Bilancia Petra Sagana v sezóne 2007

Bilancia Petra Sagana v sezóne 2007

Peter Zánický jeden z dvojice trénerov Petra Sagana nám poskytol zhodnotenie cyklistickej sezónny 2007 nášho úspešného cyklistu..

Tento rok bol úspešnejší ako sme si len mohli predstaviť.
Peťo začal učinkovanie v kategórií junior ako prvoročák a čakali sme len také “oťukanie“ sa so svetovou špičkou.
Peťo však od prvého svetového pohára v cestnej cyklistike /SP etapový Poľsko -2. miesto/ patril medzi lídrov v každom závode, v ktorom sa predstavil. V tohtoročnom svetovom pohári sa podarilo bodovať 278 svetovým juniorom. Zo Slovákov bodoval bohužiaľ len Peter a celkovo skončil na 5. mieste.
V teréne disponuje neuveriteľným citom a má výbornú techniku. V ťažkým pasážach dokáže ešte na najlepších bikerov získať pár sekúnd. V apríli skúsime zladiť sústredenie s Filipom Polcom, ktorý by ho mohol naučiť ešte pár „fint“ veď každá sekunda sa nám bude v nadchádzajúcich „majstrákoch! istotne hodiť " title=" Pracujeme na každom detaile. Myslíte, napríklad, že cyklista nepotrebuje gymnastiku? No to by ste sa teda mýlili.
Je radosť pracovať s takým cyklistom akým je Peťo. Vo vienku má obrovský talent, tvrdo na sebe pracuje a hlavne a nepripúšťa si žiadny psychický tlak.
Peťo nelamentuje, nesťažuje sa na podmienky, okolnosti a podobne. Príkladom môže byť tohtoročné prvé kolo Slovenského pohára v horskej cyklistike keď nemal ešte pripravený sponzorský bicykel. Ani sme nepripustili možnosť, žeby neštartoval na pretekoch. Požičal si starší bicykel od sestry a súťaž vyhral. Pred Majstrovstvami Európy v MTB mal Peter v nohách len jeden významnejší štart na horskom bicykli. Na štarte stál však bez rešpektu.
V Škótsku Peťa na Majstrovstvách sveta postavili kvôli nevyjazdeným bodom minulý rok až do 9 rady na 90 pozíciu. Peťo bol absolútne koncentrovaný na súťaž a túto nevýhodu /na rozdiel odo mňa/ ani nevnímal. A to mať lepšiu pozíciu Slovensko má z Majstrovstiev sveta v MTB medailu!
Ale sťažovať sa vôbec nemôžeme. Bronz z Majstrovstiev Európy v horskej cyklistiky v Turecku, trošku nešťastné štvrté miesto z cesty v Mexiku a opäť bronz z európskeho cyklokrosu.
Cyklokros je zvlášť kapitola. Dlho sme zvažovali, či absolvovať aj tohtoročnú sezónu cyklokrosu. Sezónna bola dlhá, ale keďže minuloročná kombinácia s cyklokrosom sa nám osvedčila, plán prípravy sme nemenili. Cyklokros aj tento rok je len príprava na letné hlavné odvetvie, ktorou je cesta a MTB.
Pred troma týždňami Peter absolvoval s ostatnými členmi Cyklistického spolku Žilina zimnú prípravu vo Vysokých Tatrách. Vysokohorská turistika, beh na lyžiach, výbehy, to bol každodenný program. Bicykel nevidel dva týždne. Hneď na to absolvoval francúzsky pohár v cyklokrose, ktorý vyhral. Tento výsledok potvrdil o tri dni, keď na svetovom pohári obsadil 3. miesto len 6 sekúnd za víťazným Belgičanom. O pár dní vyhral v Belgicku prestížny závod Superprestige. Bez špeciálnej prípravy neskutočné výsledky.
Cyklokros je pre Petra radosť a spestrenie zimného tréningu. Blížia sa však Majstrovstvá sveta, ktoré sa tento rok uskutočnia v Taliansku. Nebudeme tajiť ideme tam s ambíciami najvyššími. Skúsime vabank- všetko, alebo nič. Ak to nevyjde nič sa nedeje, to hlavné pre nás príde až v lete.
Nie každá sezóna vyjde tak ako samotný cyklista a realizačný tím očakáva. Možno si ešte spomeniete na hviezdu, ale krátku kariéru Masného, Hanusa a z časti aj Gavendu. Budúci rok však ideme do cestnej a horskej cyklistiky s najvyššími ambíciami.
Držte nám palce.
Snáď sa nám podarí pripraviť aj zájazd pre fanúšikov horskej cyklistiky na Majstrovstvá sveta
v horskej cyklistike, ktoré sa uskutočnia v júni v talianskom horskom stredisku Val di Sole. Viac sa čoskoro dočítate na stránkach www.mtbiker. sk
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská tour Petra Sagana v Žiline - zábava na blate

Reportáž: Detská tour Petra Sagana v Žiline - zábava na blate

Cez víkend pokračovala Detská tour Petra Sagana 2. kolom v žilinskom lesoparku. Už aj tak náročnú trať, tak ako minulý rok, skomplikoval dážď.
Reportáž: Detská tour Petra Sagana - zábava aj v daždi

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - zábava aj v daždi

Už niekoľko rokov organizátorov Detskej tour Petra Sagana obchádza zlé počasie, v čo dúfali všetci účastníci aj vo finále v Žiline.
Reportáž: Detská tour Petra Sagana - plážové vydanie

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - plážové vydanie

Na brehu rieky Váh, premiérovo v Šali, sa uskutočnilo už tohtoročné šieste pokračovanie Detskej tour Petra Sagana.
keyboard_arrow_up