Dámska kolekcia elektrobicyklov od Liv

Dámska kolekcia elektrobicyklov od Liv

PR článok

Rozdielnosť nás robí jedinečnými. Uspôsobenie ženského tela vyžaduje odlišnú geometriu rámu a samozrejme očiam a duši lahodiace farby. Pridajme k tomu elektromotor a razom sa dostávame do kategórie elektrobicyklov Liv.

Ruch mesta, zápchy, či preplnená a meškajúca verejná doprava sú dobrým dôvodom, prečo si zvoliť na každodenné dochádzanie do práce, na nákupy a menšie výlety bicykel. Navyše ak si všetko uľahčíte s elektromotorom. Pre náročné jazdkyne sú pripravené modely vhodné na trail a celodenné brázdenie hôr, ktoré umožnia užiť si náročný terén naplno a vďaka podpore aj s množstvom ušetrených síl. Práve tie sa potom budú hodiť...

Amiti-E+

Model Amiti-E+ 1 vás vďaka výkonnému motoru Giant SyncDrive Sport s 80 Nm dostane tam, kam potrebujete. Tri módy podpory: Sport, Normal a Eco dodajú od 80 po 300 % sily pri pedálovaní. Úmyselne tvarovaná horná rámová trubka umožňuje lepší pohyb na bicykli. Vo výbave nesmie chýbať ani predné a zadné osvetlenie či blatníky. Účinné hydraulické diskové brzdy Shimano MT200 budú nápomocné pri prepletaní sa rušnými ulicami. 400 W batéria disponuje dostatkom výkonu, aby vás nenechala napospas osudu neďaleko od domova. Amiti-E+ 2 má isté rozdiely, patrné už na prvý pohľad. Absentujú tu blatníky, zadný nosič či osvetlenie. Vo všeobecnosti sa však osadenie bicykla a ani jeho zameranie nemení.

Vall-E+ 

Odvaha a dobrodružstvo idú ruka v ruke. Ak vám ani jedno z toho nie je cudzie, je tu pre vás Liv Vall-E+. Jedná sa o hardtail s vlastnosťami neodmysliteľne patriacimi k horským bicyklom. V ponuke sú 4 varianty: Vall-E+ 1 Pro, 2, 3 a 3 Power. Geometria rámu, špeciálne navrhnutá pre ženy, je doplnená pohodlnými 2,6“ plášťami na 27,5“ kolesách Giant AM s bezdušovou úpravou.

Vall-E+ 1 Pro s výkonným motorom SyncDrive Pro, dokáže premeniť 500 W, uložených v batérii na spodnej rámovej trubke, v čistý pôžitok z jazdy. Tomu napomáha aj výbava od Shimana, radenie Deore s 10 rýchlosťami, prehadzovačka XT a brzdy MT500 s 203, respektíve 180 mm kotúčmi. Vall-E+ 2 a 3 Power disponujú jednotkou SyncDrive Sport a batériami s taktiež 500 W, či kolesami Giant AM 27,5 s Boost oskami a 30 mm vnútornou šírkou. Ich výbava sa ale líši. Model 2 má 10-rýchlostnú sadu Deore/Slx  s brzdami Shimano MT200, zatiaľ čo 3 Power je o radu nižšie aj v komponentoch. Radenie Shimano SL-M2000 s prehadzovačkou Deore a 9 prevodmi je stále dostatočné pre bezstarostné chvíle v prírode. O dostatočný brzdný účinok sa stará model Tektro M285 so 180 mm kotúčmi. 

Posledný, ale stále zaujímavý, je variant Vall-E+ 3. Základná vidlica, Suntour XCM 34 s možnosťou uzamknutia na asfaltových cestách, splní svoju úlohu. Výbava je obdobná ako pri modely 3 Power, s výnimkou batérie. Tá má kapacitu „len“ 400 W. Netreba sa báť, je to dostatok na celodenný výlet v menej náročnom teréne. 

Intrigue E+ Pro

Byť najrýchlejšia a voľná, to je heslo modelu Intrigue E+. Celoodpružený rám na 27,5“ kolesách, so zdvihmi 150 mm vpredu a 140 mm vzadu, výslovne volá po celodennom blúdení v horách. Dodávaný je v 2 prevedeniach; Intrigue E+ 1 a 2. Prvý menovaný je osadený vidlicou Fox 36 Float Rhythm so 150 zdvihom rozmeru Boost a 11 rýchlostnou sadou Shimano XT a Slx v súčinnosti s vodítkom reťaze, MRP. Kolesá Giant AM s 35 mm vnútornou šírkou podržia azda za každých okolností. Dostatočnú trakciu zabezpečia 2,6“ plášte Maxxis. Model Intrigue E+ 2 disponuje vidlicou Suntour Aion s Boost rozmerom a tlmičom Fox Float DPS Performance s Giant Trunnion Mount. Teleskopická sedlovka Giant Switch Dropper pomôže vtedy, keď pôjde „do tuhého“. Shimano Deore/Slx s 10 prevodmi a výpomocou od Giant SyncDrive Pro s 500 W batériou, ukážu svoju silu na akomkoľvek traili.  Veľké 203 mm kotúče a brzdy Tektro HDM745 zastavia vždy v ten správny moment pričom robustné plášte Maxxis Minion DHF a DHR II v rozmere 2,6“ sú zárukou potrebnej trakcie a istoty. 

Embolden E+ 1 a 2 Power

Zlatou strednou cestou sú modely Emoblden E+, ktoré poskytujú 130 mm zdvihu vpredu a 120 mm vzadu, čo je optimum do našich bežných podmienok. Spoločnou črtou obidvoch modelov je motor SyncDrive Sport s 80Nm a batériou s 500 W. Model E+ 1, je osadený vidlicou Rock Shox Recon RL s oskou Boost a tlmičom Monarch RT. Shimano dodáva pohon, konkrétne prehadzovačku Slx a radenie Deore. Brzdy sú taktiež od toho istého výrobcu, konkrétne model MT500 s 203 mm kotúčmi. Plášte Maxxis v 2,6 palcovej šírke a v rozmere 27,5“ zabezpečia potrebnú priechodnosť terénom, no zároveň aj hravosť. Model E+ 2 má o niečo nižšiu výbavu. Stále 10-rýchlostná sada Shimano Deore/Slx, ale s brzdami Tektro M735 a vzduchovou vidlicou Suntour XCR 34. 

Kompletné špecifikácie vrátane geometrie a ďalších detailov môžete nájsť na stránkach slovenského zastúpenia LIV.
flash_on
Viac o elektrobicykloch, ich výbere a používaní nájdeš v sekcii Elektrobicykle v skratke.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Novinka: Liv Embolden - trailbike ušitý ženám na mieru

Novinka: Liv Embolden - trailbike ušitý ženám na mieru

Liv definuje model Embolden ako celoodpružený univerzál, ktorý dokáže hravo zdolať náročné stúpania, technické zjazdy, ako aj rockgardeny plné kameňov. Je toto tvrdenie príliš odvážne, alebo sú za tým nejaké zásadné zmeny v 2. generácii?
Video: Podarený ebike pre ženy - Rock Machine Torrent INT e50 Lady play_arrow

Video: Podarený ebike pre ženy - Rock Machine Torrent INT e50 Lady

Zaujímavý ebike je taký, ktorý má správne namiešanú výbavu a kopec užitočných detailov. Prečo považujeme RM Torrent INT e50 Lady za dobrý ebike pre ženy?
Video: Blatníky a ebiky - tipy na typy play_arrow

Video: Blatníky a ebiky - tipy na typy

Dá sa chrániť pred striekajúcou vodou a blatom úplne? V čom sú špecifické ebiky pri kúpe blatníkov? Aký typ ebiku má výhodu oproti ostatným?
keyboard_arrow_up