Cestná kolekcia KTM – na preteky, tréning aj výlety

Cestná kolekcia KTM – na preteky, tréning aj výlety

PR článok

Aj keď KTM svojím názvom evokuje hlavne bicykle do terénu, netreba sa nechať zmiasť. V ich kolekcii nájdete širokú škálu cestných modelov s rôznym zameraním.

Tak ako pri MTB kolekcii, aj tá cestná si zachováva svoj osobitný dizajn. Bicykle sú navrhované v Rakúsku a samozrejmosťou je používanie tých najmodernejších technológií a uplatňovanie nových trendov. Pri tom sa nezabúda ani na spätnú väzbu od samotných pretekárov, pričom značka podporuje viacero tímovov. Tým najvyššie postaveným s licenciou na úrovni Pro-Continental je francúzsky Team Delko Marseille Provence KTM. Ten sa spolieha najmä na modelový rad REVELATOR v špeciálnej edícii a na svojom konte má aj účasť na tohtoročnej Paris-Roubaix.Aero modely REVELATOR – rýchlosť je cieľ


Ponuku aerodynamicky orientovaných bicyklo u KTM reprezentuje model REVELATOR LISSE. Základ tvorí optimalizovaný rám z karbónu radu Performance, pri ktorého návrhu značka uplatnila svoje skúsenosti z automobilového priemyslu, pričom samozrejmosťou je splnenie všetkých noriem UCI. Karbón obsahuje aj nanočastice pre čo najlepší pomer nízkej hmotnosti a tuhosti, vďaka čomu má celý bicykel v prevedení PRESTIGE iba 7,2 kg. To všetko pri aero-dizajne a kotúčových brzdách, ktoré nájdete na všetkých 3 modeloch z tohto radu.

REVELATOR LISSE PRESTIGE (MOC 7 499 €)
REVELATOR LISSE ELITE (MOC 2899 €)
REVELATOR ALTO – univerzál pre náročných


Cestný bicykel KTM REVELATOR ALTO predstavuje najnovší pretekársky stroj s parametrami profesionálnych modelov. Svojím zameraním sa hodí pre všetky traťové profily a podomienky, pričom sa zohľadnila aj aerodynamika. Pre jej zlepšenie je zadná brzda typu „Direct Mount“ upevnená do reťazových vzpier hneď za stredovým zložením. Najvyšší model PRESTIGE sa môže pýšiť hmotnosťou iba 6,7 kg a je postavený na karbóne ADK-Performance. Model s prívlastkom SKY je pre zmenu postavený na kotúčových brzdách, ktoré ešte zvyšujú jeho použitie do nepriaznivých podmienok a na každodenné tréningy, bez ohľadu na počasie. Ak hľadáte výborný pomer ceny a výkonu, vhodným kandidátom môže byť REVELATOR 3500 postavený na karbóne TK-Performance.REVELATOR ALTO MASTER (MOC 3 799 €)
REVELATOR ALTO 4000 (MOC 2 199 €)
REVELATOR SKY DMP ETAP (MOC 5 699 €)
REVELATOR 3500 (1 899 €)
STRADA – ak začínate


Nie každý potrebuje hneď na začiatku investovať do karbónového rámu a súčasné hliníkové zliatiny poskytujú stále výborné jazdné vlastnosti pri zachovaní veľmi priaznivej ceny. Dôležitá je najmä geometria ladená viac uvoľene, takže na bicykli nebude problém stráviť viac hodín ani pre začiatočníkov. STRADA 2000 je postavená na kotúčových brzdách a sade Shimano 105 pre spoľahlivé ovládanie za každých podmienok a STRADA 1000 ma klasické ráfikové brzdy a dostupnú sadu Tiagra.

STRADA 2000 (MOC 1 599 €)
STRADA 1000 (MOC 999 €)
CANIC – zlákal vás cyklokros alebo gravel?


Cyklokrosové bicykle nie sú určené len na preteky v zimnom období. Pre mnohých môžu byť výborným univerzálnym riešením počas celého roka a do nepriazniých podmienok. S menšou úpravou sa dajú použit ako v ľahšom teréne, tak aj na ceste pri najazdievaní kilometrov. U KTM máte na výber verziu postavenú na karbónovom ráme CXC 11, ktorá spĺňa kritériá aj pre tých najnáročnejších pretekárov. Hliníkový model CXA je na druhej strane výbornou vstupnou bránou pre všetkých. Obidva modely nájdete výhradne na kotúčových brzdách a v špecifickej komponentovej výbave.CANIC CXC 11 (MOC 3 399 €)
CANIC CXA (MOC 1 299 €)
Všetky dostupné modely, detailné informácie o geometrii a podrobné špecifikácie, nájdete na stránke slovenského zastúpenia značky KTM.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Predstavenie: Nový Cannondale Topstone 2022 - tak trochu iný gravel

Predstavenie: Nový Cannondale Topstone 2022 - tak trochu iný gravel

Model Topstone bol už vo svojej predchádzajúcej generácii pomerne atypickým zjavom vo svete gravelov. Nová generácia však posúva uzdu fantázií ešte o kúsok ďalej.
Karbónové novinky FFWD – dostupné TYRO, nové RYOT a gravel DRIFT PR článok

Karbónové novinky FFWD – dostupné TYRO, nové RYOT a gravel DRIFT

Značka Fast Forward, ktorú sami radi jazdíme, prišla s novými modelmi a názvami kolies. Ako sa hýbu cenové relácie, aké sú medzi nimi rozdiely a v čom sú lepšie?
Jeden rám, dva bicykle - cestné a gravel biky Superior X-ROAD PR článok

Jeden rám, dva bicykle - cestné a gravel biky Superior X-ROAD

Trhalo by ti srdce, vybehnúť s cestným bicyklom do terénu, bál by si sa, že poškodíš rám? Na druhú stranu, mať gravel by sa ti páčilo, ale nechceš alebo nemôžeš mať 2 bicykle?
keyboard_arrow_up