Dráhar Junior Michalička zvíťazil nad elitnými cyklistami zvučných mien

Dráhar Junior Michalička zvíťazil nad elitnými cyklistami zvučných mien

133 komentáre

SZC 07.08.2018   Elite Slovensko Drahova Cyklistika Cyklistika Preteky

O doslova príjemný „škandál“ sa na dráhových pretekoch Tre Sere Internazionale di Citta di Pordenone kategórie CL1 postaral slovenský juniorský reprezentant Štefan Michalička.

 

Talentovaný mladík žilinského klubu podal v konkurencii celej plejády veľkých hviezd vynikajúci výkon, keď zvíťazil v disciplíne scratch. Filip Taragel v nej finišoval na 5. mieste.

Naša dráhová reprezentácia v zložení Filip Taragel (Dukla Banská Bystrica), Andrej Strmiska (Firefly), Martin Chren (CK SPartak Tlmače), Štefan Michalička a Tomáš Person (CyS - Akadémia Petra Sagana) od 24.- 27.7.2018 prijala pozvanie do talianskeho Pordenone na program v štýle šesťdenných pretekov, popri ktorých zároveň prebiehalo podujatie kategórie CL1. Už v prvej z disciplín, v olympijskom omniu, ukázali veľmi dobrú formu ôsmym miestom Štefan Michalička a desiatym miestom Filip Taragel. No a víťazstvom v scratchi mladý Slovák prítomným doslova vyrazil dych.

„Chalani sa držia úplne výborne. Štartovka je doslova nabitá zaujímavými menami. Elia Viviani z Quick-Stepu, 9-násobný majster sveta Cameron Meyer z Mitchelton-SCOTT, Matteo Pelucchi z BORA-hansgrohe, Ricardo Minali z Astany plus ďalší prokontinentálni jazdci z tímov Androni Giocattoli, Bardiani CSF. Na začiatku sme mali rešpekt, ale potom to chalani rozbalili naplno, z čoho sa veľmi teším. Takže cieľ rozjazdiť sa pred nastávajúcimi ME sme ďaleko prekonali,“ vyhlásil z dejiska konania Michal Rohoň, tréner dráhovej reprezentácie.

„Cítil som sa dobre, a tak som sa snažil byť čo najviac vpredu a kontrolovať čelo pretekov, aby som mal prehľad a neušiel mi žiadny únik. Aj sám som sa oň pokúšal, no balík nás vždy dobehol. Nakoniec sa nám to spolu s ďalšími dvoma Talianmi podarilo, dobre sme spolupracovali, až sme si vytvorili náskok jedného kola. Potom už stačilo ustrážiť si špurt, ktorý mi výborne roztiahli ostatní naši chalani, za čo im ďakujem,“ priblížil boj o víťazstvo Štefan Michalička.

Veľmi dobre sa našim cyklistom darilo aj v madisone, keď dvojica Taragel – Chren obsadila 4. a Strmiska – Michalička 6.miesto.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Tretry a obuv)

Komentáre

JoKo 07.08.2018 (20:56)

2


Čo sa deje? Správa sa objavila na webe SZC 29. 7., tu 7. 8.... Uhorková sezóna alebo niekto zaspal?

 
Zigo JoKo 07.08.2018 (21:07)

0


Autor je uvedený SZC, tak zrejme teraz poslali tlacovu spravu alebo članok. Ale detaily nepoznam, len odhadujem.
Inak Pista uz na poslednom majstraku vyhral co sa dalo- majstrovsky dres ma tusim na kazdy den v tyzdni. Klobuk dole, priprava v zahranici sa mu asi vyplatila, aj ked dobre jazdil aj predtym.

 
scart335 JoKo 07.08.2018 (22:10)

0


Najprv sa museli prehrabať kvantom komerčných článkov a bohužiaľ až teraz sa dostalo na novinku z 29.7 😉

 
Pridaj komentár