Detská tour Petra Sagana 7.kolo – posledné preteky pred prázdninami

Detská tour Petra Sagana 7.kolo – posledné preteky pred prázdninami

Krásne námestie v centre mesta Považská Bystrica síce ešte v piatok nepôsobilo cyklisticky, to sa však veľmi rýchlo zmenilo a vznikol na ňom dynamický, 1,5 km dlhý okruh, ktorý si mohli vyskúšať všetky súťažné kategórie.

Bol síce rovinatý, ale vietor dokázal našich cyklistov poriadne potrápiť. A pomohol tiež veľmi rýchlo podeliť štartové pole podľa výkonnosti.Počet súťažiacich dosiahol takmer 450, čo je síce menej ako v Žiline, či Nitre, avšak v tomto, už prázdninovom období, stále veľmi pekné číslo. Ďakujeme všetkým, ktorí ste na Považie prišli. Zaujímavosťou bola účasť bratskej dvojice zo Španielska medzi Staršími žiakmi. Videli ste veľmi zaujímavé súboje, ochutnávku skutočnej cyklistiky, teda súboje od začiatku až do konca a aj taktizovanie a šetrenie síl.Vo výsledkoch sa v popredí objavila väčšina známych postáv a dominantných pretekárov a pretekárok. Víťazi to nemali jednoduché. Absencia dlhších stúpaní neumožnila tým zdatnejším odskočiť výraznejšie, od začiatku do konca sa často v trojici, či štvorici ťahali za čo najlepším umiestnením. Bolo zriedkavé vidieť víťazstvo systémom štart - cieľ.To sa podarilo v kategórii Starších žiakov Dávidovi Manzatovi, ktorý ostatným súperom nedal šancu a najdominantnejším výkonom tohto kola ovládol najstaršiu kategóriu. Medzi Staršími žiačkami sa podarilo zo skupinky líderiek odpojiť Terézii Ciriakovej a v kategórii Mladších žiačok dominovala s prehľadom Dorota Vojtíšková. Po víťazstvo medzi Mladšími žiakmi si prišiel Martin Kadúc po strhujúcom súboji s ďalšími dvoma pretekrármi, ktorých odpor dokázal zlomiť v poslednom okruhu.Ich súboj mal všetko, nástupy, doťahovania, striedania na čele. Bol to skutočne krásny divácky zážitok.Podobne ako preteky Mini chlapcov, kde sa iba s náskokom 1,7 sekundy radoval z prvenstva Matej Tomáš. Víťazstvo si medzi Mini dievčatami úspešne strážila Lucka Hudoková. Podobný odstup, zhruba 5 sekúnd si vypracovala aj víťazka kategórie Mili dievčatá Sofia Matiesková. Dominantný bol v sobotu Oliver Samák, ktorý ostatným Mili chlapcom ušiel o 15 sekúnd. Medzi najmladšími sa z víťazstva tešili medzi Mikro chlapcami Šimon Ďurina a Mikro dievčatami Ella Trochanová.Po výborných výkonoch čakajú deti aj ich rodičov už spomínané prázdniny. Ďakujeme za podporu partnerom, spoluorganizátorom vo všetkých lokalitách pri siedmich kolách Detskej tour Petra Sagana a tešíme sa na vás v septembri.

Ďalšie kolá Detskej tour Petra Sagana:


report_problem Našiel si v texte chybu?

7. kolo - Detská tour Petra Sagana

calendar_today 30.06.2018
format_list_numbered 7. kolo - Detská Tour Petra Sagana
label Ostatné
place Považská Bystrica (Slovensko)

Peter Zanicky 
Páči sa ti tento článok? thumb_up7thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Detská tour Petra Sagana - ročník 2023 už pozná svojich víťazov

Detská tour Petra Sagana - ročník 2023 už pozná svojich víťazov

Tento rok si za finále Detskej tour Petra Sagana organizátori vybrali už osvedčený krásny areál X-BIONIC a to priamo pri dostihovej dráhe Ferries.
Reportáž: Detská tour Petra Sagana - zábava pokračovala v Nízkych Tatrách

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - zábava pokračovala v Nízkych Tatrách

Obľúbená séria detských pretekov pokračovala 4. kolom, a to v Nízkych Tatrách v okolí Demänová Rezort na členitej trati.
Reportáž: Detská tour Petra Sagana - letisko patrilo v nedeľu cyklistom

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - letisko patrilo v nedeľu cyklistom

Pekné počasie v nedeľu prilákalo do Martina na letisko Tomčany poriadny „chumeľ“ cyklistov. Na štart sa ich postavilo viac ako 600 a bolo sa veru na čo pozerať.
keyboard_arrow_up