Články v kategórii 'Tour De France' (275 článkov)

Kortizón, EPO aj krvné transfúzie, kedysi realita v Rabobanku na TdF

15 komentárov

SITA 15.11.2016 7 427   Cestna Cyklistika Tour De France Doping

Kortizón, EPO aj krvné transfúzie, kedysi realita v Rabobanku na TdF Keď sa v roku 2013 holandský cyklista Michael Boogerd priznal k dopingu a začal detailne popisovať aplikáciu EPO, krvných transfúzií čí kortizónov v posledných desiatich rokoch svojej kariéry, jeho bývalý tímový kolega a zároveň krajan v Rabobanku Thomas Dekker (32) zostal ticho. Maximálne utrúsil: "Môžete sa spýtať čokoľvek, ale ja nič nepoviem." To už ale neplatí.
Čítajte viac »

Pro Cycling Manager 2016, virtuálna verzia Tour de France a manažmentu

5 komentárov

redakcia 03.08.2016 5 fotografií 3 481   Zabava Vyhra Cestna Cyklistika Tour De France

Pro Cycling Manager 2016, virtuálna verzia Tour de France a manažmentu Súčasne s Tour de France na reálnych cestách vo svete hier pribudla herná novinka Pro Cycling Manager 2016. Hra vyvíjaná pod licenciou Tour de France je tak jednak absolútnym manažérom z pohľadu majiteľa klubu, no zároveň hrou, ako inak, pretekárskou, odohrávajúcou sa priamo na jednotlivých etapách najslávnejších cyklistických pretekov. Azda najviac rezonujúca športová tematika v súčasnosti je práve cyklistika a úspechy Petra Sagana. Práve on bude zrejme tou najžiadanejšou postavou z pomedzi všetkých cyklistov v hre pre slovenského hráča.
Čítajte viac »

Froome žltý a Sagan zelený aj v Paríži, pričom Sagan takmer vyhral aj poslednú 21. etapu

6 komentárov

SITA 24.07.2016 8 382   Christopher Froome Cestna Cyklistika Peter Sagan Tour De France

Froome žltý a Sagan zelený aj v Paríži, pričom Sagan takmer vyhral aj poslednú 21. etapu Britský cyklista Christopher Froome s veľkou suverenitou ovládol 103. ročník Tour de France. Lídrovi tímu Sky by sa v záverečnej nedeľňajšej etape neprihodilo žiadne fatálne zlyhanie a krátko po pol ôsmej večer na slávnom bulvári na Elyzejských poliach mohol bez stresu zamávať tisíckam divákov na znak svojho tretieho triumfu v kariére na najslávnejšom cyklistickom podujatí na svete.
Čítajte viac »

Peter Sagan sa stal najbojovnejším jazdcom Tour de France 2016

5 komentárov

SITA 23.07.2016 10 215   Peter Sagan Tour De France Zeleny Dres Tinkoff

Peter Sagan sa stal najbojovnejším jazdcom Tour de France 2016 Úradujúci majster sveta z tímu Tinkoff po troch víťazných etapách a niekoľkých účastiach v úniku aj v sobotu pomáhal tímovým kolegom, asistoval Romanovi Kreuzigerovi útočiacemu na elitnú desiatku. Sagan absolvoval v čelnej skupine zhruba polovicu etapy, po dvoch kategorizovaných stúpaniach z úniku vystúpil a zaradil sa do pelotónu.
Čítajte viac »

Dizajn trofejí pre víťazov Tour de France opäť nesie slovenský rukopis

PR článok 23.07.2016 3 305   Skoda Bike Open Tour Cestna Cyklistika Skoda Tour De France Cena Vyroba

Dizajn trofejí pre víťazov Tour de France opäť nesie slovenský rukopis ŠKODA je tento rok už po trinástykrát oficiálnym partnerom aj automobilom pravdepodobne najťažších cyklistických pretekov na svete. Spoluautorom dizajnu trofejí, ktoré 24. júla v Paríži prevezmú víťazi tohtoročnej Tour, je slovenský dizajnér značky ŠKODA - Peter Olah.
Čítajte viac »

Pod Mont Blancom prvý Bardet, Froome na požičanom bicykli

SITA 22.07.2016 2 140   Tour De France Peter Sagan Cestna Cyklistika Christopher Froome

Pod Mont Blancom prvý Bardet, Froome na požičanom bicykli Ďalší náročný horský dojazd na Tour de France sa stal v piatok korisťou Francúza Romaina Bardeta z tímu AG2r La Mondiale. V 19. etape so štartom v Albertville a cieľom v Saint-Gervais Mont Blanc (146 km) v pravom alpskom pekle v závere cyklistov schladili kvapky dažďa. Bardet dotiahol svoje niekoľkokilomerové sólo do víťazného kopca a v čase 4:14:08 h sa stal prvým francúzskym víťazom na 103. ročníku Tour de France. S odstupom 23 sekúnd skončil na druhom mieste skúsený Španiel Joaquín Rodríguez (Kaťuša) a tretí jeho krajan Alejandro Valverde (Movistar). Líder celkového poradia Christopher Froome sa objavil v cieli na konci prvej desiatky na požičanom bicykli od jedného zo svojich tímových kolegov, ktorý musel využiť po páde v zjazde z Montée de Bisanne. Bez problémov si však udržal dostatočný náskok pred svojimi konkurentmi. "Veľmi si užívam toto víťazstvo.
Čítajte viac »

Froome ovládol časovku a zvýšil vedenie

SITA 21.07.2016 2 770   Christopher Froome Cestna Cyklistika Tour De France

Froome ovládol časovku a zvýšil vedenie Líder priebežnej celkovej klasifikácie Tour de France Christopher Froome sa stal víťazom štvrtkovej 18. etapy, ktorou bola individuálna horská časovka na 17 km zo Sallanches do Megéve. Jeden z favoritov na celkové prvenstvo, Kolumbijčan Nairo Quintana v službách Movistaru, bol desiaty, zaostal o 1:10 min.
Čítajte viac »

Mark Cavendish odstúpil z TdF, chce si oddýchnuť pred OH v Riu de Janeiro

1 komentár

SITA 20.07.2016 2 376   Cestna Cyklistika Tour De France Mark Cavendish

Mark Cavendish odstúpil z TdF, chce si oddýchnuť pred OH v Riu de Janeiro Tridsaťjedenročný Brit triumfoval v štyroch etapách tohtoročnej Tour a bol jedným z hlavných favoritov na víťazstvo aj v záverečnej nedeľnej.
Čítajte viac »

Sagan víťazom 16. etapy tesne pred Kristoffom a tento rok už Sagan vyhral 3 etapy na TdF

1 komentár

SITA 18.07.2016 6 466   Tinkoff Cestna Cyklistika Tour De France Peter Sagan

Sagan víťazom 16. etapy tesne pred Kristoffom a tento rok už Sagan vyhral 3 etapy na TdF Sagan aj v 16. etape Tour de France z Moirans-en-Montagne do Bernu (209 km) potvrdil skvelú formu, keď v záverečnom špurte v hlavnom meste Švajčiarska zdolal doslova o niekoľko centimetrov Nóra Alexandra Kristoffa (Kaťuša) a pripísal si tretí etapový triumf v 103. ročníku najslávnejších etapových pretekov. O tesnom víťazstve úradujúceho majstra sveta Sagana rozhodla až dodatočne cieľová fotografia.
Čítajte viac »

Pantano víťazne v 15. etape, Majka do bodkovaného a Sagan prišiel do cieľa s odstupom takmer pol hodiny

2 komentáre

SITA 17.07.2016 2 905   Peter Sagan Tour De France Cestna Cyklistika

Pantano víťazne v 15. etape, Majka do bodkovaného a Sagan prišiel do cieľa s odstupom takmer pol hodiny Kolumbijčan Jarlinson Pantano triumfoval v nedeľňajšej 15. etape na cyklistických pretekoch Tour de France, ktorá viedla z Bourg-en-Bresse do Culozu a merala 160 km. Dvadsaťsedemročný jazdec tímu IAM Cycling zdolal v špurte Poliaka v službách zoskupenia Tinkoff Rafala Majku a dosiahol najväčší úspech svojej kariéry. Za vedúcou dvojicou na treťom mieste s odstupom šiestich sekúnd finišoval Francúz Alexis Vuillermoz z tímu Ag2r La Mondiale.
Čítajte viac »