Slovenskí dráhari uspeli v Litve

Slovenskí dráhari uspeli v Litve

4

redakcia 11.09.2018   Slovensko Olympijske Hry Drahova Cyklistika Majstrovstva Sveta Svetovy Pohar Uci Preteky

Reprezentácia dráhovej cyklistiky zamierila do Litvy na preteky kategórie CL1. Z Panevežysu odchádzali spokojní, keďže si za výsledky na konto pripísali tučnú porciu bodov UCI.

 

Najlepšie sa darilo Štefanovi Michaličkovi (CyS – Akadémia Petra Sagana), ktorý medzi elitnými mužmi vybojoval 2. miesto v bodovacích pretekoch a 3. miesto v scratchi a omniu. S výbornými výsledkami odchádza aj Alžbeta Bačíková (Dukla Bratislava), ktorá obsadila dve tretie miesta – v scratchi a omniu a 6. miesto v bodovacích pretekoch.Darilo sa aj ďalším pretekárom, v omniu bodovali aj Martin Chren (CK Spartak Tlmače) s 8., Filip Taragel (Dukla Banská Bystrica) s 13. a Tomáš Person (CyS – Akadémia Petra Sagana) s 18. miestom. Rovnako aj v scratchi, v ktorom Martin Chren finišoval ako siedmy a Filip Taragel deviaty. V bodovacích pretekoch sa vzdali osobných umiestnení pre čo najlepší výsledok mladého Michaličku.

„Vekom ešte junior Štefan Michalička poriadne prevetráva svojich kolegov v elitnej mužskej kategórii. Rovnako tak aj tento víkend dokázal nielen držať krok, ale vo viacerých disciplínach dosiahnuť pódiové výsledky. Vzhľadom na fakt, že dráhu ešte stále nemáme, je to veľký zázrak a talent slovenskej dráhovej cyklistiky. Také výsledky motivujú nás všetkých. Musím však pochváliť aj ostatných. Skúsenejší chalani pracujú tímovo a už veľakrát uprednostnili prácu pre jeho výsledok na úkor svojich dobrých umiestnení,“ priblížil výsledky Michal Rohoň, reprezentačný tréner a koordinátor dráhovej cyklistiky.„Do Litvy som cestovala najmä kvôli UCI bodom do olympijského omnia, potrebných do kvalifikácie na SP, MS a OH. Som veľmi šťastná, že sa mi konečne aj v tejto disciplíne podarila medailová priečka. Tak isto ma potešila obhajoba 3. miesta v scratchi. Som rada, že po páde som už relatívne v poriadku,“ povedala k litovským úspechom Alžbeta Bačíková.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Cestné bicykle)

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár