EUROBIKE 2018 – Technické zaujímavosti 2. časť

EUROBIKE 2018 – Technické zaujímavosti 2. časť

123 komentáre

bimjeam 11.07.2018 14 fotografií   Sezona 2019 Nemecko Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Vystava Komponenty Eurobike

Prvý deň na výstave sme sa zorientovali a dnes už trochu pritvrdíme. Inovácií bolo viac než dosť a niektoré prekvapili dokonca aj nás.

 

Rotor - keď ani dvanásť pastorkov nestačí


Španielska značka Rotor poňala preteky v predháňaní sa v rozsahu kazety vo veľkom štýle a na EUROBIKU predstavila rovno 13-rýchlostnú hydraulickú sadu určenú pre horské bicykle. Najväčšia kazeta má rozsah zubov 10-52 a momentálne asi neexistuje nikto, kto by ju vo veľkosti polomeru tromfol.Bold – Unplugged


Reč nie je o akustickom vystúpení nejakého miestneho umelca, ale o novinke z dielne značky Bold, ktorá ide cestou plnej integrácie zadného tlmiča do rámu. Model Unplugged je určený pre vidlicu so zdvihom 160-180 mm, čo poteší najmä všetkých enduristov a freeriderov.SCOTT oslavuje šesťdesiatiny, no do dôchodku sa rozhodne nechystá


Expozícia americkej značky SCOTT bola tento rok mimoriadne vydarená. Okrem retro-výstavy úspešných cyklo-míľnikov tejto značky, pribudol v pondelok pred vstupom do výstavnej plochy aj custom-bike Nina Shurtera, na ktorom v nedeľu vyjazdil v talianskom Val di Solle prvenstvo v rámci seriálu svetového pohára.Ak si myslíte, že odpružené sedlovky alebo bezdrôtové radenie je nejaká novinka, vedzte, že pokusy o tieto vymoženosti SCOTT a Mavic riešil už v prvej polovici deväťdesiatych rokov.

https://foto.mtbiker.sk/Vystavy/2018/eurobike_2/eurobike2_07.jpg

PRO Koryak za rok celkom slušne podrástol


Nová sada XTR nie je jedinou MTB novinkou, ktorú bolo možné vidieť vo Friedrichshafene. Zaujímavým kúskom bola aj teleskopická sedlovka Koryak od dcérskej značky PRO, ktorá je po novom k dispozícii so zdvihom až 170 milimetrov. Ak bude fungovať ako väčšina komponentov Shimano, tak môžete začať plniť prasiatko. Vakel od novoty rozhodne nečakajte, vyskúšal som viaceré kusy, ktoré boli v stánku .

https://foto.mtbiker.sk/Vystavy/2018/eurobike_2/eurobike2_08.jpg

Bájny jednorožec k videniu naživo!


Tí z vás, ktorí sledujú tému "vaše vysnívané biky" pravdepodobne už niekedy počuli o značke UNNO, ktorá vyrába ultimátne karbónové rámy, na ktoré je čakačka dlhšia ako na Ferrari. Jedným takýmto nevídaným kúskom je napr. model Dash, ktorý sa pásol spolu s ďalšími plnokrvníkmi v stánku karbónových špecialistov ENVE.

https://foto.mtbiker.sk/Vystavy/2018/eurobike_2/eurobike2_09.jpg

Pivot a jeho vták ohnivák


Model Firebird od značky Pivot bol oficiálne predstavený len niekoľko dní dozadu, no o utíchajúcu pozornosť sa veru báť nemusí. Tento 29-palcový trail-killer na 170 mm zdvihu sa po dizajnovej stránke rozhodne podaril. Veď, posúďte sami!

https://foto.mtbiker.sk/Vystavy/2018/eurobike_2/eurobike2_10.jpg

Lezyne - šikovne riešené doplnky


Značka Lezyne sa nesnaží preraziť cestou wow-produktov, ale poctivými výrobkami, ktoré majú hlavu aj pätu. To bolo badať aj na spôsobe uchytenia svetiel, kamier, ako aj na precízne navrhnutom náradí a doplnkoch, ktorými bola expozícia tejto značky celkom slušne nabitá.Adidas Five Ten


Obľúbená obuv na flat pedále okrem BOA kolieska nafasovala aj trojpásikové logo firmy Adiho Dasslera.

https://foto.mtbiker.sk/Vystavy/2018/eurobike_2/eurobike2_14.jpg

Články s podobnou tematikou:
 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty ~ Pedále ~ Kufre a príslušenstvo)

Komentáre

perez 12.07.2018 (11:50)

2


ta sedlovka Scott na obrazku nebola odpružena, bola to taka manualna teleskopka

 
bimjeam perez 12.07.2018 (11:55)

0


Vďaka za upozornenie, nebol som si istý ktorá z tých dvoch možností je správna

 
fleury 13.07.2018 (09:56)

0


Viac sa mi paci asi Scott co mal pred tymto modelom NINO. aj ked aj tento je velmi pekny

 
Pridaj komentár