Trnavská premiéra Detskej tour Petra Sagana

Trnavská premiéra Detskej tour Petra Sagana

Po prázdninovej prestávke sa roztočili kolesá bicyklov a odrážadiel pod nohami našich detských pretekárov v Bernolákovom sade v Trnave.

Premiéra Detskej Tour Petra Sagana v slovenskom Ríme dopadla výborne. Krásne počasie, množstvo detí aj ich povzbudzovateľov, krásne prostredie mestského parku, zábava, pohoda, no aj obdivuhodné výkony na trati. Necelá 600-ka súťažiacich si mohla vyskúšať svoje schopnosti na okruhu, ktorý mal pre každého niečo. Terén, zjazdy, výšľapy, asfaltovú rovinku aj technické pasáže. To samozrejme organizátori odstupňovali podľa vekových kategórií. Takže kým nesúťažná kategória baby zažila krásnu rovinku, mladší a starší žiaci už museli zdolávať aj strmý nájazd k hradbám, ktorý niekedy slúžil ako ochrana pred dobyvateľmi. Naše deti však rozhodne nezastavil. Chybičkou bol snáď len kratší okruh pre kategóriu mikro, keď sa niektorí cyklisti obiehali o celé kolo.Pre víťazstvo si v Trnave došiel v kategórii starších žiakov suverénne Dávid Manzat z Cyklistickej Tour, ktorého doplnila Žilinčanka Terézia Ciriaková medzi staršími žiačkami. Prvý stupeň si spomedzi mladších žiačok vybojovala Vanesa Šatková a v rovnakej chlapčenskej kategórii zvíťazil český cyklista Jakub Mušálek. Najrýchlejší spomedzi mini dievčat a mini chlapcov boli Lucka HudokováTomáš Matej. S traťou sa najlepšie vysporiadala Sofia Matiesková v kategórii mili dievčat a Adam Šalanda z kategórie mili chlapci. „Najmladšiu“ súťažnú kategóriu, mikro, ovládli Patrícia Pčolová a Lukáš Mašura.

Perličkou na záver bola jazda rodičov, kde si viacerí svoje role vymenili a nádejní cyklisti mohli povzbudiť svoje vzory počas rodičovskej jazdy. Aj tu poznáme víťazov, Petra Greguša a Pavlínu Mušálkovú. Celkovo si trať vyskúšalo 40 dospelých.Obdiv a uznanie nepatrí len víťazom, zaslúži si ho každý, kto sa 16. septembra 2018 postavil na trať. A takisto ďakujeme rodičom, ktorí sú ochotní pre svoje deti pripraviť takéto zážitky, podporiť ich a povzbudiť, aj keď ich ratolesť obsadila pozície v závere výsledkovej listiny a bicykluje sa pre radosť. Sme vďační, že máme na Slovensku stále viac rodín, ktoré tento zdravý pohyb baví.

V tomto roku máme pred sebou ešte jednu príležitosť užiť si spoločný víkend, už 22. septembra na finálovom kole v Topoľčiankach. Všetci ste vítaní.
report_problem Našiel si v texte chybu?

9. kolo - Detská tour Petra Sagana

calendar_today 22.09.2018
format_list_numbered 8. kolo - Detská Tour Petra Sagana
label Ostatné
place Topoľčianky (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up4thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - finálová bodka v Červenom Kláštore

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - finálová bodka v Červenom Kláštore

Detská Tour štartovala ako jedno z prvých športových podujatí na Slovenku po uvoľnení opatrení tento rok v júni. A vyzerá to tak, že stihla svoje záverečné 6. kolo presne pred ďalšími obmedzeniami.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana v Žiline - ďalšie kolo je za nami

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana v Žiline - ďalšie kolo je za nami

V žilinskom Lesoparku Chrasť - na rovnakých miestach, kde začínal na prvej súťaži aj 9-ročný Peter Sagan, sa uskutočnilo 5. kolo Detskej Tour Petra Sagana.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - vydarené kolo v Stupave

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - vydarené kolo v Stupave

Po prvýkrát sa podujatie Detskej Tour Petra Sagana tento rok uskutočnilo v spolupráci s iným cyklistickým a bežeckým podujatím a to Stupava Trophy. A spolupráca to bola vydarená.
keyboard_arrow_up