Unboxing: Lapierre Edge 229 - spoľahlivý a dostupný

Unboxing: Lapierre Edge 229 - spoľahlivý a dostupný

Francúzsky dizajn, japonské osadenie, prijateľná cena – chýba tomu už len zapálenosť jazdca a chuť objavovať krajinu. Aj takto by sa dal charakterizovať model Edge 229 od Lapierre.

Vianoce sú už dávno za nami, no cyklistická sezóna sa ešte len začína pomaličky prebúdzať. K tomu patrí aj výber novej výbavy pre pohodové výjazdy počas teplejších dní. Lapierre ponúka širokú škálu horských bicyklov, pričom nezabúda ani na začínajúcich cyklistov.

Edge 229 má 100 mm zdvih, 29“ kolesá, veľký rozsah prevodov, či spoľahlivé hydraulické brzdy. Poďme ho teda vybrať z krabice a poskladať...Čo sa skrýva pod plachtou?Rám je už takmer kompletne osadený, chýba len namontovať zopár dielov.Doštelovať sedlo, dotiahnuť hlavové zloženie. Poznámka: Gripy na obrázku sú za príplatok.Sedlovka, sedlo, riadidlá či predstavec nesú továrenské označenie. 60 mm predstavec a 720 mm riadidlá sú základ ovládateľnosti.Vidlica SR Suntour XCT so 100 mm zdvihom disponuje uzamykaním z korunky.Aj keď tento model patrí k tým základnejším, hliníkový rám pre 29“ kolesá nesklame.Zvolené plášte, Michelin Country GripR a Force XC sú adekvátnym univerzálom.Pohon je starosťou Shimana, konkrétne sady Altus v prevedení 3x9 a kazetou 11-36.Japonský pôvod prináleží aj brzdám – páčky sú spojené do tzv. „comba“ spolu s tými radiacími.

Optimálny vstup do horskej cyklistiky – aj takýto prívlastok by mohol patriť modelu Edge 229 od Lapierre. Jeho síce skromnejšia, ale trváca výbava dopraje jazdcovi užiť si chvíle na dvoch kolesách.

Jeho cena je stanovená na 599 € a vrátane presnej špecifikácie ho nájdete aj v našom MTBIKER shope.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down comments 14 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: Marin Bobcat Trail 4 – trailové rysy

Unboxing: Marin Bobcat Trail 4 – trailové rysy

Móda pevných rámov s geometriou vhodnou na trailové jazdenie pokračuje. Super je, že existujú aj dostupné varianty so zaujímavou cenou.
Unboxing: Rock Machine Blizz CRB 20-29 2021 - hravý karbón

Unboxing: Rock Machine Blizz CRB 20-29 2021 - hravý karbón

Pevný rám moderného strihu vyrobený z karbónu a kombinácia osvedčených komponentov s dostupnou cenou. A ak vám chýbajú prešmykače, tak tu spozornite.
Lapierre 2021 - horské modely do každého terénu PR článok

Lapierre 2021 - horské modely do každého terénu

Francúzsky výrobca počas dlhých rokov získal množstvo dát, ktoré každoročne zakomponúva do inovovaných verzií obľúbených a súčasne legendárnych modelových radov.
keyboard_arrow_up