Garda na bicykli – najpanoramatickejšia cyklotrasa v Európe

Garda na bicykli – najpanoramatickejšia cyklotrasa v Európe

Taliansko všeobecne patrí k cyklistickým rajom na zemi a na rebríčku obľúbenosti bude stúpať ešte vyššie. Všetci milovníci športu na dvoch kolesách sa môžu totiž tešiť na unikátnu cyklotrasu okolo jazera Lago di Garda.

Toto najväčšie jazero v Taliansku ročne priláka okolo 5 miliónov návštevníkov. Jeho hladina pokrýva plochu 370 km2 a ak by ste ho chceli obísť na aute, museli by ste prejsť 160 km. Jazero je výnimočné najmä svojou klímou, za ktorú vďačí svojej polohe.

Zo severu, východu a najmä západu je chránené štítmi hôr, ktoré zadržiavajú studený vietor. Naopak, z juhu je jazero otvorené a nadväzuje na Pádsku nížinu, odkiaľ prúdi teplý južný vietor. Vďaka tomu rastú okolo neho rastliny charakteristické pre Stredomorie ako citrusy, olivovníky či oleandre a zriedkavo sa objavujú aj palmy.Talianske ministerstvo dopravy a infraštruktúry s dotknutými župami spustili realizáciu megaprojektu – Garda na bicykli. Ide o 140 km dlhú cyklostrasu, ktorej najväčšia časť vedie práve popri jazere Lago di Garda, ktoré bude zárukou fascinujúcej scenérie. Cyklotrasa bude mať rôzne úrovne obtiažnosti. Úsek medzi obcami Gargnano a Limone sul Garda bude vďaka prevýšeniu patriť k najnáročnejším, ale pre cyklistov bude pripravená aj náhradná alternatíva v podobe prepravy loďou.Už toto leto by si návštevníci mohli vychutnať výhľady z jednej z najimpozantnejších častí trasy, ktorá bude viesť z Capo Reamol pri Limone až do Riva del Garda. Ide o úsek dlhý dva kilometre, ktorý je prevažne zavesený na skale priamo nad jazerom a náročnosť jeho realizácie sa odráža aj na cene 7,6 mil. €.

Cieľom celého projektu je nielen zvýšiť atraktivitu celej oblasti jazera, prepojiť jednotlivé mestá a obce na jeho pobreží, ale aj zvýšiť bezpečnosť cyklistov ich oddelením od automobilovej dopravy. Cyklotrasa by mala byť dokončená do roku 2021 a jej náklady sú odhadované na 102 mil. €.Už aj tak veľmi obľúbená oblasť jazera Lago di Garda sa tak stane pre všetkých milovníkov cyklistiky jednou z najlákavejších oblastí v Európe.

(Zdroj foto: ecobnb.it, gardalombardia.com)
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up28thumb_down comments 4 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Letný set Nalini ERGO a BAS - pre náročných a aj na gravel

Test: Letný set Nalini ERGO a BAS - pre náročných a aj na gravel

Nie každému sedia pretekárske strihy talianskeho cyklooblečenia. Značka Nalini vie ponúknuť aj alternatívu a má aj veľkosti na bežné postavy.
Orbea Factory Tour - od zbraní až k bicyklom

Orbea Factory Tour - od zbraní až k bicyklom

Orbea je jedným z najznámejších európskych výrobcov bicykov. Ale vedeli ste, že ich meno je previazané aj s počiatkami Vuelta a Espana?
Pravidelná údržba bicykla - na čo neradno zabudnúť PR článok

Pravidelná údržba bicykla - na čo neradno zabudnúť

O naše tátoše sa treba pravidelne starať. Či už ide o čistenie, mazanie, vždy sa nájde niečo, na čom treba zapracovať. Inokedy je potrebné rovno vymeniť komponenty.
keyboard_arrow_up