Články v kategórii 'Test' (125 článkov)

Test: Zimné rukavice v prevedení Sportful Fiandre

6 komentárov

slavo 18.01.2017 2 924   Davorin Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Zima Rukavice Test

Test: Zimné rukavice v prevedení Sportful Fiandre O rukaviciach sme v poslednej dobe publikovali viacero článkov a správna odpoveď na problematiku udržania prstov v teple, nie je vôbec jednoduchá. Každý z nás vníma chlad rozlične, pričom jazdíme v rôznych intenzitách, ktoré ovplyvňujú faktory tepla a potenia. Na začiatku zimy sa mi dostali do dlhodobého testovania dva zaujímavé páry rukavíc, jedny určené do miernejšej zimy a prechodného obdobia jeseň/zima/jar a druhé skôr do mínusových teplôt. A práve odolnejšie rukavice Sportful Fiandre si bližšie predstavíme v nasledujúcich riadkoch.
Čítajte viac »

TOP 10 testov v sezóne 2016

slavo 02.01.2017 4 648   Horska Cyklistika Test

TOP 10 testov v sezóne 2016 Minulý rok sme publikovali desiatky testov a v novej sezóne ich máme v pláne spraviť ešte viac. Víťazom sa stala prilba Specialized s čítanosťou 10 584x, ale tesne za ňou sa umiestnil bike Canyon Spectral a veľmi populárny hardtail Ghost Lector. Ako dopadli ďalšie miesta spolu s podrobnosťami sa dozviete nižšie...
Čítajte viac »

Test: Svetlo Infini Tron 800 - všestranné svetlo aj na nočné výjazdy

7 komentárov

Zubko1 14.12.2016 30 fotografií 3 595   Zima Svetlo Test Plo Horska Cyklistika Cestna Cyklistika

Test: Svetlo Infini Tron 800 - všestranné svetlo aj na nočné výjazdy Dalo by sa povedať, že osvetlenie patrí k "povinnej výbave" každého cyklistu, ktorý jazdí v šere alebo tme. Či už kvôli pokutám, ale hlavne kvôli vlastnej bezpečnosti. Testované svetlo však ponúka toho omnoho viac ako pomocníka v bežnéj mestskej premávke. Do rúk sa mi dostalo na test svetlo Infini, ktorá sa zameriava hlavne osvetlením. Poďme si naň trošku bližšie posvietiť.
Čítajte viac »

Test: Dámske kraťasy POLARIS Trail shorts ladies a dres Siren - príjemné a dobre spracované kúsky

Specka 14.11.2016 10 fotografií 3 422   Made4bike Damsky Zeny Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Oblecenie Polaris Test

Test: Dámske kraťasy POLARIS Trail shorts ladies a dres Siren - príjemné a dobre spracované kúsky Ak si pozriete web shopy, uznáte, že bikerky v MTB stále trpia slabým výberom vecí na bike. Nehovoriac o tom, že dámy sú vo všeobecnosti náročnejšie na dizajn, výber vecí. Anglická značka POLARIS sa preto snaží prinášať aj pre bikerky kvalitné a pekné oblečenie na bike, či cesťák. Dostali sme pár vecí potestovať a na nasledovných riadkoch sa pozrieme bližšie na to, ako sa im podarili.
Čítajte viac »

Test: Specialized Enduro Comp 650b - pevne stavaný a neskutočne tuhý

7 komentárov

warzone 02.11.2016 40 fotografií 8 068   Sezona 2017 Test Specialized Enduro Horska Cyklistika

Test: Specialized Enduro Comp 650b - pevne stavaný a neskutočne tuhý Ako iste viete, model Enduro od Špecializovaných vôbec nie je žiadna novinka. 17 rokov vývoja a rôznych podôb od prvého modelu ho priviedlo do súčasnej podoby. Keď som okolo roku 2006 prišiel do kamenného bikeshopu objednať nového Stupjumpera FSR a zbadal visieť na stene zelené Enduro – krásny masívny tank, nemohol som od neho odlepiť zrak.
Čítajte viac »

Test: Nové Shimano XC7 tretry - XTčko medzi tretrami

redakcia 30.10.2016 10 fotografií 4 933   Spd MTB Tretry Shimano Test Horska Cyklistika

Test: Nové Shimano XC7 tretry - XTčko medzi tretrami Shimano predstavilo nový rad tretier XC7, určený pre aktívnych jazdcov a pretekárov, ktorí chcú obetovať trocha tuhosti výmenou za výrazne viac komfortu ako pri pretekárskych top modeloch. Tretry máme už pár týždňov v redakcii a prinášame naše poznatky.
Čítajte viac »

Test: Polaris bunda a dres ako stvorené pre únik od všedného života

6 komentárov

warzone 26.10.2016 20 fotografií 4 418   Enduro Jesen Test Oblecenie Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Polaris Made4bike

Test: Polaris bunda a dres ako stvorené pre únik od všedného života Oblečenie anglickej značky Polaris je u nás stále málo známe, aj keď táto firma funguje už 26 rokov. Odkedy má distribútora aj na Slovensku, bolo na MTBIKRI napísaných pár PR článkov s predstavením ich výrobkov.
Čítajte viac »

Test: Castelli Alpha – pravá zimná bunda so zaujímavou konštrukciou

18 komentárov

Imroman 23.10.2016 35 fotografií 8 486   Test Oblecenie Castelli Bundy Zima Jesen Horska Cyklistika Cestna Cyklistika

Test: Castelli Alpha – pravá zimná bunda so zaujímavou konštrukciou Väčšina výrobcov zimného oblečenia sa pri navrhovaní svojich modelov určených do zimy a chladu spolieha hlavne na použitý materiál. Lenže v súčasnej dobe stále nemáme k dispozícii materiál, ktorý by dokázal „udýchať“ náročnejšiu záťaž, napr. v dlhšom stúpaní.
Čítajte viac »

Test: Montážny stojan Cyclo Tools - ideálna voľba na domáci i profesionálny servis

13 komentárov

papatulo 17.10.2016 30 fotografií 5 574   Stojan Servis Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Test Made4bike

Test: Montážny stojan Cyclo Tools - ideálna voľba na domáci i profesionálny servis Montážny stojan je medzi bikermi čoraz žiadanejší produkt. Na trhu je mnoho značiek a verzií montážnych stojanov s rôznymi funkciami. Do MTBIKER centra v Hrádku sa nám dostal na test stojan od anglickej značky Cyclo Tool resp. Weldtide. Na stojane sme vykonávali rôzne jednoduchšie či zložitejšie servisné úkony a samozrejme sme s jeho pomocou skladali nové bicykle.
Čítajte viac »

Dlhodobý test: Cannondale Scalpel Carbon 2 2016 - ľahká zbraň do kopcov, náročných zjazdov a samozrejme na preteky

35 komentárov

Imroman 13.10.2016 30 fotografií 7 362   Test Cannondale Horska Cyklistika Carbon Lefty

Dlhodobý test: Cannondale Scalpel Carbon 2 2016 - ľahká zbraň do kopcov, náročných zjazdov a samozrejme na preteky Možno s týmto testom idem tak trochu po „funuse“, keďže Cannondale vypustil do sveta už vynovenú verziu Scalpel-Si. Každopádne, tento bike mi robil spoločnosť počas celej sezóny a mnohé riešenia vrátane systému odpruženia sa preniesli ďalej. Ak vás teda zaujíma môj pohľad a tiež menšie porovnanie s jeho najväčším súperom, prosím vstúpte...
Čítajte viac »