Garda na bicykli – najpanoramatickejšia cyklotrasa v Európe

Garda na bicykli – najpanoramatickejšia cyklotrasa v Európe

274 komentáre

redakcia 22.05.2018 6 fotografií   Horska Cyklistika Cykloturistika Cestna Cyklistika Taliansko Cyklotrasy

Taliansko všeobecne patrí k cyklistickým rajom na zemi a na rebríčku obľúbenosti bude stúpať ešte vyššie. Všetci milovníci športu na dvoch kolesách sa môžu totiž tešiť na unikátnu cyklotrasu okolo jazera Lago di Garda.

 

Toto najväčšie jazero v Taliansku ročne priláka okolo 5 miliónov návštevníkov. Jeho hladina pokrýva plochu 370 km2 a ak by ste ho chceli obísť na aute, museli by ste prejsť 160 km. Jazero je výnimočné najmä svojou klímou, za ktorú vďačí svojej polohe.

Zo severu, východu a najmä západu je chránené štítmi hôr, ktoré zadržiavajú studený vietor. Naopak, z juhu je jazero otvorené a nadväzuje na Pádsku nížinu, odkiaľ prúdi teplý južný vietor. Vďaka tomu rastú okolo neho rastliny charakteristické pre Stredomorie ako citrusy, olivovníky či oleandre a zriedkavo sa objavujú aj palmy.Talianske ministerstvo dopravy a infraštruktúry s dotknutými župami spustili realizáciu megaprojektu – Garda na bicykli. Ide o 140 km dlhú cyklostrasu, ktorej najväčšia časť vedie práve popri jazere Lago di Garda, ktoré bude zárukou fascinujúcej scenérie. Cyklotrasa bude mať rôzne úrovne obtiažnosti. Úsek medzi obcami Gargnano a Limone sul Garda bude vďaka prevýšeniu patriť k najnáročnejším, ale pre cyklistov bude pripravená aj náhradná alternatíva v podobe prepravy loďou.Už toto leto by si návštevníci mohli vychutnať výhľady z jednej z najimpozantnejších častí trasy, ktorá bude viesť z Capo Reamol pri Limone až do Riva del Garda. Ide o úsek dlhý dva kilometre, ktorý je prevažne zavesený na skale priamo nad jazerom a náročnosť jeho realizácie sa odráža aj na cene 7,6 mil. €.

Cieľom celého projektu je nielen zvýšiť atraktivitu celej oblasti jazera, prepojiť jednotlivé mestá a obce na jeho pobreží, ale aj zvýšiť bezpečnosť cyklistov ich oddelením od automobilovej dopravy. Cyklotrasa by mala byť dokončená do roku 2021 a jej náklady sú odhadované na 102 mil. €.Už aj tak veľmi obľúbená oblasť jazera Lago di Garda sa tak stane pre všetkých milovníkov cyklistiky jednou z najlákavejších oblastí v Európe.

(Zdroj foto: ecobnb.it, gardalombardia.com)
 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty ~ Brzdy ~ Brzdové páčky)

Komentáre

podpolanec 23.05.2018 (12:01)

1


Super Taliani, prave usek okolo Limone bol najdrsnejsi, minuly rok nas v jednom z tunelov vytrubila miesacka a to bola ina sranda. Ked to dokoncia, bude sa dat uz aj s detmi spravit pekny vylet do Limone.

 
valtol 23.05.2018 (19:51)

0


Dvakrát som to prešiel okolo jazera.

 
podpolanec 08.07.2018 (23:47)

0


A pozerám že prvý úsek od Limone idú otvárať túto sobotu, 14.7.2018 http://www.comune.limonesulgarda.bs.it/

 
mirec321 16.03.2019 (23:04)

0


Teraz som pozeral na ytube jedno video z cesty bikera po novej cykloceste okolo jazera. A poviem Vám..bude to o držku. Kopu chodcov,detí,mamičiek z kočármi. Jediné čo bikerom pomôže bude úpný zákaz vstupu chodcov

 
Pridaj komentár