Detská tour Petra Sagana 5.kolo – poriadne zablatená trať

Detská tour Petra Sagana 5.kolo – poriadne zablatená trať

Po prvýkrát netradične na brehu Liptovskej Mary, a to pri Marine Liptov, odštartovalo už tohtoročné piate cyklistické zápolenie na Detskej Tour Petra Sagana.

Necelý dvojkilometrový okruh v teple poriadne preveril mladých cyklistov. A aby to mali Starší žiaci ako najstaršia kategória trošku náročnejšie, tak počas pretekov im výdatne spŕchlo, čo im poriadne rozblatilo trať. Keďže termínovou konkurenciou podujatia bol aj Medzinárodný deň detí, tentoraz sa na štart postavilo „len“ necelá štyristovka cyklistov.V kategórií Mikro dievčatá sa víťazstva dočkala Košičanka Patrícia Pčolová, a to presne s rovnakým 8-sekundovým náskokom ako tomu bolo v rovnakej kategórií chlapcov, kde zvíťazil Šimon Ďurina. Šprintovalo sa o víťazstvo v kategórií Mili dievčatá, kde o koleso zvíťazila Nela Jezbergerová z CK Olympik Trnava. Víťazstvo medzi chlapcami si zopakoval po Spišskom Hrhove aj Štefan Szöllös pred rovnakým súperom - Oliverom Samákom.Hudoková Lucka z Dubnice nad Váhom kraľuje v kategórií Mini dievčatá. Výborne šliapal do pedálov aj Michal Šichta, ktorý má tento rok bilanciu - čo štart, to víťazstvo. Nemal to však na Liptove vôbec jednoduché a bojovať o zlatú medailu musel až do konca kategórie Mini chlapci.Dobrú formu v poslednej dobe preukazuje Silvia Šichtová z Cyklistickej Tour, ktorá opäť zvíťazila medzi Mladšími žiačkami. Absenciu priebežného lídra Jakuba Mušáleka využil v premiérove víťazstvo Martin Kadúc z Cys Akadémia Petra Sagana, a to v kategórií Mladších žiakov.V sezóne sa rozbieha aj Nina Urbanová, ktorá nedala svojim rovesníčkam v kategórií Starších žiačok šancu. Scenár ako cez“ kopirák“ z predchádzajúcich kôl sa zopakoval opäť aj na Liptove v záverečnej kategórie Starších žiakov. Hneď po štarte sa odpútala do čela klubová dvojička Dávid Manzát a Matúš Lipničan. V záverečnom šprinte bol rýchlejší opäť Dávid, ktorý vyhral všetky kola tohtoročnej Tour.Ďalšie kolá Detskej tour Petra Sagana:


(zdroj fotiek - Adam Maslík)
report_problem Našiel si v texte chybu?

5. kolo - Detská tour Petra Sagana

calendar_today 02.06.2018
format_list_numbered 5. kolo - Detská Tour Petra Sagana
label Ostatné
place Liptovská Mara (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up7thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana v Žiline - ďalšie kolo je za nami

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana v Žiline - ďalšie kolo je za nami

V žilinskom Lesoparku Chrasť - na rovnakých miestach, kde začínal na prvej súťaži aj 9-ročný Peter Sagan, sa uskutočnilo 5. kolo Detskej Tour Petra Sagana.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - vydarené kolo v Stupave

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - vydarené kolo v Stupave

Po prvýkrát sa podujatie Detskej Tour Petra Sagana tento rok uskutočnilo v spolupráci s iným cyklistickým a bežeckým podujatím a to Stupava Trophy. A spolupráca to bola vydarená.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana tentoraz na dostihovej dráhe v Šamoríne

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana tentoraz na dostihovej dráhe v Šamoríne

Olympijské športové centrum v X-Bionic Sphere po 2. krát privítalo účastníkov Detskej Tour Petra Sagana a opäť nesklamalo.

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up