Redukcia hmostnosti a ako jej pomôcť

Redukcia hmostnosti a ako jej pomôcť

PR článok

Pri snahe schudnúť nejaké to kilečko si často vieme trochu pomôcť vhodnými doplnkami stravy. Nečakajme však žiadnu zázračnú pilulku, ktorá nás podkožného tuku zbaví zo dňa na deň.

Ide skôr o doplnky, ktoré pomáhajú odbúravať telesný tuk počas fyzickej aktivity efektívnejšie a teda rýchlejšie. Slovenský výrobca Kompava má vo svojej ponuke hneď niekoľko takých, ktoré nielen pomáhajú redukovať podkožný tuk, ale prispievajú aj k psychickému a fyzickému zdraviu.

ThermoFit – nakopávač a životobudič
Ide o doplnok, ktorý vám pomôže prekonať únavu a zbaví vás výhovoriek, ktoré vám bránia prinútiť sa vydať zo seba viac, ako by ste chceli. ThermoFit je čisto naturálny produkt bez syntetických látok, ktorý okrem iného obsahuje prírodný kofeín, vďaka čomu vydržíte dlhšie bdelý a predĺžite tak čas výkonu. S dlhšou aktivitou samozrejme súvisí aj väčší výdaj energie a tým pádom sa človek rýchlejšie zbavuje podkožného tuku - rovnako pomáha zrýchliť metabolizmus. A preto sa ThermoFit radí do kategórie spaľovačov tukov. Vďaka nemu zvládnete intenzívnejšie tréningy a chudnutie bude o to efektívnejšie. Užívanie ThermoFitu má navyše priaznivý vplyv aj v prípade, že trpíte pocitom studených rúk. Vďaka efektívnejšiemu prúdeniu krvi v tele bude tento nepríjemný pocit výrazne potlačený. Okrem spomínaného prírodného kofeínu obsahuje rastlinné extrakty: Citrus aurantium – horký pomaranč, zelený čaj, kôru vŕby bielej či prospešné aminokyseliny. ThermoFit v balení 60 kapsúl stojí približne 20 € a viac sa o ňom dozviete na tomto odkaze.

LactoFree 90 – na bielkoviny nesmieme zabúdať
K intenzívnym tréningom pochopiteľne patrí výdaj energie. Telo v zásade čerpá energiu z cukrov alebo z tukov. Ak chceme schudnúť a dosiahnuť vyrysovanú postavu, potrebujeme energiu brať z tukov a svalom dopriať kvalitnú dávku bielkovín. Nie vždy je však ľahké si ustrážiť intenzitu tréningu a niekedy sa tak môže stať, že okrem tukov a cukrov telo začne takpovediac brať energiu zo svalov. Je to niečo, čomu sa vraví katabolizmus. Pri ňom prichádza k štiepeniu bielkovín na aminokyseliny, ktoré sú následne použité ako zdroj energie. Keďže chceme chudnúť z tukov a nie zo svalov, je potrebné po tréningu telu doplniť práve kvalitné bielkoviny. Je to tak aj výborný základ regenerácie, ktorá zabezpečuje ochranu a rast svalovej hmoty. LactoFree90 je nápoj s obsahom kvalitných bielkovín, na ktoré by sme nemali zabúdať nielen pri redukčnej diéte, ale ani pri silových aktivitách a pri snahe o nárast objemu svalovej hmoty. LactoFree90 je jednozložkový proteín, ktorého zdrojom je srvátkový proteínový izolát, považovaný za najkvalitnejšiu a najčistejšiu formu srvátky. Okrem toho obsahuje aj vitamíny C, E, B a len prírodné farbivá a arómy. LactoFree 90 stoji približne 14 € a viac sa o ňom dozviete na tomto odkaze.

L-karnitín – pálič tukov
Už sme spomínali, že tuk slúži telu ako zdroj energie. Ideálne je teda využiť ho práve vtedy, ak chceme schudnúť. Práve k tomu nám vie dopomôcť L-karnitín, ktorého úloha spočíva v preprave mastných kyselín, zjednodušene povedené tukov, ku svalom, ktoré ich využijú ako zdroj energie pre svoju činnosť. Aj preto ho zaraďujeme tiež medzi spaľovače tukov. Okrem toho nám L-karnitín pomáha lepšie zvládať psychické vypätie a tým napomáha cítiť sa viac v pohode. Sčasti si vie naše telo vyprodukovať L-karnitín aj samo, no pre dennú potrebu je to len 25% z potrebného množstva. Zvyšok získavame zo stravy, hlavne z mäsa. V prípade fyzickej aktivity je však vhodné naň myslieť aj ako doplnok stravy, napríklad vo forme kapsúl, ktoré má Kompava v ponuke. Tento stojí približne 21 € a viac sa o ňom dozviete na tomto odkaze.

Na záver treba určite dodať, že znižovanie hmotnosti je postupný a dlhodobý proces. Treba na všetko ísť postupne a nečakať okamžité výsledky. Základom je vždy úprava stravy a zaradenie pohybu, spomínané doplnky vedia túto snahu podporiť. Hlavne treba byť trpezlivý a výsledky sa určite dostavia.

Presné zloženie a rovnako ďalšie vhodné doplnky pre aktívny životný štýl nájdete na domovskej stránke značky Kompava.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Nie je cukor ako cukor - doplnky výživy Kompava

Nie je cukor ako cukor - doplnky výživy Kompava

Pozrime sa na niektoré doplnky výživy domácej značky Kompava, hodiť sa môžu informácie, čo a kedy do seba hodiť. Ak sa neorientujete v zložení, toto je dobré si všímať.
Športová diagnostika aj pre laikov a Imro vs. Cepo

Športová diagnostika aj pre laikov a Imro vs. Cepo

Záťažový test a spirometria mi dala dôležité údaje do ďalšieho trénovania. Čo si z testov zoberie laik? Ako bonus aj porovnanie dvoch MTBIKER dlháňov. Rovnakí a pritom iní.
Čo by vám nemalo chýbať - základné doplnky pre cyklistiku PR článok

Čo by vám nemalo chýbať - základné doplnky pre cyklistiku

Keďže sa nám cyklistická sezóna už naplno rozbehla a kilometrov pribúda, okrem správne nastaveného bicykla je určite dobré myslieť aj na vlastný „motor” a na to, ako mu jeho prácu uľahčiť. 
keyboard_arrow_up