Kliknutím prejdeš na
www.alpina-sports.com
Reklama
Prilby Alpina – povinná výbava každého cyklistu

Prilby Alpina – povinná výbava každého cyklistu

PR článok 25.01.2019   Predstavenie Ochrana Bezpecnost Alpina Prilba Vybava Horska Cyklistika Cestna Cyklistika

Od roku 2003 platí v profesionálnej cyklistike povinnosť nosiť prilbu. Dlho predtým profesionáli tvrdo bojovali proti zavedeniu povinnej ochrany hlavy. V súčasnosti je to už samozrejmosťou, a preto si predstavme niektoré z nich.

 

Alpina Fedaia


Pre cyklistov, ktorí väčšinu času trávia na ceste je tu Alpina Fedaia. Úplným štandardom pri týchto prilbách je aerodynamika a nízka hmotnosť. Pri horúcich dňoch poskytuje adekvátne odvetrávanie a nekompromisnú ochranu. Za štandardom nezaostáva ani v oblasti hygieny.

Tento model ponúka antibakteriálny materiál vnútornej výstelky a sieťku vo vetracích otvoroch, ktorá zaručene ochráni hlavu cyklistu pred neželaným hmyzom. Široká ponuka v rámci veľkostí je ešte podporená trojstupňovým upínacím systémom, ktorý zaručí pohodlné nosenie. Preto sa nemusíte báť, že vám nesadne.

Výsledkom tepelného spájania polykarbonátových vrstiev za vysokého tlaku je ľahká prilba, ktorá poskytuje maximálnu ochranu pri každej jazdeckej situácii, ktorá môže na ceste nastať. Prilba je dostupná v neónovo zelenom, čierno-bielom, titánovo-čiernom, čierno-červenom a nightshade prevedení a cena sa pohybuje okolo 79,90 €.King Carapax


Pokiaľ čas trávite častejšie v lese a pri zjazdoch, značka Alpina ponúka King Carapax. V jednom modeli máte enduro a po zložení odnímateľného chrániča brady sa z nej stáva MTB prilba. Zachováva si však prednosti MTB helmy. Tými sú nízka hmotnosť a slušné vetranie hlavy. Spodný okraj je predĺžený, aby zabezpečil čím vyššiu bezpečnosť v teréne. Odnímanie chrániča brady je jednoduché, ale potrebujete mať poruke skrutkovač.

King Carapax vďaka systému Run System Ergo Pro optimálne sadne na akýkoľvek typ hlavy. Tak ako pri predchádzajúcom modeli tu nechýbajú sieťky na hmyz a antibakteriálne materiály. V horúcich dňoch je možné vnútorné čalúnenie zložiť. Prilba je dostupná v tmavomodrej a tmavozelenej farbe. Cena sa pohybuje okolo 139 €.Alpina Grunerlokka


Milovníkom Urban Style jazdenia určite ako prvá padne do oka Alpina Grunerlokka. Kombinácia čistého dizajnu sa tu spája s bezpečnosťou. Takže nebudete len vyzerať dobre, ale budete dostatočne chránení. Na rozdiel od podobných typov je táto ľahšia, ale zachováva si svoju vizuálnu robustnosť. Strategicky umiestnené vetracie otvory po stranách a na vrchu prilby dostatočne klimatizujú hlavu počas horúcich dní v meste.

Odnímateľný textilný štít vám zabezpečí ochranu pred slnkom a integrované LED osvetlenie zaisťuje lepšiu viditeľnosť. Výhody prezentované pri predchádzajúcich modeloch ostávajú aj pri tejto. Absorpcia nárazu, nastavenie veľkosti a kvalitný materiál. Prilba je dostupná v sépiovom, titánovom, čiernom, modrom a tmavom prevedení a cena sa pohybuje okolo 74,90 €Anzana


A čo ponúknuť cyklistom, ktorí chcú mať multifunkčnú prilbu do každého terénu? Je tu Alpina Anzana. Je vhodná pre jazdcov enduro, ale využiť ju môžu aj cestní cyklisti. 250 gramov ukrýva v sebe stabilnú a hlavne bezpečnú konštrukciu. Run Ergo Pro sa opäť postará o to, aby vám sedela a šilt zabezpečí ochranu pred slnkom.

Ako pri všetkých ponúkaných modeloch, sú aj tu použité antibakteriálne a umývateľné materiály. Je tu aj priestor na namontovanie viacúčelového svetla. Je dostupná vo viacerých kombinovaných farbách: oranžová-čierna, strieborná, biela, čierna. Cena sa pohybuje okolo 65,90 €.Alpina Ximo


Pre najmenšie hlavičky tu máme od značky Alpina model Ximo. Run System Classic Slide umožní nastavenie a prispôsobenie prilby na hlavu menšieho i väčšieho dieťaťa. Nechýba tu ani polykarbonátový materiál, ktorý prispieva k nízkej hmotnosti, čo je pre detských cyklistov dôležité. Alpina Ximo je vybavená reflexnými prvkami, ktoré ocenia hlavne rodičia, rozprávkové motívy potešia zase na druhej strane menších cyklistov.

Alpina má momentálne ako jediný výrobca prilieb licenciu na Disney motívy pri detských prilbách. Plochá zadná strana je navrhnutá tak, aby priniesla čo najväčší komfort v detskej sedačke alebo prívesnom vozíku. Prilba je dostupná v tmavomodrej, ružovej, zelenej, oranžovej farbe s detskými motívmi. Cena sa pohybuje okolo 39,95 €.Kompletnú ponuku a všetky detaily nájdete na stránke výrobcu alebo stránke distribútora.

Podobné články