EUROBIKE 2018 – Technické zaujímavosti

EUROBIKE 2018 – Technické zaujímavosti

149 komentárov

bimjeam 09.07.2018   Sezona 2019 Nemecko Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Vystava Komponenty Eurobike

Najväčšia cyklistická výstava na svete po necelých jedenástich mesiacoch opäť otvorila svoje brány a my sme pri tom samozrejme nemohli chýbať. Poďte sa pozrieť na prvú časť krátkej ochutnávky technických zaujímavostí.

 

Dobrý rok na obzore
Nie je to tak dávno, čo sa do výroby cestných plášťov pustila značka Pirelli. Príklad si z nej zobrala asi aj ďalšia kultovka automobilového priemyslu, ktorou je značka Good Year. Na dezénoch sa netrochárčilo a v ponuke nájdete gumy od endura až po XC.

29“ kolesá pod kilo? Nič nemožné!Na českých fórach sa často opakuje otrepaný vtip na tému: „jaké kolo za deset tisíc?“ - najčastejšia odpoveď je: „přední alebo zadní?“ V tomto prípade je situácia podobná, no pár kolies Tune Skyline má hmotnosť ťažko predstaviteľných 999 gramov.

Brzdenie až na uhoľ
Brzdové kotúče s kompozitovou brzdnou plochou sa čas od času zjavia na trhu, no obvykle pre chabý brzdný účinok sa odporúčajú tak rýchlo, ako sa zjavia. Ďalším pokušiteľom tohto rébusu je značka Aligator. Uvidíme, či sa jej podarí presadiť sa na trhu s týmto produktom

Nové XTR konečne aj v reálnej podobe
Dlhoočakávanú sadu XTR M9100 sme mali konečne možnosť vidieť a vyskúšať aj naživo. Radenie ide ako po masle, no potajomky vám prezradím, že pri točení vzad na najväčších dvoch pastorkoch reťaz aj tak stále padá .

Počuli ste už o Intend?
Ďalším typickým príkladom zradnej vody sú inverzné tzv. „upside-down“ vidlice. Nemecká garážovka Intend vraj našla kľúč, ako sa vysporiadať s nedostatočnou torznou tuhosťou.

Thule - nosiče strešné aj chrbtové
Značku Thule bude mať väčšina z vás zafixovanú asi ako výrobcu autonosičov na bicykle. To, že sa snaží presadiť aj na poli batohov, už také známe nie je. Pritom nevyzerajú vôbec zle.

Dominion – snaha o návrat zašlej slávy
Hayes vyrábal svojho času výborné a silné kotúčové brzdy. Postupne však renomé značky vyšumelo a tieto brzdy sa skôr objavovali na bicykloch nižšej triedy. Snahou o zmenu tohto stavu by mali byť brzdy Dominion, ktoré sú podľa PR popisu výkonnejšie, lepšie dávkovateľné a omnoho tichšie. No, nechajme sa prekvapiť.

Dannyho parťáci, alebo skôr paparazzi?
Počas autogramiády Dannyho MacAskilla sme využili chvíľku nepozornosti a zvečnili si trialový bike, na ktorom prišla táto živá ikona. Karbónový rám, vidla, ráfiky, kľuky aj brzdy zdá sa zvládajú všetky krkolomné triky aj skoky tohto lámača YouTubeových rekordov.

Staronový obľúbenec pridal do kroku
Tak, ako sa menia trate svetového pohára, bola nevyhnutná aj revízia tohto obľúbeného XC/XCM plášťa. Tvar dezénu a rozmiestnenie štupľov napovedá, že valivý odpor bude opäť o niečo nižší a po novom je tento plášť určený výsostne pre zadné koleso.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)

Komentáre

Plazzer 09.07.2018 (14:05)

1


Najviac ma zaujala ta poznamka pod ciarou, ze pri toceni dozadu pada retaz. To je hruza ze takato banalita sa nevie vyriesit, potazmo na vlajkovej lodi za ty penize... Za mna SRAM

 
Jullo Plazzer 09.07.2018 (14:23)

0


nechapem ako moze toto niekomu vadit

 
Plazzer Jullo 09.07.2018 (14:25)

2


Vidis, moze.

 
Strenki Jullo 10.07.2018 (13:11)

2


ja ti poviem ako. si v stojke, pre milion dovodov musis zastat. zastanes vsak tak, ze pri opatovnom rozbehu si musis pedal potocit do idealnej pozicie. lenze pri potoceni pedala retaz spadne dole. ak zacnes zaberat, v zabere sa zacne vracat. alebo mozes podradit ale v stojke chces mat lahky prevod, nie tazky
bajkeri mi snad budu rozumiet co chcel autor povedat

 
delarosa Strenki 12.07.2018 (08:09)

0


presne toto ma napadlo a v terene sa to stava castejsie ako si mozno myslime..

 
Gusto0 Plazzer 09.07.2018 (17:55)

0


len ci to je vada sady. na jednom rame mi retaz pri toceni vzad padala. prehodil som sadu (SLX kazeta 11-42 a retaz, zvysok XT) na iny ram a cuduj sa svete nic nepada.

 
majjer 09.07.2018 (15:32)

0


predpokladam ze ten plast na obrazku bude asi ralph...
https://www.schwalbe.com/en/newsreader/racing-bros-983.html

 
Lajcy_XC 09.07.2018 (23:39)

0


Mne sa osobne nová sada nepáči.. Neviem prísť na chuť.. A to som ešte nevidel cenu. Ten plast ma zaujal predpokladám že racing Ray..

 
bimjeam Lajcy_XC 10.07.2018 (09:59)

2


Ten plášť je nový Racing Ralph
Racing Ray je určený dopredu. Ešte dostanú slovo v pripravovanom videu

 
Pridaj komentár