EUROBIKE 2018 - Ďalšia várka technických zaujímavostí

EUROBIKE 2018 - Ďalšia várka technických zaujímavostí

Po prvých troch častiach príbeh fotoreportov nekončí a dnes máte možnosť opäť nahliadnuť do expozícií značiek, ktoré so sebou na EUROBIKE priniesli niečo nové alebo zaujímavé.

Zlatý štandard pre technické jazdenie


Takto nejako označuje americká značka Kona svoju odpruženú platformu pod názvom Beamer Independent Suspension, ktorú implementovala na všetkých svojich AM/EN mašinách, vrátane tých karbónových.Orol do každej rodiny!


Krátko po predstavení 12-rýchlostnej sady Shimano XTR, predviedol svoju najnovšiu 12-rýchlostnú sadu aj SRAM. Na rozdiel od vlajkovej lode Shimana, však mieri na masy. Túto sadu viaceré médiá označili ako „Shimano zabijáka“. SRAM NX Eagle bol silno rozšíreným druhom aj v rámci tohtoročného EUROBIK-u.Wilier vs. 11 kg elektrobike


Znie to trochu ako sci-fi, no taliansky Wilier sa hecol a vyrobil cestný elektrobicykel Cento1 Hybrid, ktorý nielen ako elektrobicykel vôbec nevyzerá, ale ani neváži. 40 Nm motor a 250 Ah batéria integrovaná v ráme je doplnená ešte o externú 250 Ah batériu v tvare bidóna.Koniec užovkám v Mitase


Častým neduhom ľahkých a rýchlych plášťov je „ošidenie“ zákazníka na reálnej šírke plášťa. Tubeless ready plášť Scylla v šírke 2,25“ od českej renomovanej značky Mitas bol typickým príkladom. Našťastie však v ponuke pribudol aj rozmer 29x2,45“, ktorý je už aj v reáli poriadny balón, ideálny na svižné trailové jazdenie.Formula mieri do sveta vyšších zdvihov


Vidlice tejto talianskej značky v all-moutain a enduro segmente veľmi vidieť nebolo. Toto má zmeniť nová 35 mm bronto-fialková vidlica Selva, ktorá využíva zaujímavý spôsob využitia špeciálnych stlačiteľných tokenov, ktoré menia svoj objem v závislosti od tlaku v komore, čím sa mení progresivita priebehu odpruženia tak, aby vidlica netuhla zbytočne ku koncu zdvihu a neprepadávala sa v jeho strede.S tmelom Finish Line na večné časy!


Nový tmel Finish Line Sealant obsahujúci kevlarové čiastočky sľubuje paranormálne vlastnosti, čo sa týka životnosti a schopnosti zaceliť dieru v plášti. Výrobca sľubuje nulové vysychanie a funkčnosť tmelu počas celej životnosti plášťa.Ľahké rajdy, ktoré padli do oka aj Ninovi Shurterovi


Riadítka, ktoré majú 220 g sú celkom slušný základ. Čo keby však táto hmotnosť bola aj vrátane 70 mm predstavca? Pre Syncros nič nerealizovateľné!Trofej bez Frooma?


Možnosť vidieť ikonickú točitú trofej grand tour Giro d"Italia sa nenaskytne každý deň. Tá, ktorá zdobila stánok Castelli, však nedisponovala vygravírovaným menom posledného nositeľa ružového trikotu.Bike Petra Sagana


Aký by to bol EUROBIKE, keby sa na ňom nenachádzal bike trojnásobného majstra sveta v cestnej cyklistike? Pri zlato-čiernom S-Work-se sa miestami tvorili rady na selfíčko.Obsah s podobnou tematikou:
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up12thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

EUROBIKE 2018 - Komponenty nevšedné aj revolučné...

EUROBIKE 2018 - Komponenty nevšedné aj revolučné...

Výber toho najzaujímavejšieho sa pomaly chýli ku koncu, prinášame vám však ešte poslednú várku fotiek z tohtoročného EUROBIK-u.
EUROBIKE 2018 - Pastva pre oči všetkých cyklonadšencov

EUROBIKE 2018 - Pastva pre oči všetkých cyklonadšencov

Pocity skutočného cyklistického nadšenca na EUROBIK-u sú porovnateľné s tými, ktoré zažíva dieťa v hračkárstve. Poďte sa pozrieť na ďalšiu várku hračiek, ktoré číhali na návštevníkov najväčšej cyklistickej výstavy.
EUROBIKE 2018 – Technické zaujímavosti 2. časť

EUROBIKE 2018 – Technické zaujímavosti 2. časť

Prvý deň na výstave sme sa zorientovali a dnes už trochu pritvrdíme. Inovácií bolo viac než dosť a niektoré prekvapili dokonca aj nás.
keyboard_arrow_up