Garda na bicykli – najpanoramatickejšia cyklotrasa v Európe

Garda na bicykli – najpanoramatickejšia cyklotrasa v Európe

Taliansko všeobecne patrí k cyklistickým rajom na zemi a na rebríčku obľúbenosti bude stúpať ešte vyššie. Všetci milovníci športu na dvoch kolesách sa môžu totiž tešiť na unikátnu cyklotrasu okolo jazera Lago di Garda.

Toto najväčšie jazero v Taliansku ročne priláka okolo 5 miliónov návštevníkov. Jeho hladina pokrýva plochu 370 km2 a ak by ste ho chceli obísť na aute, museli by ste prejsť 160 km. Jazero je výnimočné najmä svojou klímou, za ktorú vďačí svojej polohe.

Zo severu, východu a najmä západu je chránené štítmi hôr, ktoré zadržiavajú studený vietor. Naopak, z juhu je jazero otvorené a nadväzuje na Pádsku nížinu, odkiaľ prúdi teplý južný vietor. Vďaka tomu rastú okolo neho rastliny charakteristické pre Stredomorie ako citrusy, olivovníky či oleandre a zriedkavo sa objavujú aj palmy.Talianske ministerstvo dopravy a infraštruktúry s dotknutými župami spustili realizáciu megaprojektu – Garda na bicykli. Ide o 140 km dlhú cyklostrasu, ktorej najväčšia časť vedie práve popri jazere Lago di Garda, ktoré bude zárukou fascinujúcej scenérie. Cyklotrasa bude mať rôzne úrovne obtiažnosti. Úsek medzi obcami Gargnano a Limone sul Garda bude vďaka prevýšeniu patriť k najnáročnejším, ale pre cyklistov bude pripravená aj náhradná alternatíva v podobe prepravy loďou.Už toto leto by si návštevníci mohli vychutnať výhľady z jednej z najimpozantnejších častí trasy, ktorá bude viesť z Capo Reamol pri Limone až do Riva del Garda. Ide o úsek dlhý dva kilometre, ktorý je prevažne zavesený na skale priamo nad jazerom a náročnosť jeho realizácie sa odráža aj na cene 7,6 mil. €.

Cieľom celého projektu je nielen zvýšiť atraktivitu celej oblasti jazera, prepojiť jednotlivé mestá a obce na jeho pobreží, ale aj zvýšiť bezpečnosť cyklistov ich oddelením od automobilovej dopravy. Cyklotrasa by mala byť dokončená do roku 2021 a jej náklady sú odhadované na 102 mil. €.Už aj tak veľmi obľúbená oblasť jazera Lago di Garda sa tak stane pre všetkých milovníkov cyklistiky jednou z najlákavejších oblastí v Európe.

(Zdroj foto: ecobnb.it, gardalombardia.com)
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up27thumb_down comments 4 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

S WeLoveCycling na výlet do zahraničia PR článok

S WeLoveCycling na výlet do zahraničia

Cyklistika je šport, ktorý sa dá vykonávať v rôznych podmienkach. My, Slováci, určite poznáme vo svojom okolí miesta, ktoré stoja za návštevu na dvoch kolesách.
Súťaž s cyklosmerovníkmi MTBIKER a SCK - ako spoločne prispievame k rozvoju cyklistiky

Súťaž s cyklosmerovníkmi MTBIKER a SCK - ako spoločne prispievame k rozvoju cyklistiky

Spustili sme pre vás sľúbenú súťaž a prinášame vám informácie o tom, ako vznikla, aké sú jej pravidlá a ako ste sa do nej s nami v prvom kole zapojili.
Čo sa dozviete v knihe Najkrajšie cyklovrcholy 2. diel?

Čo sa dozviete v knihe Najkrajšie cyklovrcholy 2. diel?

Hornaté Slovensko oplýva nespočetným množstvom rôznych krásnych kopcov. Na tie úplne najvyššie sa dostanú len horolezci či vysokohorskí turisti. Existuje však veľa vrchov, ktoré sú najvyššie vo svojom okolí a pritom sú dostupné na bicykli.
keyboard_arrow_up