Kompava Premium Energy – nápoj, ktorý dodá energiu a zaženie hlad

Kompava Premium Energy – nápoj, ktorý dodá energiu a zaženie hlad

V rámci kvalitného tréningu alebo počas pretekov, nesmieme zabúdať na pravidelný prísun energie. Jej doplnenie však nemusí vždy znamenať len pauzu v podobe bufetu, alebo konzumácie energetických gélov.

Priznám sa, nejakú dobu som žil v tom, že každý iontový nápoj je zároveň aj energetickým nápojom, keďže obsaje aj sacharidy, ktoré sú zdrojom energie. No v prípade produktu Sport Premium od Kompavy má pre mňa pojem „energeťák“ úplne nový význam. Nie je to len sladký nápoj plný sacharidov a minerálov, ale zároveň aj ten, zabraňujúci hypoglykémii a energetickým výkyvom. Počas jeho užívania by ste sa teda mali vyhnúť tzv. „hlaďáku“, čo je stav, kedy telo povie dosť a vy máte chuť zjesť aj drevený plot pri ceste . Navyše, Sport Premium nijako nezaťaží vaše trávenie.Čím je špecifický?


Ako som spomenul vyššie, Premium Energy nie je len o sacharidoch a minerálnych látkach (ktoré tiež obsahuje). Je doplnený aj o aminokyseliny BCAA, MCT tuky, L-Citrulin malát a látky na podporu imunity ako vitamín C. Hlavná funkcia tohto nápoja spočíva v optimalizovaní metabolického prostredia a jeho podpory efektívne využívať predovšetkým tukové zdroje energie. Vďaka tomu počas najnáročnejších fyzických výkonov telo nesiahne hneď na energiu z glykogénových zásob. Dalo by sa teda povedať, že je vhodný aj pri redukcii hmotnosti a na zníženie nadbytočných zásob podkožného tuku.

Postrehy z praxe


Mne sa žiaľ z rôznych dôvodov nedarilo v čase testovania produktu zúčastniť na žiadnych pretekoch a otestovať tak Premium Energy priamo v plnom nasadení, no snažil som sa zistiť jeho účinky a vlastnosti na výjazdoch v rámci voľného času. Najviac sa mi osvedčil na výjazdoch priamo po práci, kedy som nemal dostatok času na žiadne jedlo. Posledné jedlo v tie dni bývalo cca o 12-tej na obed v práci a potom dlhšie nič. Na výjazdy som chodil cca o 16-tej a jediné, čo som stíhal, bolo doma zarobiť Premium Energy a dať si ho nielen pred výjazdom, ale zobrať jeden bidon aj na výjazd. Do druhého bidonu som dával buď HypoFit alebo EnergoFit, v závislosti od dĺžky výjazdu.Moje aktivity v týždni po práci alebo aj počas víkendov boli len niekoľkohodinové výjazdy do prírody, hlavne na horskom bicykli. Intenzita bola skôr stredná a len s občasnými pasážami, kedy som si takpovediac „dával“ do tela a išiel na doraz. Nezvyknem pred výjazdom veľmi jesť, no nikdy nejdem jazdiť nalačno. V týchto prípadoch som sa však skúsil spoľahnúť na Premium Energy drink a testoval som na sebe, či sa dostaví ten strašiak „hlaďák“ a ako na tom bude moja výkonnosť. Tým nechcem povedať, že máte jazdiť nalačno .Nebudem vám tu teraz opisovať, aký zázračný produkt to je, pretože to by si mal asi na sebe skúsiť každý sám, a tak si spraviť záver. Ja som bol s výsledkom testovania spokojný. Pred výjazdom som dal takmer celý bidon na ex, počas výjazdu som to „prekladal“ EnergoFitom alebo HypoFitom a nielen, že výkonnosť počas tých cca 2-3 hodín nalačno, v strednej intenzite s občasnými nástupmi, bola bez pozorovateľného poklesu, ale dokonca aj bez „hlaďáku“. I keď priznám sa, mal som so sebou vždy gél, alebo tyčinku pre prípad nečakanej krízy.Aj vzhľadom na dĺžku výjazdov, som gél vždy buď priniesol domov alebo podaroval kamarátovi, ktorý bol so mnou . Čo sa týka chuti drinku, tak mnou testovaná príchuť jablko-limetka nebola nejako extra sladká a rozhodne menej ako iontové nápoje. Na chuť si však treba zvyknúť.Komu je Premium Energy určený?


Energetický nápoj Kompava Premium Energy je určený pre všetkých aktívnych športovcov, ktorí sa venujú vytrvalostným športom. Vďaka nemu som pochopil a objavil skutočnú podstatu „energeťákov“, kedy viem, že najesť sa do istej miery naozaj dá aj z „vody“, pokiaľ do nej pridáme to, čo potrebujeme na výkon.Plusy:

  • prevencia "hlaďáku"
  • vhodný aj pred tréningom, ak nestíhate jesť
  • vhodný aj ako doplnok pitného režimu

Mínus:

  • zvláštny prvý dojem z príchute, no zvykol som si

Energetický nápoj Kompava Premium Energy stojí približne 27 € (veľkosť balenia 390 g) a viac sa o ňom dozviete na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up4thumb_down comments 5 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Nie je cukor ako cukor - doplnky výživy Kompava

Nie je cukor ako cukor - doplnky výživy Kompava

Pozrime sa na niektoré doplnky výživy domácej značky Kompava, hodiť sa môžu informácie, čo a kedy do seba hodiť. Ak sa neorientujete v zložení, toto je dobré si všímať.
Test: Montážny stojan Super B TB-WS30 - servis na vysokej úrovni

Test: Montážny stojan Super B TB-WS30 - servis na vysokej úrovni

Ponúka výrobca Super B stabilný a dobre prevedený stojan, do ktorého sa oplatí zainvestovať?
Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Ako mamka 4 detí (s dvojročnými odstupmi) dobre viem, čo to obnáša, starať sa o ne. No i my maminy potrebujeme chvíľu len pre seba, oddych, ktorým načerpáme sily do ďalších dní. Každý si pod tým predstaví niečo, čo ho baví. A mňa vždy bavil šport.
keyboard_arrow_up