Pozvánka: Pilotné kolo Enduro série - rozlúčka so septembrom

Pozvánka: Pilotné kolo Enduro série - rozlúčka so septembrom

V Brezne sa v nedeľu 30. septembra uskutoční začiatočné kolo plánovej Enduro série.

Mapy tratí sa dozvedia účastníci až po registrácii, keďže preteky sa pôjdu bez tréningu."Myslím si, že princíp MTB Endura vychádza z MOTO Endura, kde nie je na trati povolený tréning, aby mali všetci jazdci rovnaké podmienky," hovorí usporiadateľ pretekov, Tomáš Vrbovský.

PURE MTB ENDURO RACE BREZNO sa začne večerným prológom, v ktorom pretekári dosiahnu čas, na základe ktorého budú štartovať v nedeľu. "Keďže sa pôjde už za tmy, myslime si, že to bude aj divácky atraktívne a pre pretekárov zaujímavé. Okrem iného tu vidím možnosť stretnutia sa s potenciálnymi organizátormi jednotlivých kôl v budúcej sezóne, v ktorej plánujeme 5 samostatných kôl. Týmto by som chcel pozvať záujemcov o zaradenie do Slovenskej Enduro Série, aby sa prišli neformálne pobaviť o formáte a kalendári tohto seriálu," dopĺňa Tomáš Vrbovský.Technická trať preverí pripravenosť jazdcov


Systém pretekov "na oči" vylučuje zo súťaže veľké skoky a nebezpečné miesta. Trať je však technicky náročná, potrápia rýchle pasáže, ale aj odklopené zatáčky a koreňové traverzy. Pasáže, ktoré si vyžadujú väčšie sústredenie a zvýšenú opatrnosť budú označené žltou výstražnou tabuľou !!!POZOR!!!.

Malá ochutnávka trate

Vecné výhry


Ako tradičné preteky aj tieto podporili partneri podujatia, ktorí venovali darčekové poukážky na nákup tovaru z ich ponuky. Ocenení pretekári taktiež obdržia originálne trofeje vyrobené na toto podujatie. Okrem toho však všetci zabojujú aj o titul Majstra Slovenska v piatich kategóriách.Budúcnosť súťažného endura


"V najbližších rokoch by sme radi pripravili jednotný súťažný formát a zjednotili spôsob pretekania. Budeme radi ak sa nám podarí pripraviť seriál, ktorý spojí ďalšiu komunitu bikerov. Ľudí, ktorí sa radi stretnú, budú si mať čo povedať a zasúťažia si na tratiach, kde sa počas roka možno nedostanú," uzatvára Tomáš.

Viac informácií o podujatí a jeho propozície nájdete na stránke podujatia na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?

MSR Enduro Brezno

calendar_today 30.09.2018
label MTB - Enduro
place Brezno (Slovensko)

redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up14thumb_down comments 8 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Celoodpružené enduro a XC modely - vývoj ide stále ďalej PR článok

Celoodpružené enduro a XC modely - vývoj ide stále ďalej

Veľmi populárne kategórie, ktoré sa niekedy vedia inšpirovať aj navzájom. Pozrime sa na niektoré zaujímavé modely pre sezónu 2022.
Test: Kellys Theos F90 - The Game Changer

Test: Kellys Theos F90 - The Game Changer

O tomto bicykli už ste určite mnohí veľa čítali, videli fotografie, či videá alebo diskutovali. Ja osobne som ho začal evidovať už v Kanade a tešil som sa, kedy ho vyskúšam.
Marin 2022: Ponuka celoodpružených modelov pre tento rok PR článok

Marin 2022: Ponuka celoodpružených modelov pre tento rok

Dlhoročné skúsenosti s návrhom fullov a bohatý výber, to je kalifornská značka Marin a jej ponuka horských celoodpružených modelov na trail alebo enduro.
keyboard_arrow_up