Články v kategórii 'Cross Country' (164 článkov)

Defekty Sagana mrzia, ale bola to cenná skúsenosť a prečo nemali defekt medailisti?

17 komentárov

SITA 22.08.2016 15 719   Cross Country Horska Cyklistika Jaroslav Kulhavy Peter Sagan Olympijske Hry Rio 2016

Defekty Sagana mrzia, ale bola to cenná skúsenosť a prečo nemali defekt medailisti? Famózny štart a skvelá tretia pozícia pri prejazde prvého okruhu. Potom sa však na bicykel Petra Sagana v olympijských pretekoch v cross country začala lepiť smola. Prvý defekt a hlboký prepad v priebežnej výsledkovej listine. Potom druhý defekt a definitívny koniec nádejí. Jeden z najlepších svetových cestných cyklistov súčasnosti nebude v dobrom spomínať na svoju olympijskú premiéru na horskom bicykli.
Čítajte viac »

Schurter sa dočkal zlata, Sagana pribrzdili defekty a nakoniec ho pred šiestym zo siedmich okruhov stiahli z trate

31 komentárov

SITA 21.08.2016 15 080   Rio 2016 Horska Cyklistika Cross Country Peter Sagan

Schurter sa dočkal zlata, Sagana pribrzdili defekty a nakoniec ho pred šiestym zo siedmich okruhov stiahli z trate Švajčiar Nino Schurter sa stal olympijským víťazom v pretekoch cross country v horskej cyklistike v Riu de Janeiro. Jeho víťazný čas bol 1:33:28 h. Sedemnásobný majster sveta po striebre z Londýna 2012 a bronze z Pekingu 2008 sa konečne dočkal najväčšieho úspechu. Striebornú medailu si s odstupom 50 sekúnd vybojoval český reprezentant Jaroslav Kulhavý, ktorý neobhájil titul z Londýna.
Čítajte viac »

Answer – rukavice a doplnky, jednoducho a účelne

PR článok 22.07.2016 5 fotografií 2 986   Cross Country Enduro Vybava Horska Cyklistika Pro Cycling

Answer – rukavice a doplnky, jednoducho a účelne Answer je spoločnosť, ktorá sa zameriava v prvom rade na MTB doplnky a najvýraznejšie v segmente gravity disciplín. V ponuke nechýbajú riadítka, predstavce, gripy, pedále a taktiež sa veľmi výrazne zameriavajú na bikové rukavice.
Čítajte viac »

Test: Ghost Riot LC 6 – XC mašina s vyšším zdvihom alebo ...?

12 komentárov

mondzo 27.05.2016 45 fotografií 4 965   Schindler Cross Country Enduro Horska Cyklistika Ghost Test

Test: Ghost Riot LC 6 – XC mašina s vyšším zdvihom alebo ...? Bicykel od nemeckého výrobcu Ghost som mal v rukách 2-3 roky dozadu a celkom som sa potešil správe, že je na ceste Riot LC 6. Na nete som checkol výbavu tejto mašinky a nedočkavo čakal na kuriéra, nech môžeme spolu vyraziť do terénu. Najviac som sa z celého bicykla tešil na zadný tlmič od firmy Cane Creek, ktorý som predtým ešte nejazdil.
Čítajte viac »

Reportáž: Kaktus Bike Karloveský kros – môj prvý cross-country

5 komentárov

GaliPe54 25.05.2016 225 fotografií 4 173   Cross Country Karlovesky Kros Reportaz Maraton Preteky

Reportáž: Kaktus Bike Karloveský kros – môj prvý cross-country V slnečnú sobotu 21. mája 2016, sa v bratislavskom Líščom údolí konalo druhé kolo Župného pohára - Karloveský kros, pričom tento pretek je zaradený do seriálu šiesteho ročníka pretekov Župný pohár 2016.
Čítajte viac »

Potrebný výkon a technika na olympijský okruh v Riu

17 komentárov

Imroman 20.05.2016 9 449   Video Cross Country Rio 2016 Horska Cyklistika

Potrebný výkon a technika na olympijský okruh v Riu Pre bližšiu predstavu náročnosti disciplíny, akou je olympijské XC, celkom dobre poslúži nasledujúce video z pohľadu Jaroslava Kulhavého. Celkom pútavé je sledovať okrem skutočne zaujímavej trate v Riu, aj tie poriadne vysoké "skoky" vo výkone. Práve vďaka tomu, je XC tak veľmi špecifické na prípravu...
Čítajte viac »

Sagan v pretekoch na horskom biku v Tepliciach - očakáva sa príchod 5 až 7 tisícok fanúšikov a televízneho štábu z USA

5 komentárov

SITA 29.04.2016 5 560   Cross Country Teplice Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Peter Sagan

Sagan v pretekoch na horskom biku v Tepliciach - očakáva sa príchod 5 až 7 tisícok fanúšikov a televízneho štábu z USA Fenomén Peter Sagan si to po páde na nedávnych pretekoch v Grazi nerozmyslel a pricestoval aj do českých Teplíc. Tam sa v sobotu popoludní zúčastní na pretekoch Českého pohára kategórie C1 v cross-country na horských bicykloch.
Čítajte viac »

Na čom frčia Lamiovci?

23 komentárov

PR článok 20.04.2016 4 498   Info Trening Cross Country Horska Cyklistika

Na čom frčia Lamiovci? Bratia Michal a František Lamiovci už niekoľko rokov zastávajú pozíciu lídrov slovenskej reprezentácie horskej cyklistiky v disciplíne cross-country. Tituly majstrov Slovenska a ocenenia Horských cyklistov roka zbierajú jeden za druhým a momentálne sa obaja uchádzajú o miesta na OH v Riu 2016. Viac o olympijskej kvalifikácii sa môžete dozvedieť v ich článku (Ako je to s kvalifikáciou na OH?).
Čítajte viac »

Aká bola sezóna ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2015?

11 komentárov

Imroman 18.11.2015 15 fotografií 2 894   Skoda Bike Open Tour Reportaz Maraton Horska Cyklistika MTB Cross Country Skoda

Aká bola sezóna ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2015? Tak ako minulý rok aj tento si ŠKODA ako hlavný partner zobrala pod svoje krídla vybrané Slovenské MTB maratóny. Tie sa pospájali do série s názvom ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2015. Keďže sezóna pomaly ale určite končí, nebude na „škodu“ menšie zhrnutie...
Čítajte viac »

Bike Odyssey - 8-dňový cross country pretek v gréckom pohorí Pindos

2 komentáre

slavo 30.10.2015 2 398   Horska Cyklistika Cross Country Video

Bike Odyssey - 8-dňový cross country pretek v gréckom pohorí Pindos Najťažší pretek v Grécku a zároveň jeden z najťažších na svete s celkovou dĺžkou približne 600 km a prevýšením 25 000 m. Súťaží sa v dvojčlenných tímoch. Ako to vyzeralo na trati tento rok si môžete pozrieť v krátkom zostrihu.
Čítajte viac »