Zdroj: Vladimír Paulech

Radka Paulechová bodovala na svetovom pohári juniorov MTB

163 komentáre

SZC 02.05.2018   Preteky Junior Svetovy Pohar Horska Cyklistika

Juniorská reprezentácia horských cyklistov v nedeľu štartovala na podujatí v nemeckom Heubachu, ktoré patrí do série svetového pohára juniorov.

 

V silnej konkurencii si Radka Paulechová (CyS – Akadémia Petra Sagana) vybojovala 17.miesto a ďalšie body do rebríčka UCI. Slovenským juniorom sa v konkurencii 105 pretekárov bodovať nepodarilo.

Preteky najvyššej kategórie UCI v horskej cyklistike pritiahli do Heubachu svetovú špičku. Hoci okruh Radke veľmi nesedel, nevzdala sa a bojovala o každú priečku. „V Nemecku včera štartovala naozaj silná konkurencia. Náročný okruh s dlhým kopcom a následným technickým zjazdom riadne preveril aktuálnu formu. Radka urobila naozaj pekný výsledok. Naši najlepší juniori si plnili povinnosti na ceste, tí, ktorí štartovali v Nemecku, nabrali veľa skúseností a ich miesta okolo 60.-70. štartovného poľa boli uspokojivé,“ napísal po návrate Róbert Glajza, vedúci výpravy.

„Dnes to boli nesmierne náročné preteky pre mňa. Trať mi veľmi nevyhovovala. Bol to v podstate iba dlhý kopec hore a potom celkom technický zjazd. Už hneď od štartu sa mi išlo veľmi zle a snažila som sa čo najrýchlejšie tú krízu prekonať. Postupne sa to zlepšovalo, ale aj tak to nebolo to, na čo som zvyknutá. Bolo z toho nakoniec 17. miesto,“ priblížila svoje dojmy Radka Paulechová.

Body UCI jej pomôžu vylepšiť pozíciu na štartoch rôznych UCI pretekov a zároveň sa podľa nich radí aj na štartoch ME a MS. Dôležité sú aj skúsenosti, ktoré pretekári získavajú porovnávaním s konkurenciou priamo v teréne. Už budúci víkend čaká našich horských cyklistov štart na ďalšom kole českého pohára, ktoré je takisto zaradené v kalendári UCI ako preteky C1.


[Foto na úvode: Vladimír Paulech]

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy ~ Bundy a vesty ~ Prechodné bundy)

Komentáre

lajdak 03.05.2018 (07:30)

0


To akože naozaj sú zodpovední spokojný s takýmito umiestneniami???

 
wiedrzensky lajdak 03.05.2018 (10:38)

1


Podla vyjadreni tipujem, ze ona spokojna nieje. Spokojny su mozno/zrejme vzhladom na sucasnu formu, stav, etc. Ono, 17. miesto nieje ziadna hanba, ale ked si to clovek da do suvislosti a pozrie si odstup na elitu, tak je vidno ze maju/mame co dohanat...

http://mtbcrosscountry.com/races/heubacher-mountainbikefestival-bike-the-rock-int-mtb-bundesliga-uci-junior-series-xco-2018/women-juniors/#

Podla vsetkeho je prvym rokom juniorka, takze priestor na zlepsenie tam buduci rok este je.

 
lajdak wiedrzensky 03.05.2018 (11:03)

0


Radka ešte ako tak dobre ,ale čo chalani?70-80 miesto???Uspokojivé???Jedine pre toho čo má dobrý plat bez ohľadu na dosiahnuté výsledky.

 
Pridaj komentár