Slovenskí dráhari uspeli v Litve

Slovenskí dráhari uspeli v Litve

Reprezentácia dráhovej cyklistiky zamierila do Litvy na preteky kategórie CL1. Z Panevežysu odchádzali spokojní, keďže si za výsledky na konto pripísali tučnú porciu bodov UCI.

Najlepšie sa darilo Štefanovi Michaličkovi (CyS – Akadémia Petra Sagana), ktorý medzi elitnými mužmi vybojoval 2. miesto v bodovacích pretekoch a 3. miesto v scratchi a omniu. S výbornými výsledkami odchádza aj Alžbeta Bačíková (Dukla Bratislava), ktorá obsadila dve tretie miesta – v scratchi a omniu a 6. miesto v bodovacích pretekoch.Darilo sa aj ďalším pretekárom, v omniu bodovali aj Martin Chren (CK Spartak Tlmače) s 8., Filip Taragel (Dukla Banská Bystrica) s 13. a Tomáš Person (CyS – Akadémia Petra Sagana) s 18. miestom. Rovnako aj v scratchi, v ktorom Martin Chren finišoval ako siedmy a Filip Taragel deviaty. V bodovacích pretekoch sa vzdali osobných umiestnení pre čo najlepší výsledok mladého Michaličku.

„Vekom ešte junior Štefan Michalička poriadne prevetráva svojich kolegov v elitnej mužskej kategórii. Rovnako tak aj tento víkend dokázal nielen držať krok, ale vo viacerých disciplínach dosiahnuť pódiové výsledky. Vzhľadom na fakt, že dráhu ešte stále nemáme, je to veľký zázrak a talent slovenskej dráhovej cyklistiky. Také výsledky motivujú nás všetkých. Musím však pochváliť aj ostatných. Skúsenejší chalani pracujú tímovo a už veľakrát uprednostnili prácu pre jeho výsledok na úkor svojich dobrých umiestnení,“ priblížil výsledky Michal Rohoň, reprezentačný tréner a koordinátor dráhovej cyklistiky.„Do Litvy som cestovala najmä kvôli UCI bodom do olympijského omnia, potrebných do kvalifikácie na SP, MS a OH. Som veľmi šťastná, že sa mi konečne aj v tejto disciplíne podarila medailová priečka. Tak isto ma potešila obhajoba 3. miesta v scratchi. Som rada, že po páde som už relatívne v poriadku,“ povedala k litovským úspechom Alžbeta Bačíková.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up4thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Keby bolo kedy, ale v zjazde na majstrovstvách sveta sme sa skoro mohli radovať z medaily. Hlavné je, že Slovensko má v gravity disciplínach skutočne veľký talent.
Olympijské preteky žien v Tokiu - zlomenina ako najlepšia príprava

Olympijské preteky žien v Tokiu - zlomenina ako najlepšia príprava

Preteky žien boli pohromou pre mnohé favoritky, nechýbali prekvapenia a veľká radosť v jednej malej krajine. A čo ten nadpis? Uvidíte, že všetko do seba nakoniec zapadne...
Pozvánka: ŠKODA Slovenský raj 2022 - naháňačka pomedzi rokliny

Pozvánka: ŠKODA Slovenský raj 2022 - naháňačka pomedzi rokliny

Slovenský raj, to nie je len Suchá Belá či Prielom Hornádu. Vyblázniť sa tu dá poriadne aj na bicykli a táto možnosť príde už 11. júna.
keyboard_arrow_up