Unboxing: RockMachine Blizz CRB 90 29 2019 – zbraň na singletrack

Unboxing: RockMachine Blizz CRB 90 29 2019 – zbraň na singletrack

RockMachine si pripravil niečo aj pre tých, ktorí majú radi jednoduchosť hardtailov, ale nepohrdnú trailovou geometriou. Model Blizz je vhodným nástrojom na technické a rýchle single, ale svojou výbavou poteší aj srdce vytrvalca.

Karbónový rám spolu s komponentami RaceFace Next, taktiež karbónovými kľukami RaceFace Turbine ušetrí nemalú dávku gramov. Tento model disponuje 120 mm zdvihu, vďaka vidlici RockShox Sid s boostovým rozmerom a 15 mm osou.

O pohon sa stará SRAM v podaní zmesi karbónových kľúk Descendant s 34z prevodníkom, radenia GX Trigger, prehadzovačky X01 Eagle a 12-rýchlostnej kazety Eagle s rozsahom 10-50z. Brzdy sú taktiež od SRAMU, konkrétne Level TLM s 180 mm kotúčom vpredu a 160 mm vzadu. Na zemi vás udržia plášte od WTB s rýchlejším vzorom, v rozmere 2,25“.

Geometria rámu je jasná: s istotou z kopca, ale súčasne rýchlo v stúpaniach. K tomu prispieva 69 stupňový uhol hlavovej trubky a 72 stupňový tej sedlovej. Vďaka vnútornému priemeru sedlovej trubky 30,9 mm môžete prípadne s ľahkosťou nájsť vhodnú teleskopickú sedlovku. Krátka zadná stavba, 429 mm, zaručí agilitu aj v utiahnutých esíčkach.Už osadený rám, ale aj samostatné kolesá, sú šetrne zabalené.Komponenty od RaceFace nikdy nesklamú, najmä v takejto kombinácii. 760 mm riaditká kooperujú s 80 mm predstavcom.Lanká sú efektne skryté v karbónovom ráme.RockShox Sid ponúka diaľkové ovládanie uzatvárania pomocou novinky - otočného mechanizmu na spôsob Grip Shiftu.Karbón všade, kde sa len pozriete. Plus na rám je možné v oblasti stredu upevniť vodítko reťaze.Rýchlosť plášťov WTB Nine Lane je nutné korigovať pomocou bŕzd SRAM Level TLM.29“ trailový bike by nemal chýbať v žiadnej rodine.

Podobný model v trochu upravenej verzii nájdete aj vo videu nižšie:RockMachine ponúka až 4 variácie modelu Blizz v 29“ verzii. Konkrétne tento variant sa pohybuje v cene 2 999 €, zatiaľ čo výbavovo nižšie verzie, ale stále s rovnakým karbónovým rámom, sa pohybujú od 1 499 € do 1 999 €. Konkrétne tento model nájdete aj v našom MTBIKER shope.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up12thumb_down comments 13 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Môj bicykel snov alebo na čom pôjdem BIKE Transalp

Môj bicykel snov alebo na čom pôjdem BIKE Transalp

Každý si pod pojmom „dream bike“ môže predstaviť niečo iné. Dnes sa pozrieme, ako vyzerá taký bicykel podľa mojich kritérií a ako sa splnil jeden sen.
Unboxing: Kellys Hacker 70 29'' - slovenský XC hardtail

Unboxing: Kellys Hacker 70 29'' - slovenský XC hardtail

Výkonnostne orientovaní jazdci, ktorí vedia oceniť jednoduchosť a všestrannosť bicykla s „pevným zadkom“, by nemali preskočiť ponuku slovenského výrobcu Kellys.
Video: Precítiť trail na pevnom ráme - Marin San Quentin vs. El Roy play_arrow

Video: Precítiť trail na pevnom ráme - Marin San Quentin vs. El Roy

Dostupné biky s pevným rámom z hliníka alebo dokonca ocele. Líšia sa výbavou, geometriou a zameraním.
keyboard_arrow_up