Články v kategórii 'Francuzsko' (10 článkov)

Keď je vek skutočne len číslo

10 komentárov

Imroman 05.01.2017 6 117   Rekord Francuzsko Drahova Cyklistika Cestna Cyklistika

Keď je vek skutočne len číslo Človek si občas v duchu hovorí, ako dlho ešte vydrží robiť svoj milovaný koníček. Keď vás prepadnú takéto myšlienky, spomeňte si na borca menom Robert Marchand, ktorý vo veku 105 rokov túžil prekonať svoj vlastný rekord v kategórii nad 100 rokov.
Článok bol doplnený 05.01.2017 o 14:35.
Čítajte viac »

Tomu sa povie šialená jazda

3 komentáre

Imroman 04.12.2016 3 381   Horska Cyklistika Maraton Francuzsko Video

Tomu sa povie šialená jazda Megavalanche je skutočne bláznivá akcia a v podstate sa jedná o akúsi maratónsku verziu zjazdu. Navyše štartuje celá horda naraz a o bláznivé situácie tak nie je núdza. Niečo na túto tému by mohol rozprávať aj hlavný aktér vo videu - Cedric Gracia. Spadnutá reťaz na začiatku, šialené manévre, zvláštny vodič a nakoniec 3. miesto. Francúzska škola...
Čítajte viac »

Peter Sagan pôjde na ME, aj ďalší traja majstri sveta

1 komentár

SITA 08.09.2016 3 955   Peter Sagan Cestna Cyklistika Francuzsko

Peter Sagan pôjde na ME, aj ďalší traja majstri sveta Úradujúci majster sveta Peter Sagan bude jednou z hviezd nadchádzajúceho európskeho šampionátu v cestnej cyklistike, ktorého dejiskom bude dňoch 14.- 18. septembra Plumelec vo francúzskom Bretónsku. Organizátori sa na svojom webe pochválili, že v štartovnej listine figurujú mená ostatných štyroch majstrov sveta v cestných pretekoch s hromadným štartom.
Čítajte viac »

Francúzi vedia

3 komentáre

Imroman 11.05.2016 3 459   Horska Cyklistika Francuzsko Video

Francúzi vedia Je už pomerne dlho jasné, že Francúzi patria v gravity disciplínach medzi svetovú špičku. Čím to je a prečo sú takí dobrí? Určite za tým bude nejaký tajný recept...
Čítajte viac »

Po Korzike s cestným bicyklom

slavo 27.02.2016 2 847   Cestna Cyklistika Francuzsko Video

Po Korzike s cestným bicyklom Kým je ešte na Slovensku upršané počasie alebo zima, na francúzskom ostrove Korzika sa dajú najazdiť kilometre jedna radosť. Ostrov navyše ponúka množstvo stúpaní, takže si môžete užiť kopce aj zjazdy.
Čítajte viac »

Ďalšie veľmi vydarené bikerské video a nie len o jazdení na snehu

4 komentáre

slavo 24.02.2016 5 748   Horska Cyklistika Francuzsko Video

Ďalšie veľmi vydarené bikerské video a nie len o jazdení na snehu Parádna lokalita, jazdci, ktorí to naozaj vedia, do toho hudba a výborný strih. Jednu chybu to však má a to, že lokalita nie je bližšie k Slovensku, pretože cesta autom tam trvá z Bratislavy viac ako 13 hodín...
Čítajte viac »

Aj okolo Mont Blanku sa dá ísť na biku

10 komentárov

slavo 20.02.2016 5 540   Video Francuzsko Horska Cyklistika

Aj okolo Mont Blanku sa dá ísť na biku Tour du Mont Blanc je 160 km dlhý okruh okolo jedného z najvyšších vrchov Európy, ktorý prechádza cez tri krajiny a rôzne náročný terén. Pozrite si jednu z častí o zdolávaní tohto zaujímavého okruhu na horských bikoch s prespávaním v útulniach popri trase.
Čítajte viac »

Bajkovačka v legendárnej talianskej oblasti Valle d'Aosta - Raj pre milovníkov trailov

1 komentár

hurmikak 28.08.2015 2 566   MTB Horska Cyklistika Francuzsko Video

Bajkovačka v legendárnej talianskej oblasti Valle d'Aosta - Raj pre milovníkov trailov To pravé bajkerské nebo začína v sedle Col d'Invergneux. Odtiaľ vedie kľukatý jemne (miestami aj prudko) klesajúci singletrail z výšky cca 2900 mnm do 1500 mnm. Trail sa nádherne kľukatí popri potoku, neskôr rieke, je plný zákrut, malých skokov, mostíkov cez potok. Jednoducho extáza.
Čítajte viac »

Tip na dovolenku snov: Francúzska MTB trasa, ktorá ako keby vznikla vyskladaním najkrajších slovenských MTB trás za sebou

3 komentáre

hurmikak 14.06.2015 89 fotografií 2 949   Tip Na Vylet Francuzsko Horska Cyklistika

Tip na dovolenku snov: Francúzska MTB trasa, ktorá ako keby vznikla vyskladaním najkrajších slovenských MTB trás za sebou Chemins du Soleil. Chodníky slnka - tak sa volá MTB trasa vedúca z mesta Thonon-Les-Bains do Nice vo Francúzsku, ktorá má 1000 km. My sme si v lete 2014 zvolili úsek z Grenoble do Sisteron, čím sme ukrojili z celej porcie približne 300 km.
Čítajte viac »

Korzika: Útek z bežných dní a pracovných povinností v meste

slavo 24.02.2015 4 788   Francuzsko Leto Horska Cyklistika Video

Korzika: Útek z bežných dní a pracovných povinností v meste Čo sa tak zobrať s kamošmi na poriadny bike trip a vyvetrať si hlavu? Takýto nápad dostali traja chlapíci a ešte k tomu natočili o tom aj výborný dokument. Kto nemá rád úvod, nech si nastaví rovno čas 3:40. Inšpirácia je to veru riadna.
Čítajte viac »