Detská tour Petra Sagana 4.kolo – necelá päťstovka v obci roka

Detská tour Petra Sagana 4.kolo – necelá päťstovka v obci roka

Krásny park pri miestnom kaštieli v Spišskom Hrhove privítal uplynulú nedeľu účastníkov už 4. kola Detskej Tour Petra Sagana. Členitá trať preverila všetkých zúčastnených, ktorí sa postavili na štart.

A nebolo ich opäť málo. Nebolo ich síce sedemsto ako tomu bolo v Nitre, či Žiline, ale aj necelá päťstovka cyklistov spolu s rodičmi a divákmi vytvorili príjemnú športovú kulisu. Organizačne sa na podujatí podieľal aj Obecný úrad Spišský Hrhov a nie náhodou sa práve táto obec stala v minulosti obcou roka Slovenska. Organizátori pripravili 2,2 km dlhý okruh a bolo na ňom naozaj všetko - od krátkeho zjazdu, rýchlej rovinky, technického stúpania, či kľukatých ciest na lúke.



V kategórií Mikro dievčatá o jedinú stotinku porazila Hana Surničinová priebežnú líderku Detskej Tour Ellu Trochanovú. U chlapcov bolo o víťazovi rozhodnuté už od štartu, keď najlepšie nohy mal Žilinčan Lukáš Mašura, ktorý do cieľa prišiel s pol minútovým náskokom. Sofii Matieskovej z Velosvet Prievidza sa na stupňoch víťazov Detskej Tour páči a potvrdila to aj víťazstvom v Spišskom Hrhove.



Mili chlapcov to bol boj do posledných metrov, veď všetci medailisti sa zmestili do 4 sekúnd. Najrýchlejší finiš mal Štefan Szöllös z klubu Adastra Sokol Veltěž. Lucka Hudoková z Dubnice nad Váhom kraľuje v kategórií Mini dievčatá a nebolo tomu inak ani v Spišskom Hrhove, kde uhájila víťazstvo s veľkým náskokom.



Kategória Mini chlapci je poriadne nabitá, a to nielen kvantitou (bežne štartuje v tejto kategórií aj 100 cyklistov), ale aj kvalitou. Zdravotne už je v poriadku Michal Šichta z KPHC Turčianske Teplice, ale ostatní chlapci mu nezvyčajne dlho na tejto náročnej trati dýchali na chrbát. U Mladších žiačok obsadili pódiové umiestnenie všetky cyklistky z jedného klubu, a to Cyklistickej Tour. Najrýchlejšia bola Silvia Šichtová.



Mladších žiakov to má „pod palcom“ český cyklista Jakub Mušálek z Head Bike TJ Opava a na tejto trati nedal súperom najmenšiu šancu. Terezka Ciriaková z Cys Akadémia Petra Sagana zvíťazila medzi Staršími žiačkami. Medzi chlapcami tejto kategórie zvádzali až do finišuju boj kluboví kolegovia Dávid Manzát a Matúš Lipničan (obaja Cyklistická Tour). Nakoniec vo finiši bol rýchlejší Dávid Manzát, ktorý zatiaľ vyhral všetky kolá v tejto kategórií.



Ďalšie kolá Detskej tour Petra Sagana:


report_problem Našiel si v texte chybu?

4. kolo - Detská tour Petra Sagana

calendar_today 27.05.2018
format_list_numbered 4. kolo - Detská Tour Petra Sagana
label Ostatné
place Spišský Hrhov (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up6thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana opäť v Pieninách

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana opäť v Pieninách

Od posledného kola Detskej Tour ubehol mesiac a podujatie sa presunulo po Malom Slavkove len niekoľko kilometrov severnejšie, a to do Červeného Kláštora.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana po prvýkrát vo Vysokých Tatrách

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana po prvýkrát vo Vysokých Tatrách

V krásnom golfovom areáli Royal Valley Malý Slavkov sa prvýkrát uskutočnila aj naša Detská Tour Petra Sagana. Aj keď predpoveď počasia neveštila nič dobré, búrky a krupobitie náš nakoniec obišli.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana pokračovala v x-bionic® sphere v Šamoríne

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana pokračovala v x-bionic® sphere v Šamoríne

Čo dokáže „rozbiť“ cyklistický pelotón?! No predsa kopce, znela by asi najčastejšia odpoveď. Ale v Šamoríne sme sa presvedčili, že aj vietor. Fúkal a to poriadny. Našim cyklistom na Detskej Tour dal poriadne zabrať.
keyboard_arrow_up