Canyon oficiálne predstavil svoj vynovený XC full LUX

Canyon oficiálne predstavil svoj vynovený XC full LUX

PR článok

Ten je synonymom nemeckej značky pre náročné XC trate a maratóny už dlhú dobu, no prišiel čas na jeho kompletné prepracovanie. Výsledok určite poteší všetkých športovo orientovaných jazdcov.

V súčasnej dobe nerozhoduje len nízka hmotnosť, ale veľký dôraz sa kladie najmä na efektivitu – teda ideálne je kombinovať tieto vlastnosti do jedného celku. Najmä v prípade náročných XC tratí svetového pohára a maratónskych podujatí v štýle Cape Epic. Vtedy dokáže byť celoodpružený model výhoda, čo je jasne badateľné pri pohľade na svetovú špičku a ich súčasné preferencie.Pri novom LUX-e mali inžinieri značky viacero cieľov a zamerali sa najmä na tieto zmeny:
  • Hmotnosť rámu pod 2 000 g vrátane tlmiča bez obmedzenia potrebnej tuhosti.
  • Miesto pre dvojicu 800 ml fliaš v ráme pre všetky veľkosti.
  • Upravená kinematika zadnej stavby so zdvihom 100 mm podporujúca trakciu, a pritom je plne funkčná v náročnom teréne.

Rovnako upravená bola aj geometria, ktorá sa zanorená v SAG-u v podstate zhoduje so súčasným top hardtailom Exceed.Už vo fáze prototypu si pripísal nový LUX viacero cenných úspechov, vrátane víťaznej etapy na Cape Epic pod rukou Albana Lakatu a Kristiána Hynka. Zrejme vám neunikol ani v rámci Svetového pohára v XC, kde sa prepracoval na pódium vďaka výkonom Pauline Ferrand–Prévota a Mathieu van der Poela. A to sezóna v podstate len začala...Celý rad LUX bude tvoriť celkovo 6 modelov v 4 veľkostiach (S, M, L, XL), ktoré sa dajú rozdeliť do 2 kategórií. Štvorica nesie označenie CF SL, kde cena začína už na 2 599 € a vpredu nájdete 110 mm zdvih vidlice.Dvojica vlajkových lodí pre tých najnáročnejších má označenie CF SLX a ponúka 100 mm zdvih vidlice a výbavu v podstate bez kompromisov. Nechýba ani novinka v podobe 12-rýchlostnej sady Shimano XTR.Všetky modely okrem dvojice najlacnejších majú v základnej výbave teleskopickú sedlovku a sú v podstate priamo „z krabice“ určené pre ostré použitie a preteky. LUX CF SLX bude taktiež dostupný ako samostatný rámový set vrátane tlmiča, takže si môžete všetko doladiť podľa chuti a vlastných preferencií. Všetky podrobnosti sa dozviete na oficiálnej stránke značky Canyon.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Novinka: Canyon predstavil nové verzie modelov Exceed a Lux pre rok 2020

Novinka: Canyon predstavil nové verzie modelov Exceed a Lux pre rok 2020

S dvoma titulmi majstra sveta v XCO a XCM, víťazstvami vo Svetovom pohári či v ShortTracku je sezóna 2019 ukážkou vynikajúcich výsledkov pretekárov na bicykloch Canyon Lux a Exceed. Práve táto dvojica bude vstupovať do nového roka s niekoľkými novinkami.
Horské modely Canyon 2020 - pre každého niečo PR článok

Horské modely Canyon 2020 - pre každého niečo

Vybaviť sa cenovo dostupným modelom s kvalitným osadením je základným krokom k spokojnosti horského cyklistu. V ponuke Canyon nájdete modely od základných univerzálov až po pretekárske špeciály.
CTM a ich nová kolekcia pre rok 2022 PR článok

CTM a ich nová kolekcia pre rok 2022

Slovenskú značku CTM už musí poznať naozaj každý a ich zastúpenie v cyklo svete nie je zanedbateľné. Vyrábajú bicykle pre všetky vekové či výkonnostné kategórie od tých maličkých až po tie elektrické.
keyboard_arrow_up