Unboxing: Rock Machine Blizz CRB 30 29 – karbónový trailbike pre rok 2019

Unboxing: Rock Machine Blizz CRB 30 29 – karbónový trailbike pre rok 2019

Hardtail je klasikou, ktorá snáď ani nebude nahradená celoodpruženými verziami. Ak sa k tomu pridá trailová geometria, vznikne naozaj lákavý vymetač lesných chodníčkov. V tomto prípade od Rock Machine.

Už len samotný karbónový rám vzbudzuje v ušiach mnohých zbystrenie pozornosti. Niet sa čomu diviť. Tuhosť a celkovo nízka hmotnosť hrajú v prospech karbónu. Verzia Blizz 30 je osadená 120 mm vidlicou RockShox Recon RL s 15 mm pevnou osou a Boost rozmerom náboja. Zvýšenie tuhosti je situované aj v zadnej časti, kde v prípade upínania kolesa figuruje taktiež pevná, 12 mm os a Boost technológia. Sada od Sramu v podobe NX Eagle uspokojí snáď každého, najmä s 12-rýchlostnou kazetou v rozsahu 11-50. Brzdný účinok zabezpečuje Shimano s brzdami MT400 a 180 mm kotúčom vpredu, 160 mm vzadu. 23 mm široké ráfiky WTB ST i23 zvyšujú pocit istoty počas jazdy, k čomu im pomáhajú aj plášte WTB Nine Line v rozmere 2,35“. Komponenty v zmysle sedlovky, riadítok a predstavca, sú pod taktovkou RaceFace Ride. Celková hmotnosť bicykla sa zastavila na hodnote 12,3 kg pre veľkosť M (17“).Výrobca nenecháva pri balení nič na náhodu, čoho dôkazom je aj dôkladne chránený rám a jeho komponenty.Kolesá od WTB v rozmere 29“ sú osadené plášťami identickej značky vo verzii NineLine 2,35“.Mohutná spodná rámová trubka je zárukou tuhosti, otvory pre vedenie hadíc vnútrom rámu sú elegantným riešením.RaceFace Ride nájdete na bicykli hneď 3-krát. Predstavec a riadítka disponujú vonkajším priemerom 35 mm.RockShox Recon RL poskytuje možnosť uzamykať vidlicu priamo z riadítok, čo oceníte v asfaltových stúpaniach a najmä pri športovej jazde.Brzdný účinok Shimano MT400 nebude na škodu najmä vtedy, keď sa trail nakloní smerom nadol.Jednoprevodník je už štandardom. Nečudo. Čisté línie a jednoduchosť dotvárajú funkčnosť a estetickosť bicykla ako celku.

Rock Machine v sebe kombinuje pomerne originálnym spôsobom ľahký hardtail s trailovými chúťkami, a to všetko pri veľmi priaznivej cene 1 499 € pre model Blizz 30. Rozhodne mu nemožno uprieť ani originálny dizajn...Model Blizz je dodávaný v 4 vyhotoveniach, ktorých základom je jednotný karbónový rám. Okrem najnižšieho variantu Blizz 30, je možné siahnuť aj po „starších“ súrodencoch, verzii 50, 70 a najvyššej 90. 

Konkrétne tento model nájdete aj v našom MTBIKER shope.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down comments 7 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: Rock Machine Blizz CRB 30-29 2021 -  objavte svet karbónu

Unboxing: Rock Machine Blizz CRB 30-29 2021 - objavte svet karbónu

Chcete vyskúšať skutočne obratný hardtail, navyše s karbónovým rámom a agresívnejšou geometriou? Možno je Blizz vašou budúcou voľbou.
Unboxing: Rock Machine Blizzard TRL 30-29 - dostupný hltač trailov

Unboxing: Rock Machine Blizzard TRL 30-29 - dostupný hltač trailov

Univerzálne bicykle sú stále populárnejšie. Tento v hliníku je so zaujímavou cenou a má našincovi čo ponúknuť.
Unboxing: Rock Machine Thunder 24 VB - menej je niekedy viac

Unboxing: Rock Machine Thunder 24 VB - menej je niekedy viac

Aj bike pre juniora má svoje špecifiká, nie je to len o správnej veľkosti, mix komponentov ovplyvní budúce zážitky mladého bikera.
keyboard_arrow_up