Predstavenie: Ako predchádzať spálenej pokožke a únave nôh po výjazde?

Predstavenie: Ako predchádzať spálenej pokožke a únave nôh po výjazde?

Z hľadiska preventívnej údržby existuje jeden komponent, na ktorý sa často zabúda. Pritom sa jedná o ten najdôležitejší prvok, bez ktorého by to naozaj nešlo.

Tým komponentom je samotný jazdec, ktorého pokožka si zaslúži rovnakú starostlivosť, najmä počas slnečných dní. Nemecká značka TUNAP SPORTS sa okrem prémiových čističov a mazania zaoberá aj výrobou kozmetiky určenej pre jazdcov. Do ich výroby vkladá však rovnaké princípy maximálnej bezpečnosti užívateľa, účinnosti a šetrnosti k životnému prostrediu. Navyše si môžete byť istý, že všetky produkty určené pre starostlivosť o telo prešli dermatologickými testami.Aby vás slnko na výjazde nepripieklo


Májové slnko vie byť pekne zradné a niekoľkohodinové slnenie sa na bicykli sa vám môže „odvďačiť“ nepríjemným spálením kože. Prípravok chrániaci kožu pred nadmerným opálením by mal byť samozrejmosťou, pokiaľ vyrážate (nielen) na dlhé výjazdy počas horúcich dní. Ja osobne som najmä pred intenzívnymi aktivitami ako maratón vždy bojoval, či na seba dávať opaľovací krém a potom byť celý mazľavý od zmesi krému a potu, alebo to risknúť a jazdiť s väčšou mierou komfortu.

S prípravkom Sonnenschutz však niečo také nehrozí. Aerosólová forma ochrany pred spálením v spreji sa dobre aplikuje, netreba ju v princípe ani veľmi rozotierať a nezanecháva na pokožke mastný film. Rovnako ani pri nadmernom potení nemáte pocit, že sa lepíte. Sprej ponúka ochranný faktor 50 ako aj ochranu pred UV-A a UV-B žiarením. Využijete ho pokojne aj počas turistiky a iných voľnočasových aktivitách v exteriéri. Sonnenschutz je dostupný v 125 ml balení za odporúčanú cenu 12,95 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.Regenerácia slnkom bičovanej kože


Ak už ste na slnku nejaký ten čas pobudli a chcete koži dopriať či už preventívnu výživu alebo v horšom prípade prvú pomoc, je tu prípravok označený ako After Sun. Jedná sa o krém po opaľovaní vo forme spreju, ktorý pomôže ukľudniť slnkom podráždenú pokožku, nakoľko obsahuje upokojujúco a zvlhčujúco pôsobiacu kyselinu pantoténovú (alias vitamín B5) alebo komerčne známu ako Panthenol.Sprej je nutné pred použitím dobre pretriasť. Látka v spreji vytvára po aplikácii na koži tenkú vrstvu peny, ktorá zanecháva chladivý pocit. Po jej rozotretí však nezostanú na koži žiadne stopy ani viditeľný film. Sprej je v objeme 125 ml je k dostupný za cenu 12,95 €.Chladivé uvoľnenie pre unavené nohy


Cítite, že vaše nohy dostali zabrať? Bolia vás svaly, máte ich ťažké ako z kameňa alebo vás pália chodidlá? Pre tento prípad je tu chladivý balzam s názvom Sportgel, ktorý schladí a zrelaxuje vaše svaly a chodidlá. Sprej obsahuje výťažok z arniky lekárskej, ktorá účinne prekrvuje cievy, čím prehrieva svaly a urýchľuje hojenie.Rovnako má aj protizápalové a dezinfekčné účinky. Sprej po aplikácii na kožu vytvára chladivú gélovú suspenziu, ktorá „bublinkuje“ a vytvára tak jemnú mikromasáž. Sportsgel je tiež dostupný ako 125 ml balenie v spreji za cenu 12,95 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.Viac informácii a kompletné zloženie produktov si môžete naštudovať na stránke výrobcu alebo na stránkach slovenského dovozcu ELEVEN sportswear.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up5thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Tunap Sports sedací krém - Sitzcreme? Áno, danke!

Test: Tunap Sports sedací krém - Sitzcreme? Áno, danke!

Vyskúšal a zistil som, ako funguje a ako sa používa krém určený na ošetrenie sedacích partií, ktorý je netradične vo forme spreja.
Test: Letné vychytávky od Sportful - kombinéza Bomber a kraťasy Ltd Shield

Test: Letné vychytávky od Sportful - kombinéza Bomber a kraťasy Ltd Shield

Na test som si vybral schválne niečo menej tradičné, kombinéza výborne funguje a táto aj vyzerá. Do oka mi padli aj nohavice, ktoré sú priedušné aj „obrnené" zároveň.
Starostlivosť o bicykel Tunap - očistiť, namazať a vyraziť PR článok

Starostlivosť o bicykel Tunap - očistiť, namazať a vyraziť

Ak chceme, aby náš stroj pracoval spoľahlivo za každých okolností, musíme sa oň náležite starať. Očista, mazanie a obdobné úkony sú alfou a omegou pohodlnej jazdy. K tomu môže poslúžiť aj kolekcia od Tunap.
keyboard_arrow_up