de France Lanceom Armstrongom. Na bicykloch tejto značky jazdil Američan dlhé roky a získal s nimi aj všetky svoje veľké triumfy. Americká antidopingová agentúra (USADA) pred týždňom zverejnila vyše 1000-stranovú správu o dopingu Armstronga a ďalších členov jeho tímu. Proti cyklistovi vypovedali bývalí tímoví kolegovia.


Čítajte viac »

Armstrongovi pomáhal kryť doping motorkár

SITA 16.10.2012 1 420   Lance Armstrong Doping Rozhovor Cestna Cyklistika

Americký cyklista Lance Armstrong si počas Tour de France 1999 platil motocyklistu, ktorý mu vozil zakázaný preparát EPO. Bývalý jazdec tímu US Postal Tyler Hamilton to uviedol v pondelkovom vysielaní britskej rozhlasovej stanice BBC. Armstrongovi, ktorý v rokoch 1999 až 2005 triumfoval sedemkrát v rade na Tour de France, odobrala tituly Americká antidopingová agentúra (USADA), organizátori však rozhodnutie ešte nepotvrdili. Štyridsaťjedenročný Texasan je hlavnou postavou najväčšieho dopingového škandálu v histórii športu.


Čítajte viac »

Najčítanejšie články za 30 dní

Aké je to nechať vysokú školu a vydať sa na bajku zistiť, kam sa dá až ísť? (7 082)

Aké je to nechať vysokú školu a vydať sa na bajku zistiť, kam sa dá až ísť? Autor a zároveň aj jazdec do popisu videa doslova napísal: "Sekl jsem s vysokou školou. Neměl jsme však téměř žádné peníze a rodiče mi řekli, že mě nebudou peněžně podporovat, když nestuduju. S osmi stovkama na účtu a dalšíma osmi v peněžence jsem si našel nějaké brigády v Brně a začal vydělávat na vysněnou cestu na kole." Slušne spravené video je o tom, aká bola cesta, kam až prišiel a čo všetko sa mu na ceste prihodilo.
Čítajte viac »

Pokračovanie až do cieľa: Z Bratislavy do Benátok. Sám. (3 180)

Pokračovanie až do cieľa: Z Bratislavy do Benátok. Sám. V prvom rade by som chcel vyjadriť vďaku všetkým čitateľom, či už tu na MTBiker, alebo na Facebook–u, ktorí ma svojimi pozitívnymi komentármi povzbudzujú aj do ďalších podobných expedícií. Ešte by som rád upresnil, že to bola moja prvá cyklocesta dlhšia ako 3 dni. Preto bolo aj viac batožiny (z neskúsenosti, radšej viac ako menej). Avšak to, že som všetko z už spomínaných 60kg využil, dokážem práve v tomto článku. Nasledujúce riadky opíšem posledné 4 dni svojej prvej veľkej sólo cesty.
Čítajte viac »

Namakané video od tímu Cannondale pre Petra Sagana: Od malého odrážadla až po zelený dres na TdF (2 798)

Namakané video od tímu Cannondale pre Petra Sagana: Od malého odrážadla až po zelený dres na TdF Viacero starších záberov, ktoré ste pravdepodobne ešte nevideli, doplnené o aktuálne momenty sú dobre zostrihané do krátkeho bike príbehu Peťa Sagana. Je vidieť, že už od detstva ho to na kolesách bavilo. Peťo na svojej Facebook stránke napísal: "Som milo prekvapený, čo vymysleli v mojom bývalom tíme Cannondale. Krátke video, kde zostrihali viaceré skvelé momenty z môjho života a 5-ročného pôsobenia u nich, sú peknou nostalgiou..."
Čítajte viac »

Nórsko má prvý eskalátor pre cyklistov na svete (2 581)

Nórsko má prvý eskalátor pre cyklistov na svete V meste Trondheim si poradili naozaj originálnym spôsobom, ako zlepšiť výstup v strmej ulici. Eskalátor má síce iba 150 metrov, ale stihol už prepraviť viac ako 200 000 cyklistov a stala sa z neho vyhľadávaná turistická atrakcia. Použitie je úplne jednoduché, stačí dať iba jednu nohu na podložku a môžete sa začať viesť hore.
Čítajte viac »

Saganov dres na sezónu 2015 sa bude výrazne líšiť od kolegov v Tinkoff-Saxo (2 083)

Saganov dres na sezónu 2015 sa bude výrazne líšiť od kolegov v Tinkoff-Saxo Peter Sagan bude minimálne do záveru júna 2015 výrazne odlíšený od nových tímových kolegov z družstva Tinkoff-Saxo. Kým Alberto Contador či Rafal Majka budú jazdiť vo svietivých žltých dresoch doplnených o modrú farbu s modro-žltými cyklistickými nohavicami, Peter Sagan bude mať vrchnú časť odevu vo farbách slovenskej trikolóry bielo-modro-červený.
Čítajte viac »

Nová kolekcia cestných bicyklov Rock Machine Raceride 2015 aj s kotúčovými brzdami (1 735)

Nová kolekcia cestných bicyklov Rock Machine Raceride 2015 aj s kotúčovými brzdami V novej modelovej rade cestných bicyklov Rock Machine Raceride zaujme niekoľko noviniek. To, že cestné bicykle Rock Machine sú koncipované ako pretekárske špeciály s dôrazom na presné ovládanie a pretekársky ušitú geometriu bolo zrejmé už v predošlej kolekcii. Od sezóny 2015 sú extrémne tuhé, zároveň však pohodlné karbónové modely vybavené aj kotúčovými brzdami, vďaka ktorým budete mať zjazdy pod kontrolou ako nikdy pred tým.
Čítajte viac »

Až sedemnásť cyklistov v službách Astany je namočených do podvodu s dopingom (1 699)

Až sedemnásť cyklistov v službách Astany je namočených do podvodu s dopingom Denník Gazzetta dello Sport zverejnil zoznam, na ktorom figuruje dovedna 38 jazdcov - profesionálov aj športovcov do 23 rokov. Pochádza údajne z 550-stranovej správy padovskej polície a sú na ňom klienti neslávne známeho lekára Michela Ferrariho. Vyšetrovatelia mali k dispozícii 220 strán záznamov odpočúvaných telefonátov, výpisy z bankových účtov a urobili aj domové prehliadky.
Čítajte viac »

Manažér tímu Tinkoff-Saxo Bjarne Riis má veľké očakávania od Sagana (1 437)

Manažér tímu Tinkoff-Saxo Bjarne Riis má veľké očakávania od Sagana Dvadsaťštyriročný Žilinčan v tejto sezóne síce tretíkrát po sebe získal zelený dres na Tour de France, ale jeho ambíciou bolo vybojovať aj viac víťazstiev. V poslednom roku v Cannondale ich získal sedem, z nich tri na podujatiach WorldTour.
Čítajte viac »

Fotogaléria: Slovenská reprezentácia v sálovej cyklistike a Nicole Frýbortová bronzová (1 235)

Fotogaléria: Slovenská reprezentácia v sálovej cyklistike a Nicole Frýbortová bronzová Slovenská reprezentácia v sálovej cyklistike sa predstavila na majstrovstvách sveta v Brne. Rodáčka z Čiech Nicole Frýbortová premiérovo reprezentovala Slovensko na vrcholnom podujatí a hneď získala bronz. Pozrite si zaujímavú fotogalériu trikov na bajku, ktoré pravdepodobne nebudete nikdy vedieť spraviť :).
Čítajte viac »

Astana má licenciu, ale len podmienečne (1 220)

Astana má licenciu, ale len podmienečne Tím Astana na čele s úradujúcim víťazom Tour de France Vincenzom Nibalim predsa len dostal licenciu Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) pre účasť v elitnom seriáli World Tour, ale iba podmienečne. Licenčná komisia na zoskupenie poznačené sériou dopingových prípadov uvalila skúšobnú dobu.
Čítajte viac »