Články v kategórii 'Horska Cyklistika' (949 článkov)

Video: 4 Islands - etapový pretek dvojíc v Chorvátsku

5 komentárov

Imroman 23.02.2017 1 785   Video Chorvatsko Preteky Etapove Preteky Horska Cyklistika

Video: 4 Islands - etapový pretek dvojíc v Chorvátsku Uz za mesiac a nejaké drobné začnú v Chorvátsku etapové preteky dvojíc s názvom 4 Islands a môzete sa tešiť aj na detailný report, kedže zastúpenie bude mať aj tím Pro Cycling - MTBIKER.sk.
Čítajte viac »

Slovák Tomáš Višňovský na Absa Cape Epic bude bojovať o popredné priečky

2 komentáre

Imroman 22.02.2017 5 184   Afrika Horska Cyklistika Sezona 2017 Absa Cape Epic

Slovák Tomáš Višňovský na Absa Cape Epic bude bojovať o popredné priečky Už len necelý mesiac ostáva do štartu najsledovanejšieho MTB preteku dvojíc Absa Cape Epic, ktorý sa každým rokom ide v okolí Kapského mesta v Juhoafrickej republike.
Čítajte viac »

Môže cvičenie zlepšiť váš výkon na biku? Myslím, že áno...

57 komentárov

Imroman 20.02.2017 7 699   Trening Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Sezona Cvicenie

Môže cvičenie zlepšiť váš výkon na biku? Myslím, že áno... Na konci minulej sezóny som sa trochu zamyslel a skúsil pozrieť, kde sú moje najväčšie rezervy. Myslím, že jednou z vecí bolo podcenenie silovej zložky – najmä čo sa týka zimnej „prípravy“. Cvičeniu sa nevyhýbam, ale doteraz tomu chýbal ten správny smer, lepšie povedané špecifickosť. Nemôžem predsa cvičiť ako kulturista a očakávať zlepšenie na biku...
Čítajte viac »

Pozvánka: ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017 – pomaly sa treba začať zobúdzať zo spánku

3 komentáre

Imroman 19.02.2017 5 fotografií 4 446   Maraton Skoda Skoda Bike Open Tour Pozvanka Horska Cyklistika

Pozvánka: ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017 – pomaly sa treba začať zobúdzať zo spánku Síce je ešte stále zima, no kalendár na budúcu sezónu už praská vo švíkoch. Pomaly nastáva čas začať sa trochu viac hýbať a potrebnú motiváciu vám možno dodá 3.ročník série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017, ktorý začína prvým kolom koncom apríla.
Čítajte viac »

Video: Stupava Winter Trophy MTB & Run 2017 - obrazom

2 komentáre

Imroman 16.02.2017 3 223   Preteky Maraton Horska Cyklistika Zima MTB Stupava Trophy Video

Video: Stupava Winter Trophy MTB & Run 2017 - obrazom O tejto podarenej zimnej akcii ste sa mohli dočítať už tradične na našich stránkach (Reportáž: Stupava Winter Trophy MTB & Run 2017 - pretekanie s cencúľmi na tvári má vždy svoje čaro).Dobrým zvykom organizátorov Stupava Winter Trophy je detailné video z celého priebehu, ktorým si môžete trochu pripomenúť atmosféru podujatia, vrátane ideálnych zimných podmienok a zmrznutých úsmevov :).
Čítajte viac »

Krátky cyklistický slovník: Geometria rámu a hĺbkový výklad pojmov

17 komentárov

bimjeam 15.02.2017 5 fotografií 6 889   Horska Cyklistika Technika Ram Pojem

Krátky cyklistický slovník: Geometria rámu a hĺbkový výklad pojmov Určite ste sa aspoň raz stretli s anglickými pojmami ako wheelbase, offset, reach. Napriek tomu, že väčšinu týchto pojmov si zdatní bikeri preložia sami (alebo s pomocou translatora), často aj po samotnom preklade nie je úplne zjavné, čo toto označenie presne znamená a čo táto hodnota vyjadruje. V tomto článku by som preto rád priblížil a vysvetlil najčastejšie používané anglické označenia rôznych rozmerov, geometrií a pojmov. Dnešná časť je zameraná na geometriu rámu, nakoľko rám je srdcom a základom každého bicykla. Ak sa chcete dozvedieť viac, čítajte ďalej.
Čítajte viac »

Dainese posúva limity

PR článok 13.02.2017 5 fotografií 4 176   Dainese Rekord Horska Cyklistika

Dainese posúva limity Tirolský muž Marcus Max Stöckl sa vo svojich 42 rokoch postavil tvárou v tvár novej výzve – prekonať rýchlostný rekord na bicykli. Aby sme boli presní, prekonať svoj vlastný rekord, ktorého hodnota bola 164,95 km/h. Zobral svoj dvadsaťčlenný tím a vyrazili do púšte Atacama v Čile. Holá krajina, ktorá toho okrem skál a štrku moc bežnému turistovi neponúka, je ideálnym miestom na realizáciu Maxovho cieľa, pretože je tu dokonalý svah, priaznivý tlak vzduchu a dosažiteľné miesto štartu.
Čítajte viac »

Bikovanie v zime: 7. časť - Zimné tretry alebo klasické návleky

18 komentárov

Imroman 13.02.2017 5 fotografií 3 285   Horska Cyklistika Zima Oblecenie Tretry Cestna Cyklistika

Bikovanie v zime: 7. časť - Zimné tretry alebo klasické návleky Na tému zimy sme už publikovali niekoľko článkov, ja osobne som trochu bližšie predstavil ako bojujem s chladom nôh aj trochu obsiahlejšie. V podstate sú 2 základné možnosti ako ochrániť nohy – buď siahnete po špecializovaných zimných tretrách alebo na svoje klasické letné použijete návleky. V tomto článku by som rád predstavil výhody a nevýhody pre niekoho, kto sa nevie rozhodnúť, ktorým smerom sa vydať, keďže vybavenie nie je samozrejme lacná záležitosť – u koníčka s názvom cyklistika to platí dvojnásobne :).
Čítajte viac »

Ako nafúknuť vytýčených 5 000 km za rok o 60 % alebo rodinných 10 000 km

8 komentárov

reactor 11.02.2017 25 fotografií 5 913   Jesen Leto Jar Zima Trening Horska Cyklistika

Ako nafúknuť vytýčených 5 000 km za rok o 60 % alebo rodinných 10 000 km Priznám sa, že mi vôbec nenapadlo písať cyklo memoáre za rok 2016, no borec z fóra menom Semanuel ma inšpiroval učiniť tak. Dokonca mu ukradnem formu, rozpísať to mesiac po mesiaci. Na začiatok však pár slov o tom, ako sa mi podarilo z neurčitého cieľa 5 000 km za rok, čím som chcel prekonať 4 400 km z roku predošlého, urobiť 8 000 km. Stačí na to obmedzenie športu, do ktorého som sa predtým nútil, Stravu, horák, potomka, ktorý vás kopíruje a tolerantnú manželku :-).
Čítajte viac »

Video: José Antonio Hermida je skutočne len jeden

2 komentáre

Imroman 10.02.2017 3 731   Video MTB Horska Cyklistika Xcm

Video: José Antonio Hermida je skutočne len jeden Kto aspoň trochu sleduje svetovú MTB scénu, tomu meno José Antonio Hermida netreba príliš predstavovať. Táto legenda a jeden z posledných "mohykánov" klasického XC ukončila minulý rok úspešnú kariéru a ako prejav úcty vzniklo toto video. Je trochu dlhšie, no myslím, že skutočne stojí za pozretie, pretože Hermida bol naozaj "svojský" a mimoriadne obľúbený aj medzi ostatnými. A hlavne skvelý biker...
Čítajte viac »