Články v kategórii 'Slovensko' (148 článkov)

Cyklospravodaj SCK – čo nové v cykloturistike?

1 komentár

Imroman 10.01.2017 3 179   Horska Cyklistika Slovensko Sck

Cyklospravodaj SCK – čo nové v cykloturistike? Cyklistika samozrejme nie je len o naháňaní výškových metrov, wattov a sekúnd na pretekoch. Väčšina z nás ju berie v prvom rade ako relax a možnosť trávenia voľného času niekde hlboko v prírode mimo civilizácie. Možno to ani nevnímame, ale častokrát nám vie pri plánovaní výletov a priamo v teréne pomôcť dobre spravené značenie. Súčasný GPS systém a formy navigácie navyše umožňujú nájsť si plánovanú trasu on-line a nechať sa pohodlne navigovať. Aby to fungovalo, je v prvom rade potrebné trasu zmapovať. Všetkým týmto činnostiam sa okrem iného venuje združenie SCK (Slovenský Cykloklub), ktoré u nás funguje už viac ako 20 rokov.
Čítajte viac »

Z Rotterdamu do Banskej Bystrice za 38 dní - 1. časť

8 komentárov

dhark 08.01.2017 70 fotografií 4 074   Cestna Cyklistika Holandsko Slovensko Vylet

Z Rotterdamu do Banskej Bystrice za 38 dní - 1. časť Možno aj vy máte aktivitu, pri ktorej sa dokážete tak zamyslieť, že svet okolo akoby prestal existovať. Ja mám také dve: bicyklovanie a skialpinizmus. Keďže som trávil veľa času v holandskom Rotterdame, to druhé veľmi do úvahy neprichádzalo. A ja som potreboval veľa rozmýšľať. Vytiahol som teda svoj bicykel, trochu ho upravil, nakúpil potrebné a 1.9.2016 o 11:00 som sa rozlúčil s kolegami pred kanceláriou. Vyhradil som si dva mesiace, za ktoré som sa chcel dostať do Švédska, cez Pobaltie až domov, do Banskej Bystrice. To som ešte netušil, že na ceste okrem mostov a lodí, stretnem mnoho iných prekvapení.
Čítajte viac »

Pozvánka: 1. zimný Cyklonárez 2017 v Nízkych Tatrách

beal 04.01.2017 7 386   Nizke Tatry Preteky Maraton Slovensko Zima Horska Cyklistika Pozvanka

Pozvánka: 1. zimný Cyklonárez 2017 v Nízkych Tatrách Poď na dno vlastných síl obklopený horským chladom ďaleko za limitmi fitnes krások a požieračov kuraciny. Daj si januárový CYKLONÁREZ - už 14. januára v Nízkych Tatrách!
Čítajte viac »

Rock Machine nie je žiadny nováčik

PR článok 27.12.2016 3 852   Video Rock Machine Sloger Eu Horska Cyklistika Slovensko

Rock Machine nie je žiadny nováčik Rock Machine je na trhu už 22 rokov a za jeho vznikom stojíme my, v prvom rade bikeri. Máme radi to isté čo takmer každý, teda krásnu prírodu, v ktorej si môžeme bez problémov užiť obľúbený trail a kde trochu blata neznamená žiadny problém. V tomto duchu je ladená aj nová kolekcia 2017, ktorú si bližšie môžete pozrieť na rockmachine.sk.
Čítajte viac »

Vybrané pády v SPDH 2016 - od tigra až po kotrmelce

6 komentárov

slavo 18.12.2016 4 362   Video Spdh Pad Slovensko Horska Cyklistika

Vybrané pády v SPDH 2016 - od tigra až po kotrmelce Pri downhille nie je o pády núdza a na pár miestach vo viacerých kolách ich aj zachytával svojim objektívom Mizzo. V tomto zostrihu spravil kompiláciu tých "najzaujímavejších"...
Čítajte viac »

ebajk centrum otvorilo svoju košickú pobočku

PR článok 01.12.2016 5 fotografií 2 728   Novinky Predajna Slovensko Kosice Ebajk Ebike

ebajk centrum otvorilo svoju košickú pobočku Obyvatelia Košíc a okolia sa tešia z nového centra pre elektrobicykle. ebajk – Svet elektrobicyklov otvoril v business centre Cassovar so známym komínom košického pivovaru svoju pobočku ebajk Košice.
Čítajte viac »

Tip na výlet: Preskúmanie nepreskúmaného na východnom Slovensku

6 komentárov

boris.ko 25.11.2016 55 fotografií 3 043   Horska Cyklistika Bicyklom Po Slovensku Slovensko Tip Na Vylet

Tip na výlet: Preskúmanie nepreskúmaného na východnom Slovensku Aladin hlásil pád na dlhšie obdobie, všetci sa hotujú na Margecanské fajnoty, bude tam husto, tak som si vybral iný cieľ: Starina!
Čítajte viac »

Príbeh o tom, ako sme postavili unikátny 20" detský bicykel (2. časť). Ako sme ladili TORP Bite

43 komentárov

mondzo 13.11.2016 53 fotografií 4 399   Detsky Horska Cyklistika Deti Slovensko

Príbeh o tom, ako sme postavili unikátny 20 Ak sa vám zapáčila 1. časť príbehu, tak určite nevynecháte toto pokračovanie, v ktorom aspoň na pár riadkoch popíšeme dolaďovanie niektorých dôležitých komponentov na detskom bicykli a snáď si odnesiete aj zopár užitočných rád.
Čítajte viac »

Bike park Bachledka a skvelý víkend

2 komentáre

mino256 28.10.2016 15 fotografií 4 828   Slovensko Horska Cyklistika Bachledova Dolina Bachledova

Bike park Bachledka a skvelý víkend Kedže som celé leto pracoval a na biku som bol minimálne, rozhodol som sa na konci leta, respektíve začiatkom jesene si to vynahradiť. Tak kamoš, ktorého som zlanáril, tiež bookol ubytko v Ždiari a mohli sme sa začať tešiť :).
Čítajte viac »

Príbeh o tom, ako sme postavili unikátny 20" detský bicykel (1. časť): Zaľúbili sme sa do ocele

38 komentárov

mondzo 27.10.2016 35 fotografií 5 636   Detsky Horska Cyklistika Deti Slovensko

Príbeh o tom, ako sme postavili unikátny 20 Písal sa koniec roka 2014. Po letnej sezóne prišiel čas na výber 20” detského bicykla. A tu začína náš, viac ako dvojročný príbeh o tom, kam sme to dotiahli. V prvej časti sa zameriam na to, ako to celé začalo a ako sme prišli k vlastnému rámu a zaľúbili sa do ocele.
Čítajte viac »