Pozvánka: ŠKODA Slovenský raj 2018 - veľké finále

Pozvánka: ŠKODA Slovenský raj 2018 - veľké finále

Počul si už o tom, že jazdiť v národných parkoch je zakázané? No, nie je tomu úplne tak. Ak sa chceš presvedčiť na vlastné pneumatiky, príď sa postaviť 8.9.2018 na štart maratónu ŠKODA Slovenský raj.

Tieto preteky sú zároveň finálnym podujatím ŠKODA BIKE OPEN TOUR a súbežne ide o 8. kolo Slovenského pohára XCM. Štartovať sa bude už tradične v Podlesku, neďaleko Hrabušíc.

MTBIKER si ako mediálny partner podujatia pre vás pripravil súťaž o 2x2 bezplatné štartovné, takže v prípade, že sa na vás usmeje šťastie, môžete spraviť radosť aj niekomu ďalšiemu. Podrobnejšie informácie o súťaži sa dozviete na tomto odkaze.
Trate


Profi 106 km


Na výber máš z 3 tratí: pre najvytrvalejších jazdcov sú pripravené dve kolá, v súčte činiace 106 km s 2800 nastúpanými metrami. Trasa pre tých pravých vyznávačov viachodinových maratónov. Ak si myslíte, že jeden okruh vám je málo, táto trasa je práve pre vás.Elite 53 km


Prostrednou možnosťou je 53 kilometrový variant, teda 1 okruh s 1400 nastúpanými metrami. Určený je pre tých, ktorí už poznajú svoje schopnosti a trúfnu si zdolať aj menej skromnú dávku prevýšenia. Odmenou im bude prostredie lesov Slovenského raja.Rekre 15 km


Rekreačným cyklistom a tým, ktorí nechcú zbytočne trápiť seba a svoj bicykel, je k dispozícii 15 kilometrová trať, s 700 výškovými metrami. Vedie z Hrabušíc na Kláštorisko a opätovne späť na miesto štartu.Jednotlivé trate sú hodnotené podľa vekových kategórii. Zatiaľ čo pri najdlhšom, 106 km variante sú pre mužov pripravené 4 kategórie a pre ženy 1 (19 a viac rokov), 53 km trať ponúka až 9 kategórii, od Juniorov a Junioriek, až k Masters (pre ženy aj mužov). Najkratšia 15 km trať je určená skôr pre mladšie ročníky, najmä Kadetov a Kadetky, či Juniorov a Juniorky.Propozície:

Dátum:
8.9.2018

Miesto:
Slovenský rajŠtartovné
 • 15 € – Prihlásení a zaplatené štartovné do 10.8.2018 bez trička, s menom na štartovnom čísle + taška – pirohy alebo guláš
 • 20 € – Prihlásení a zaplatené štartovné do 10.8.2018 s tričkom, s menom na štartovnom čísle + taška – pirohy alebo guláš
 • 20 € – Prihlásení a zaplatené štartovné do 27.8.2018 bez trička, bez mena na štartovnom čísle + taška – pirohy alebo guláš
 • 25 € – Prihlásení pri prezentácií v piatok a v deň štartu bez trička a bez tašky – len guláš
Pri prezentácií v deň štartu je každý účastník povinný ukončiť prezentáciu najneskôr pol hodiny pred štartom príslušnej trate.

Kategórie:


Registrácia:
ON-LINE prihlásenie

číslo účtu: 5050656684/0900;
IBAN: SK4009000000005050656684
SWIFT – BIC: GIBASKBX

Ako variabilný symbol je potrebné použiť číslo pridelené ON-LINE systémom, resp. dátum narodenia v tvare deň, mesiac a rok DDMMRRRR. Pre prihlasovaných poštou do správy pre prímateľa je potrebné uviesť meno štartujúceho.
Učastníci zo zahraničia pre výšku poplatku pri platbe prevodom môžu zaplatiť 15 € respektíve 20 € aj pri registrácii s tým, že musia byť prihlásení najneskôr do 27.8.2018.
V prípade neúčasti pretekára sa registračný poplatok nevracia.
Štartovné zahŕňa účasť na podujatí, meranie času, občerstvenie na trati, teplé jedlo a nápoj v cieli, darček od usporiadateľov, umytie bike-ov, sprchy, tombolový lístok, parkovné.

Prezentácia:
HRABUŠICE – PODLESOK bývala reštaurácia Spišská Koliba
 • v piatok, 01. 09. 2018 ; od 18:00 do 21:00 hod.
 • v sobotu, 02. 09. 2018; od 7:00 hod.
  do 8:30hod. kategória ELITE
  do 9:30hod. kategória PROFI
  do 10:15hod. kategória REKRE

Ukončenie prezentácie je 30 min. pred štartom

Vyhlasovanie výsledkov:
1. Vyhlasovanie víťazov jednotlivých kategórií : ŠKODA Slovenský raj 2018
2. Vyhlasovanie celkových víťazov jednotlivých kategórií : ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018

Tombola pre všetkých účastníkov ihneď po vyhlásení výsledkov.

Miesto štartu: Ako minulý rok : Hrabušice – PODLESOK Koliba pri pódiu.

Čas štartu:
 • 09:00 - ELITE
 • 10:00 - PROFI
 • 10:45 - REKRE

Prihlášky: po registrácii a prihlásení do ON-LINE systému, vyplnenú a vlastnoručne podpísanú prihlášku odovzdávajú účastníci pri prezentácii, prihlásení mladší ako 18 rokov musia mať súhlas zákonného zástupcu.

Občerstvenie na trati:
ELITE – 5 x
PROFI – 2 x
Cieľ: Hrabušice – PODLESOK

Občerstvenie v cieli:
halušky – guláš – pivo – nealko pivo – nealkoholický nápoj
Výsledky: Neoficiálne výsledky sa budú priebežne zverejňovať a aktualizovať na informačnej tabuli. Po skončení pretekov budú dostupné na tomto odkaze. Protesty spolu s patričnými dôkazmi je možné podať v priebehu pretekov, najneskôr do 30 minút po príchode víťazných pretekárov.

Vyhlasovanie výsledkov: 16.00 hod., vyhlásenie tomboly 17.30 hod.Viac informácii nájdete na maratonslovenskyraj.mtbiker.sk.
report_problem Našiel si v texte chybu?

ŠKODA Slovenský raj - finále

calendar_today 08.09.2018
format_list_numbered 4. kolo - Slovak XCM Tour
format_list_numbered 8. kolo - Slovenský pohár XCM
format_list_numbered 6. kolo - ŠKODA BIKE OPEN TOUR
label MTB - maraton
place Hrabušice (Slovensko)

redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up6thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice – môj nečakaný výlet

Reportáž: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice – môj nečakaný výlet

Niekedy veci nejdú podľa plánu a všetko sa postupne sype ako domček z kariet. Buď sa môžete naštvať, alebo prispôsobiť a nakoniec z toho môže byť celkom dobrý deň. No a platí to aj o pretekoch...
Pozvánka: ŠKODA Slovenský raj 2022 - naháňačka pomedzi rokliny

Pozvánka: ŠKODA Slovenský raj 2022 - naháňačka pomedzi rokliny

Slovenský raj, to nie je len Suchá Belá či Prielom Hornádu. Vyblázniť sa tu dá poriadne aj na bicykli a táto možnosť príde už 11. júna.
Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy - po dvoch rokoch sa opäť vidíme v Levoči

Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy - po dvoch rokoch sa opäť vidíme v Levoči

Pokračovanie ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2022 zavíta po dvoch rokoch do malebnej krajiny plnej výhľadov v Levočských vrchoch už v sobotu 28. mája.
keyboard_arrow_up