Pozvánka: Pilotné kolo Enduro série - rozlúčka so septembrom

Pozvánka: Pilotné kolo Enduro série - rozlúčka so septembrom

V Brezne sa v nedeľu 30. septembra uskutoční začiatočné kolo plánovej Enduro série.

Mapy tratí sa dozvedia účastníci až po registrácii, keďže preteky sa pôjdu bez tréningu."Myslím si, že princíp MTB Endura vychádza z MOTO Endura, kde nie je na trati povolený tréning, aby mali všetci jazdci rovnaké podmienky," hovorí usporiadateľ pretekov, Tomáš Vrbovský.

PURE MTB ENDURO RACE BREZNO sa začne večerným prológom, v ktorom pretekári dosiahnu čas, na základe ktorého budú štartovať v nedeľu. "Keďže sa pôjde už za tmy, myslime si, že to bude aj divácky atraktívne a pre pretekárov zaujímavé. Okrem iného tu vidím možnosť stretnutia sa s potenciálnymi organizátormi jednotlivých kôl v budúcej sezóne, v ktorej plánujeme 5 samostatných kôl. Týmto by som chcel pozvať záujemcov o zaradenie do Slovenskej Enduro Série, aby sa prišli neformálne pobaviť o formáte a kalendári tohto seriálu," dopĺňa Tomáš Vrbovský.Technická trať preverí pripravenosť jazdcov


Systém pretekov "na oči" vylučuje zo súťaže veľké skoky a nebezpečné miesta. Trať je však technicky náročná, potrápia rýchle pasáže, ale aj odklopené zatáčky a koreňové traverzy. Pasáže, ktoré si vyžadujú väčšie sústredenie a zvýšenú opatrnosť budú označené žltou výstražnou tabuľou !!!POZOR!!!.

Malá ochutnávka trate

Vecné výhry


Ako tradičné preteky aj tieto podporili partneri podujatia, ktorí venovali darčekové poukážky na nákup tovaru z ich ponuky. Ocenení pretekári taktiež obdržia originálne trofeje vyrobené na toto podujatie. Okrem toho však všetci zabojujú aj o titul Majstra Slovenska v piatich kategóriách.Budúcnosť súťažného endura


"V najbližších rokoch by sme radi pripravili jednotný súťažný formát a zjednotili spôsob pretekania. Budeme radi ak sa nám podarí pripraviť seriál, ktorý spojí ďalšiu komunitu bikerov. Ľudí, ktorí sa radi stretnú, budú si mať čo povedať a zasúťažia si na tratiach, kde sa počas roka možno nedostanú," uzatvára Tomáš.

Viac informácií o podujatí a jeho propozície nájdete na stránke podujatia na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?

MSR Enduro Brezno

calendar_today 30.09.2018
label MTB - Enduro
place Brezno (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up14thumb_down comments 8 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Lapierre Spicy 6.9 – enduro na steroidoch, ktoré vám prinesie nielen zábavu

Test: Lapierre Spicy 6.9 – enduro na steroidoch, ktoré vám prinesie nielen zábavu

O tom, že Lapierre Spicy vyzerá najmä v červenej farbe naozaj spicy, sa myslím nemusíme baviť. Enduro bike však nemá iba dobre vyzerať, ale hlavne skvelo jazdiť. Tento model má na to všetky predpoklady.
AM/Trail modely s cenovkou okolo 5 000 € PR článok

AM/Trail modely s cenovkou okolo 5 000 €

Ak je cyklistika vaším životným štýlom, investícia do kvalitnej výbavy vždy nájde využitie - navyše pri tak náročnom jazdení, aké ponúka disciplína AM/Trail.
Test: CTM Skaut 3.0 – poctivý trailový bicykel s prívetivou cenovkou

Test: CTM Skaut 3.0 – poctivý trailový bicykel s prívetivou cenovkou

CTM Skaut je úplne nový model bicykla pre rok 2021. Prekvapilo ma to najmä vtedy, keď som sa dozvedel, že budem tento model testovať a nikdy predtým som o ňom nepočul.
keyboard_arrow_up