Mekka horskej cyklistiky v Alpách – Saalbach Hinterglemm

Mekka horskej cyklistiky v Alpách – Saalbach Hinterglemm

PR článok

Jedna z najatraktívnejších rakúskych oblastí – Saalbach Hinterglemm, sa vďaka svojim podmienkam pre cyklistiku právoplatne radí k absolútnej európskej špičke.

Nájdeme tu prvotriednu infraštruktúru a cca 400 km značených trailov s rôznym stupňom obtiažnosti. Pestrá škála singletrailov od ľahkých po skutočne technicky náročné a hravé kúsky, uspokoja aj tých najnáročnejších bikerov, a to všetko s nádhernými výhľadmi na okolité vrcholy. V kombinácii so susedným bikeparkom v Leogangu tvorí táto oblasť doslova cyklistické „El Dorado“, aké pravdepodobne nikde inde v Alpách nenájdete. Leogang je preslávený aj vďaka opakovanému svetovému poháru UCI v zjazde, čo len potvrdzuje, že táto oblasť má naozaj čo ponúknuť.Hornatá oblasť Saalbachu ponúka vďaka piatim lanovkám, prispôsobeným na prevoz bicyklov, širokú škálu vyžitia pre všetky druhy jazdcov. Kombinácia singletrailov, zjazdových tratí, skokov či freeridových tratí, znamená skutočne neobmedzené možnosti pre strávenie aktívnej dovolenky s bicyklom.The BIG-5 Bike Challenge


Milovníci výziev majú možnosť za jeden deň absolvovať päť vrcholov v oblasti Saalbach Hinterglemm a Leogang, to všetko za pomoci piatich lanoviek. „The BIG-5 Bike Challenge“ ponúka skvelú príležitosť spoznať krásy okolitých hôr a zároveň si otestovať svoju fyzickú kondíciu. Vďaka lanovkám ušetríte energiu a pohodlne zvládnete výstup nahor. Samozrejme, pre tých, ktorí si chcú zlepšiť výslednú štatistiku nastúpaných metrov, je vždy možnosť zdolávať jednotlivé stúpania v sedle bicykla. Treba však naozaj dobre zvážiť svoje schopnosti, pretože aj s podporou lanoviek je táto výzva slušným orieškom a aj skúseným bikerom zaberie celý deň.Na vrchol bez námahy


Elektrobicykle sú pre mnohých cyklistov skvelou alternatívou, ako maximalizovať potešenie z výjazdu a zjednotiť partiu kamarátov s rôznou výkonnosťou. Môžete tak bez veľkej námahy zdolávať vrcholy okolitých kopcov a ušetriť dostatok energie na to, aby ste si vychutnali výhľady. Ak plánujete dlhší výjazd, nemusíte sa trápiť s rizikom vybitia batérie Dobíjacie stanice sú k dispozícii nielen v údoliach, ale aj na vrcholoch po celom regióne. Vďaka tomu viete spojiť príjemné s užitočným a počas pauzy na horskej chate si dobiť batériu na svojom bicykli.Raj pre turistov


Saalbach Hinterglemm je ideálnym miestom aj pre milovníkov turistiky. Oblasť ponúka 400 km značených turistických trás, na ktorých je možné objavovať krásy okolitých hôr, od úchvatných zelených pastvín Pinzgauer Grass až po skalnaté vrcholy Kitzbühelerských Álp. Či už ste skúsený horolezec, alebo turista „pôžitkár“, každý si tu príde na svoje.Rovnako je oblasť veľkým lákadlom aj pre rodiny s deťmi, a to vďaka širokým možnostiam aktívneho trávenia spoločnej dovolenky. Stačí si naozaj len vybrať, či ju strávite v sedle bicykla alebo budete spoznávať krásy okolia po turistických chodníčkoch.Saalbach Hinterglemm je ideálnou voľbou pre aktívnu dovolenku, a to nielen v letnom období. Ani sa nenazdáme a príroda sa zahalí do jesenných farieb, čo je o dôvod viac nesedieť doma a kochať sa jej krásami na čerstvom alpskom vzduchu. Viac informácií o regióne a možnostiach nájdete na stránke saalbach.com.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Celoodpružené enduro a XC modely - vývoj ide stále ďalej PR článok

Celoodpružené enduro a XC modely - vývoj ide stále ďalej

Veľmi populárne kategórie, ktoré sa niekedy vedia inšpirovať aj navzájom. Pozrime sa na niektoré zaujímavé modely pre sezónu 2022.
Test: Kellys Theos F90 - The Game Changer

Test: Kellys Theos F90 - The Game Changer

O tomto bicykli už ste určite mnohí veľa čítali, videli fotografie, či videá alebo diskutovali. Ja osobne som ho začal evidovať už v Kanade a tešil som sa, kedy ho vyskúšam.
Marin 2022: Ponuka celoodpružených modelov pre tento rok PR článok

Marin 2022: Ponuka celoodpružených modelov pre tento rok

Dlhoročné skúsenosti s návrhom fullov a bohatý výber, to je kalifornská značka Marin a jej ponuka horských celoodpružených modelov na trail alebo enduro.
keyboard_arrow_up