Kliknutím prejdeš na
rockmachine.sk
Reklama
Pozvánka: Cvyklo Pohár - MTB séria Liptova - pretekaj za dvoch

Pozvánka: Cvyklo Pohár - MTB séria Liptova - pretekaj za dvoch

Jure 01.06.2018 6 fotografií   Liptov Horska Cyklistika Seria Pozvanka Preteky Maraton MTB

Tento rok má svoju premiéru liptovská séria pretekov na horských bicykloch - Cvyklo Pohár, ktorá spája milovníkov cyklistiky, jedného z najkrajších regiónov Slovenka.

 

Cvyklo Pohár predstavuje pravé MTB súperenie, ktoré sa nesie v znamení dvoch ústredných tém - „Priateľstvo je viac ako víťazstvo“ a „Zachovaj prírodu čistú“. Samotní organizátori sú veľmi súťaživí, ale priateľstvo má pre nich väčšiu hodnotu ako samotné víťazstvo. Športujú, aby mali radosť z pohybu v prírode a času stráveného s kamarátmi. V takom duchu pripravujú aj Cvyklo Pohár. Snažia sa vytvoriť atmosféru nekompromisných dedinských pretekov, kde sa na konci všetci stretnú v dobrej nálade a pri zaslúženej odmene v podobe občerstvenia. Najlepšia žena a muž celého pohára získajú Cvyklový dres. Celý organizačný tím sa nemôže zmieriť s množstvom odpadkov v našej prírode, a preto sa snažia v rámci tohto projektu pripomínať, že prírodu treba chrániť a udržiavať v nej čistotu.MTB preteky pod Barancom od roku 2013


Cvyklo Pohár má pôvod v pretekoch Filištín, ktorých názov vychádza z prívlastku doliny, kde patria obce Jakubovany, Liptovský Ondrej a Konská. Partia kamarátov ich prvýkrát zorganizovala v roku 2013, odkedy majú už stabilné miesto v kalendári lokálnych jazdcov. Preteky pritiahli aj skvelých pretekárov z Liptovského Mikuláša, Dolného Kubína či Popradu, ako sú Peter Folta, Radovan Bíroš či Ján Halík.

Trstianska špajchňa - nové preteky na Liptove


Na Filištíne pretekal v roku 2016 aj Jakub Mikuláš z Trsteného, ktorému učarovala príjemná atmosféra, a preto sa rozhodol usporiadať niečo podobné aj vo svojej obci. Prišiel dokonca s nápadom urobiť z oboch pretekov pohár. Trasa Špajchne vedie v oblasti obcí Trstené, Bobrovec, Jalovec, Žiar a Smrečany.Prečo Cvyklo Pohár?


Juro a Kubo k organizácii prizvali kreatívneho Gaba Blcháča a na skialpovej túre spoločne vymysleli názov - Cvyklo Pohár. Hľadali niečo slovenské a výsledkom bola napokon slovná hračka - majú totiž radi cviklu, ktorá sa pestuje aj na Liptove a tiež cyklistiku . Cvyklo Pohár je o spájaní a vzájomnej pomoci. Organizátori pozývajú ostatné obce a cyklistických nadšencov Liptova, aby sa zapojili do pohára v roku 2019 a pripravili preteky na svojej obľúbenej trase.Myšlienka pomoci


Cvyklo Pohár má aj sociálny rozmer a odlišuje od iných podujatí tým, že jeho súčasťou je iniciatíva “Pretekaj za dvoch”. Organizátori chcú nájsť partnera, ktorý by venoval bicykle a pretekári by v rámci pohára súťažili za deti z detských domovov.Trstianska špajchňa bude mať premiéru vo štvrtok 5.7.2018 počas štátneho sviatku a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

Piate pokračovanie Filištína sa uskutoční v sobotu 28.7.2018 a ďalšie informácie o podujatí nájdete v našom kalendári.
 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Kolesá a ráfiky ~ Vypletené kolesá ~ MTB kolesá)

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár