Test: Bunda a doplnky Eleven – ako obstáli počas aktívnej jesene

Test: Bunda a doplnky Eleven – ako obstáli počas aktívnej jesene

Ani si nepamätám, kedy naposledy bola jeseň tak prajná outdoorovým aktivitám ako tento rok. Počasie takmer bez dažďa a s množstvom slnečných dní mi jednoducho nedovolilo zostať sedieť doma.

Preto, keď som dostala možnosť otestovať práve v tomto období bundu a doplnky od slovenského zastúpenia značky Eleven Sportswear, vedela som, že o vhodné testovacie aktivity nebude rozhodne núdza a tie veci naozaj „uživím”. Celkovo sa rada hýbem ako sa hovorí pre radosť a striedam najmä cyklistiku, beh a turistiku. Preto uprednostňujem veci, ktoré sú univerzálne a viem ich použiť nielen pri jednej z týchto obľúbených aktivít.

Značka Eleven Sportswear sa mi vždy spájala s farebnosťou svojich modelov. Nosím napríklad od nich asi najfarebnejšie kompresné podkolienky, aké existujú . V prípade bundy Combi Light nejde o žiaden extrém, práve naopak. Takáto kombinácia dvoch farieb sa mne osobne páči. Je ju totiž možné vďaka prevahe čiernej kombinovať s inými farebnými kúskami.Meriam cca 176 cm a na moju postavu mi sadla veľkosť S. V mojom prípade sa prejavil menší nedostatok v dĺžke rukávov, ktoré by som potrebovala o niečo dlhšie, mám však výrazne dlhé ruky, takže s týmto problémom sa stretávam úplne bežne. Strih bundy je pekne prispôsobený ženskej postave. Dostatočne pružný materiál predného aj zadného dielu zabezpečuje pocit pohodlia a voľnosti pohybu. Tohtoročná jeseň je síce nadštandardne teplá, ale napriek tomu som pod bundu vždy nosila termoprádlo s dlhým rukávom a to v rôznych hrúbkach. Ani s hrubšou spodnou vrstvou som nemala problém, a tak sa pocit „narvanej salónky” nedostavil .Bunda či dres?


Už názov prezrádza, že sa jedná o kombináciu bundy a zatepleného dresu s dlhým rukávom. Prednú časť tvorí mierne zateplená membrána Mission, ktorá je vetru a vodeodolná. Koľko vody znesie som sa počas testovania vďaka počasiu nestihla presvedčiť, absolvovala som v nej ale na biku či na pešo nejedno ranné „predieranie” sa cez hmlu za inverziou a s vlhkosťou z nej nemala bunda žiadny problém. Chrbtová časť je ušitá z priedušného materiálu CUBE Thermo. Keďže tento diel nie je nepremokavý, určite by som s bundou nevyrážala do vyslovene daždivého počasia, ale mierne mrholenie počas jazdy, či spomínané vlhké podmienky určite zvládne. Používala som ju v teplotnom rozsahu od cca 5 až 15 °C, čo by som aj označila za ideálne rozpätie na zachovanie komfortu, ak počítam so správnym výberom spodnej vrstvy. Pri vyššej intenzite alebo jazde do kopca som si teplotu jednoducho regulovala jej rozopnutím.Moja výhrada výrobcovi smeruje na hĺbku zadných vreciek, ktoré by som ja osobne prijala o niečo hlbšie. Vždy so sebou nosím aj mobil a v tomto prípade mi vytŕčal o niečo viac, ako som zvyknutá. Nakoľko však nie som žiadny agresívny jazdec, nemám obavu, že by mi vypadol. Pre bikerky akrobatky , odporúčam využiť na tento účel zadné vrecko na zips, kde sa mobil bežných rozmerov akurát zmestí, rovnako peniaze budú na tomto mieste v bezpečí. Nielen cyklistická bunda


Na základe vlastných skúseností môžem potvrdiť, že ak niektorá z vás hľadá bundu na jazdenie v chladnejších podmienkach a zároveň bicykel rada mixuje s behom či turistikou, tak výberom bundy Combi Light určite nič nepokazí. Príjemný strečový materiál neobmedzuje v pohybe a zároveň jeho priedušnosť zabezpečuje, že sa ani pri vyššej intenzite telo neuvarí. Navyše pri cene cca 75 € ako plus hodnotím prijateľný pomer cena/výkon. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.Hlava v teple ako základ


Ak sa obzriem spätne, tak som bez ochrany uší alebo celej hlavy pod prilbou nevyšla von už asi od záveru leta. Navyše aj počas chladnejších letných večerov nosím so sebou nejakú „poistku”. Na tento účel výborne poslúži čelenka, ktorá jednak v prípade, že nie je potrebná na hlave, poslúži aj ako potítko, prípadne ako gumička do vlasov. Eleven Sportswear sa vo farebnosti nezaprie a vybrať si je možné z veľkého množstva kombinácií. Cena čelenky je 8 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.Pri výjazde v chladnejšom počasí, prípadne pobyte na horách siaham po čiapke, konkrétne som si vyskúšala model Air TOP 2. Vyrobený je z materiálu Dolomiti Air, ktorý sa stará o ventiláciu a odvod vlhkosti. Čiapka pekne sedí, nič neťahá. Vo všeobecnosti mám často problém, že ak je čelenka alebo čiapka užšia, spôsobuje mi to dosť nepríjemnú bolesť v oblasti uší (a nie, neodstávajú mi ). V tomto prípade tomu tak nebolo, možno aj vďaka hrubšiemu a mäkšiemu materiálu, použitému po vnútornom obvode, alebo aj správne zvolenej veľkosti (nie vždy je možnosť výberu), konkrétne mi sadla veľkosť M. Cena testovaného modelu je cca 16 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.

 

Bez rukavíc ani na krok


Je to určite o sile zvyku, ale ja osobne už bez rukavíc nejazdím ani v lete, dokonca skoro výhradne nosím dlhoprstý variant. Počas jesene sa znásobuje ich význam ako ochrany pred vetrom a chladom. Jazdila som s modelom Long 01, ktorého vrchná časť je z elastického materiálu naozaj príjemného na dotyk, nechýba polstrovaná dlaň. Takmer dokonale mi sadla veľkosť S. Nasadzovanie rukavíc uľahčuje pomocné pútko. Využila som ich dokonca aj počas ľahkej turistiky, kedy teploty už boli tesne pod nulou. Ideálny rozsah by som však aspoň za seba stanovila od cca tej nuly do 15 °C. Čo sa týka farebnosti, k dispozícii je hneď niekoľko možností. Mnou vozený variant v prevažne bielej farbe so zaujímavou grafikou by som ale rozhodne do dažďom pokrsteného terénu neodporúčala . Rukavice kúpite za cca 23 € a viac sa dozviete
na tomto odkaze.


 
Ak sa vonku ochladí, určite to nie je dôvod zostať sedieť doma. Stačí do svojho športového šatníka doplniť vhodné kúsky, ktoré zabezpečia pocit komfortu a ochránia citlivé partie. A ak k tomu ešte aj dobre vyzerajú, príjemný pocit z pobytu na čerstvom to môže len znásobiť...
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up15thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Eleven Pegg Black - ľahké nohavice na bicykel

Test: Eleven Pegg Black - ľahké nohavice na bicykel

Značku Eleven som mal doteraz možnosť vyskúšať iba vo forme ponožiek, ktoré som si naozaj obľúbil. Budú však aj iné produkty od tejto firmy minimálne rovnako kvalitné?
Test: Oblečenie Silvini na leto a prechodné obdobie - česká kvalita s jednoduchým dizajnom

Test: Oblečenie Silvini na leto a prechodné obdobie - česká kvalita s jednoduchým dizajnom

Značka od našich českých susedov s príjemným materiálom a jednoduchým dizajom. V tomto článku vám popíšem moje skúsenosti s ich kolekciou na jar, leto a rovnako začiatok jesene.
Test: Briko E-ONE LED a REFLECTIVE - nielen na commuting

Test: Briko E-ONE LED a REFLECTIVE - nielen na commuting

Počul si niekedy o téme „commuting“? Pokiaľ nie, v skratke ti to vysvetlím. Jedná sa o druh jazdy na bicykli, pri ktorom sa človek presúva do práce, do školy či do mesta.
keyboard_arrow_up