Autobiografia Petra Sagana MÔJ SVET - od dnes v kníhupectvách

Autobiografia Petra Sagana MÔJ SVET - od dnes v kníhupectvách

thumb_up14thumb_down 7 komentárov

redakcia 05.12.2018   Cestna Cyklistika Peter Sagan Kniha Uci

"Ak sa na štartovaciu čiaru pretekov postaví sto jazdcov, prežijú na trati sto rôznych príbehov. Môj príbeh je o tom, ako som tri roky za sebou obliekal dúhový dres UCI."

 

Peter Sagan, trojnásobný víťaz svetového šampionátu UCI v cestnej cyklistike a jeden z najúspešnejších jazdcov všetkých čias, nedávno predstavil autobiografiu MÔJ SVET. Slovenská verzia publikácie sa od dnes objaví na pultoch našich kníhkupectiev, pár týždňov po svojom krste u najväčšieho britského predajcu kníh Waterstones v Londýne. Vydavateľom knihy na Slovensku je Eastone Books, kúpiť si ju je možné vo všetkých kníhkupectvách alebo na stránke petersagan-mojsvet.sk.Triple


Kniha sa primárne zaoberá rokmi 2015, 2016 a 2017, t.j. obdobím, kedy Sagan vyhral trikrát za sebou Majstrovstvá sveta UCI v cestnej cyklistike. V krátkosti sa v knihe vyjadruje aj k svojmu detstvu a začiatkom v cyklistike a stručne hodnotí predchádzajúce roky, odkedy ako 19-ročný vstúpil medzi profesionálnych jazdcov. Každá z troch hlavných častí knihy je rozdelená ešte na ďalšie štyri podľa ročných období, kde sa vyjadruje zo svojho pohľadu k priebehu dôležitých pretekov, ktorých sa v danom období zúčastnil. Tieto pasáže sú prestriedané tematickými časťami, v ktorých píše o rodine, Slovensku, Tiňkovovi, o šprinte, o jeho najbližšom tíme ľudí a o ostatných pretekároch.

Kniha je Petrovou osobnou výpoveďou plnou emócií a napätia. S úprimnosťou a s jeho typickým humorom odhalí detaily svojej cesty k víťazstvám, porozpráva o svojich sklamaniach a aj o tom, čo stálo v pozadí jeho diskvalifikácie z Tour de France 2017. Fanúšikovia sa dozvedia, ako sa pozerá na šport, čo je pre muža s prezývkou „Tourminátor“ najväčšou motiváciou, čo ho inšpiruje i to, čo si myslí o jazdcoch v pelotóne.Kniha má 336 strán s fotografickou prílohou, vychádza v 13 cudzích jazykoch a jej odporúčaná cena je 22,99 €. "Verím, že vás kniha zaujme. Ďakujem za podporu a držte mi palce, ale nie tie moje. To by tie ďalšie preteky nemuseli dobre dopadnúť. Môj svet na vás bude čakať v kníhkupectvách po celom Slovensku," prihovoril sa Peter Sagan fanúšikom na Slovensku prostredníctvom promovidea.


 

Malá ochutnávka


Leto 2016, Rio. Prvý okruh sa celkom vydaril. Prešiel som cez depo a sebavedome kývol hlavou na svoj tím. To bolo naposledy, čo sa v ten deň niečo vydarilo.

Hneď nato som nezvládol zložitý úsek a na veľkých ostrých skalách som si úplne rozsekal prednú pneumatiku. Pretekanie v horskej cyklistike má za sebou dlhú históriu vynaliezavosti a spoliehania sa na seba. V juniorských časoch sme počúvali historky o tom, ako si profesionáli opravovali defekty tak, že do pneumatík napchali trávu alebo do cieľa prišli len s jednou stranou riadítok. Dedičstvom tejto hrdej tradície je, že nemáte na okruhu povolený servis alebo pomoc zvonka okrem dvoch na to vyhradených miest. A nemôžete sa vrátiť. Doriti.

S vyfučanou prednou pneumatikou som prešiel pol okruhu. Poznáte ten starý vtip o tom, že pneumatiku máte pri defekte vyfučanú len naspodku, kde sa dotýka zeme? Nuž, to nebol môj prípad. Trepotala sa ako čajka so zlomeným krídlom. A tak som ako pako bežal asi dva a pol kilometra až k ďalšiemu depu. Počas toho som zistil, že predbehnúť niekoho na okruhu je v podstate celkom jednoduché. Len sa uistite, že je to chlapík zo Slovenska, ktorý tlačí svoj bicykel, zatiaľ čo všetci ostatní na tých svojich jazdia.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

milsu 05.12.2018 (10:45)

thumb_up1thumb_down


Veľmi dobre napísaná knižka. Prečítal som ju na jeden "hlt".

 
bedo 05.12.2018 (17:29)

thumb_up1thumb_down


Kľudne mohli na obálku vybrať aj lepší obrázok. Trebárs tento: http://www.taipeitimes.com/images/2015/09/29/P20-150929-331.jpg

 
mareno17 bedo 06.12.2018 (09:49)

thumb_up3thumb_down


Ak chces pouzit nejaku fotografiu na komercne ucely (napr. obal svojej knihy) musis na nu vlastnit autorske prava alebo sa dohodnut s autorom. A naco platit nejakej agenture, ked si tam mozes dat svoju zadarmo.

 
Podkonican mareno17 06.12.2018 (13:57)

thumb_up0thumb_down


múdro, racionálne a výstižne si to ozrejmil! plus ešte obálka musí zaujať, či v dobrom alebo zlom

 
jojo1970 05.12.2018 (10:59)

thumb_up0thumb_down


Práve som ju prevzal od kuriéra, bude do čižmy ako od Mikuláša, už len získať aktuálny podpis.... aj keď už zopár podpisov máme

 
blavatraffic 13.12.2018 (13:34)

thumb_up0thumb_down


Nech uz je ta knizka akakolvek.... Ak sa mozem Petrovi Saganovi podakovat za jeho uzasnu reprezentaciu nas Slovakov kupov jeho knizky, tak som to velmi rad urobil....Peto vdaka

 
majlo1969 30.12.2018 (20:25)

thumb_up0thumb_down


No teraz som len tak nazrel za kolko sa predava tato kniha po okoli v zahranici a cuduj sa svete o polovicu lacnejsie ako u nas cize vidavatel alebo niekto z okolitej brandze bude trosku nenazrany.Ale to je take nase.

 
Pridaj komentár