Články v kategórii 'Drahova Cyklistika' (28 článkov)

Keď je vek skutočne len číslo

10 komentárov

Imroman 05.01.2017 5 809   Rekord Francuzsko Drahova Cyklistika Cestna Cyklistika

Keď je vek skutočne len číslo Človek si občas v duchu hovorí, ako dlho ešte vydrží robiť svoj milovaný koníček. Keď vás prepadnú takéto myšlienky, spomeňte si na borca menom Robert Marchand, ktorý vo veku 105 rokov túžil prekonať svoj vlastný rekord v kategórii nad 100 rokov.
Článok bol doplnený 05.01.2017 o 14:35.
Čítajte viac »

Zlatý pedál 2016 pre Petra Sagana

9 komentárov

SITA 22.12.2016 3 926   Peter Sagan Jozef Metelka Zlaty Pedal 2016 Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Cyklokros Drahova Cyklistika Salova Cyklistika

Zlatý pedál 2016 pre Petra Sagana Najlepším cyklistom Slovenska za rok 2016 sa podľa predpokladov stal Peter Sagan. Už dvojnásobný majster sveta z cestných pretekov s hromadným štartom triumfoval v tradičnom výročnom bilancovaní Slovenského zväzu cyklistiky pred dvojnásobným paralympijským víťazom Jozefom Metelkom a Patrikom Tyborom, ktorý sa 45. miestom v pretekoch na ceste na olympijských hrách v Riu de Janeiro postaral o druhý najlepší výsledok Slováka na OH v modernej histórii.
Čítajte viac »

Slovensko získalo na majstrovstvách sveta v sálovej cyklistike dve bronzové medaily

2 komentáre

SITA 04.12.2016 3 711   Drahova Cyklistika Majstrovstva Sveta Nicole Frybortova

Slovensko získalo na majstrovstvách sveta v sálovej cyklistike dve bronzové medaily Po piatkovom treťom mieste v súťaži štvoríc zásluhou kvarteta ACT 4 Slovakia v zložení Alica Vinczeová, Dóra Szabóová, Viktória Glofáková a Henriett Dominová pridala na najvýznamnejšom podujatí sezóny v sobotu bronz medzi jednotlivkyňami aj Nicole Frýbortová. Úspešnejšie boli iba dve domáce Nemky: najcennejší kov si vybojovala Lisa Hattemerová pred krajankou Violou Brandovou.
Čítajte viac »

V Gente sa darilo Metelkovi aj Pavlendovej

SITA 21.11.2016 1 831   Drahova Cyklistika Alzbeta Pavlendova Jozef Metelka Vitaz

V Gente sa darilo Metelkovi aj Pavlendovej Slovenským reprezentantom v dráhovej cyklistike Jozefovi Metelkovi a Alžbete Pavlendovovej sa darilo na exhibičnom šesťdňovom podujatí v belgickom Gente.
Čítajte viac »

Metelka premiérovo na SP v Glasgowe na 14. mieste

1 komentár

SITA 06.11.2016 2 914   Jozef Metelka Drahova Cyklistika Cestna Cyklistika

Metelka premiérovo na SP v Glasgowe na 14. mieste Jozef Metelka vo svojej premiére na pretekoch Svetového pohára cyklistov-dráharov medzi "zdravými" pretekármi v Glasgowe skončil v kvalifikácii stíhačky jednotlivcov na 14. mieste.
Čítajte viac »

Zlatá jazda a hlavne riadna oslava víťazstva Jozefa Metelku v Riu

4 komentáre

slavo 11.09.2016 5 504   Rio 2016 Cestna Cyklistika Drahova Cyklistika Jozef Metelka Video

Zlatá jazda a hlavne riadna oslava víťazstva Jozefa Metelku v Riu "Keď som ho už videl pred sebou, tak som do toho šliapol, aby som ho chytil. Podarilo sa, som veľmi rád,“ povedal 30-ročný rodák z Piešťan a doplnil "Stáť na stupni pre víťazov so zlatom na krku a počúvať slovenskú hymnu je krásny pocit. Jozef Metelka sa stal suverénnym víťazom sobotňajších stíhacích pretekov mužov kategórie C4 na 4 kilometre na Hrách XV. paralympiády v brazílskom Riu de Janeiro.
Čítajte viac »

Jozef Metelka predviedol absolútne famózny výkon na velodróme v Riu de Janeiro a vybojoval zlato

SITA 11.09.2016 7 035   Vysledky Cestna Cyklistika Drahova Cyklistika Rio 2016 Jozef Metelka

Jozef Metelka predviedol absolútne famózny výkon na velodróme v Riu de Janeiro a vybojoval zlato Slovenský reprezentant v cyklistike Jozef Metelka sa stal suverénnym víťazom sobotňajších stíhacích pretekov mužov kategórie C4 na 4 kilometre na Hrách XV. paralympiády v brazílskom Riu de Janeiro. Tridsaťročný rodák z Piešťan bezkonkurenčne vyhral kvalifikáciu v paralympijskom rekorde a vo večernom finále na miestnom Olympijskom velodróme zdolal Austrálčana Kyla Bridgwooda.
Čítajte viac »

Cavendish sa dočkal prvej olympijskej medaily

16 komentárov

SITA 16.08.2016 3 984   Velka Britania Drahova Cyklistika Olympijske Hry Mark Cavendish

Cavendish sa dočkal prvej olympijskej medaily Mark Cavendish sa stal vďaka 30 etapovým triumfom na Tour de France, zisku dúhového dresu majstra sveta či desiatkam víťazstiev na iných veľkých pretekoch jedným z najúspešnejších britských cyklistov, ale až do pondelka mu chýbala olympijská medaila. Dočkal sa jej nie na ceste, ale na dráhe.
Čítajte viac »

Padá sa aj v dráhovej cyklistke: Hoskinsovú prepustili z nemocnice bez zlomenín

2 komentáre

SITA 09.08.2016 4 354   Rio 2016 Cestna Cyklistika Drahova Cyklistika Pad

Padá sa aj v dráhovej cyklistke: Hoskinsovú prepustili z nemocnice bez zlomenín Austrálsku dráhovú cyklistku Melissu Hoskinsovú už prepustili z nemocnice a napriek ťažkému pádu počas pondelkového tréningu na velodróme v Riu de Janeiro verí, že ešte pomôže svojmu družstvu v olympijských stíhacích pretekoch. Po kolízii v rýchlosti takmer 60 km/h sa ocitli na zemi aj jej kolegyne z tímu Ashlee Ankudinoffová, Georgia Bakerová a Amy Cureová, na kolesách sa uzdržala iba Annette Edmondsonová.
Čítajte viac »

Metelka na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike v Montichiari vybojoval striebornú medailu

3 komentáre

SITA 18.03.2016 1 461   Taliansko Vysledky Drahova Cyklistika Jozef Metelka

Metelka na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike v Montichiari vybojoval striebornú medailu Slovenský reprezentant Jozef Metelka získal vo štvrtok na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike zdravotne znevýhodnených športovcov v talianskom Montichiari striebornú medailu na kilometrovej trati s pevným štartom v skupine MC4.
Čítajte viac »