SP: Polc opäť 3., v aktuálnom rebríčku 2.

Slovenský horský cyklista Filip Polc obsadil na piatych pretekoch Svetového pohára v rakúskom Schladmingu v disciplíne four cross 3. priečku a v aktuálnom poradí SP je už na druhom mieste.

SCHLADMING 8. júla (SITA) - Slovenský horský cyklista Filip Polc obsadil na piatych pretekoch Svetového pohára v rakúskom Schladmingu v disciplíne four cross 3. priečku a v aktuálnom poradí SP je už na druhom mieste. Bývalý majster Európy v zjazde skončil v krose v konkurencii najlepších svetových jazdcov už po tretí raz v rade na 3. mieste. V rakúskom horskom stredisku boli rýchlejší iba majster sveta Američan Brian Lopes a Nemec Guido Tschugg. Polcovi sa darilo už v kvalifikácii, keď bol zo všetkých bikerov najrýchlejší. Do 32-členného finále sa prebojoval aj Matej Vitko, ktorý obsadil napokon konečné 23. miesto a opäť nebodoval.
V nedeľňajšom zjazde sa Slovákom nedarilo, keď ani jeden z početnej skupiny nepostúpil do finále. Polc tak nezopakoval svoje výborné 22. miesto z minulých pretekov SP a v aktuálnom hodnotení klesol zo 46. miesta na 51. priečku.

Výsledky:

4X - 4. kolo:
Muži: 1. Brian Lopes (USA), 2. Guido Tschugg (Nem.), 3. Filip Polc (SR), ... 23. Matej Vitko (SR), 69. Marek Peško (SR)
Aktuálne poradie SP: 1. Brian Lopes (USA) 950 bodov, 2. Filip Polc (SR) 450, 3. Michal Prokop (ČR) 450

Ženy: 1. Jill Kintnerová (USA), 2. Anneke Beertenová (Hol.), 3. Fionn Griffithsová (V. Brit.)
Aktuálne poradie SP: 1. Jill Kintnerová (USA) 750 bodov, 2. Anneke Beertenová (Hol.) 710, 3. Fionn Griffithsová (V. Brit.) 350

ZJAZD - 4. kolo:
Muži: 1. Samuel Hill (Austr.) 3:51,44 min, 2. Gee Atherton (V. Brit.) 3:56,58, 3. Greg Minnaar (JAR) 3:56,96, ... 82. Ján Javorník (SR) 4:31,00, 86. Filip Polc (SR) 4:31,90, 106. Marcel Vaško (SR) 4:36,23, 156. Matúš Paulovic (SR) 4:52,60, 161. Matej Laktis (SR) 4:56,36, 166. Igor Jadlovský (SR) 5:00,28, 171. Peter Nováčik (SR) 5:02,20
Aktuálne poradie SP: 1. Samuel Hill (Austr.) 807 bodov, 2. Steve Peat (V. Brit.) 639, 3. Matti Lehikoinen (Fín.) 566, ... 51. Filip Polc (SR) 46

Ženy: 1. Tracey Hannahová (Austr.) 4:41,50 min, 2. Sabrina Jonnierová (Fr.) 4:43,06, 3. Marielle Sanerová (Švajč.) 4:44,21, ... 32. Helena Bošková (SR) 9:57,86
Aktuálne poradie SP: 1. Sabrina Jonnierová (Fr.) 880 bodov, 2. Tracy Moseleyová (V. Brit.) 655, 3. Emmeline Ragotová (Fr.) 655