Články v kategórii 'Martin Velits' (90 článkov)

Martin Velits pôjde na Vueltu v zostave Etixxu

SITA 18.08.2016 1 959   Vuelta Martin Velits Quickstep Spanielsko Cestna Cyklistika

Martin Velits pôjde na Vueltu v zostave Etixxu Slovenský cyklista Martin Velits figuruje v 9-člennej zostave tímu Etixx-Quick Step na nadchádzajúce preteky Okolo Španielska. Martin Velits by mal byť jediným Slovákom v pelotóne. Populárna Vuelta sa začne v sobotu 20. augusta a potrvá do nedele 11. septembra. Prvou etapou bude tímová časovka na 27,8 km z Ourense Termal / Balneario de Laias -do Parque Náutico Castrelo de Miňo.
Čítajte viac »

Etixx-QuickStep na Tour de France bez Martina Velitsa

SITA 22.06.2016 2 256   Cestna Cyklistika Tour De France Marcel Kittel Martin Velits

Etixx-QuickStep na Tour de France bez Martina Velitsa Martin Velits sa štvrtý rok po sebe nepredstaví na najslávnejších pretekoch sveta Tour de France. Tím 31-ročného Púchovčana Etixx-QuickStep predstavil deväťčlennú zostavu, v ktorej figurujú hviezdny šprintér Marcel Kittel, časovkársky špecialista Tony Martin, vrchári Julian Alaphilippe a Daniel Martin či Iljo Keisse, Maximiliano Richeze, Fabio Sabatini, Petr Vakoč a Julien Vermote.
Čítajte viac »

V Madride najrýchlejší Degenkolb, celkovým víťazom Vuelta a Espaňa sa stal Talian Aru

SITA 14.09.2015 1 132   Vuelta Cestna Cyklistika Spanielsko Vitaz Martin Velits

V Madride najrýchlejší Degenkolb, celkovým víťazom Vuelta a Espaňa sa stal Talian Aru Nemecký šprintér John Degenkolb z tímu Giant - Alpecin bol najrýchlejší v nedeľnej poslednej 21. etape pretekov Vuelta a Espaňa, záverečného tretieho podujatia rangu Grand Tour v cyklistickej sezóne. Martin Velits (Etixx - Quick Step) sa s tohtoročnou Vueltou rozlúčil solídnym 22. miestom, v konečnom poradí bol 117.
Čítajte viac »

Nominácia na Majstrovstvá sveta 2015 v cestnej cyklistike

slavo 05.09.2015 1 843   Majstrovstva Sveta Uci Peter Sagan Juraj Sagan Martin Velits

Nominácia na Majstrovstvá sveta 2015 v cestnej cyklistike Do širšej nominácie na Majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať medzi 19. – 27. septembrom 2015 v americkom Richmonde, odporučila komisia cestnej cyklistiky SZC sedem elitných jazdcov. Nechýbajú medzi nimi Peter Sagan, Juraj Sagan, Michael Kolář (všetci traja Tinkoff Saxo), Peter Velits (BMC), Martin Velits (Etixx-Quick-Step), Patrik Tybor (Kemo Dukla Trenčín) a Marek Čanecký (Amplatz-BMC). Výpravu elite povedie reprezentačný tréner Ján Valach, na ktorého pleciach stojí konečný výber troch pretekárov tejto kategórie, ktorí pocestujú zabojovať o titul majstra sveta.
Čítajte viac »

Okolo Kalifornie: Sagan opäť bojoval o triumf, Cavendish chválil Martina Velitsa

1 komentár

SITA 15.05.2015 1 735   Cestna Cyklistika Peter Sagan Martin Velits Okolo Kalifornie Mark Cavendish

Okolo Kalifornie: Sagan opäť bojoval o triumf, Cavendish chválil Martina Velitsa Peter Sagan finišoval vo štvrtkovej 5. etape zo Santa Barbary do Santa Clarity na pretekoch Okolo Kalifornie na treťom mieste. Tretíkrát ho tento rok na najväčšom americkom cyklistickom podujatí zdolal Brit Mark Cavendish. Cavendish vedie bodovaciu súťaž o šesť bodov pred Saganom, ktorý zatiaľ na Okolo Kalifornie 2015 neskončil horšie ako tretí.
Čítajte viac »

Okolo Kalifornie: Sagana zdolal v šprinte len Cavendish

SITA 11.05.2015 1 943   Peter Sagan Michael Kolar Martin Velits Okolo Kalifornie Cestna Cyklistika

Okolo Kalifornie: Sagana zdolal v šprinte len Cavendish Po 204,3 km v okolí Sacramenta zdolal 25-ročného jazdca tímu Tinkoff-Saxo len skvelý britský šprintér Mark Cavendish, ktorý využil skvelú prácu tímu Etixx - Quick-Step. Špurt na dlhom a širokom bulvári viac vyhovoval Cavendishovi, ktorý potvrdil svoje kvality. Brit sa stal aj držiteľom trička pre najlepšieho muža celkového poradia.
Čítajte viac »

U Velitsovcov je lazaret, Peter je po operácii artérie

1 komentár

SITA 04.04.2015 1 769   Cestna Cyklistika Martin Velits Peter Velits

U Velitsovcov je lazaret, Peter je po operácii artérie Peter Velits sa podrobil v Londýne operácii artérie ľavej nohy. Člen tímu BMC Racing sa pre zdravotné problémy musí v tejto sezóne rozlúčiť aj s účasťou na Tour de France. Pri operačnom zákroku mu lekári upravili artériu. "Operácia prebehla bez komplikácii, všetko ide podľa plánov. V utorok mám ďalšiu kontrolu, ak bude všetko v poriadku, na budúci týždeň v stredu by som mohol ísť domov," informoval z Britských ostrovov agentúru SITA Peter Velits.
Čítajte viac »

Saganovi nešla karta v posledných dvoch pretekoch, veľkú smolu mal Martin Velits, ktorý si v pretekoch Gent - Wevelgem po páde zlomil kľúčnu kosť

slavo 29.03.2015 2 446   Martin Velits Peter Sagan Cestna Cyklistika Gent Wevelgem E3

Saganovi nešla karta v posledných dvoch pretekoch, veľkú smolu mal Martin Velits, ktorý si v pretekoch Gent - Wevelgem po páde zlomil kľúčnu kosť Počas veternej a daždivej klasiky Gent - Wevelgem mali problémy viacerí jazdci a doplatil na to aj Martin Velits, pre ktorého sa pravdepodobne skončila sezóna kvôli zlomenine kľúčnej kosti. Geraint Thomas spravil kotrmelec pri páde a Jackovi Bauerovi sa zamotala taška s občerstvením do kolesa.
Čítajte viac »

Sagan aj v druhej etape Okolo Kataru finišoval štvrtý

1 komentár

SITA 09.02.2015 2 567   Cestna Cyklistika Peter Sagan Peter Velits Martin Velits Okolo Kataru

Sagan aj v druhej etape Okolo Kataru finišoval štvrtý Peter Sagan bojoval v závere o etapový úspech v konkurencii ďalších štrnástich jazdcov. Etapu z Al Wakry do Al Khor Corniche, ktorá merala 194,5 km, vyhral v šprintérskej koncovke Nór Alexander Kristoff pred Talianom Andreom Guardinim a Gregom van Avermaetom z Belgicka. Sagan nezvolil v koncovke výhodnejšiu stranu, súperi ho zavreli a musel sa predierať pomedzi nich. Celkovo patrí 25-ročnému Žilinčanovi 7. priečka s odstupom 10 sekúnd na Kristoffa.


Čítajte viac »

Sagan finišoval pri premiére v Katare na 4. mieste

1 komentár

SITA 08.02.2015 2 078   Martin Velits Peter Velits Vysledky Okolo Kataru Peter Sagan Cestna Cyklistika

Sagan finišoval pri premiére v Katare na 4. mieste Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval vo svojej pretekárskej premiére v drese tímu Tinkoff-Saxo v úvodnej etape Okolo Kataru na 4. mieste. Pred úradujúceho majstra Slovenska sa dostali Španiel José Joaquin Rojas, Belgičan Tom Boonen i Francúz Arnaud Démare. Sagan mal počas etapy kolíziu s Tomom Boonenom, po ktorej sa obaja ocitli na zemi. Rýchlo sa však zdvihli a pokračovali v pretekoch.
Článok bol doplnený 08.02.2015 o 17:00.
Čítajte viac »