Články v kategórii 'Matej Jurco' (1 - 5 z 5 článkov)

Jurčo druhý v úvodnej etape Okolo Maroka

1 komentár

SITA 31.03.2013 766   Cestna Cyklistika Matej Jurco Vysledky

Slovenský cyklista Matej Jurčo obsadil 2. miesto v úvodnej etape pretekov Okolo Maroka. Do kontinentálneho rebríčka UCI si jazdec Dukly Trenčín Trek pripísal 5 bodov.

T. Martin víťazom časovky, M. Jurčo 30., P. Velits 34.

2 komentáre

SITA 19.09.2012 1 507   Vysledky Casovka Majstrovstva Sveta Peter Velits Matej Jurco Cestna Cyklistika

T. Martin víťazom časovky, M. Jurčo 30., P. Velits 34. Nemec Tony Martin obhájil v holandskej provincii Limburg titul majstra sveta v cyklistickej časovke. Na 45,7 km dlhej trati medzi Heerlenom a Valkenburgom dosiahol čas 58:38,76 min. S náskokom 5 sekúnd zdolal Američana Taylora Phinneyho, tretiu priečku obsadil Bielorus Vasil Kirijenka, ktorý zaostal o 1:44 min. Časovka vyšla zo slovenských zástupcov lepšie Matejovi Jurčovi, ktorý skončil na 30. mieste s takmer štvorminútovým mankom na víťaza. Nedarilo sa čerstvému majstrovi sveta v časovke družstiev Petrovi Velitsovi. Tímový kolega Martina z Omega Pharma-QuickStep obsadil až 34. post (+4:07,06 min).

Kováč pre defekty neudržal vedenie na Czech Cycling Tour

SITA 02.07.2012 782   Cestna Cyklistika Matej Jurco Maros Kovac Czech Cycling Tour

Slovenskí cyklisti Maroš Kováč a Matej Jurčo vyhrali záverečné dve etapy pretekov Czech Cycling Tour, ktoré vyvrcholili v Olomouci. Do kontinentálneho rebríčka si pripísali 20 bodov. Kováč si po úspechu v sobotňajšej 3. etape, ktorá bola kráľovskou na Czech Cycling Tour, obliekol v nedeľu aj žltý dres lídra.

Rossi víťazom úvodu Okolo Slovenska, Maroš Kováč tretí

SITA 05.06.2012 1 237   Okolo Slovenska Cestna Cyklistika Maros Kovac Juraj Sagan Matej Jurco

Rossi víťazom úvodu Okolo Slovenska, Maroš Kováč tretí Talian Enrico Rossi z tímu Meridiana Kamen sa stal víťazom úvodnej etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktorá mala štart i cieľ v Liptovskom Mikuláši a merala 158,1 km. Dvadsaťročný pretekár sa presadil v záverečnom súboji v uliciach centra Liptova s Rusom Alexandrom Prišpetným z tímu Itera Kaťuša. Rossi sa zároveň stal prvým lídrom 56. ročníka.

Polievka s Jurčom s dobrým výsledkom v Normandii

SITA 20.09.2011 959   Matej Jurco Pavol Polievka Vysledky Cestna Cyklistika

Polievka s Jurčom s dobrým výsledkom v Normandii Okrem Petra Sagana, ktorý vyhral nedeľňajšie preteky v Taliansku, absolvovali generálku na tohtotýždňové majstrovstvá sveta v Kodani aj ďalší slovenskí cyklisti. Úspešne si počínali v časovke dvojíc Duo Normand vo francúzskom Marigny Pavol Polievka a Matej Jurčo, ktorí obsadili v kvalitnej konkurencii 6. miesto. Obaja sa predstavia na svetovom šampionáte v stredajšej individuálnej časovke.